kvėpavimo takai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kvėpavimo takai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kvėpavimo takai“.

Nauja hipotezė: Covid-19 galimai yra kraujotakos, o ne kvėpavimo takų liga

Nors koronavirusas pirma užpuola plaučius, jis gali patekti ir į širdį, inkstus, kepenis, smegenis ir net žarnyną. Kai kurie tyrimai parodė, kad Covid-19 yra labiau kraujotakos, o ne kvėpavimo takų liga. Tai reiškia, kad ji gali keliauti kraujagyslėmis. Tai gali paaiškinti tokias viruso komplikacijas kaip širdies pažeidimus bei insultą. Mokslininkai turi kelias teorijas, kodėl kai kurių koronavirusu sergančių pacientų būklė taip sparčiai suprastėja.
2021-07-08

Tokia operacija – pirmą kartą istorijoje: moteris vėl galės nevaržomai kvėpuoti

Kaip praneša „Mount Sinai“, ligoninė Niujorke ir joje dirbantys chirurgai atliko pirmąjį pasaulyje žmogaus kvėpavimo takų persodinimą moteriai, kurios trachėja buvo smarkiai pažeista. 18 valandų trukusi procedūra įvyko 2021 m. sausį.
2021-04-14

Pirmas toks atvejis Belgijoje: mirties priežastimi tapo elektroininės cigaretės

Belgijoje nuo kvėpavimo sutrikimo mirė 18 metų jaunuolis, kurio mirties priežastį pareigūnai ketvirtadienį susiejo su elektroninių cigarečių rūkymu ir žalingų produktų deriniu elektroninėje cigaretėje. Panašių atvejų jau yra užregistruota Jungtinėse Valstijose; jie yra siejami su tokoferolio (vitamino E) acetatu, naudojamu elektroninių cigarečių aliejui sutirštinti. „Nustatytas ryšys su elektroninėmis cigaretėmis.
2019-11-15

Pasakė, kada kosulys gali būti pavojingas: nekartokite šių klaidų

Kosulys kartais atrodo neišvengiamas permainingos žiemos bei peršalimo ligų sezono palydovas. Ir nors savaime jis nėra liga, o tik apsauginė organizmo reakcija, kuria siekiama iš kvėpavimo sistemos pašalinti dirgiklius, tačiau specialistai perspėja į kosulį žvelgti rimtai. Ilgalaikis, kasdienis kosulys - signalas, kad būtina apsilankyti pas gydytoją. Ne visada kaltas peršalimas Dažniausia kosulio priežastis - kvėpavimo takų uždegimas, tačiau jį sukelti gali ir daugybė kitų ligų.
2018-01-30

Gyvenantiems didmiesčiuose – didesnė rizika susirgti plaučių vėžiu

Oro tarša – viena opiausių didmiesčių problemų, kuri yra tiesiogiai susijusi su gyventojų sveikata. Automobiliai, pramonė, būsto šildymas – visų šių veiksnių išmetamos kietosios dalelės patenka į žmogaus organizmą su kiekvienu oro įkvėpimu, maistu, vandeniu ar per odą. Gyvenant didmiestyje šių cheminių medžiagų poveikis neišvengiamas, o tai kur kas padidina riziką susirgti plaučių vėžiu ar kitomis sunkiomis ligomis.
2017-03-06

Teršalai nepaiso sienų

Henrieta Aleknienė Prasidėjus šildymo sezonui, padidėjo oro tarša, dėl kurios paūmėja kvėpavimo takų ir kitos ligos, o ilgainiui atsiranda ir lėtinių sveikatos sutrikimų. Todėl miestų aplinkosaugininkai ir visuomenės sveikatos specialistai pradėjo intensyviai tikrinti galimus taršos šaltinius.
2013-12-22

Pirmoji pagalba užspringusiam vaikui

Užspringęs vaikas pradeda kosėti. Kosulys yra efektyviausias būdas pašalinti svetimkūnį iš kvėpavimo takų. Svetimkūnis gali iš dalies arba visiškai uždaryti kvėpavimo takus. Dalinis užspringimas pasireiškia šiais požymiais: • garsus kosulys; • vaikas verkia ar kalba; • tarp kosėjimų gali įkvėpti oro; • vaikas sąmoningas. Teikiant pagalbą, reikia netrukdyti vaikui kosėti, stebėti, ar neatsiranda sunkios obstrukcijos požymių.
2013-06-11

Saudo Arabijoje patvirtinti nauji užsikrėtimo SARS virusu atvejai

Saudo Arabija patvirtino keturis naujus užsikrėtimo nauju koronavirusu, panašiu į sukeliantį SARS, atvejus savo Rytų provincijoje, pirmadienio vakarą pranešė valstybinė žiniasklaida, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerijos informacija.
2013-05-14

Sergamumas kvėpavimo takų infekcijomis išaugo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje keletą pastarųjų savaičių slūgęs, 19-ąją metų savaitę nežymiai išaugo ir siekė 37,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų. 18-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis buvo 36,3 atv. /10 tūkst. gyventojų. Nors bendras sergamumas išaugo, gripo atvejų užregistruota mažiau, rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2013-05-13

Sparčiai plinta ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos

Rugsėjį smarkiai šoktelėjo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Jau rugsėjo viduryje sergamumas buvo dvigubai didesnis nei mėnesio pradžioje ir gerokai didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Tokia pati situacija stebima ir Europoje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 38-ąją metų savaitę (rugsėjo 17-23 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 52,39 atvejo/10 tūkst.
2012-09-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų