krituliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krituliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krituliai“.

Ekstremalūs orai siaubia Europą: iškrito rekordinis kritulių kiekis, o didžiulės karščio bangos kelia gaisrus

Visuotinis atšilimas ir toliau iššaukia vis ekstremalesnius reiškinius bei karščio bangas. Dabar jos užklupo Turkiją ir Kiprą, o kai kuriose Ispanijos dalyse iškrito rekordinis kritulių kiekis. Turkiją užklupusi didžiulė karščio banga visą savaitę termometrų stulpelius privertė šoktelti 8–12 laipsnių aukščiau už sezonines normas, skelbia portalas „Euronews“. Vakarinėje ir pietinėje Viduržemio jūros šalies pakrantėje jaučiamas didžiulis karštis, o temperatūra ir toliau kyla.
2024-06-12

Naglis Šulija perspėjo apie besikeičiančius orus Lietuvoje: „Reikės pratintis“

Pietų Lenkijoje nuo didelės liūties kilo potvynis, praneša lenkų leidinys „gazeta.pl“. Skelbiama, kad didžiausias potvynis kilo Belsko Bialos mieste, o Krokuvoje vanduo jau taip pat ėmė plauti gatves. O Pietų Vokietijoje avarinės tarnybos išgelbėjo moterį, kuri, gelbėdamasi nuo potvynio, dvi su puse paros praleido įsikibusi į medžio šakas.
Orai 2024-06-08

Šeštadienį – orų pokyčiai: bus lietaus, gali nugriaudėti ir perkūnija

Jau šį savaitgalį sulauksime orų pokyčių: šilumą ir saulę keis lietus, kai kur gali nugriaudėti perkūnija. Nuo sekmadienio orai ims vėsti. Šeštadienio dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas pietų, pietvakarių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–15, pajūryje 7–9 laipsniai šilumos. Sekmadienį daugelyje rajonų krituliai, daugiausia lietus.
Orai 2024-03-16

Sinoptikė jau žino, kada sulauksime šilumos pliūpsnio ir pavasariško oro

Nors iki kalendorinio pavasario dar liko kiek daugiau nei savaitė, numanoma, kad šiltesni orai pasieks mus kiek anksčiau. Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė praneša, jog artėjančią savaitę Lietuvoje orai bus permainingi, tačiau netrūks ir šilumos. Pasak E. Latvėnaitės, nuo Skandinavijos keliaujantys nedideli ciklonai pasieks ir Lietuvą, tad naktimis turėtume tikėtis šalčio ir plikledžio, o nuo antradienio didžiąją dalį Lietuvos padengs sniegas.
Orai 2024-02-20

Krituliai vėl smogia pajūriui: dalis kelių apsemti, kyla Minijos lygis

Klaipėdos rajono savivaldybė penktadienį pranešė, kad tirpstant sniegui ir kelias dienas iš eilės nesiliovus krituliams, Minijos upės lygis vėl kyla. „Priekulės seniūnijoje jau yra apsemtų kelių, viešųjų erdvių, kai kur iki daugiabučių liko vos keletas metrų, o pats upės vandens lygis artėja prie stichinio. Situacija atidžiai stebima tiek Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, tiek atsakingų tarnybų.
Orai 2023-12-22

Klimatologai jau žino, kokie bus spalio orai: atskleidė visiems, ko laukti

Lietuvos hidrometeorolgijos tarnyba (LHMT) pasidalijo ilgalaike spalio mėnesio orų prognoze. LHMT duomenimis, keli orų modelių skaičiavimai rodo, kad spalio mėnuo turėtų būti šiltesnis ir drėgnesnis už normą. „Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad spalis (standartinė klimato norma: SKN: 7,3 °C ir 68 mm) bus apie 1,0–1,5 °C šiltesnis, o mėnesio kritulių kiekis 15–20 % didesnis  nei daugiametė norma.
Orai 2023-10-11

Ūkininkai baiminasi dėl derliaus: „Šitas pavasaris tai tikrai su labai dideliais iššūkiais“

Šių metų pavasaris Lietuvos ūkininkams itin sunkus – dėl ilgų šalnų ir mažo kritulių kiekio nušalo dalis pasėlių, nepakankamai greitai augo žolė, ypač nukentėjo rapsų ūkiai, teigia ūkininkai ir mokslininkai. Mokslininkas Vytautas Liakas sako, kad tokių stiprių šalnų tokiu metu nebuvo daugiau kaip 30 metų, o kai kurie ūkiai gali netekti net iki pusės derliaus. „Per visą mano praktiką, o mano praktika yra nuo 1987 metų, neprisimenu, kad taip 10 ir daugiau dienų tęstųsi šalnos.
2023-05-17

Žinomas klimatologas pasakė, kas laukia vasaros pradžioje: galite pasiruošti

Klimatologas Gintautas Stankūnavičius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo išsamia orų apžvalga ir prognozėmis. Anot jo, mes lėtai, bet užtikrintai keliaujame vasaros link. Artėjančios vasaros ženklus rodo ne tik sodresne žaluma pasipuošę medžiai, bet ir kylanti vidutinė oro temperatūra. „Tiesa, tokia vidutinė oro temperatūra jau buvo fiksuota balandžio trečio dešimtadienio pradžioje. Tik tada ji buvo labai anomali, o dabar – artima normai“, – teigia klimatologas.
Orai 2023-05-11

Gera žinia pasiilgusiems šilumos: trauksis šalnos, kai kur šils iki 20

Praėjus savaitgaliui šaltesnė oro masė iš Lietuvos jau šią naktį pradės trauktis. Tiesa, vėsa, kai kur šalnos dar pasirodys, tačiau diena jau bus kur kas gražesnė. Pirmadienį saulė nušvies rytinę žemyno pusę, o štai didžiojoje dalyje vis tik bus nemažai debesų. Net ir pietuose. Štai Italijoje rytoj apie devyniolika ir net su lietumi. Paryžiuje jau tik dešimt šilumos. Berlyne šils iki šešiolikos. Londone lietinga ir penkiolika šilumos, Dubline šils iki devyniolikos.

Aiškėja kitos savaitės orai: Naglis Šulija turi gerų žinių šilumos mėgėjams

Aiškėja savaitgalio ir kitos savaitės orai. Nors artimiausiomis dienomis orai išliks panašūs kaip dabar, vėliau tiks šiltės, praneša sinoptikas Naglis Šulija.  Orus didžiojoje Europos dalyje rytoj lems viena didelė aukšto slėgio sritis, žemas slėgis bus vos kai kur. Saulėta rytoj bus vietomis apie Baltiją ir pietuose, apie Viduržemio jūrą. Kitur dangų dengs visokie debesys. Per Skandinaviją į pietus plaukiantis vėsus oras pasklis gana plačiai, šilta bus pietuose ir ypač vakaruose.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų