mateuszas morawieckis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mateuszas morawieckis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mateuszas morawieckis“.

Lenkijos premjeru tapo Donaldas Tuskas

Lenkijos parlamentas pirmadienį balsavo už tai, kad buvęs Europos Vadovų Tarybos vadovas DonaldasTuskas taptų ministru pirmininku, taip užbaigdamas aštuonerius metus trukusį nacionalistų valdymą ir sudarydamas sąlygas atšildyti santykius su Europos Sąjunga, pranešė „Reuters“. Dėl ginčo su Briuseliu dėl demokratijos standartų Lenkijai buvo įšaldyta dešimtys milijardų eurų Europos Sąjungos lėšų, tačiau D. Tuskas, buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, pažadėjo pataisyti santykius ir panai...
2023-12-11

Lenkų premjeras: JAV pastatyta raketų bazė veiks nuo gruodžio 15-osios

Lenkijos šiaurėje pastatyta amerikiečių raketų bazė pradės veikti gruodžio 15 dieną, pirmadienį lenkų įstatymų leidėjams sakė premjeras Mateuszas Morawieckis. „Amerikiečiai ką tik informavo mus, kad gruodžio 15-ąją, po kelių dienų, raketinės gynybos skydas Redzikove pasieks operacinius pajėgumus“, – sakė M. Morawieckis apie objektą, esantį už 250 km nuo Rusijos Kaliningrado eksklavo.
2023-12-11

Lenkijos premjeras ragina ES nutraukti Ukrainai taikomą transporto leidimų išimtį

Lenkijos premjeras pirmadienį paragino Europos Sąjungą atkurti leidimų Ukrainos sunkvežimiams įvažiuoti į šalį išdavimą. Lenkijos vežėjai jau kelias savaites protestuoja dėl, jų teigimu, nesąžiningos konkurencijos iš šios karo draskomos šalies. Pastarąjį mėnesį Lenkijos vežėjai sienos kirtimo punktuose blokuoja Ukrainos sunkvežimius dėl Briuselio sprendimo jų atžvilgiu atsisakyti įprastos įvažiavimo sistemos taikymo po Rusijos invazijos į Ukrainą praėjusiais metais.
2023-12-04

Morawieckis turi pristatyti savo vyriausybės sudėtį

Mateuszas Morawieckis, kuriam Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda po rinkimų pavedė suformuoti naują vyriausybę, pirmadienį turi pristatyti jos sudėtį. A. Duda pirmiausia patikėjo šią misiją M. Morawieckiui, nes jo partija „Teisės ir teisingumas“ (PiS) spalio rinkimuose gavo daugiau balsų už visas kitas atskiras partijas, nors ir prarado iki šiol turėtą daugumą parlamente.
2023-11-27

Morawieckis sako sieksiąs suformuoti visiškai kitokį ministrų kabinetą nei dabartinis

Mateuszas Morawieckis, darbą baigiančios Lenkijos vyriausybės premjeras, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad spalį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose buvo išrinktas parlamentas, kurio sudėtis visiškai skiriasi nuo ankstesnio, tad jis sieks suformuoti visiškai kitokį ministrų kabinetą. Jis sakė, kad, vykdydamas prezidento Andrzejaus Dudos jam patikėtą užduotį suformuoti naują vyriausybę, per septynias ar aštuonias dienas pateiks savo siūlomą sudėtį.
2023-11-17

Sostų karai Lenkijoje: prasidėjęs viliotinis ir bandymas paslėpti galus

Lenkijoje toliau žaidžiami politiniai šachmatai. Prezidentas Duda pavedė vyriausybę suformuoti savo partijai, nors ji ir neturi daugumos. Gali būti, kad taip ne tik kaišiojami pagaliai į ratus būsimai valdžiai, bet ir slepiami nešvarūs darbai, kurie buvo nuveikti per dvi kadencijas, per kurias dabartiniai valdantieji vairavo Lenkiją. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.
2023-11-12

Lenkų apklausa: dauguma nepritaria prezidento pasirinktam premjerui

52 proc. lenkų mano, kad prezidentas Andrzejus Duda nepasielgė teisingai, patikėdamas vyriausybės formavimo misiją dabartiniam ministrui pirmininkui Mateuszui Morawieckiui, parodė laikraščio „Super Express“ užsakymu tyrimų bendrovės „The Pollster Research Institute“ atlikta apklausa. Tuo tarpu 38 proc. apklaustųjų palaiko A. Dudos sprendimą, o 10 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.
2023-11-09

Lenkijos premjeras: jėgų pusiausvyra parlamente turi būti bendradarbiavimo pagrindas

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pirmadienį pareiškė, kad nors dar nėra iki galo aišku, kas formuos naują vyriausybę, aišku tai, jog visuomenė pasirinko tolesnę aktyvią „Teisės ir teisingumo“ (PiS) politiką. Spalio 15 dieną vykusiuose visuotiniuose rinkimuose dabartinė valdančioji partija PiS surinko daugiausia balsų, tačiau visiškos daugumos Seime – žemutiniuose parlamento rūmuose – negavo.
2023-10-23

Lenkijos premjeras: šalies saugumui dviejų generolų atsistatydinimas žalos nepadarė

Plačiai šią savaitę nuskambėjęs dviejų Lenkijos generolų atsistatydinimas žalos šalies saugumui nepadarė, sako lenkų ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Naujienos, kad iš pajėgų traukiasi ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas generolas Rajmundas Andrzejczakas ir kariuomenės operacijų vadovas generolas Tomaszas Piotrowskis, sukėlė platų rezonansą prieš pat visuotinius rinkimus, įvyksiančius sekmadienį.
2023-10-12

Lenkija žada vetuoti ES migracijos reformų paketą

 Lenkijos ministras pirmininkas ketvirtadienį ES migracijos reformų paketą pavadino Briuselio ir Berlyno diktatu ir pažadėjo jį griežtai vetuoti. „Reikėtų užduoti labai aiškų klausimą: kodėl turėtume sutikti su Briuselio diktatu, su Berlyno diktatu?“ – sakė Mateuszas Morawieckis prieš išvykdamas į Europos politinės bendrijos aukščiausiojo lygio susitikimą Ispanijoje.
2023-10-05
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos premjeras įspėjo Ukrainą: jei Kyjivas aštrins konfliktą, Lenkija gali plėsti importo ribojimus

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį įspėjo, kad Varšuva pasiryžusi išplėsti Ukrainos žemės ūkio produkcijos importo ribojimus, jei Kyjivas aštrins konfliktą dėl embargo ukrainietiškiems grūdams. „Įspėju Ukrainos valdžios institucijas, kad jei šis konfliktas bus eskaluojamas, Lenkijos nustatytame importo draudimo sąraše gali atsirasti daugiau ukrainietiškos produkcijos“, – sakė M. Morawieckis.
2023-09-20

Lenkų policija buvo trumpam sulaikiusi parlamentarę, pertraukusią premjero kalbą

Lenkijos policija antradienį trumpam sulaikė opozicijos atstovę įstatymų leidėją, taip pažeisdama jos parlamentarės neliečiamybę, jai pertraukus ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio kampanijos kalbą. M. Morawieckio dešiniosios vyriausybės kritikai pasmerkė policijos elgesį, vadindami tai teisinės valstybės pablogėjimo pavyzdžiu. Kinga Gajewska (Kinga Gajevska) kalbėdama per megafoną pertraukė M. Morawieckio kalbą Otvocke, esančiame netoli Varšuvos.
2023-09-19

Lenkijos premjeras: be Prigožino „Wagner“ grėsmė nesumažės

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, komentuodamas galimą Rusijos privačios karinės bendrovės boso Jevgenijaus Prigožino žūtį sakė, kad dėl to „Wagner“ karių keliama grėsmė nesumažės. „Kas dėl J. Prigožino žūties lėktuvo katastrofoje, nesakysiu, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, ar ne. Manau, kad visi lenkai patys galės atsakyti į šį klausimą“, – kalbėjo M. Morawieckis spaudos konferencijoje ketvirtadienį.
2023-08-24

Nausėda įvardijo „Wagner“ grėsmę: samdinių skaičius gali didėti iki 10 tūkst.

Susitikęs su Lenkijos premjeru, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vilnius, Varšuva ir Ryga turi būti pasiruošusios kartu uždaryti sieną su Baltarusija, jei dėl „Wagner“ samdinių saugumo situacija blogėtų. „Mūsų duomenimis, jų yra apie 4 tūkst. samdinių. Galbūt šiek tiek ir daugiau“, – teigia Lenkijos premjeras Mateuzas Morawieckis. Tokia padėtis esą yra patogi rengti provokacijas tiek prie Lenkijos ir Baltarusijos, tiek prie Lietuvos ir Baltarusijos sienų.

Virš 100 „Wagner“ smogikų pajudėjo link Suvalkų koridoriaus – Lenkijos premjeras

UNIAN skelbia, kad privačios karinės bendrovės „Wagner“ smogikų viena iš grupių buvo perkelta netoli vadinamojo Suvalkų koridoriaus. Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis sako, kad tai yra „žingsnis link hibridinės atakos prieš Lenkijos teritoriją“.  Priduriama, kad „Wagner“ kovotojai gali būti persirengę Baltarusijos pasieniečių uniformomis ir, pasitelkę šią priedangą, bandyti padėti nelegaliems migrantams patekti į Lenkijos teritoriją ir tokiu būdu pakenkti valsty...
101 2023-07-29

Lenkija nori, kad NATO šalyje dislokuotų branduolinį ginklą

Lenkija nori, kad šalies teritorijoje būtų dislokuoti Jungtinių Valstijų branduoliniai ginklai. Varšuva norėtų, kad taip NATO atsakytų į Rusijos planus Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą. Tai penktadienį po  Europos Sąjungos viršūnių susitikimo migracijos klausimu paskelbė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawiecki, skelbia polsatnews.pl „Sprendimas priklausys nuo JAV ir mūsų NATO partnerių.
91
2023-06-30

Morawieckis griežtai atkirto Rusijai, kurioje pasigirdo raginimų nužudyti Lenkijos ambasadorių

Lankydamasis Vilniuje, Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis griežtai atkirto Rusijai, kurioje pasigirdo raginimų nužudyti Lenkijos ambasadorių Rusijoje. „Visi grasinimai, ypač iš Rusijos, turėtų būti vertinami rimtai, tačiau neišsigąskite“, – sakė M. Morawieckis, paklaustas apie smarkiai Kremliaus propagandos puolamą Lenkijos ambasadoriaus Rusijoje saugumą Premjeras pabrėžė, kad Lenkijos diplomatija nepasiduos Vladimiro Putino propagandos spaudimui.
2023-05-03

Šimonytė: Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės. Taip ji kalbėjo antradienį, kartu su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu dalyvaudama Vilniaus lenkų kultūros namų naujojo priestato atidaryme. „Džiugu, kad Vilniaus lenkų kultūros namai suteikia lenkų bendruomenei galimybę puoselėti savo kultūrą už Lenkijos ribų.

Su Morawieckiu susitikęs Nausėda kvietė spartinti sutarimą dėl NATO gynybos planų

Sutarimo dėl Lietuvai ir Lenkijai svarbių NATO gynybos planų reikia siekti iki Aljanso viršūnių susitikimo Vilniuje, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Taip jis kalbėjo antradienį po susitikimo su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu. Pasak šalies vadovo, nauji NATO gynybos planai ypač svarbūs tiek Lietuvai, tiek Lenkijai, todėl reikia siekti sutarimo dėl jų iki susitikimo liepą Lietuvos sostinėje.
Aktualijos 2023-05-02

Morawieckis: ribojimai Ukrainos produktams įvesti ginant Lenkijos žemdirbių interesus

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis sako, kad barjerai ukrainietiškai žemės ūkio produkcijai buvo įvesti siekiant apginti šalies žemdirbius bei žemės ūkio rinką.  Tai jis sakė po to, kai Ukraina šeštadienį paskelbė įteikusi Lenkijos ambasadai Kyjive notą dėl nepriimtinų prekybos suvaržymų ukrainietiškiems žemės ūkio produktams. Kyjivas paragino nedelsiant atnaujinti eksportą ir sakė, kad suvaržymais buvo pažeistas Ukrainos ir ES asociacijos susitarimas.
2023-05-02

Lenkijos premjeras Morawieckis Vilniuje susitiks su aukščiausiais šalies vadovais

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis antradienį lankysis Vilniuje, su šalies aukščiausiais vadovais aptars aktualiausius klausimus, dalyvaus Lenkų kultūros namų Vilniuje priestato atidaryme. Su kaimyninės šalies premjeru Vyriausybėje susitiks premjerė Ingrida Šimonytė, vėliau Prezidentūroje numatytas jo susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda.
Aktualijos 2023-05-02

Morawieckis įspėja: pralaimėjus Ukrainai, prasidės Vakarų „aukso amžiaus“ pabaiga

Ukrainos pralaimėjimo kare prieš Rusiją atveju gali prasidėti Vakarų „aukso amžiaus“ pabaiga, per kalbą Atlanto taryboje Vašingtone sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. „Jei prarasime Ukrainą, prarasime pasaulį dešimtmečiams.
2023-04-14

Morawieckis: Europa „trumparegiškai žvelgia į Kiniją“

Lenkijos ministras pirmininkas ketvirtadienį pareiškė, kad europiečiai, siekdami glaudesnių ryšių su Kinija, galimai daro istorinę klaidą, veikiausiai turėdamas galvoje neseniai Pekine viešėjusį Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, ir perspėjo dėl pasekmių Ukrainai.
2023-04-13

Morawieckis: „Turime turėti tokią stiprią kariuomenę, kad jos niekada nereiktų panaudoti“

Lenkija kuria stipriausią kariuomenę Europoje tam, kad jos niekada nereikėtų panaudoti. Tai NATO karinių pratybų atidaryme pareiškė šalies ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, praneša „Lenkijos radijas“. „Turime turėti tokią stiprią kariuomenę, kad ji turėtų pakankamai atgrasančios galios, kad jos niekada nereikėtų panaudoti“, – sakė jis, omenyje turėdamas Rusijos keliamą grėsmę, rašo UNIAN. M. Morawieckis pažymėjo, kad Lenkija yra stipriausio karinio aljanso pasaulyje – NATO – narė.
232 2023-03-13

Morawieckis: naujas ES sankcijų paketas yra per švelnus ir per silpnas

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis penktadienį lankydamasis Ukrainoje, mininčioje Maskvos invazijos metines, pareiškė, kad naujausios Europos Sąjungos siūlomos sankcijos Rusijai yra „per švelnios ir per silpnos“. Briuselyje Europos diplomatai tikėjosi per pirmąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines paskelbti naują sankcijų paketą, tačiau teigė, kad derybos įstrigo dėl Lenkijos prieštaravimų.
2023-02-24

Morawieckis: JAV svarsto galimybę padidinti karių skaičių Lenkijoje

Lenkų ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis sakė, kad Lenkija derasi su Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno administracija dėl JAV karių buvimo šalyje padidinimo. Kaip pranešė Lenkijos radijas, prieš artėjantį J. Bideno vizitą į Varšuvą M. Morawieckis interviu televizijos CBS laidoje „Face the Nation“ kalbėjo apie JAV karius Lenkijoje: „Mes diskutuojame su prezidento Bideno administracija apie tai, kad jų buvimas taptų nuolatinis ir kad jų skaičius būtų padidintas.
2023-02-20

Holokausto dienos proga Morawieckis kaltina Putiną statant „naujas stovyklas“

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) penktadienį Holokausto aukų atminimo dienos proga apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną statant „naujas stovyklas“ ir kariaujant prieš Ukrainą. „Minint nacistinės Vokietijos Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išlaisvinimo metines, prisiminkime, kad rytuose Putinas stato naujas stovyklas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė M. Morawieckis, nepateikdamas jokių detalių.
2023-01-27

Zelenskis dėkoja Lenkijai už pažadėtus 60 papildomų tankų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį sveikino Lenkijos sprendimą skirti jo šaliai papildomus 60 tankų. „Ačiū, Lenkija, už šiuos svarbius sprendimus pristatyti Ukrainai 60 lenkiškų tankų, tarp jų 30 garsiųjų „PT-91 Twardy“, drauge su 14 „Leopardų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Zelenskis.
2023-01-27

Morawieckis: „Rusijos ginklas yra baimė. Mūsų ginklas turėtų ir privalo būti solidarumas“

Lenkijos ministras pirmininkas pareiškė, kad siekiant užkirsti kelią tolesnei Rusijos agresijai būtina ginti Ukrainos teisę išlikti laisva ir suverenia valstybe. Kalbėdamas Kanados transliuotojui „CTV News“ Mateuszas Morawieckis sakė: „Rusijos ginklas yra baimė. Mūsų ginklas turėtų ir privalo būti solidarumas.“ Jo interviu ištraukas paskelbė Lenkijos radijas. M. Morawieckis pažymėjo, kad Lenkija siekia „rodyti pavyzdį“, Vakarams stengiantis aprūpinti Ukrainą modernia ginkluote.
2023-01-27

Morawieckis: Lenkija paprašys Vokietijos leidimo nusiųsti tankų Ukrainai

Lenkija paprašys Vokietijos leidimo nusiųsti Ukrainai tankų „Leopard“, pirmadienį sakė lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis. M. Morawieckis nenurodė, kada toks prašymas bus pateiktas. Pasak jo, Lenkija buria šalių, pasirengusių nusiųsti Kyjivui „Leopardų“, koaliciją. Net jei Vokietija neduotų leidimo, Varšuva priimtų savo sprendimus, sakė jis, bet plačiau nepakomentavo. „Prašysime [Vokietijos] leidimo, bet tai antraeilė tema, – sakė M. Morawieckis.
2023-01-23

Vokietijos užsienio reikalų ministrė: Vokietija leistų Lenkijai nusiųsti Kyjivui tankų „Leopard“

Vokietija yra pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Ukrainai vokiečių gamybos tankų „Leopard“, jei Varšuva pateiktų tokį prašymą, sekmadienį sakė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock. „Jei mūsų to paklaustų, mes nekliudytume“, – po Prancūzijos ir Vokietijos viršūnių susitikimo Paryžiuje televizijai LCI sakė A. Baerbock. „Žinome, kokie svarbūs šie tankai; štai kodėl tai dabar aptarinėjame su savo partnerėmis.
2023-01-23

Lenkija peržiūri strateginius objektus po to, kai netoli svarbaus uosto aptiko užsieniečių narus

Lenkijos ministras pirmininkas ketvirtadienį pareiškė, kad šalis peržiūri savo dujų ir naftos įrenginių bei kitų strateginių vietų priežiūrą po savaitgalį įvykusio incidento, kai tris užsieniečius narus teko gelbėti netoli svarbaus naftos terminalo, kur jie neturėjo leidimo būti. Premjeras Mateuszas Morawieckis taip pat sakė, kad paprašė slaptųjų saugumo tarnybų parengti išsamią incidento ataskaitą.
2023-01-19

Lenkų parlamentarai siekia atblokuoti ES lėšas: priėmė įstatymą dėl teismų reformos

Lenkijos žemieji parlamento rūmai penktadienį priėmė įstatymą dėl teismų reformos, taip bandydami pataisyti santykius su Europos Sąjunga ir atblokuoti įšaldytas lėšas. Įstatymu siekiama reformuoti Aukščiausiąjį Teismą pakeičiant Briuselio griežtai kritikuotą teisėjų drausminimo sistemą, trukdančią Lenkijai gauti 35 mlrd. eurų ES lėšų, skirtų atsigavimui po pandemijos. „Tai sunkus kompromisas“, – po balsavimo reporteriams sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.
2023-01-13

Lenkijos premjeras Morawieckis: euro įvedimas išprovokuotų kainų šuolį

Lenkijos ministras pirmininkas antradienį griežtai pasisakė prieš bendros euro zonos valiutos įvedimą Lenkijoje artimiausioje ateityje, pabrėžęs, kad euro įvedimas Kroatijoje šių metų pradžioje sukėlė „chaosą“ ir pragyvenimo išlaidų šuolį. Mateuszas Morawiecki pareiškė, kad Lenkijos nacionalinę valiutą – zlotą – pakeitus euru, dar pakiltų infliacija, kuri jau viršija 17 proc., ir padidėtų lenkų pragyvenimo išlaidos.
2023-01-10

Lenkijos konservatyvusis premjeras Morawieckis pasisakė už mirties bausmę

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis netikėtai pasisakė už mirties bausmę ir pripažino, kad nepritaria Romos katalikų bažnyčios nuomonei šiuo klausimu. Jo žodžiai sulaukė opozicijos kritikos. M. Morawieckis, praktikuojantis katalikas, šiuos komentarus išsakė vėlai pirmadienį per viešą klausimų ir atsakymų sesiją su socialinio tinklo „Facebook“ vartotojais.
64
2023-01-03

Europoje kyla nauja galinga jėga: nerimauja jau ne tik Maskva

Kai Lenkijos pasienio mieste nukrito čia užklydusi raketa, nusinešusi dviejų žmonių gyvybes, galima Lenkijos vyriausybės reakcija kai kuriuos Europos lyderius neramino nė ką mažiau nei tikimybė, kad šį išpuolį surengė Rusija.
2022-11-24

Lenkijos premjeras: negalime atmesti, kad sprogimas buvo rusų provokacijos dalis

Pagrindinė sprogimų Lenkijoje priežastis yra Rusijos agresija prieš Ukrainą, pareiškė Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis. Anot jo, negalima atmesti galimybės, kad sprogimas Lenkijoje buvo rusų provokacijos, kuria tikimasi, jog tokie incidentai įvyks, dalis. Apie tai jis kalbėjo trečiadienio vakarą surengtoje spaudos konferencijoje, rašo gazeta.pl. „Yra daug požymių, kad tai buvo Ukrainos pusės paleista raketa, tačiau turime žinoti, kad vakarykštė (Rusijos – red. past.
89 2022-11-16

Lenkijos premjeras Morawieckis: mažai tikėtina, kad Lenkija aktyvuos NATO 4-ąjį straipsnį

Lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį pareiškė, kad mažai tikėtina, jog Lenkija aktyvuos NATO 4-ąjį straipsnį po sprogimo netoli sienos su Ukraina, pražudžiusio du žmones. „Dauguma mūsų surinktų įrodymų rodo, kad šį kartą galbūt nereikės taikyti NATO 4-ojo straipsnio, – sakė M. Morawieckis, kurį cituoja Lenkijos radijas.
2022-11-16

Lenkijos premjeras dėl Europos energetikos problemų kaltina Vokietiją

Lenkijos ministras pirmininkas dėl Europos energetikos problemų kaltina Vokietiją, kurios susitarimas su Maskva dėl gamtinių dujų tiekimo, anot jo, turi „katastrofiškų“ padarinių 27 valstybes vienijančiai Europos Sąjungai (ES), pranešė lenkų naujienų agentūra PAP ir Lenkijos radijas.
2022-10-09

Šimonytė: Kremliaus režimas elgiasi kaip gopnikas

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad karas Ukrainoje parodė, kad Lietuva ir kitos regiono šalys teisingai nuo seno įvardijo Rusijos keliamą grėsmę. Ministrės pirmininkės teigimu, vis dar reikia spausti kai kuriuos partnerius, kad šie pasirinktų teisingą pusę. Taip premjerė kalbėjo Lenkijoje vykstančiame Varšuvos saugumo forume.

Morawieckis įspėja – įžvelgia, kad Rusija ruošiasi eskalacijai

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis mano, kad incidentas dėl dujų nuotėkio Rusijos dujotiekiuose „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ gali reikšti, kad Rusija ruošiasi eskaluoti karą su Ukraina.
2022-09-28

Lenkijos premjeras: Putino režimas silpsta, kraujuoja ir dūsta

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis teigė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino grindžiamas režimas kiekvieną dieną silpnėja. Dėl šios priežasties, pasak jo, galima tikėtis, kad netolimoje ateityje karo fronte laukia nauja eskalacijos banga. „Rusijos meška sužeista, deja, netolimoje ateityje iš Rusijos galima tikėtis smurto proveržio ir agresijos.
152 2022-09-25

Vieša Lenkijos premjero kritika Vokietijos kancleriui: Putinas seniai galėjo būti išstumtas iš Ukrainos

Valdovų rūmai Vilniuje vėl sulaukė Lenkijos vadovų – bendram posėdžiui su Lietuvos premjere ir ministrais atvyko visa Lenkijos Vyriausybė. Pagrindinės temos – Rusijos karas Ukrainoje ir didžiulės energetikos kainos, kurias abiejų šalių premjerai vadina Putino šantažu. Nors Lenkija biržoje elektrą perka kone triskart pigiau nei Lietuva, ministras pirmininkas, skirtingai nei Ingrida Šimonytė, ragina Briuselį apkarpyti lobstančių energetikos įmonių pelnus.

Morawieckis išklojo viską, ką galvoja apie ES: jei būtume pataikavę Vokietijai ir Prancūzijai, Rusija būtų laimėjusi

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigia, kad Rusijos karas Ukrainoje atskleidė tiesą apie Europą. Jo įsitikinimu, jei Europos Sąjunga būtų pataikavusi Vokietijos ir Prancūzijos įnoriams, Ukraina būtų pralaimėjusi karą, o Rusija pultų kitas Europos šalis.
220 2022-08-17

Lenkijos premjeras: šalis neuždarys anglimis kūrenamų elektrinių ir tęs anglių gavybą

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis patikino, kad šalis neuždarys anglimis kūrenamų elektrinių ir tęs anglių gavybą, praneša Lenkijos visuomeninis radijas. Klimato ir aplinkosaugos ministrė Anna Moskwa savo ruožtu pareiškė, kad Lenkija toliau importuos anglis. „Ministras pirmininkas priėmė sprendimą, pagal kurį valstybinės bendrovės turės padidinti anglių importą. Kad būtų galima tenkinti einamuosius poreikius, bet ir turėti atsargų“, – pažymėjo ji.
2022-07-19

Dujotiekis „Baltic Pipe“, kaip ir planuota, pradės veikti rudenį – Lenkijos premjeras

Lenkijai strategiškai svarbus dujotiekis „Baltic Pipe“, kuris šalį sujungs su Skandinavija, pradės veikti pagal planą, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) vyriausybė prieš šešerius metus pradėjo Baltijos dujotiekio statybą. Šį dujotiekį suplanavome paleisti šių metų rudenį. Ir, pagal planą ir biudžetą, šių metų rudenį šis dujotiekis pradės veikti“, – patikino premjeras, kurį cituoja Lenkijos radijas ir naujienų agentūra PAP.
2022-07-18

Varšuva mano, kad ES blokuotos lėšos ją pasieks „artimiausiais mėnesiais“

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ketvirtadienį pareiškė manąs, kad Varšuva netrukus gaus lėšas, skirtas atsigavimui nuo COVID-19, kurias Europos Sąjunga užblokavo dėl susirūpinimo, kaip šioje šalyje laikomasi teisinės valstybės principo. „Jau artimiausiais mėnesiais šie pinigai pradės plaukti iš ES biudžeto“, – žurnalistams sakė M. Morawieckis. Praėjusią savaitę Lenkija paskelbė, kad baigė derybas su Briuseliu dėl užblokuotų lėšų – maždaug 35 mlrd. eurų.
2022-05-19

Lenkijos premjeras: Putinas pavojingesnis už Hitlerį ir Staliną

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas yra pavojingesnis už Adolfą Hitlerį ir Josifą Staliną, nes jo rankose daugiau mirtinų ginklų – branduolinės raketos ir internetas, mano Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Pasak Lenkijos premjero, Rusija informacinę erdvę užkrėtė milijonais netikrų naujienų, todėl pasauliui reikia „deputinizacijos“. „Putino „rusiškojo pasaulio“ ideologija yra XX amžiaus komunizmo ir nacizmo atitikmuo.
2022-05-12

Varšuva iškvietė Prancūzijos ambasadorių dėl Macrono pareiškimo apie Lenkijos premjerą

Lenkija penktadienį pranešė iškvietusi Prancūzijos ambasadorių, šalies prezidentui Emmanueliui Macronui pavadinus Lenkijos premjerą „kraštutinių dešiniųjų antisemitu, draudžiančiu LGBT žmones“. „Dėl Prancūzijos prezidento teiginių interviu [laikraščiui] „Le Parisien“ užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau nusprendė iškviesti Prancūzijos ambasadorių“, – tviteryje paskelbė lenkų Užsienio reikalų ministerijos atstovas Lukaszas Jasina.
2022-04-08

Lenkijos premjeras pasiūlė visiškai blokuoti prekybą su Rusija

Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis pasiūlė Europos Sąjungai visiškai blokuoti sausumos ir jūrų keliais vykdomą prekybą su Rusija, pranešė CNN. „Jei visiškai nutrauksime prekybą su Rusija, tai privers ją dar labiau susimąstyti, ar ne verčiau sustabdyti šį negailestingą karą,“ – pareiškė Lenkijos premjeras. Jis pasiūlė šį klausimą apsvarstyti kitame Europos Vadovų Tarybos posėdyje.
2022-03-19
Į viršų