krūtų vėžys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krūtų vėžys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krūtų vėžys“.

Medaus mėnesio metu nuotaka pastebėjo 1 ženklą: išdavė vėžį

Trečiąją medaus mėnesio dieną nuotaka, dėvėdama bikinį, pastebėjo siaubingą mirtinos ligos požymį. Mergina praleido medaus mėnesį Tailande, kai pastebėjo šį požymį, tačiau laikė šią žinią paslaptyje nuo savo naujojo vyro ir kelias savaites laukė vizito pas šeimos gydytoją.  Emma Barker mėgavosi vestuvių palaima kelionėje į Tailandą ir buvo užsidėjusi bikinį, kai aptiko guzelį.
2023-10-22

Kaip atpažinti itin agresyvų vėžį ir kam susirgti rizika gerokai didesnė: gydytoja įvardijo, ką būtina padaryti kiekvienam

Nors išgirdus apie krūtų susirgimus pirmiausia galvojama apie blogiausią variantą, gydytojai pažymi, kad krūtų ligos yra labai įvairios. Vis tik kai kuriais atvejais ir kiekviena diena tampa aukso vertės siekiant kuo greičiau padėti pacientui. Gydytojai pažymi, kad kai kada krūtų vėžys itin agresyvus arba netikėtai užklumpa ir labai jauname amžiuje. Be to, nuo šių ligų neapsaugoti ir vyrai.
Aktualijos 2022-11-06

Skambina pavojaus varpais dėl šio vėžio: 1 iš 5 susirgusių moterų yra jaunesnė negu 50 metų

Sergamumas krūties vėžiu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra dažniausias moterų onkologinis susirgimas. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma daugiau nei 1600 krūties vėžio atvejų, o 1 iš 5 susirgusių moterų yra jaunesnė negu 50 metų amžiaus. Tačiau laimėti gyvenimą, lengviau įveikti ligą net ir išgirdus krūties vėžio diagnozę – įmanoma. Kasmet spalio 15-ąją minima krūtų sveikatos diena, o moterys raginamos pasitikrinti profilaktiškai.
2022-10-19

Kai baimė tikrintis prišaukia nelaimę: moterims dovanoja profilaktinius tyrimus dėl krūties vėžio

Pirmadienį į Nacionalinį vėžio institutą (NVI) atvyko pirma grupė Šalčininkų rajono moterų, pagaidaujančių profilaktiškai išsitirti dėl krūties vėžio. Prasidėjo Rožinė savaitė Nacionaliniame vėžio institute – keturias dienas bus atliekami tyrimai moterims pagal atrankinę mamografinę programą, taip pat bus tiriamos jaunesnės moterys, kurios nepatenka į programą.
2022-10-18

Šie simptomai išduoda klastingą ligą: atkreipkite dėmesį laiku

Krūtų vėžys – viena labiausiai paplitusių onkologinių ligų tarp moterų. Būtent todėl, kiekvienais metais vis garsiau kalbama apie šios ligos prevenciją, kuri gali padėti užkirsti laiku kelią klastingai ligai. Sužinokite, kokie simptomai gali išduoti krūtų vėžį. Nors dažniausiai teigiama, kad krūtų vėžį gali išduoti atsiradę guzeliai ar iškilimai krūtų srityje, tačiau be šio simptomo, yra daugybė kitų požymių, kurie gali padėti diagnozuoti onkologinę ligą.
2022-10-17

Pamokanti Dovilės istorija: moterys turėtų tikrintis dažniau ir paklausyti medikų patarimų

Kasmet Lietuvoje daugiau nei 1,5 tūkstančio moterų išgirsta liūdną diagnozę – krūties vėžys, ir beveik trečdalis atvejų baigiasi mirtimi. Nors Lietuvoje pasitikrinti dėl krūties vėžio nemokamai gali virš 300 tūkstančių rizikos grupės moterų, tą padaro tik pusė. Daktarai nepaliauja raginti moteris skirti laiko tyrimams, kurie atlikti laiku gali išgelbėti gyvybę. Savo istoriją apie kovą su krūties vėžiu pasakoja vilnietė Dovilė.
2022-10-15

Skambina pavojaus varpais: jei nieko nedarysime, onkologiniams pacientams geriau nebus

Informacijos ir dėmesio trūkumas, ilgos eilės prie onkologų kabinetų durų, neužtikrinama pakankama psichologinė pagalba, per menkas reabilitacijos finansavimas – šiuos ir daug kitų sergančiųjų krūties vėžiu ir kitomis onkologinėmis ligomis skaudulių atskleidė prieš gerą pusmetį inicijuotos akcijos „Minios balsas“. Trečiadienį Seime aptarus jo rezultatus pateiktas ir kreipimasis valdžios institucijoms dėl paslaugų kokybės šiems pacientams gerinimo.

Onkologė: skaudu, kai moterys ateina jau su kiaušinio dydžio augliu krūtinėje

Krūties vėžio tema žiniasklaidoje rašoma išties daug. Tačiau ar šis informacijos srautas pasiekia tikslą keisti moterų elgseną ir ar skatina jas imtis prevencinių priemonių? Vasarą atlikta moterų apklausa atskleidė: daugiau nei trečdalis Lietuvos moterų nėra linkusios reguliariai atlikti krūtų savityrą ar tikrintis pas gydytoją profilaktiškai. Visuomenės apklausos duomenimis, 20 proc. moterų krūtų nesitikrina, nes mano, jog tai joms neaktualu, 11 proc.
2013-07-24

Karotenoidai sumažina rūkančių moterų krūties vėžio riziką

Švedų mokslininkai nustatė, kad tikimybė rūkančioms moterims susirgti krūties vėžiu gali sumažėti, jei jos vartos daugiau karoteno turtingo maisto. Gydytojai apskritai rekomenduoja vengti tabako, tačiau naujausios tyrimo rezultatai atskleidė, kad rūkančios moterys gali turėti naudos vartodamos daugiau alfa ir beta karoteno turtingo maisto.
2010-02-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų