lageris

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lageris“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lageris“.

Seime – Taišeto politinių kalinių suvažiavimas

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Seime vyko Taišeto lagerių politinių kalinių suvažiavimas ir Natalijos Gudonytės knygos „Naikintos, bet nenugalėtos kartos kelias grafikoje“ pristatymas. Iki pirmadienio Parlamento galerijoje eksponuojama Taišeto lagerių politinių kalinių fotografijų paroda, asmeninės taišetlagiečių tremties relikvijos bei leidiniai. Pirmasis buvusių Taišeto lagerių politinių kalinių suvažiavimas įvyko 1994-ųjų gegužę Kaune. Šis suvažiavimas – dešimtasis.
Aktualijos 2014-06-13

Aukščiausią bausmę gavo už kūrybą

Živilė KAVALIAUSKAITĖ Mirties nuosprendis. Tokį teismo sprendimą 1951 metais Irkutske išgirdo Šiaulių miesto garbės pilietis, profesorius habil. dr. Vytenis Rimkus. Bausmė buvo pakeista 25 metais lagerio. Šią vasarą V. Rimkus iš Irkutsko archyvo atgavo kaltinamąją medžiagą – tris bloknotus ir penkis mokykliniuose sąsiuviniuose leisto laikraščio „Taiga“ numerius. Originalai grįžo pas šeimininką Atgauti tremties kūrybą V. Rimkus seniai norėjęs.

Migrantų lageris: jie valgo, kas papuolė – šunis, kates. Tu ką, netiki?

Nelegalių migrantų laikinojo apgyvendinimo stovykloje, kurią praeitą savaitę suorganizavo Maskvoje, yra 612 žmonių. Tarp jų daugiausia Vietnamo piliečių. Bet yra ir sirų, tadžikų, uzbekų, kirgizų, marokietis, egiptietis ir afganas. Per 10 dienų jie gali apskųsti teismo sprendimą dėl deportacijos, bet kaip tą padaryti, migrantai nežino. Laikinojo apgyvendinimo stovykla Maskvos Rytų apygardoje iki šiol neturi teisinio statuso.
2013-08-06

Nacių prižiūrėtojas kaltinamas į dujų kamerą išsiuntęs 9515 žmonių

Gegužės pradžioje Vokietijoje sulaikytam buvusiam Aušvico koncentracijos stovyklos prižiūrėtojui, Hansui Lipshisui bus pateikti kaltinimai Antrojo pasaulinio karo metu nužudžius 9515 žmonių, praneša „Welt am Sonntag“. Pats H. Lipshisas teigė, kad koncentracijos stovykloje tarnavo virėju ir apie visus Aušvico siaubus žinojo tik iš nuogirdų. Tačiau archyviniai dokumentai, kuriuos gavo laikraštis, rodo, kad  virėju jis dirbo tik 16 mėnesių, o vėliau perėjo dirbti prižiūrėtoju.
2013-05-20

Nepavydėtino likimo mokslininkas, kuris milijonus išmainė į ilgus metus lageryje (II)

Šeštos kategorijos mechanikas 1958 metais Levas Sergejevičius Termenas galų gale buvo visiškai reabilituotas ir net gavo butą Maskvoje. Bet įsidarbinti jis negalėjo iki pat 1964 metų. Visi, kurie jį pažinojo trečiajame dešimtmetyje, buvo jau mirę arba išsivažinėję, oficialių mokslinių laipsnių ir vardų jis neturėjo, o laikai elektroninei muzikai propaguoti, švelniai tariant, buvo netinkami – prieš džiazą ir stileivas buvo puolama visu frontu.
2013-04-03

Sovietų okupacija: sužalotų likimų pinigais neįvertinsi

Gegužės pabaigoje Vyriausybė patvirtino atnaujintą komisiją dėl sovietų okupacijos žalos atlyginimo. Jai pavesta iki liepos 1 d. parengti Lietuvos derybines nuostatas ir veiksmų planą siekiant atlyginimo už Sovietų Sąjungos okupacijos padarytą žalą. Apie tai, ką galime įvertinti pinigais ir ko negalime, bei tai, ko mes siekiame, Balsas.

Liuteronų tremtis – nutylėta istorijos realybė

Trėmimai. Apie nacių, o ypač sovietų, valdžios vykdytus trėmimus esame girdėję kiekvienas. Parašyta ne viena istorinė knyga, vadovėlis, pasakojantis apie nacių vykdytą Holokaustą, Sovietų Sąjungos organizuotus masinius gyventojų (taip pat ir lietuvių) trėmimus į lagerius ir koncentracijos stovyklas. Tačiau  ne visa istorinė realybė yra išsamiai ištyrinėta ir aprašyta, ne apie visas vykdytas represijas žinome. Viena iš nutylimų temų – tai liuteronų tremtis.

Sesuo N. Sadūnaitė: tiesiog vienas kitą mylėkime

Kitais – 2012 metais viskas turi tik gerėti, o kitaip mąstantiems žmonėms gali būti sunku, bet ir už juos reikia melstis, – mano buvusi sovietinių struktūrų kalinė, sesuo Nijolė Sadūnaitė. Valdžiai N. Sadūnaitė sakė linkinti to paties.

Į Rumšiškes rinksis buvę Rusijos „Dalstroj“ lagerių politiniai kaliniai

Į Rumšiškes šeštadienį rinksis buvę politiniai kaliniai, kalėję Rusijos „Dalstroj“ sistemos lageriuose. Čia įvyks Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų renginys – XXIII šių politinių kalinių suvažiavimas. Lietuvos politinių kalinių bendrija „Kolyma“ vienija buvusius politinius kalinius, kuriems teko dalia kalėti toliausiai nuo Tėvynės – Rusijos „Dalstroj“ sistemos lageriuose Kolymoje, Čiukotkoje ir Rytų Jakutijoje, taip pat jų šeimos narius ir artimuosius.
titulinis 2011-06-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų