makšties uždegimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „makšties uždegimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „makšties uždegimas“.
REKLAMA
5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com) 5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com)

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Susirgus ginekologine liga simptomai gali būti tokie subtilūs, jog juos pastebėti beveik neįmanoma. Vis dėlto, įsidėmėjus dažniausias moteriškas ligas ir susipažinus su jų požymiais bei gydymu, reprodukcinės sistemos sutrikimai taps gerokai aiškesni, todėl bus lengviau pastebėti ligos pradžią bei imtis veiksmų. Endometriozė Neretai endometriozė diagnozuojama tik ligai pažengus, o norint nustatyti tikslią stadiją reikalinga operacija.
2024-05-27
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2024-05-26
REKLAMA
Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com) Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com)

Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas

Keičiantis moters menstruaciniam ciklui, keičiasi ir makšties išskyrų kiekis bei pobūdis. Vis dėlto, kartais nutinka ir taip, jog išskyros tampa neįprastos konsistencijos, o intymioje zonoje atsiranda perštėjimas, niežulys ar deginimo jausmas. Pasirodo, kad tokius nemalonius simptomus gali sukelti makšties kandidozė dar kitaip vadinama pienlige. Pasitaiko dažniau nei daugelis galvoja Makšties kandidozė vargina net 3 iš 4 moterų, o apie 5 proc. pacienčių šis sutrikimas yra linkęs kartotis.
2024-05-25

Šis uždegimas smogia Lietuvos moterims: pasakė, kaip užkirsti kelią

Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes. Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su „Gerovės“ klinikos gydytoja ginekologe Greta Balčiūniene apie labiausiai papiltusias ginekologines ligas bei gimdos kaklelio vėžį, kuris neretai smogia be simptomų.
2023-02-24

Jei vargina makšties uždegimas

Maždaug kas dešimta moteris, besikreipianti į gydytoją ginekologą, skundžiasi įvairios kilmės ir pobūdžio makšties ir išorinių lytinių organų uždegimais. Kai kurioms negalavimai kartojasi, karts nuo karto atsinaujina.
2014-08-30
Į viršų