lygios teisės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lygios teisės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lygios teisės“.
Siūloma keisti didelėms įmonėms taikomus reikalavimus dėl lygių galimybių
Siekiant sumažinti biurokratinę naštą verslui, siūloma moterų ir vyrų lygių galimybių reikalavimus didelių įmonių vadovybėse taikyti ne visiems verslams – tokią kartelę norima taikyti tik tiems, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti reguliuojamoje rinkoje.
Tai numatančias Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas įregistravo Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras Vytautas Sinica.
Karys skundžia universitetą: negavo žadėto papildomo balo stodamas mokytis
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Klaipėdos universitete nustatė diskriminacijos atvejį socialinės padėties pagrindu. Pasak tarnybos, į aukštąją mokyklą norėjęs įstoti buvęs karys savanoris negavo pusės papildomo konkursinio balo už atliktą karo tarnybą.
Kaip skunde tarnybai pasakojo pareiškėjas, pernai jis ketino stoti į Klaipėdos universiteto mechanikos inžinerijos studijų programą, tačiau nesurinko minimalaus konkursinio balo, tad nebuvo priimtas.
Už bučinį – bausmė: išmetė iš futbolo
Tarptautinė futbolo federacija FIFA pirmadienį paskelbė, kad buvusiam Ispanijos futbolo federacijos prezidentui Luisui Rubialesui skyrė trejų metų diskvalifikaciją nuo bet kokios su futbolu susijusios veiklos.
Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai jis rugpjūčio mėnesį per moterų futbolo pasaulio čempionato ceremoniją į lūpas be sutikimo pabučiavo žaidėją Jenni Hermoso.
Beda pirštu į vairuotojų sveikatos patikras – įžvelgia vyresnių žmonių diskriminaciją
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė ragina peržiūrėti tvarką, pagal kurią būtų naikinamas vairuotojo pažymėjimas sveikatos nepasitikrinusiems vyresnio amžiaus vairuotojams.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pirmadienį pranešė, kad 2024 metais įsigaliosiančios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos galimai diskriminuoja vyresnio amžiaus vairuotojus.
Šimtai nevyriausybininkų ir akademikų iš viso pasaulio ragina nepriimti „atstūmimo pataisų“: Lietuva lygiuotųsi į Vengriją
Keli šimtai nevyriausybinių organizacijų ir akademikų kreipėsi į Lietuvos valdančiuosius, prašydami nepriimti Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo pataisų, rašoma Lietuvos žmogaus teisių centro pranešime spaudai. Nevyriausybininkai ir akademikai įspėja, kad pataisos, kuriomis siekiama įteisinti migrantų astūmimus ekstremalių situacijų metu, ne tik pažeis tarptautinę teisę, bet ir Lietuvą pastatys greta tokių valstybių kaip Vengrija.
Lygių galimybių tarnyba pasigenda Asmens lytinės tapatybės pripažinimo įstatymo
Lietuvoje reikia priimti Asmens lytinės tapatybės pripažinimo įstatymą, teigia lygių galimybių kontrolierė.
Šio įstatymo priėmimas numatytas praėjusių Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veiklos ataskaitoje kaip teikiama rekomendacija.
„Reikėtų svarstyti ir pagaliau priimti Asmens lytinės tapatybės pripažinimo įstatymą.
Lygių galimybių kontrolierius: elektronikos parduotuvės reklama žemino moteris
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, jog parduotuvę „Elektronikos taškas“ valdanti įmonė savo prekių reklamoje žemino moteris, pastabų sulaukusi bendrovė reklamą pašalino, teigiama antradienį išplatintame pranešime.
Pasak tarnybos, lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad moters kūno dalys reklaminiame vaizdo įraše naudotos kaip pardavimus skatinantys objektai, taip pat konstatuota, jog toks reklaminis sprendimas formavo moteris sudaiktinantį visuomenės požiūrį.
Irane suimti futbolininkai, dalyvavę lyčių požiūriu mišriame vakarėlyje
Irano valdžios institucijos suėmė futbolo žaidėjus, dalyvavusius lyčių požiūriu mišriame vakarėlyje į rytus nuo Teherano, sekmadienį pranešė vietos žiniasklaida, nenurodydama jų tapatybės ir tikslaus skaičiaus.
„Praėjusią naktį (šeštadienį) per mišrų vakarėlį Damavando mieste buvo sulaikyti keli esami ir buvę vieno iš garsių Teherano futbolo klubų žaidėjai“, – teigė naujienų agentūra „Tasnim“.
„Kai kurie iš šių žaidėjų buvo neįprastos būsenos dėl alkoholio vartojimo“, – pridūrė ji.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: berniukams turėtų būti leista į mokyklą eiti su sijonais
Prieš Rugsėjo 1-ąją Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia skųsti jai mokyklas, diskriminuojančias vaikus dėl lyties tapatybės. Ji paskelbė, kad mokyklinių uniformų skirstymas į mergaitiškas ir berniukiškas yra diskriminacinis, o berniukams turėtų būti leista į mokyklą eiti su sijonais.
Reakcijos įvairios – liberalioji Vilniaus valdžia, kurios mokyklos formaliai vaikus iki šiol taip diskriminavo, sako taisykles keisianti.
Autodetalių parduotuvę valdanti įmonė įspėta už moteris diskriminuojančią reklamą
Automobilių detalių parduotuvę valdanti Klaipėdos įmonė įspėta už moteris diskriminuojančią reklamą, ketvirtadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Jos teigimu, parduotuvės „Zeus Auto LT“ vaizdo klipas, kurioje vaizduojama trumpą sijoną ir prasegtus marškinius vilkinti mergina, žemina žmogaus orumą, pažeidžia žmogaus vientisumą bei atspindi menkinamą požiūrį į moterį.
REKLAMA
REKLAMA
Lygių galimybių kontrolierė: medžių lajų takas netinkamai pritaikytas neįgaliesiems
Medžių lajų takas Anykščiuose nėra tinkamai pritaikytas neįgaliesiems, taip diskriminuojant žmones su negalia, pirmadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Skundą dėl objekto pernai metų pabaigoje pateikė viešoji įstaiga „Neįgali Lietuva“. Jos teigimu, lankytojams su negalia skirti keltuvai yra išjungti.
Anot tarnybos, keltuvas įprastai neveikia šaltuoju metų sezonu – nuo lapkričio 1 iki kovo 31 dienos, taip pat, kai temperatūra viršija 30 laipsnių.
Po atviro laiško Nausėdai, LGBT vaiko mama sulaukė prezidentūros reakcijos: buvo pakviesta susitikti
Trečiadienį LGBT vaiko mamai Rasai Račienei išplatinus viešą laišką prezidentui Gitanui Nausėdai, prezidentūra sureagavo ir pakvietė moterį pirmadienį susitikti prezidentūroje.
Apie tai moteris pranešė socialiniame tinkle „Facebook“. Moteris taip pat dar sykį pakvietė visus, kurie neabejingi LGBT visuomenės problemoms, rytoj 11 val. atvykti prie prezidentūros.
„Šiandien išsiunčiau LR Prezidentui atvirą laišką, kuris buvo išplatintas tikrai plačiai, todėl jo teksto nebekartosiu.
VLKK pateikė naują žodžio „pederastas“ reikšmės išaiškinimą: šis žodis menkina ir yra nevartotinas
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Žodyno pakomisė apsvarstė žodžio „pederastas“ reikšmę ir pritarė „Bendrinės lietuvių kalbos žodyne“ planuojamai teikti šio žodžio menkinamajai reikšmei. Tai reiškia, kad šis žodis yra nebevartotinas leidyboje, visuomenės informavimo priemonėse, komentaruose ir viešajame gyvenime.
Anksčiau šis terminas žodynuose buvo pateikiamas kaip neturintis žeminančios reikšmės.
Lygių galimybių kontrolierė: didelė dalis žmonių su negalia yra nuolatiniame karantine
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė akcentuoja, kad karantinas tik išryškino jau įsisenėjusias problemas dėl neįgaliųjų teisių Lietuvoje. Ji pastebi, kad karantino metu daug neįgaliųjų negauna reikiamų paslaugų, švietimo ar kitos pagalbos.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite ir Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija aptarė žmonių su negalia teisių padėtį Lietuvoje.
Lytis, amžius ir negalia – trys sritys, kur lietuviai jaučiasi labiausiai diskriminuojami
Dažniausiai Lietuvos gyventojai praneša apie diskriminavimą lyties, amžiaus ir negalios pagrindu. Diskriminacija dažniausiai patiriama prekių ir paslaugų teikimo arba darbo vietose.
Penktadienį lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė Seime savo 2020 metų veiklos ataskaitą bei naujausią atliktų tyrimų dėl galimos diskriminacijos statistiką.
Pernai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl patiriamos diskriminacijos dažniausiai kreipėsi moterys.
JK universitete rekomendavo „mama“ ir „tėvas“ keisti į lyčių atžvilgiu neutralias sąvokas
Didžiausiame Didžiosios Britanijos Mančesterio universitete darbuotojams buvo išplatintos gairės, kaip vengti šališko žmonių vertinimo atsisakant tokių terminų kaip „mama“ ar „tėvas“. Universiteto atstovai BBC teisinosi, kad tai tėra „rekomendacijos“ ir jokių žodžių drausti niekas neketina.
Vietoje „mama“ (angl. „mother“) ar „tėvas“ (angl. „father“) Mančesterio universitete dirbantiems specialistams siūloma vartoti neutralias sąvokas, tokias kaip „tėvas“ (angl. „parent“) ar „globėjas“ (angl.
Bandymas įtikti visoms mažumų grupėms pasiekė naują lygį: prabilo apie žodžius, kurie neatspindėtų lyties
JAV politkorektiškumas ir bandymas įtikti visoms mažumų grupėms pasiekė naują lygį – naujose Kongreso taisyklėse ketinama uždrausti vartoti tokius žodžius, kaip mama, tėvas, sūnus ar dukra. Juos siūloma keisti į tuos, kurie nenurodo lyties – angliškai „parent" (angl. tėvas arba motina) ar „child” (angl. vaikas). Laisvės partijos atstovai Lietuvos Seime sako, kad apie tai galima svarstyti ir Lietuvoje, kiti politikai tokių naujovių nepripažįsta.
Šakalienė: „Seksualinę prievartą patyrusiai moteriai kreiptis pagalbos yra tiesiog neįmanoma"
Trečiadienį ryte vykusioje Baltojo kaspino festivalio atidarymo spaudos konferencijoje Seimo narė Dovilė Šakalienė negailėjo kritikos valstybės vaidmeniui kovojant su lytiniu smurtu. Politikės teigimu, valstybė turėtų stiprinti savo vaidmenį sprendžiant šį klausimą. Renginyje taip pat išsakytos idėjos keisti ir lytinį švietimą mokyklose.
Jovita dirba gaisrinėje: „Daugiau nustemba iš šalies, kai pasakai, kur tu dirbi“
Suskaičiuota, kad atotrūkis tarp vyrų ir moterų algų pernai siekė daugiau kaip 12 procentų. Pasak ekspertų, moterims sunkiau įsitvirtinti darbo rinkoje, mat jos vis dar yra diskriminuojamos dėl lyties priimant į darbą, mokama mažesnė alga nei vyrams. Maža to, gajūs ir stereotipai – esą moterys nesugebės suderinti darbo ir vaikų priežiūros. Darbdavių konfederacija atšauna, kad yra daugybė pavyzdžių, kai moterys ne tik dirba vyriškus darbus, bet ir uždirba daugiau nei vyrai.
Skirtumai rėžia akį: kas Lietuvoje leidžiama moterims, draudžiama vyrams
Lietuvos moterys vienos labiausiai išsilavinusių pasaulyje, tačiau lyderėmis tampa retos, nes visuomenės skatinamos pasirenka kurti šeimą. O bandančios siekti karjeros moterys Lietuvoje uždirba dešimtadaliu mažiau nei vyrai.
Moterys valo grindis, o vyrai krauna plytas. Moterys prižiūri vaikus darželiuose, o vyrai vadovauja didelėms korporacijoms. Tokia stereotipinė nuomonė labiausiai paplitusi tarp gyventojų. Štai, ką jie sako:
„Moteris negali eiti į statybas eiti dirbti.
Suskaičiavo, kiek pasaulio parlamentarų yra moterys
Beveik ketvirtadalis viso pasaulio nacionaliniuose parlamentuose dirbančių žmonių yra moterys, po to kai pernai buvo padaryta daugiau pažangos siekiant užtikrinti lyčių lygybę, antradienį paskelbė Tarpparlamentinė Sąjunga (IPU). 1889-aisiais įkurta IPU yra viena seniausių pasaulio tarptautinių organizacijų. Ji ištisus dešimtmečius stebi, kiek moterų išrenkama į nacionalinius parlamentus. 1995 metais vos 11,3 proc. visų pasaulio parlamentarų buvo moterys.
Užkirs kelią savivaliavimui: grožio salonuose imtos tirti skirtingos kainos vyrams ir moterims
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba šią savaitę pradėjo keturis tyrimus dėl grožio salonų, atsisakiusių pakeisti kainoraščius, kur nurodytos skirtingos paslaugų kainos vyrams ir moterims. Trims salonams Vilniuje ir vienam Šiauliuose išsiųstas oficialus kreipimasis su prašymu pateikti įrodymus, kad jie vartotojams, nesvarbu, kokia jų lytis, taiko vienodas apmokėjimo sąlygas už tokias pačias ir vienodos vertės paslaugas.
Protestai drebina Europą: reikalavimai bažnyčiai ir valdžiai
Artėjant Tarptautinei moters dienai – Kovo 8-ajai – tūkstančiai moterų pasaulyje išėjo į gatves ir reikalauti lygių teisių. Milžiniška eisena surengta ir kaimyninės Varšuvos centre. Ten ir moterys, ir jų vyrai reikalavo, kad naujoji valdžia nustotų Bažnyčios padedama kištis į žmonių gyvenimus. Lenkijos sostinę užplūdo ne šimtai, o tūkstančiai moterų ir jas palaikančių vyrų. Protestas surengtas artėjančios Kovo 8-osios, Pasaulinės moterų dienos proga.
Reikalavimai nuomininkams dideli, tačiau pasiskųsti nėra kam
Kokių nuomininkų šeimininkai nenori įsileisti į namus? Pasirodo, šeimos su vaikais, žmonės su keturkojais augintiniais – šunimis ar katėmis nėra laukiami klientai. Tačiau vieniša dirbanti mergina ar šeima be vaikų išsinuomoti būstą jau gali be didelių vargų. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, lietuviai vis dar vadovaujasi stereotipais ir būsto nenori nuomoti kitos rasės ar tautybės žmonėms. Vilnietę Ievą namuose pasitinka net du žaismingi augintiniai – šiurkščiaplaukiai taksai.
Europos apžvalga, kurioje Lietuva velkasi pačiame gale
Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas ‘IDAHOT’) proga Kopenhagoje vykstančiame Europos tarpvyriausybiniame forume tarptautinė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių asmenų) teisių organizacija ILGA-Europe š.m. gegužės 10 dieną paskelbė 2016-ųjų metų LGBTI teisių Europos apžvalgą.
Rusijos komunistai: lesbietės – normalu, o homoseksualūs vyrai – iškrypimas
Vienas iš įstatymo projekto Rusijoje dėl administracinės atsakomybės už netradicinės orientacijos paviešinimą autorių, Rusijos komunistų partijos atstovas Ivanas Nikitčukas papasakojo, kad atsakomybę už tai taikys tik vyrams, rašoma gazeta.ru. Apie tai jis paskelbė pokalbių radijo stotyje „Kalba Maskva“ metu. „Mes manome, kad moterys – labiau išmintingos ir labiau emocijomis vadovaujasi. Valdyti jas… Kol moterų mes neliečiame. Gerbiame moteris“, – pareiškė I. Nikitčukas.
Būsimasis Kanados premjeras žada, kad jo kabinete dirbs vienodas skaičius vyrų ir moterų
Kanados išrinktasis ministras pirmininkas Justinas Trudeau antradienį pažadėjo lapkritį pristatyti savo pirmąjį kabinetą ir pridūrė, kad jame dirbs vienodas skaičius vyrų ir moterų. Rinkimų kampanijos metu 43 metų politikas žadėjo, kad formuodamas vyriausybę jis laikytųsi lyčių lygybės principo. Antradienį išrinktasis premjeras patvirtino, jog įgyvendins šį pažadą. „Esu laimingas galėdamas pasakyti, kad visiškai įgyvendinsime šį pažadą“, - sakė J.Trudeau per spaudos konferenciją.
Partnerystės įteisinimas: liberalai nori lygių teisių, „tvarkietis“ siūlo imtis homoseksualų gydymo
Kitą savaitę Seime planuojama pradėti diskusijas dėl liberalų siūlymo įteisinti partnerystę tiek tarp tos paties, tiek ir tarp skirtingų lyčių asmenų. Projekto iniciatoriai akcentuoja, jog būtina užtikrinti lygias teises visiems asmenims, nepaisant jų seksualinės orientacijos. Konservatoriai ir „tvarkiečiai“ abejoja tokiu siūlymu, pabrėždami, jog įteisinus partnerystę, homoseksualai užsimanys ir santuokos įteisinimo, vaikų įvaikinimo galimybės.
Tarptautinę moters dieną nutraukiami net karai
VL žurnalistė Klementina Puolikaitė - Guobė Kovo 8-oji, Tarptautinė moters diena, kai kuriose šalyse – valstybinė šventė. Lietuvoje ši data yra atmintina, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Įdomiausia tai, kad Kovo 8-oji siekia net antikos laikus: rašytinių šaltinių duomenimis, tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio, net karai būdavo nutraukiami.
Musulmoniškasis Tunisas nubalsavo už lyčių lygybės nuostatą naujoje konstitucijoje
Tuniso nacionalinė asamblėja pirmadienį patvirtino konstitucijos projekto straipsnį, kuriuo šioje musulmoniškoje valstybėje būtų garantuojama lyčių lygybė „be diskriminacijos“. „Visi piliečiai, vyrai ir moterys, turi tas pačias teises ir pareigas. Jie yra lygūs prieš įstatymą be diskriminacijos“, – skelbia 20-asis naujos konstitucijos straipsnis, kuriam pritarė 159 iš 169 balsavime dalyvavusių parlamentarų.
Juodaodžiai manekenai protestuoja prieš rasinę diskriminaciją
Rio de Žaneire maždaug 40 juodaodžių manekenų, daugiausia moterų, apsinuoginusios iki pusės protestavo prieš afrikiečių kilmės brazilų modelių diskriminaciją ant podiumų.
Švedų parduotuvių tinklui skirta bauda už reikalavimą darbuotojai deklaruoti liemenėlės dydį
Švedijos darbo santykių tribunolas trečiadienį pripažino vieną apatinių drabužių parduotuvių tinklą kaltu dėl lyties diskriminacijos - dėl reikalavimo vienai darbuotojai deklaruoti savo liemenėlės dydį ant kortelės su vardu. Nepaisant jos prieštaravimų, ta jauna moteris, dirbama didžiausioje "Change" parduotuvėje Sundsvalio mieste Švedijos šiaurės rytuose, turėjo nešioti kortelę su savo vardu, krūtinės apimtimi ir liemenėlės kaušelio dydžiu.
Kovo 8-oji: žymios feministės
Kovo 8-oji - Tarptautinė moterų solidarumo diena. 1908-ais šią dieną Niujorke socialdemokratų moterų organizacija organizavo mitingą, kurio metu reikalavo lygių darbo užmokesčio sąlygų ir rinkimų teisės suteikimo. Inosmi.ru siūlo susipažinti su žymiomis feministėmis. George Sand. Tikrasis žymios prancūzų rašytojos vardas – Aurore Dupin. Gimė 1804 metais.
Lietuvoje moterų ir vyrų alga skiriasi dvigubai mažiau nei Estijoje
16,2 % – tiek skiriasi vidutinis moterų ir vyrų valandinis uždarbis ES. Tokius duomenis šiandien paskelbė Europos Komisija. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokestis vidutiniškai skiriasi 14,6 %. Naujienos paskelbtos artėjant 2013 m. Europos vienodo darbo užmokesčio dienai, šiemet minimai vasario 28 d. Šiuo visoje ES organizuojamu renginiu atkreipiamas dėmesys į tai, kiek dienų moterys turi papildomai dirbti, kad uždirbtų tiek pat kiek vyrai.
Velsas sieks apsaugoti čigonų ir klajoklių teises į nelegalias gyvenvietes
Velso vyriausybė norėtų čigonams ir klajokliams vietos valdžios valdomose teritorijose Velse suteikti tokias pačias teises kaip ir stacionarių namelių savininkams, skelbia BBC. Pasiūlymų įgyvendinimas reikštų, kad vietos savivaldybės prieš iškeldindamos nelegalus turėtų įtikinti teismą, kad šeimos iškėlimas yra teisėtas. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką bet kuriam žmogui, laikinai apsigyvenusiam oficialioje savivaldybės teritorijoje, turi būti suteikta 28 dienos išsikraustymui.
Lietuvos gamintojai reikalauja lygių konkurencinių sąlygų
Lietuvos gamintojai palaiko Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio inicijuotą įsakymą dėl prekių ženklinimo užsienio kalba reglamentavimo ir siekia, kad jis pradėtų veikti kuo greičiau. Jų teigimu, nauja prekių ženklinimo tvarka suteiktų vienodas konkurencines sąlygas, taip pat apsaugotų Lietuvos vartotojus.
„Juk akivaizdu, kad reglamentavimas prekių ženklinime būtinas norint suvienodinti konkurencines sąlygas ir apsaugoti vartotojus nuo klaidinančios informacijos.
Ukrainoje atsisakyta įregistruoti moterų judėjimą FEMEN
Ukrainos teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti moterų judėjimą FEMEN, kuris visame pasaulyje išgarsėjo jo dalyvėms per įvairias protesto akcijas nusirengiant iki pusės.
„Geniai iš valstybinės registravimo tarnybos atsisakė įregistruoti moterų judėjimą FEMEN. Atsisakymo pagrindu tapo organizacijos tikslas, įrašytas programoje: vienyti moteris ginant savo teises ir kovojant su moterų diskriminavimu visuomenėje“, – savo tinklaraštyje pranešė FEMEN.
Lietuvos kariuomenėje moterų daugiau negu daugelyje NATO šalių
Lietuvos kariuomenėje moterys sudaro apie 11 proc. Lietuvos karo tarnybos karių, rodo analizė. NATO 2009–2010 m. duomenimis, daugelio Europos šalių kariuomenėse tarnaujančių moterų skaičius yra mažesnis.
Lenkijoje moterys sudaro 1,8 proc., Danijoje – 5,2 proc., Liuksemburge – 5,8 proc., Belgijoje – 8,02 proc., Norvegijoje – 8,6 proc., Jungtinėje Karalystėje – 9,5 proc., Vokietijoje – 8,9 proc. karinio personalo.
Moterų balsas: jei nesi seksuali, tu negali egzistuoti
Gruodžio 6–7 dienomis Vilniuje vyks Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimas. Tarsi apšilimas prieš šį reikšmingą įvykį gruodžio 5 dieną tradiciškai buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Kad moterų balsas būtų išgirstas“, kurios pagrindinis tikslas buvo aptarti esmines moterų teisių ir lyčių lygybės problemas.
Valstybę valdo asmenybės ar kamščiai?
Šiaulių universitete viešėjusi Seimo narė, profesorė Marija Aušrinė Pavilionienė susitikime su akademine bendruomene diskutavo tema „Asmenybės reikšmė valstybės valdyme ir lygių galimybių įgyvendinimas“.
Remdamasi savo asmenine patirtimi Seime oratorė vaizdžiai atskleidė konfliktą, kylantį tarp asmenybės ir valdžios.
B. Obama mano, kad Lady Gaga yra bauginanti
JAV prezidentas Barackas Obama, po susitikimo su Lady Gaga praėjusią savaitę, mano, kad ji yra bauginanti. Pasak „ABC News“, Obama dalyvavo metiniame Žmonių Teisių susirinkime, Vašingtone, kur ir susidūrė su šia atlikėja. Jis juokavo, kad šiek tiek jos išsigando.
Kalbėdamas apie Gagą, prezidentas gėjų ir lesbiečių teisių kovotojų miniai sakė: "Aš dvišališkai derėjausi su jūsų lydere. Ji avėjo 16 colių (40 centimetrų) kulnus ir buvo 8 pėdų (2,5 metro) aukščio. Ji buvo šiek tiek gąsdinanti.
Prancūzijos feministės reikalauja atsisakyti žodžio „madmuazelė“
Prancūzijos feministės pradėjo kampaniją prieš šalyje vis dar plačiai naudojamą žodį „madmuazelė“. Jos reikalauja neskirstyti moterų į „madam“ (ištekėjusi moteris) ir „madmuazelė“ (netekėjusi moteris).
Žodis „madmuazelė“ atskleidžia duomenis apie moterų privatų gyvenimą, o vyrai to daryti neprivalo, argumentuoja feministės. Jos ragina antradienį prasidėjusios kampanijos metu, be kita ko, siųsti protesto laiškus parlamentarams ir vyriausybės nariams.
Be kimono arba feminizmas pagal japones
Japonų feminizmo revoliucija — keistas vakarietiško maištavimo ir įsigilinimo į save derinys, kuris lėtai, bet nenumaldomai laužo tradicijas. Jaunimas beveik visus pinigus išleidžia sau, todėl šioje šalyje atsirado terminas "savanaudžiai vienišiai".
Maištautojos
Tokijo centre, parduotuvėje prie kosmetikos skyriaus, būriuojasi grupelė linksmų merginų. Jų baltuose veiduose šviečia tamsia avietine spalva dažytos lūpos.
Vietnamietė dėl vaiko grumiasi su lietuviu
Klaipėdoje gyvenanti vietnamietė Nguyen Huong vyro Jono Norvilo draudimą matytis su 14 mėnesių dukterimi išsprendė savaip – sužinojusi, kokiame darželyje ji slapstoma, vakar pasiėmė ir išsivežė.
Su bendraamžiu J.Norvilu skyryboms besiruošianti 33 metų Nguyen Huong labiausiai nerimavo, kad atvykus pasiimti dukters vaikų lopšelio–darželio „Alksniukas“ darbuotojai paskambins tėvui ir jis tam sutrukdys.
Nesikeičianti realybė: per mažai moterų korporacijų valdybose
Silpnosios lyties atstovėms nuolat tekdavo kovoti dėl lygių teisių. Šiuolaikiniame pasaulyje, atrodytų, viskas kitaip – moterys iš tiesų užima tokia pat svarbią vietą visuomenėje, kaip ir vyrai.
Pasaulio moterys, kurios buvo pirmosios
Šiandien atrodo neįtikėtina, kad prieš kelis šimtmečius daugeliu atžvilgiu moterys buvo apribotos. Pagrindinės jų užduotys buvo namų ūkio tvarkymas, vaikų auklėjimas, bet jokiais būdais ne tarnavimas kariuomenėje, verslas ir skrydžiai į kosmosą. Visą padėtį pakeitė pačios moterys. Savo ištverme, atkaklumu ir noru būti lygiomis su vyrais.
1766 metai. Pirmoji moteris, keliavusi aplink pasaulį, buvo Jeanne Baret.
Vyrai nebemano, kad skųstis gėdinga
Pernai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo rekordiškai daug - 61 proc. vyrų skundų.
Tai Seimo Žmogaus teisių komiteto nariams paaiškino lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, pristačiusi komitetui 2009 metų įstaigos veiklos ataskaitą.
A.Burneikienė paaiškino, kad vyrai atsikrato stereotipų ir aktyviau kovoja už savo teises. Kaip pastebi Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka, jie nebemano, kad vyrams skųstis gėdinga.
Saudo Arabijoje moterims leista bylinėtis
Saudo Arabija planuoja leisti moterims teisininkėms bylinėtis teismuose, - praneša „BBC“.
Anot teisingumo ministro Mohammedo al-Eissos, naujuoju įstatymu, atveriančiu moterims platesnes karjeros galimybes, ketinama stiprinti šalies teisinę sistemą. Pranešama, kad šis įstatymas įsigalios per ateinančias dienas.
Šiuo metu moterys teisininkės gali dirbti „už uždarų durų“ vyriausybėje ir teismuose.
Lietuvių pasakų kol kas nedegins
Savaitės žmogus - lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, žaibiškai pradėjusi tirti anoniminį skundą dėl Užgavėnių eilėraščio-dainelės apie “už pavogtą paršiuką mušamą čigoniuką”, nors šioje milijoną litų iš biudžeto per metus gaunančioje tarnyboje - kalnai socialinę nelygybę patyrusių piliečių nusiskundimų.