matematika

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „matematika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „matematika“.

NŠA: matematikos pasiekimų lygį įsivertino 13 tūkst. abiturientų ir 24,4 tūkst. dešimtokų

Šiemet 13 tūkst. (76 proc.) Lietuvos abiturientų, pasirinkusių laikyti matematikos brandos egzaminą, savo jėgas išmėgino dalyvaudami elektroniniame bandomajame įsivertinime. Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą (PUPP) laikysiantys dešimtokai savo žinių lygį taip pat pasimatavo atlikdami bandomojo testo užduotis.
Aktualijos 2024-04-22

Skelbiami matematikos ir geografijos tarpinių patikrinimų patvirtinti rezultatai

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia patvirtintus matematikos bendrojo ir išplėstinio kurso pirmųjų tarpinių patikrinimų bei geografijos tarpinio patikrinimo rezultatus, rašoma pranešime žiniasklaidai. Po Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburtos specialios komisijos matematikos bendrojo ir išplėstinio kurso tarpinių patikrinimų užduočių įvertinimo ir pateiktų išvadų buvo peržiūrėtos ir pakoreguotos užduočių vertinimo instrukcijos.
Aktualijos 2024-04-09

Komisija įvertino matematikos tarpinio patikrinimo užduotis: pirminiai rezultatai bus perskaičiuoti

Matematikos tarpinių patikrinimų užduotys – tiek A, tiek B lygio – buvo sunkesnės, nei to reikalauja matematikos užduoties aprašas, konstatavo švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta komisija. Mokiniams balai už užduotis bus indeksuojami, perskaičiuoti jiems palankesniu įvertinimu.

Abiturientai laikys bandomąjį matematikos egzaminą

Ketvirtadienį Lietuvos abiturientai laikys valstybinio matematikos brandos egzamino bandomąjį patikrinimą. Kaip skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), visi abiturientai, kurie pasirinko laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, gali dalyvauti elektroniniame matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo patikrinime. Jis vyks ketvirtadienį nuo 8 val. iki 16 valandos. Pasitikrinimas galės trukti valandą.
Aktualijos 2024-03-28

Dešimtokai išbandys jėgas matematikos PUPP bandomajame patikrinime

Trečiadienį Lietuvos dešimtokai laikys matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) bandomąjį patikrinimą. Kaip skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), dešimtokų bandomasis pasitikrinimas vyks trečiadienį nuo 9 val. iki 15 valandos. Jo trukmė – 2 val. 20 minučių. Patikrinimo užduotį sudarys pasirenkamieji, trumpojo atsakymo, atvirojo atsakymo uždaviniai, kurių dalis vertinami automatiškai, dalis – mokinius mokančių matematikos mokytojų.
Aktualijos 2024-03-27

Abiturientų ir dešimtokų šią savaitę laukia bandomieji patikrinimai: spręs matematikos užduotį

Artėjant matematikos valstybiniam brandos egzaminui bei pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui (PUPP), abiturientams ir dešimtos klasės mokiniams šią savaitę rengiami bandomieji patikrinimai. Kaip pirmadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), savo žinias bei gebėjimus prieš matematikos PUPP dešimtokai galės įsivertinti trečiadienį.
Aktualijos 2024-03-25

Skelbiami tarpinių patikrinimų rezultatai, matematikos vidurkis – mažiau nei pusė balų

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia pirmuosius tarpinių vienuoliktokų patikrinimų rezultatus, bendras matematikos A lygio patikrinimo vidurkis neperkopia pusės maksimaliai galimų surinkti balų. Kaip antradienį informavo NŠA, matematikos (išplėstinio kurso) patikrinime dalyvavo 13 332 vienuoliktokai, o bendras surinktų taškų vidurkis siekia 8,5 iš 20 galimų.

11-okai vis dar sukrėsti dėl tarpinio matematikos patikrinimo – tokių uždavinių nebuvo matę

Po vienuoliktokų matematikos patikrinimo, kurio rezultatai lems pažymį brandos atestate, švietimo ministrą užplūdo moksleivių, mokytojų ir tėvų skundai dėl užduočių kokybės. Lengvesniu B lygiu matematiką besimokantys moksleiviai gavo uždavinius, kaip patys sako, sunkesnius nei sprendė stipresni A lygiu besimokantys jaunuoliai. Už užduotis atsakinga Švietimo agentūra bėdos nemato, o pats vienuoliktokų uždavinius sprendęs švietimo ministras užduotimis pasipiktino ir reikalauja komisijos.

Kas yra pasaulyje minima Pi diena: matematika, mokslas, pyragai ir dar daugiau

Viso pasaulio matematikos entuziastai – nuo studentų iki raketų mokslininkų – ketvirtadienį švenčia Pi dieną: kovo 14-ąją arba 3/14. Tai pirmieji trys begalinio skaičiaus, turinčio daugybę praktinių paskirčių, skaitmenys. Visame pasaulyje daugelis žmonių šią dieną mini su gabalėliu saldesnio ar pikantiškesnio pyrago ir net picos – angliškas žodis „pie“, skambantis kaip „pi“, amerikiečių kultūroje sinonimiškai vartojamas kalbant ir apie pyragus, ir apie picas.
2024-03-14

Jakštas apie matematikos tarpinį patikrinimą: pirma reikia išspręsti problemą, o tada ieškoti kaltų

 Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas neskuba ieškoti, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl netinkamai parengto tarpinio matematikos B lygio žinių patikrinimo. Pasak jo, visų pirma reikia užtikrinti, kaip išspręsti susidariusią problemą, o tik tada ieškoti, kas dėl jos yra kaltas. „Mano supratimu, atsakomybė ir yra išspręsti problemą, o tada rasti, kas dėl tos problemos buvo kaltas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų