krūties vėžys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krūties vėžys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krūties vėžys“.

Vėžiui pražudžius 53-ejų aktorę įspėja: jį išduoda šie ženklai

Liepos 13 dieną mirė 53-ejų aktorė Shannen Doherty, žinoma dėl savo vaidmenų itin populiariuose serialuose „Beverli Hilsas, 90210“ ir „San Francisko raganos“. Aktorė mirė po to, kai 2015 metais jai buvo diagnozuotas krūties vėžys. „Sunkia širdimi patvirtinu, kad mirė aktorė Shannen Doherty.
2024-07-15

38-erių klaipėdietei agresyvų vėžį išdavė vos 1 simptomas: nenumokite ranka

38-erių klaipėdietę Vaivą Žukaitę, jau 7 metus gyvenančią Anglijoje, prieš pusantrų metų netikėtai užklupo baisi liga – krūties vėžys. Moteris bei jos artimieji niekaip negalėjo suprasti, kodėl prieš tai buvusią sveiką, aktyvią bei energingą ją aplankė ši liga, tačiau Vaiva ligą suvaldė ir toliau džiaugiasi pilnavertišku gyvenimu, o krūties vėžį jai išdavė vos vienas simptomas.
2024-06-16

Irinai smogė 3 stadijos vėžys, tačiau ji nenuleido rankų: į švitinimą ėjo tarsi SPA salonui nusiteikusi

Irina į švitinimą ėjo tarsi SPA salonui nusiteikusi. „Mažiausiai žmonėms pažįstama spindulinė terapija, apie ją dar daug mitų, neteisingų įsivaizdavimų, internete rasite tik blogus įspūdžius po gydymo“, – sako Irina Tuminienė, šiuo metu tęsianti krūties vėžio gydymą biologine terapija.
2024-06-10

Nemokamas tyrimas gali išgelbėti gyvybę: šio amžiaus moteris ragina suskubti

Pasitinkant gegužės 28 dieną, kai minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena, specialistai atkreipia dėmesį į krūties vėžio – dažniausiai pasitaikančios moterų onkologinė ligos diagnostiką ir gydymą. Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos medikai siekia, kad liga būtų diagnozuojama kuo anksčiau, o pažengusiai ligai gydyti būtų taikomi patys moderniausi metodai.
Aktualijos 2024-05-28

Vėžys Vilhelmos gyvenimą apvertė aukštyn kojomis: tas mėnuo buvo pats baisiausias gyvenime

Gegužės 28-oji – Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena, kurią minint siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas ir skatinti profilaktiškai tikrintis sveikatą. Šia proga vilnietė Vilhelma dalijasi savo ligos bei sveikimo istorija ir kviečia kiekvieną moterį daugiau dėmesio skirti savo sveikatai – „juk niekada nežinai, kaip bus rytoj“. Kai viltys bliūkšta 2019-ųjų vasario mėnesį pašnekovės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Šie ženklai išduoda krūties vėžį: pasitikrinkite

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga. Kasmet mūsų šalyje diagnozuojama apie pusantro tūkstančio naujų krūties vėžio atvejų. Pasak medikų, norint sėkmingai išgydyti šią ligą, labai svarbu pirmuosius ženklus pastebėti kuo anksčiau. Rizikos veiksniai Daugiausia naujų krūties vėžio atvejų nustatoma moterims, vyresnėms nei 50 metų amžiaus. Krūties vėžiu gali susirgti ir vyrai – kasmet Lietuvoje nustatoma apie 15 tokių atvejų.
2024-05-21

Vėžys pasiglemžė 38-erių visuomenininkės gyvybę: jį išduoda šie simptomai

Mirė „CoppaFeel!“ įkūrėja, kampanijų organizatorė, sveikatos ir įgalinimo šalininkė Kristen Hallenga – bestselerio „Glitėsio mėšlas“ autorė. Skelbiama, kad ji mirė būdama 38 metų, kai jai buvo diagnozuotas krūties vėžys. 2009 m. „Pride of Britain“ nugalėtojai krūties vėžys buvo diagnozuotas, kai jai buvo 23 metai. Jos labdaros organizacijos pranešime rašoma: „Dalijamės liūdna žinia, kad mirė mūsų įkūrėja, kolegė, draugė.

Vėžys pasiglemžė 33-ejų moters gyvybę: išdavė šie simptomai

33 metų mama Katie Dowling per kelis mėnesius prieš mirtį nuo vėžio, būdama vos 33 metų, patyrė dvi šeimos tragedijas. Gydytojas jai pasakė, kad serga tik astma. Dabar įspėja visus. Katie Dowling gydėsi chemoterapija ir patyrė tragediją, nes likus keliems mėnesiams iki mirties neteko abiejų tėvų. Mama iš Norris Green Liverpulyje paliko 36 metų partnerį Craigą Nicolį ir du vaikus. Manė, kad serga astma Ji buvo apibūdinama kaip geros širdies žmogus, kuris dėl kiekvieno padarytų viską.
2024-05-04

54-erių Jolantai vėžį išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus

Krūties vėžys – vienas dažniausių moterims nustatomų onkologinių susirgimų. Dažniausiai jis taikosi į 50-70 metų moteris. 54-erių klaipėdietė Jolanta yra viena iš tų moterų, į kurias krūties vėžys nutaikė savo ginklą, tačiau moteris buvo pakankamai stipri ir šią ligą suvaldė. Visai neseniai Jolantai pasibaigė aktyvusis gydymas, kuris truko metus ir keturis mėnesius.
2024-05-01

Iškilmingame labdaros vakare „Sužydėjusi viltis“ palaikymą išreiškė ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė

Balandžio 25-osios vakarą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko kasmetinis labdaros renginys „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“). Pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės globojama iniciatyva skirta pagerinti ankstyvąją krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje.
2024-04-26
REKLAMA
REKLAMA

Agresyvų vėžį dėstytojai iš Vilniaus išdavė 1 simptomas: perspėja visus

47-erių vilnietės, scenografės ir teatro kostiumų dailininkės, Vilniaus dailės akademijos dėstytojos Jurgitos Jankutės-Mirinavičienės gyvenimas prieš 8 metus apsivertė aukštyn kojomis. 2016 metų gegužės mėnesį Jurgita išgirdo diagnozę – trečios stadijos krūties vėžys, kuris vėliau buvo pakeistas į ketvirtą. Šią sunkią ligą jai išdavė vos vienas simptomas, todėl dabar moteris įspėja visas – tikrinkitės savo sveikatą.
2024-04-13

Šis vėžys – vienas dažniausių Lietuvoje: štai, kas jį išduoda

Krūties vėžys – vienas dažniausių moterims nustatomų onkologinių susirgimų. Dažniausiai jis taikosi į 50-70 metų moteris. Tačiau jeigu šeimoje buvo krūties vėžio atvejų, tuomet moterys raginamos nedelsti ir pasitikrinti anksčiau.   Naujienų portalui tv3.lt šia tema sutiko pakalbėti Vilniaus Santaros klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Daiva Gudavičienė.
2024-02-26

Vos 36-erių vilnietei smogė klastingas vėžys: pasakė, kas jį išdavė

36-erių vilnietės Aivijos gyvenimas pasikeitė po to, kai moteris išgirdo diagnozę – pirmos stadijos krūties vėžys. Moteris visą gyvenimą buvo sveika, jokių gretutinių ligų neturėjo, aktyviai leisdavo savo laisvą laiką, užsiimdavo sportu – be fizinės veiklos savo gyvenimo ji neįsivaizduoja, taigi, ši žinia buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Aivija naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad ligos simptomų visiškai nejautė, tačiau ligą išdavė vos vienas simptomas.
2024-02-24

Aksana pamilo 20-imt metų jaunesnį sūnaus draugą: po septynerių metų šeimą užklupo netikėta bėda

Laidoje „TV Pagalba“ – neįtikėtina meilės ir skaudaus likimo istorija. Kai Aksana susipažino su savo būsimu vyru, jam buvo vos dvidešimt, o jai – 40-imt. Šiandien jaunas vyras nesulaiko ašarų – jo mylimoji sunkiai serga. Jai diagnozavo 4 stadijos krūties vėžį. Aksana atskleidė, kad su savo būsimu vyru susipažino per sūnų. Dvidešimties metų skirtumas jiems nebuvo kliūtimi ir jie kartu pragyveno jau septynerius metus.
2024-02-20

47-erių vilnietei organizme augantį vėžį išdavė šie simptomai: įspėja visus

Prieš trejus metus, koronaviruso pandemijos įkarštyje krūties vėžio diagnozę išgirdusi vilnietė Lina Misiuvienė turėjo vilties, kad liga jau atsitraukė, kai lyg perkūnas iš giedro dangaus smogė žinia – vėžys atsinaujino. Moteris jau nebesuskaičiuoja, kiek skirtingų gydymo būdų išbandyta, tačiau nė vienas jų nebuvo efektyvus. Viltis grįžti į visavertį gyvenimą sugrįžo, tačiau jos kaina – milžiniška.
2024-01-17

Krūties vėžį nustatys paprasčiau ir greičiau: reikės tik pirštų atspaudo

Mokslininkai Britanijoje ieško būdo, kaip paprasčiau ir greičiau nustatyti krūties vėžį. Ir metodą jie mano suradę. Gali būti, kad netolimoje ateityje mamogramas ir biopsiją pakeis pirštų atspaudai. Ar gali prakaito pėdsakai ant moters piršto galiuko padėti nustatyti, serga ji krūties vėžiu, ar ne? Mokslininkai britų Šefildo Hallamo universitete būtent dirba su tokia neskausminga ir neinvazine technologija, kuri ateityje esą galėtų pakeisti mamogramas ar biopsiją.

Klastingą vėžį 40-metei Vilijai išdavė vos 1 simptomas: dabar perspėja kitus

Krūties vėžio diagnozę 40-ies metų Vilija Ročkaitė išgirdo prieš trejus metus. Žinia apvertė aukštyn kojomis vienišos trijų vaikų mamos gyvenimą. Su sunkia vėžio forma kovojanti Vilija papasakojo, kokios akimirkos jai buvo pačios sunkiausios, kaip į diagnozę reagavo vaikai ir kokio stebuklo ji laukia. Jau trejus metus Trakuose gyvenančios Vilijos ir jos vaikučių Jurgio (8 m.), Liepos (13 m.) ir Roko (15 m.) kasdienybė pilna maldų, vis prašančių sveikatos ir dienų kartu.
2024-01-06

Šis vėžys nusineša daugiausia moterų gyvybių: ragina pasitikrinti laiku

Krūtų vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžio tipų tarp moterų, turinčių didelį poveikį jų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Tai klastinga liga, kuri gali paveikti bet kurią moterį, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sveikatos būklės.
2023-12-31

Garsiai Kauno gydytojai smogė klastingas vėžys: sūnus prašo tik vieno

Neseniai gydytojas psichiatras Vilius Ogenskas pasidalino širdį veriančia žinia – jo mama serga 4-osios stadijos krūties vėžiu. Vyras kreipėsi į visuomenę, nes mamai Inai reikalingas Lietuvoje neregistruotas ir ligonių kasų nekompensuojamas vaistas.  Viliaus Ogensko mama Ina Ogenskienė yra anesteziologė-reanimatologė. Savo tinklaraštyje vyras pasakoja, kad jo mama – ypatingas žmogus.
2023-12-19

Į vėžio institutą plūstelėjus moterims iš dar trijų regionų ragina suskubti ir kitas: „Durys atviros“

Paskutinį lapkričio trečiadienį šeštoji „Rožinė dovana“ įteikta trijų savivaldybių moterims. Elektrėnų, Rokiškio ir Pakruojo regionų gyventojoms atlikti prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai. Elektrėnų Pirminės sveikatos priežiūros centro dokumentų valdymo ir informacijos koordinatorė Nijolė Lankutienė, sako, jog moterys tikrintis važiuoja lėtai. „Yra ir baimės, kitos dėl įvairių kitų priežasčių negali atvažiuoti, reikia pastūmėti.
2023-11-29

Vėžio liga plungiškę Vidą užklupo perspėdama krentančiu svoriu ir prasta savijauta

Prieš septynerius metus plungiškė Vida Gasauskienė išgirdo krūties vėžio diagnozę. Nors moters liga yra remisijoje, pas gydytoją onkologą lankytis tenka periodinėms sveikatos patikroms. Šiuo metu ji laukia tyrimų rezultatų ir labai tikisi, kad metus išlydės su atsakymais, jog viskas stabilu.
2023-11-28

Nemokami išsitirti dėl vėžio skuba vis daugiau moterų: štai kokių rajonų dar laukia dovana

Akcija „Rožinė dovana moterims“ pasiekia vis daugiau šalies regionų. Lapkričio 22 d., prevenciškai išsitirti dėl krūties vėžio į NVI atvyko 42 moterys iš Lazdijų krašto. Anot NVI Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vedėjos dr. Jurgitos Ušinskienės, vėžiui būdingų pokyčių neaptikta. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai.

Šie simptomai garsiai šokėjai išdavė vėžį: pasitikrinkite laiku

Šių metų gegužę „BBC Strictly Come Dancing“ žvaigždei Amy Dowden buvo diagnozuotas trečios stadijos krūties vėžys ir nuo to laiko ji dalijasi su gerbėjais savo gydymu. Amy buvo priversta padaryti pertrauką dabartinėje „Strictly“ serijoje, kad susitelktų į savo sveikatą ir ateitį, po to, kai šių metų gegužę jai buvo skaudžiai diagnozuotas trečios stadijos krūties vėžys.
2023-11-13

Moteriai buvo pašalintos krūtys: parodė, kaip atrodo

Danni Moore po dvigubos mastektomijos buvo pasakyta, kad ji „atrodo kaip berniukas“. Dabar ji naudojasi savo socialiniais tinklais, kad parodytų, jog galima būti kitokiai, nes yra labai dėkinga už tai, kad yra gyva. Moteris, nusprendusi pašalinti abi krūtis, sakė, kad jai nerūpi, jei žmonės į ją žiūri, skelbė dailystar.co.uk. Ji nori parodyti, kad moterys ir po gyvenimą pakeitusių procedūrų gali būti seksualios.
2023-11-12

Pasitikrinti dėl vėžio atvyko iš Lietuvos pakraščio: kviečia moteris, kurioms sunku pačioms pasiekti gydytojus

Akcija „Rožinė dovana moterims“ tęsiasi: lapkričio 8 d., minint Tarptautinę radiologijos dieną, prevenciškai išsitirti dėl krūties vėžio į NVI atvyko 20 moterų iš Mažeikių ir jų apylinkių. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai. Akciją „Rožinė dovana moterims“ NVI organizuoja kartu Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija , Vilniaus kolegija, moterų atvežimą į NVI organizuoti padeda savivaldybės.
Aktualijos 2023-11-08

Nepraleiskite progos nemokamai pasitikrinti sveikatą: pasakė, kam priklauso

Nevyriausybinė organizacija „Pola prieš vėžį“ savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame primena moterims apie krūties vėžį ir kitas onkologines ligas. Nustačius šias ligas kuo ankstyvesnės stadijos, daug lengviau suvaldyti – svarbu nelaukti ir pasitikrinti, tai gali padėti išsaugoti gyvybę. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 procentų riziką susirgti krūties vėžiu.
2023-11-06

Šis vėžys taikosi į jaunas moteris: štai kam svarbu išsitirti kuo anksčiau

Nors spalis – krūties vėžio žinomumo mėnuo – baigiasi, gydytojai ragina moteris nepamiršti tikrintis reguliariai. Statistika liūdina – krūties vėžiu per savo gyvenimą suserga viena iš 8 moterų. Tai yra pati dažniausia moterų vėžinė liga pasaulyje, tačiau gali būti sėkmingai gydoma, jei diagnozuojama anksti. Be to, nors vėžys paprastai laikomas vyresnių žmonių liga, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytoja radiologė Rūta Briedienė įspėjo neapsigauti – krūties vėžiu serga ir jaunos moterys.
2023-10-29

Moterys iš šalies rajonų toliau plūsta į Nacionalinį vėžio institutą: sulaukė neįkainojamos dovanos

Spalio 25 d. prevenciškai pasitikrinti dėl krūties vėžio atvyko beveik 50 Šalčininkų ir per 30 Širvintų rajonų gyventojų. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai. Šalčininkų rajonas prie šios iniciatyvos prisijungia jau antrus metus iš eilės. Širvintų rajonas – antrą kartą šį mėnesį.

Šis vėžys nusineša daugiausiai moterų gyvybių: pasakė, kas didina riziką susirgti

Krūties vėžys išlieka pagrindinė moterų nuo onkologinės ligos mirties priežastis. Lietuvoje krūties vėžys nusineša apie 500 moterų gyvybių. Pasirodo, riziką juo susirgti gali padidinti ne tik žalingi įpročiai ar nutukimas, bet ir pakaitinė hormonų terapija, kuri pasitelkiama mažinant varginančius menopauzės simptomus.
2023-10-21

Įveikusi vėžį 46-erių Virginija šiandien turi vieną patarimą: nelaukite, kol pats kūnas privers tą padaryti

46-erių marijampolietė Virginija Kuršvietienė prieš pusmetį įveikė trečios stadijos krūties vėžį. Ir, nors, kaip pati sako, diagnozė nesmogė lyg perkūnas iš giedro dangaus, iššūkių žengiant sveikimo keliu tikrai buvo. Nepalūžti moteriai padėjo tikėjimas, kad tikrai pasveiks, o jėgų kovoti suteikė palaikanti šeima, draugai ir, žinoma, gydytojai – savo srities profesionalai.
2023-10-19

Šį trečiadienį nuo ryto į Nacionalinį vėžio institutą autobusai vyko iš Kupiškio rajono

Prevenciškai pasitikrinti dėl krūties vėžio panoro per 60 šio krašto moterų.  Akciją „Rožinė dovana moterims“ Nacionalinis vėžio institutas (NVI) organizuoja kartu Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija, Vilniaus kolegija, moterų atvežimą į NVI organizuoti padeda savivaldybės. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai.

Kviečia nemokamai išsitirti dėl krūties vėžio: štai kurių rajonų moterys tą galės padaryti

Spalio 11 d. nuo ryto į Nacionalinį vėžio institutą vyko autobusai su Širvintų ir Širvintų rajono gyventojomis – prasidėjo akcija „Rožinė dovana moterims“. Šią akciją NVI organizuoja kartu Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija ir Vilniaus kolegija. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai. Spalio 18 d. į NVI pasitikrinti atvyksta Kupiškio, spalio 25 d. – Šalčininkų r. gyventojos.

Pinskuvienė prabilo apie skaudžią patirtį: ragino kitas moteris nedelsti pasidaryti šiuos tyrimus

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) spalio mėnesį organizuojama „rožinė dovana moterims“ – visapusis profilaktinis moterų ištyrimas dėl krūties vėžio po vienu stogu. Trečiadienį pirmosios 100 moterų išsitirti autobusiukais atvyko iš Širvintų. Šį mėnesį dar bus kviečiamos Kupiškio ir Šalčininkų rajono moterys.

Vėžiu susirgusi 52-ejų Laimutė sako ištraukusi laimingą bilietą: „Tai tokia vyšnia ant torto – man laiku viską pamatė“

„Iš visų blogybių, kurios gali nutikti – ankstyvo krūties vėžio diagnozė yra laimingas bilietas. Antros stadijos navikas, be metastazių. Kiekvienoje blogybėje reikia matyti kas geriausia. Tai tokia vyšnia ant torto – man laiku viską pamatė. Būčiau savo mieste vaikščiojusi tirtis dar metus ar daugiau, ir tas sukietėjimas, kurį jaučiau 20 metų, būtų užaugęs kažin kiek“, – savo istoriją pasakoja 52-ejų Laimutė. „2019 m. pirmą kartą krūtis pasitikrinau profilaktiškai.
2023-10-10

Pinskuvienė siunčia svarbią žinią: 1 dieną apsibraukite raudonai

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė siunčia svarbią žinią moterims – spalis yra kovos su krūties vėžiu mėnuo, todėl ji kviečia moteris pasirūpinti sveikata ir pasitikrinti.  Merė pranešė, kad Širvintų rajono moterys spalio 11 dieną Nacionaliniame vėžio institute galės atlikti prevencinę mamografiją, tačiau pabrėžiama, kad būtina registracija. „Mielos moterys, tikrai žinau ir suprantu – laiko sau tiesiog nėra.
2023-10-09

Kviečia nemokamai pasitikrinti dėl vėžio: pasakė, kur ir kada tai galima padaryti

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centre duris atvėrė naujas modernus Krūtų radiologinės diagnostikos poskyris, kuriame teikiami krūtų ultragarsinės diagnostikos, magnetinio rezonanso tyrimai, taip pat atliekami tyrimai nauju moderniu mamografu su tomosintezės ir kontrastinės mamografijos galimybėmis. Kviesdama gyventojus pasitikrinti nemokamai VUL Santaros klinikos pranešė, kad kad jau visos vietos užpildytos.
2023-10-04

Paaiškėjo, kaip jaučiasi vėžiu susirgusi karališkos šeimos narė

Dar birželio mėnesį karališkosios šeimos narė, buvusi karalienės Elžbietos II sūnaus princo Andrew žmona Sarah Ferguson atskleidė, kad atlikus mamografiją jai diagnozuotas ankstyvos stadijos krūties vėžys. Paaiškėjo, kaip ji jaučiasi dabar.  Diagnozavus vėžį, 63-ejų S. Ferguson buvo atlikta mastektomija. Ji pasidalino naujausia informacija apie savo gydymą ir sveikimą, taip pat įžvalgomis apie savo šeimyninį gyvenimą, dukras princeses Beatrice ir Eugenie.
2023-09-12

Karališkoje šeimoje – skaudi vėžio diagnozė

Dar birželio mėnesį Jorko hercogienė, karalienės Elžbietos II sūnaus princo Andrew žmona Sarah Ferguson atskleidė nemalonią žinią. Po įprastos mamografijos jai buvo diagnozuotas krūties vėžys ir atlikta mastektomija.  Karališkosios šeimos narė, princesių Beatrice ir Eugenie mama Sarah Ferguson neseniai pasidalino, kaip ji jaučiasi po gydymo. Moteriai buvo pašalinta krūtis, kuri vėliau buvo atkurta. Tai pasak Sarah, jai vėl suteikė pasitikėjimo savimi.
2023-09-01

42-ejų vilnietei smogė agresyvus vėžys: štai, kokie simptomai jį išdavė

Onkologinė liga – netikėtas pakeleivis, į gyvenimą ateinantis netikėtai, tačiau pasiliekantis ilgam. Kaip sako 42-ejų vilnietė Dalia Vencevičienė, daug dirbanti su vėžio prevencijos projektais ir savanoriaujanti onkologinius ligonius vienijančiose asociacijose, net ir žinant viską apie ligą, jos gydymą, tai nepaguodžia ir situacijos nepalengvina. Daliai prieš daugiau nei pusę metų diagnozuotas trigubai neigiamas krūties vėžys, su kuriuo ji aktyviai kovoja etapas po etapo.
2023-07-23

Šiaulietė visas moteris ragina nenešioti liemenėlių: pati tai daro jau 10 metų

37-erių šiaulietė Edita Esenku Šimkutė jau dešimtmetį nenešioja liemenėlių ir jų net neturi savo spintoje. Nenešioti jų Edita ragina ir kitas – tai ne tik išlaisvina, bet ir turi naudos sveikatai, net mažina onkologinių ligų riziką.  Sertifikuota DAO praktikų instruktorė, sveikatos mokslų magistrė liemenėlės atsisakė pradėjusi užsiiminėti DAO tantrinėmis praktikomis. Pajutusi naudą ir išsamiau pasidomėjusi, kaip organizmą veikia liemenėlės dėvėjimas, pradėjo skatinti tai daryti ir kitas.
2023-07-04

Staiga mirus 4 vaikų mamai Jurgitai jos sūnus atskleidė tiesą: papasakojo, kaip viskas vyko

Praėjusią savaitę nuskambėjo skaudi žinia – mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi 4 vaikų mama Jurgita Edemakhiota. Pastaruosius metus moteris kartu su savo vaikais gyveno Belgijoje. Su Jurgita bendravome dar praėjusių metų lapkritį. Tą kartą moteris laukė chemoterapinio gydymo, paaiškėjus rimtai diagnozei – II stadijos, trigubai neigiamam krūties vėžiui. Šiandien apie paskutines J. Edemakhiotos gyvenimo akimirkas kalbamės su jos vyriausiu 21-erių sūnumi.
2023-06-07

Mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi 4 vaikų mama Jurgita

Pasiekė skaudi žinia – užgeso tūkstančius tautiečių sujaudinusios lietuvės, gyvenusios Belgijoje, Jurgitos Edemakhiotos gyvybė. Liūdną naujieną socialiniuose tinkluose pranešė moters artima draugė Viktorija.  Jurgitos Edemakhiotos ligos istorija naujienų portalas tv3.lt dalinosi praėjusių metų lapkritį. Tą kartą moteris pasakojo neseniai išgirdusi gąsdinančią diagnozę – II stadijos, trigubai neigiamas krūties vėžys.
560 2023-05-30

Dėl krūties skausmo kaltino liemenuką – diagnozė 12 m. jau sunkiai sergančiai Daivai buvo smūgis

Nacionaliniame vėžio institute Daivai buvo nustatytas trigubai neigiamas krūties vėžys, kurio gydymą tarptautiniai ekspertai rekomenduoja pradėti nuo medikamentinės terapijos. „Sumažėjus naviko masei ar netgi jam visiškai išnykus vėlesniame etape seka chirurginis gydymas. Neadjuvantinio, t. y. prieš operaciją taikomo medikamentinio gydymo dėka atsiranda galimybė atlikti mažesnės apimties operaciją, išsaugoti krūtį ir sukelti mažesnę traumą ligonei“, – sako NVI gydytoja chirurgė Algė Leveckytė.
2023-05-19

3 kartus vėžio diagnozę išgirdusi Danguolė įspėja visus: tai būtina žinoti

Vilnietė Danguolė Šerstinskaja – pasaulyje pripažinta menininkė, iš kurios piešinių žvelgiantys gyvūnai tarsi tikri. Būtent kūryba buvo tai, kas padėjo rasti ramybę, kai ji išgirdo onkologinės ligos diagnozę ir kasdien gulė ir kėlėsi su mintimi, kad serga vėžiu. Danguolė atvirauja, kad šiandien jos gyvenimas daug geresnis, nei jis buvo prieš tai. Geresnis todėl, kad pasikeitė požiūris į daugelį dalykų – ji išmoko džiaugtis net mažiausiomis smulkmenomis.
2023-03-26

Skambina pavojaus varpais: nuo kitų metų dalyje Lietuvos gali nelikti šį vėžį operuojančių gydytojų

Nuo kitų metų Vakarų Lietuvoje gali nelikti krūties vėžį operuojančių chirurgų. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reikalavimus šie gydytojai turėtų baigti papildomus mokymus, kurie, chirurgų teigimu, neorganizuojami. Ministerija laikosi savo pozicijos. SAM atšauna, kad kursai yra, tik nėra norinčiųjų mokytis. Tačiau panašu, kad net suskubus mokytis laiko iki kitų metų neužteks.

66-erių moteriai smogė klastingas vėžys: dėl 1 simptomo įspėja visus

Moteris sužinojo, jog serga vėžiu po ankstyvos patikros, kai pajuto, jog „kažkas vidun traukia jos krūtį“. Sue Makin susirūpino, kai per atostogas Turkijoje pajuto keistą simptomą. 66 metų moteriai prieš išvykstant buvo atliktas įprastinis skenavimas, o jai dar būnant užsienyje į paštą atkeliavo laiškas, kviečiantis atvykti į ligoninę. Dukra suplanavo mamai vizitą pas gydytoją sekančiai dienai po grįžimo namo.
2023-03-14

Gera žinia pacientams: naujas tyrimas leis dar tiksliau diagnozuoti vėžį

Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikti pirmieji Lietuvoje kontrastinės mamografijos tyrimai. Šis diagnostikos metodas pagreitins krūties vėžio diagnostiką – padės pacientams išvengti nereikalingų biopsijų, leis sutrumpinti eiles pacientų, kuriems reikalingas magnetinio rezonanso tyrimas (MRT). Plačiau apie kontrastinę mamografiją spaudos prnešime kalbamai su NVI Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja radiologe dr.
Aktualijos 2023-03-02

Medikai perspėja – šis vėžys jaunėja: ragina valdžią ir žmones imtis veiksmų

Vėžys – opi viso pasaulio problema, sergamumu ir mirtingumu jau konkuruojantis su širdies ir kraujagyslių ligomis. Dažniausiai moteris pražudantis onkologinis susirgimas yra krūties vėžys. Tam, kad būtų išgelbėta kuo daugiau moterų, gydytojai šiandien ragina tiek pačius žmones prisiminti apie pareigą pasitikrinti, tiek valdininkus jau dabar imtis veiksmų.  Lietuvoje onkologinės ligos užima antrą vietą iš visų mirčių. Nuo jų miršta daugiausiai darbingo – 45–64 metų amžiaus žmonių.

Gydytoja prabilo apie liūdną scenarijų: dalyje Lietuvoje užkirs kelią atlikti šias vėžio operacijas

Vakarų Lietuvos gyventojams gresia likti be krūties vėžio operacijų – tokiomis liūdnomis prognozėmis trečiadienį Seime surengtoje konferencijoje pasidalino Lietuvos krūties vėžio asociacijos pirmininkė dr. Agnė Čižauskaitė. Ji kalbėjo, kad šiandien Lietuvoje krūtų vėžį operuoja 16 chirurgų. Per metus jie atlieka apie 2000 operacijų.

Vėžį ukmergiškei išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus

Nė vienas nesitiki vieną dieną išgirsti onkologinės ligos diagnozę. Nesitikėjo ir ukmergiškė Virginija Konstantinavičienė, juolab, kad jai nepasireiškė jokie krūties vėžiui būdingi simptomai, o ir pati dar nepriklauso amžiaus grupei, kad galėtų dalyvauti prevencinėje programoje. Nemažai kalbama apie atvejus, kai krūties vėžį išduoda aptiktas guzelis krūtyje, tačiau Virginijos atvejis visai kitoks – netipinis.
2023-02-05
Į viršų