kvantiniai taškai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kvantiniai taškai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kvantiniai taškai“.

„Apple“ kuria „kvantinį“ ekraną

Bendrovė „Apple“ JAV Patentų ir prekių ženklų biurui pateikė patento, kuriame apibūdinamas mobiliesiems įrenginiams skirtas ekranas su jame įterptais vadinamaisiais kvantiniais taškais, paraišką. Tokia technologija, pasak bendrovės atstovų, turėtų žymiai pagerinti spalvų perteikimą „iPhone“ ir „iPad“ ekranuose. Minėtieji kvantiniai taškai yra biologinio viruso dydžio neviršijantys nanokristalai. Jie gali būti gaminami iš įvairių puslaidininkinių medžiagų, pavyzdžiui, kadmio selenido.
2013-12-23

Sukurtas procesorius, kurio sudėtyje nėra puslaidininkių

Fizikas Yok Khin Yapas iš Mičigano technologijos universiteto (JAV) pasiūlė savo alternatyvą silicio tranzistoriui, praneša „DailyTech“. Jam kilo idėja išdėstyti kvantinius taškus ant izoliuoto pagrindo, o elektros srovė, jei tik pakankama įtampa, turėtų judėti tarp taškų dėl tuneliavimo efekto. Pastaroji idėja nėra visiškai nauja, tačiau tokio pobūdžio sistemos anksčiau veikdavo tik esant labai žemoms temperatūroms, o tai neleido šios sistemos laikyti pilnaverte tranzistoriaus pamaina.
2013-07-01

Ilgai ignoruota technologija gali pradėti naują Saulės energijos erą

Norite sumažinti elektros sąskaitas pasikinkydami plačiausiai prieinamą nemokamos energijos šaltinį – Saulę? Dabar jums tektų pakloti nemažai šlamančiųjų specialistui, kuris ateitų į namus ir neefektyvių fotoelementų skydeliais užklotų stogą. O dabar įsivaizduokite saulės pažabojimą be specialisto, be tuščių kišenių ir skydelių.
2011-12-19

Intensyviai nagrinėjamos dirbtinės kvantinių taškų molekulės

Matjus Dotis (Matthew Doty), asistuojantis Delavero universiteto Medžiagų mokslo ir inžinerijos padalinio (JAV) profesorius, visai neseniai paskelbė du darbus, kuriuose nagrinėjami naujoviški kvantinių taškų kūrimo metodai. Kvantiniai taškai naudingi nagrinėjant elektronų sąveiką su šviesa ir magnetiniais laukais – ypač kuomet kalbama apie ateities kompiuterijos įrenginius ir saulės energijos sugerties technologijas.
2011-12-01

Ar silicis – tinkama medžiaga kvantiniams prietaisams?

„Kvantinio skaičiavimo ypatybės leistų gerokai paspartinti kai kuriuos algoritmus, – teigia Malkolmas Karolas (Malcolm Carrol) iš Sandijos nacionalinių laboratorijų Naujojoje Meksikoje (JAV). – Tačiau tam visų pirma reikia lengvai valdomos dviejų lygmenų sistemos“. Jis taip pat pažymi, kad padėtį apsunkina kvantinius skaičiavimus smarkiai veikiantys triukšmai.
2011-09-23

Piramidiškieji kvantiniai taškai ateities kvantiniams kompiuteriams

Paslaptingieji kvantiniai taškai yra pagrindinės kvantinių kompiuterių sudedamosios dalys. Lozanos federalinio politechnikos instituto (Šveicarija) fizikai išmąstė naują teoriją, kuri teigia, jog taško simetrijos pakanka, kad būtų galima paaiškinti daugelį jo optinių savybių. Fizikai sukonstravo piramidiškąjį tašką, kurio aukštis siekia 100 nanometrų, o pagrindo kraštinėje išsirikiavę 200 atomų.
2011-09-14

Pagamintas pirmasis spalvinis kvantinių taškų ekranas

Jau daugiau nei dešimtmetį mokslininkai bando sukurti televizorių ekranus naudodami kvantinius taškus. Teoriškai kvantinių taškų ekranai turėtų atkurti nepaprastai didelės skiriamosios gebos atvaizdus, be to, jų energijos sąnaudos būtų kur kas mažesnės už dabartinių įtaisų sąnaudas.
2011-02-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų