kramtoma guma

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kramtoma guma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kramtoma guma“.

19-metės mirtis sukrėtė visus: mirė prarijusi kramtomą gumą

Prieš 12 metų anglė Samantha Jenkins prarado sąmonę ir paniro į komą, o po kelių dienų ligoninėje mirė. Tyrimo metu paaiškėjo, kad 2011 m. 19-metę galėjo pražudyti kramtomoji guma. Pomirtinės ekspertizės metu atlikti tyrimai parodė, kad S. Jenkins iš Lanelio, Pietų Velso, kalcio, magnio, natrio ir kalio kiekis buvo itin žemas, rašo bbc.com. Tai galėjo būti malabsorbcijos, kurią sukėlė kramtomoji guma, patekusi į jos skrandį, pasekmė. Ar kramtoma guma pavojinga? Trumpai tariant, ne. Bet dr.
2023-04-07

Ar dar atsimenate savo pirmąją kramtomą gumą „Donaldas"?

Ar dar atsimenate savo pirmąją kramtomą gumą? Bent jau vienos pavadinimas - „Donaldas" - tikrai pažįstamas visiems, kas prieš kelis dešimtmečius buvo vaikai. Ir spalvoti šios gumos popierėliai kiekvienam buvo vaikiška valiuta. Ja buvo galima atsiskaityti už įvairius vaikiškus dalykėlius. O štai menininkė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė surengė šių spalvotų popieriukų parodą, ir vaikystės prisiminimus susiejo su JAV vykstančiais prezidento rinkimais.
2016-11-11

Netoleruojantys laktozės turėtų vengti net kramtomos gumos

Laktozės netoleravimo sąvoka – jau ne naujiena, nes Lietuvoje daugiau nei 30 proc. gyventojų trūksta šį pieno cukrų skaidančio fermento. Suvartojus gaminių, kuriuose yra pieno ar jo produktų, nuo šios problemos kenčiantiems žmonėms gali pasireikšti nemalonūs simptomai: viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, galvos skausmas. Tokie požymiai paaiškėjo atlikus tyrimą Didžiojoje Britanijoje.
2016-05-17

Kokių sveikatos problemų gali sukelti gumos kramtymas?

Gumos kramtymas nepadeda virškinimui ir nenumalšina alkio, tačiau gali paaštrinti mąstymą. Žmonės gumą kramto dar nuo tada, kai senovės graikai atsiriekę pistacijos medžio žievės ją naudodavo burnos kvapo pasaldinimui. Šiandien lipnūs gabaliukai turi kur kas daugiau paskirčių, juos kramtome norėdami sustabdyti alkio jausmą, gauti nikotino dozę ar tiesiog kur nors nukreipti dėmesį.
2014-01-15

Tyrimas: gumos kramtymas gerina reakciją

Naujas tyrimas rodo, kad kramtymas – gumos, saulėgrąžų, moliūgų sėklų ar kitų produktų – gerina reakciją ir budrumą. Japonų mokslininkai paprašė 17 savanorių stebėti ekraną ir reaguoti į tam tikrus vaizdinius ženklus – spustelti ant kėdės rankenos esantį mygtuką. Kiekvienas tyrimo dalyvis šį eksperimentą turėjo atlikti keletą kartų – kramtydamas gumą ir tuščia burna. Rezultatai iškalbingi: gumą kramtančių tyrimo dalyvių reakcija pagreitėjo 7 proc.
2013-03-15

Netikėti dalykai, gerinantys atmintį

Žmonija sensta – tai jau nėra didžioji paslaptis. Bėda tame, kad niekas net nesusimąsto apie minėto reiškinio statistiką, skaičius. 2008 metais Žeme vaikščiojo 500 milijonų 65 (ir vyresnių) metų žmonių, tačiau, remiantis prognozėmis, 2040 metais minėto amžiaus žmonių skaičius šoktelės iki 1,3 milijardo! Net kosmetinės chirurgijos pasiekimai nepadės apsaugoti daugumos nuo silpnaprotystės, tykančio kiekvieno iš mūsų senatvėje.
2011-02-18

Menas iš sukramtytos kramtomos gumos

Iš pirmo žvilgsnio kvailoki sprendimai gali prišaukti neregėtą pripažinimą. Šiuolaikinio meno studentas Jasonas Kronewaldas nusprendė „tapyti“ portretus iš kramtomosios gumos. O šie jam tapo ne tik pragyvenimo šaltiniu, tačiau ir menininkų susižavėjimo objektu. Nežinia, kiek valandų per dieną jaunasis menininkas turi „darbuotis žandikauliu“, tačiau kartais tenka paprašyti ir pažįstamų pagalbas „apdorojant gumą“. Šiuo metu Toronte gyvenantis vaikinas neatsigina užsakymų „nutapyti“ portretus.
2011-02-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų