lama xiv

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lama xiv“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lama xiv“.

Dalai Lama: visų problemų ašis – Vladimiro Putino egocentrizmas

 Vokiškasis „Die Welt“ šiandien publikavo interviu su budistų dvasiniu lyderiu Dalai Lama XIV. Jo šventenybė, rugpjūčio pabaigoje dalyvavęs Hamburgo Tibeto centro renginiuose, įvertino dabartinę politinę situaciją Kinijoje ir Rusijoje, tuo pačiu išsakė kritiką dabartiniams mūsų kaimynų lyderiui Vladimirui Putinui. Dalai Lama žurnalistams pareiškė, kad yra tvirtai įsitikinęs galimybe grįžti namo, į Tibetą.
2014-09-08

Uigūrai ir mes

Kokie dar uigūrai, paklausite, ar be jų neturime apie ką šnekėti? Tačiau globaliame pasaulyje nėra ir neturi būti "jų" ir "mūsų" problemų - visos problemos yra bendros: neseniai tolimuosius Filipinus skalbę uraganai, atrodo, persikėlė į Škotiją, tarsi paliudydami, jog pasaulis - išties mažas. Šiemet švenčiame Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, o štai uigūrai šiemet lygiai 250 metų kaip priklauso Kinijai. Kinijoje gyvena 55 tautos ir dominuojanti kinų (hanių) tauta, sudaranti 91,6 proc.
2009-11-25

Nauja parduotuvė Užupyje alsuoja Tibeto dvasia

Tibeto laisvės judėjimo grupės narė Rūta Norkutė prieš kelias savaitės Užupio gatvėje atidarė tibetietiškų daiktų krautuvėlę. Įžengus į jaukią „Ištremto Tibeto“ parduotuvę pasitinka ne tik smilkalų kvapas bei židinio šiluma, bet ir katytė Tsultrim (išvertus iš tibetiečių kalbos – „Dorybė“), Rūtos priglausta iš gatvės. Draugų vadinamai „Tsitrinkai“ vardą parinko spalį Lietuvoje lankęsis vienuolis Geše Džampa Dhakpa, kuris pašventino ir parduotuvę.

Atgal į Indiją (6)

Po Kinijos invazijos į Tibetą 1959 metais valstybės vadovas ir dvasinis lyderis Dalai Lama XIV ir apie 125 000 tibetiečių pabėgo ir iki šiol gyvena Indijoje. Dalai Lamos rezidencija, Tibeto parlamentas, mokslo ir kultūros centras tremtyje yra šiaurinėje Indijos dalyje, Himachal Pradesh valstijoje, McLeod Ganj miestelyje. Šalies pietvakariuose, Karnatakos valstijoje, yra dar vienas tibetiečių centras - Bylakuppe miestelis.
2009-06-30

Kiniją papiktino Danijos pagarba Dalai Lamai

Kinija pareiškė protestą Danijai dėl to, kad šios šalies premjeras Larsas L. Rasmussenas gegužės 29 d. susitiko su Jo Šventenybe Dalai Lama XIV. Kinijos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime teigiama, kad Danijos premjeras Rasmussenas, nekreipdamas dėmesio į ne kartą Kinijos pusės padarytus rimtus perspėjimus, susitiko su „skaldytojišką veiklą Kinijos atžvilgiu vykdančiu Dalai Lama“. Tuo esą buvo padaryta didelė žala esminiams Kinijos bei Kinijos ir Danijos santykių interesams,...
2009-05-31

Tibeto klausimas vėl keliamas į viešumą

Vakar Seime buvo įregistruota rezoliucija, kurioje grupė Seimo narių Kiniją ragina pradėti dialogą su tikruoju Tibeto tautos atstovu – Jo Šventenybe Dalai Lama. Dalia Kuodytė tvirtina, kad lietuviai, patyrę panašius okupantų išbandymus, puikiai supranta tibetiečių troškimą patiems spręsti savo likimą. „Tikrai nesiūlom Seimui skelbti karo Kinijai“, - juokėsi Seimo narė.

Dar kartą apie Tibetą

Akivaizdu, kad Kinijai Tibeto klausimas yra itin opus – Pekinas atidžiai stebi Dalai Lamos susitikimus su valstybių vadovais ir nevengia daryti spaudimo, kad tokie susitikimai neįvyktų. Bet ar verta Kinijai ir toliau sėkmingai gadinti savo įvaizdį dėl žmogaus teisių padėties regione? Ar Pekinas nelaimėtų daugiau, jei pamintų savo imperialistines ambicijas ir pradėtų realias derybas dėl Tibeto statuso? Nebūtinai. Šią savaitę Prancūzijos pirmoji dama Carla Bruni-Sarkozy susitiks su Dalai Lama.
2008-08-11

Dalai Lama ir 15 Amerikos neurologų

Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV, Stenfordo universitete (JAV) susitikęs su 15 neurologijos įžymybių, daugiau nei 4 valandas kalbėjosi su mokslininkais apie budizmą ir Vakarų mediciną.
2007-11-22

Sulaužydamas tradiciją Dalai Lama savo įpėdinį gali įvardyti prieš mirtį

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama pareiškė, jog prieš mirtį gali įvardyti savo įpėdinį - taip jis sulaužytų šimtametę tradiciją, bet užtikrintų, kad į šį procesą neįsikištų komunistinė Kinija.
2007-11-20

Nepaisydama Kinijos protestų A. Merkel susitiko su Dalai Lama

Nepaisydama Kinijos protestų Vokietijos kanclerė A. Merkel Berlyne susitiko su dvasiniu Tibeto vadovu Jo Šventenybe Dalai Lama XIV, pranešė „International Herad Tribune“. A. Merkel tapo pirmąją Dalai Lamą priėmusia Vokietijos vadove, nekreipusia dėmesio į Pekino protestus, kad tai gali padaryti žalos abiejų šalių ekonominiams santykiams.
2007-09-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų