kvantiniai efektai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kvantiniai efektai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kvantiniai efektai“.

Žmogaus siela – kvantinių efektų išraiška, teigia mokslininkai

Mistiniai potyriai, su kuriais susiduria kai kurie klinikinę mirtį išgyvenę žmonės, gali būti paaiškinti remiantis žmogaus sąmonę veikiančiais kvantinės mechanikos efektais, tvirtina mokslininkai.
2012-10-31

Mokslininkai perkėlė kvantinius skaičiavimus į silicio mikroschemą

„EEtimes“ pranešė apie mokslininkų iš Bristolio universiteto (D. Britanija) pasiekimą: sukurtas silicio mikroprocesorius, kuris, dirbdamas su fotonais, realizuoja kvantinius superpozicijos ir susiejimo efektus. Universiteto fizikai fotonų kvantinius efektus tyrė jau keletą metų, pasinaudodami iš stiklo pagamintais bangolaidžiais. Silicio analogai yra tūkstančius kartų mažesni ir yra suderinami su pramoniniais puslaidininkių komponentais.
2012-09-06

Kvantiškai susieti deimantai trina ribas tarp kvantų ir klasikinės fizikos

Kvantų fizika yra mažulyčių objektų sritis, juk taip? Kuo toliau, tuo labiau tai darosi netikslus apibrėžimas. Dviems deimantams, tokio dydžio, kaip auskaro akutė, buvo suteikta vaiduokliškojo kvantinio susietumo būsena. Dviems deimantams, tokiems dideliems, kad juos galima paimti pirštais, suteikta vienoda kvantinė būsena – paprastai tokia savybė pasiekiama su daug mažesniais objektais Susietumas sujungia dviejų ar daugiau dalelių likimus – netgi jeigu jos yra toli viena nuo kitos.
2011-12-17

Gyvybė egzistuoja dėl kvantinių vandens efektų

Vanduo yra vienas keisčiausių planetos skysčių ir būtent daugelis šių keistenybių palaiko gyvybę. Pavyzdžiui, jo tankis skystame būvyje yra didesnis, nei kietame, o tai lemia labai įdomias pasekmes – pavyzdžiui, ledas laikosi vandens paviršiuje ir taip leidžia žuvims išgyventi po užšalusiomis upėmis ir ežerais. Kitaip nei daugeliui skysčių jam sušildyti reikia daug šilumos ir tai leidžia žinduoliams reguliuoti kūno temperatūrą.
2011-11-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų