lietuvos vsd

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos vsd“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos vsd“.

VSD ataskaitoje – dėmesys „Respublikos leidiniams“, balsas.lt ir Rolandui Paulauskui

 Valstybės saugumo departamentas (VSD) pirmadienį pareiškė, kad „Respublikos“ leidinių“ ir „Balsas.lt“ grupėms priklausančios žiniasklaidos priemonės bei signataro Rolando Paulausko įkurta organizacija pernai skleidė antivakarietiškas nuomones, kurios „dažnai sutapo su Maskvos propaguojamomis idėjomis“. „Pažymėtina, kad „Respublikos“ leidinių“ ir „Balsas.

Lietuva turi slaptą ginklą prieš Rusiją

 Rusijos agresija prieš Ukrainą ir pagaliau ūmai pabudęs supratimas, kad saugumas ir laisvė yra trapūs bei kartais brangūs dalykai, verčia ieškoti sprendimų. Lietuva slaptų ginklų turi. Vieni sprendimai gali būti banalūs ir brangūs, kiti netikėti ir jau beveik nieko nekainuojantys. NATO partnerių aktyvėjimas, seniai sau ir kitiems pasižadėtų bendrojo vidaus produkto procentų gynybai asignavimas – banalioji dalis. Reikia išnaudoti ilgamečius įdirbius.

Tėvynė pavojuje ir aišku kodėl! D. Grybauskaitė ir G. Grina pertvarko Lietuvą į Rusiją (I)

Valdžia skelbia, kad Tėvynė eilinį kartą pavojuje, nes pavojuje yra jos valdžia. O pavojų jai esą kelia kritika. Kokia būtent, nepasakyta. Tiesiog – būkite budrūs ir žinokite, kad valdžią ruošiasi kritikuoti Kremliaus agentai. O aš manau, kad grėsmė yra visai kitur. Tėvynė pavojuje, nes ją oficialiai patikėta saugoti melagiams, demagogams, valdžios padlaižūnams, intrigantams ir/arba idiotams.

Ar Gatajevų globoti vaikai – vis dar saugumo tarnybų įkaitai?

Rusija siekia susigrąžinti ir į Čečėniją išsivežti šešis „Grozno angelais“ vadinamų sutuoktinių čečėnų Chadižat ir Maliko Gatajevų įvaikius, kurie dar nuo 2008-ųjų rudens yra apgyvendinti Vilniaus „SOS vaikų“ kaimelyje. Saugumiečių šešėlis Šeši čečėnų vaikai anksčiau gyveno Kauno rajone esančioje Karmėlavos gyvenvietėje su Ch.
Kriminalai 2012-08-21

Karo padėtis tęsiama ir Lietuvoje?

Šią savaitę vykstančiame kino festivalyje "Kinas prieš melą" dar sykį priminta apie nevienareikšmes ir skaudžias čečėniškos diasporos - karo aukų - istorijas. Į tarptautinį atgarsį įgavusias bylas gana skirtingai žvelgia menininkai, žmogaus teisių gynėjai ir net pati čečėnų bendruomenė. "Lietuvos žinios" jau ne kartą rašė apie bylą, įgavusią tarptautinį atgarsį.

Keista draugystė su mįslinguoju ekssaugumiečiu

Su buvusiu VSD pareigūnu Valerijumi Saveljevu susipažinau atsitiktinai – advokato Juozo Gaudučio kontoroje. Tai atsitiko 2006-ųjų spalio pabaigoje. Tąsyk advokatas žadėjo duoti išsamų interviu dėl vieno, jo manymu, neteisėto atleidimo, atlikto krašto apsaugos sistemoje. Savo žodį advokatas tęsėjo. Leido pokalbį įsiamžinti garsajuostėje Pasibaigus mūsų pokalbiui į kontorą Vilniaus centre netikėtai užsuko buvęs VSD pareigūnas V. Saveljevas.

Kodėl VSD pareigūnai reikalavo, kad čečėnų paaugliai duotų melagingus parodymus (I)

Šia byla susidomėjau dar  2008-ųjų metų rudenį. Tąsyk į redakciją paskambino žymus visuomenės veikėjas Gintautas Bukauskas ir pareiškė turįs „šiokios tokios informacijos” tiek „XXI amžiaus” priedui „Slaptieji takai”, tiek internetinei svetainei www.slaptai.lt. Nuojauta, jog bus kalbama apie Lietuvoje  sulaikytus čečėnų sutuoktinius Chadižat ir Maliką Gatajevus, - neapgavo. Su skambinusiuoju G.Bukausku susitikome vienoje iš Vilniaus kavinių.

Saugumo generolai gali netekti antpečių

Konstituciniam Teismui (KT) gali tekti spręsti, ar Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai gali turėti karinius laipsnius ir ar galima į jų darbo stažą skaičiuoti metus, atidirbtus sovietiniame saugume (KGB). Penki Seimo nariai siūlo parlamentui kreiptis į KT ir pasiklausti, ar karinių laipsnių suteikimas VSD darbuotojams neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Prie VSD – protestas prieš „valstybininkus“

Pirmadienį prie Valstybės saugumo departamento (VSD) susirinkę dvi dešimtys protestuotojų piktinosi vadinamosios „valstybininkų“ grupuotės įsigalėjimu šalies politikoje, institucijose bei žiniasklaidoje. Protestuotojai taip pat pažymėjo, kad Lietuvos specialiosios tarnybos praktiškai nėra kontroliuojamos parlamento. Reportažą iš piketo žiūrėkite straipsnio pabaigoje.

Kai nėra apie ką kalbėti

Būna, kad nėra su kuo pasidalyti mintimis. Atsitinka ir taip, kad yra supratingas pašnekovas, bet nėra laiko liežuviu malti. Tačiau naujienų, skandalų ir įvykių ištroškusiai miniai nuolat rėkiant „duonos ir žaidimų“ tikrovė ima ir uždūsta- viskas jau pasakyta ir įvykę, ir nėra apie ką kalbėti, kas nesikartotų iki nuobodulio.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų