kova su menopauze

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kova su menopauze“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kova su menopauze“.

Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje

Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“. Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
2023-05-21

Simptomai, kurie įspėja apie menopauzę: laiku pastebi ne visos moterys

Tam tikri menopauzės simptomai pasireiškia daugeliui moterų. Tačiau jų stiprumas ir trukmė kiekvienai gali būti skirtingi. Perimenopauze vadinami simptomai paprastai prasideda keletui mėnesių ar metų likus iki mėnesinių pabaigos, ir po jos gali tęstis dar kurį laiką. Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį.
2021-08-24

Menopauzės simptomai ir būdai, kaip juos kontroliuoti

Menopauzė – tai neišvengiamas moters gyvenimo tarpsnis nuo vaisingo amžiaus pabaigos iki kiaušidžių hormoninės funkcijos išnykimo. Paprastai jis prasideda apie 50-52 metus (kai kurioms dailiosios lyties atstovėms – ir anksčiau). Tuomet pakinta bendra moters savijauta, atsiranda ne tik psichologinių bėdų, bet ir viso organizmo pokyčių. Svarbu pabrėžti, kad ne visi šiuo periodu moterį lydintys simptomai nėra pavojingi, tačiau dažnai jie stipriai paveikia gyvenimo kokybę.
2021-06-28

Menstruacijų ciklo sutrikimai: priežastys ir kada verta sunerimti

Menstruacinis ciklas pradedamas skaičiuoti nuo pirmos menstruacijų dienos iki kitų pradžios. Ciklas laikomas nereguliariu, jeigu jis tęsiasi ilgiau nei 38 dienos arba jų ilgis nuolat keičiasi. Nereguliarus ciklas gali turėti keletą priežasčių: nuo hormonų disbalanso iki nėštumo arba rimtų ligų. Štai keletas pavyzdžių, kodėl gali sutrukti menstruacijos. Perimenopauzė Perimenopauzė yra pereinamoji fazė prieš prasidedant tikrajai menopauzei.
2021-06-15
REKLAMA
Skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Menopauzės sulaukusios moterys makšties sausumą dažnai painioja su šlapimo takų infekcija

Menopauzė – natūralus gyvenimo tarpsnis, kurio neišvengs nė viena moteris, sulaukusi apie 50 metų amžiaus. Tiesiog svarbu žinoti, kokie pokyčiai laukia ir tinkamai reaguoti, kad sau padėtume. Išnykus mėnesinėms kiaušidėse sumažėja estrogeno gamyba, dėl to vulvos (lytinių lūpų) ir vaginos audiniai tampa plonesni, ne tokie elastingi, mažėja gleivių išsiskyrimas. Pasireiškia makšties sausumas arba makšties audinių atrofija.
2021-06-02
REKLAMA
Menopauzė (nuotr. Shutterstock.com) Menopauzė (nuotr. Shutterstock.com)

Menopauzės iššūkiai: gydytoja patarė, kaip pasiruošti organizmo pokyčiams

Kiekvienos moters gyvenime neišvengiamai su metais ateina menopauzės periodas. Šį laikotarpį lydintys simptomai, kaip karščio bangos, nuotaikų kaita, nuovargis, nemiga ir daugybė kitų, dažnai moteriai kelia nerimą ir baimę. Vidutiniškai skaičiuojama, kad menopauzė prasideda sulaukus 50-ties. Tad kaip tokio darbingo ir jauno amžiaus moterims tinkamai pasiruošti menopauzei, ko tikėtis ir kaip spręsti iškilusias sveikatos problemas, vaizdo įraše pasakoja gydytoja akušerė-ginekologė Maja Rokicka.
2021-06-01
REKLAMA
Menopauzės simptomai (nuotr. Shutterstock.com) Menopauzės simptomai (nuotr. Shutterstock.com)

Ginekologės patarimai, ką būtina žinoti moterims menopauzės laikotarpiu

Menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, kuris reiškia ne tik menstruacijų pabaigą, tačiau ir kitus tiek fiziologinius, tiek psichologinius iššūkius.    Dėl šių organizmo permainų daugelį dailiosios lyties atstovių pradeda varginti įvairūs simptomai, kurie neretai apsunkina gyvenimo kokybę ir priverčia iš naujo pažinti savo organizmą.
2020-11-25

Į menopauzę žvelgia pozityviai: patarė, kaip sušvelninti simptomus

Menopauzė kiekvienos moters gyvenime yra itin jautrus pereinamasis laikotarpis. Neretai jis būna nelengvas, todėl visuomenėje iki šiol apie šį moters perėjimą sklando nemažai mitų. Kokius simptomus jaučia menopauzę išgyvenusios moterys domėjosi TV6 laida „Sveikatos medis“. Dažnai šį periodą lydį varginantys simptomai, kaip karščio pylimas, nerimas, nemiga, jautrumo padidėjimas, nervingumas.
2020-10-17

Ginekologai to nepasakys: tai padės įveikti kritinį laiką

Kai ateina tam tikras laikas, pastebime pokyčius ir savo sveikatoje bei savijautoje. Jeigu vyrams, kaip dažnas kalba, prasideda antra jaunystė, tai moterims tenka išgyventi ne tokius malonius pojūčius, kai jos susiduria su menopauze. Kad menopauzė būtų lengvesnė siūlome jums natūralias priemones, kurias galite pasigaminti namuose.   Liepų žiedai Itin gelbsti nuo naktinių prakaitavimų ir menopauzės simptomus silpnina liepų žiedų ir šalavijų mišinys.
2018-10-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų