kosminės šiukšlės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosminės šiukšlės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosminės šiukšlės“.

Australai kosmines šiukšles kuops lazeriais

Australijos mokslininkų grupė, bendradarbiaujanti su kolegomis iš NASA, kuria aplink Žemę skriejančių vadinamųjų kosminių šiukšlių šalinimo iš orbitos naudojant lazerius technologiją, pranešė britų dienraštis „Guardian“. Kosminėmis šiukšlėmis vadinami nebefunkcionuojantys palydovai, raketų pakopos bei kosminių aparatų fragmentai.
2014-03-14

Japonai išbandys tinklą kosminėms šiukšlėms žvejoti

Japonijos kosmoso tyrimų agentūra (JAXA) netrukus išbandys naują šios šalies mokslininkų parengtą priemonę aplink Žemę skriejančioms kosminėms šiukšlėms surinkinėti. JAXA planuoja vasario 28 dieną paleisti į kosmosą nedidelį palydovą su specialiu tinklu, supintu iš trijų plieno ir aliuminio gijų.
2014-01-17

Rusija tapo kosmoso šiukšlinimo lydere

JAV pirmauja pasaulyje pagal veikiančių kosminių aparatų, skriejančių aplink Žemę, skaičių, o Rusija tapo pasauline lydere pagal vadinamųjų kosminių šiukšlių (nefunkcionuojančių kosminių aparatų, jų fragmentų ir panaudotų raketinių pakopų) skaičių, pranešė Rusijos nauienų agentūra „Interfax“. Ji remiasi Rusijos Centrinio mašinų gamybos mokslinių tyrimų instituto specialistų atlikto tyrimo duomenimis.
2013-11-29

Pirmasis Ekvadoro palydovas susidūrė su sovietinės raketos fragmentais

Pirmasis Ekvadoro palydovas „NEE-01 Pegaso“ ketvirtadienį susidūrė su sovietų laikais paleistos raketos nešėjos fragmentais. Skirtingai nei buvo manyta anksčiau, palydovas nebuvo sunaikintas. Smūgis nebuvo tiesioginis, kalbama tik apie susilietimą, taigi dar yra vilčių, kad palydovas išliks darbingas. Mažasis palydovas „NEE-01“ buvo sukurtas projekto „CubeSat“ įgyvendinimo metu, jo matmenys sudaro 10 x 10 x 75 cm, svoris – 1,2 kg.
2013-05-24

Kosmoso šiukšlių „išvežimas“ – brangiausia komunalinė paslauga

Nuo pirmojo žmonijos kosminio starto 1957-aisiais orbitoje aplink Žemės planetą susikaupė tiek šiukšlių, kad naujų erdvėlaivių paleidimas tampa kasdien vis rizikingesnis, rašo Space.com. Šiukšlėms stebėti jau naudojami radarai ir specialūs palydovai, o jas šalinti ketinama ir lazeriais, ir kosminiais „buldozeriais“. Erdvėje aplink Žemę, pasak NASA mokslininkų, skrieja apie 21 tūkstantį 10 cm ir didesnio skersmens objektų, dar pusė milijono yra nuo 1 iki 10 cm skersmens.
2013-03-06

Nuolaužų krūva kosmose virtusi rusų raketa gali kelti pavojų TKS

Kosmose sprogus viršutinei Rusijos raketos pakopai, susidarė 500 dalių kosmoso šiukšlių debesis, kuris gali kelti grėsmę Tarptautinei kosminei stočiai. „Briz-M“ raketos pakopa sprogo spalio viduryje, praėjus dviem mėnesiams po nesėkmingo telekomunikacijų palydovų paleidimo. „Šiuo metu yra apie 500 nuolaužų gabalų, susidariusių suirus „Briz-M“ viršutinei pakopai“, – „Interfax“ naujienų agentūrai teigė šaltinis kosmoso pramonėje.
2012-10-25

Vėl krenta Rusijos palydovai, vėl – nežinia kur

Rugpjūčio 7 dieną nesėkmingai „Roskosmos“ paleisti du Žemės palydovai, po „Briz-M“ raketinės pakopos variklių gedimo tapę kosminėmis šiukšlėmis, gali nukristi bet kuriame Žemės plote, išskyrus Šiaurės šalis ir Pietų Ameriką. Apie tai pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardintu šaltiniu Rusijos kosminėse pajėgose. Pasak šaltinio, šiuo metu nevaldomi palydovai „Ekspress-MD2“ ir „Telkom 3“ skrieja orbita, kurios posvyrio kampas yra 49,9 laipsniai.
2012-08-10

TKS komandai – kosmoso šiukšlių pavojus

Tarptautinės kosminės stoties (TKS) komanda pasinaudojo evakuacijos kapsulėmis, kad išvengtų susidūrimo su šalia praskriejusiomis kosminėmis šiukšlėmis, praneša BBC. Pavojų sukėlė Rusijos raketos nuolaužos, kurios buvo aptiktos penktadienį. Buvo nuspręsta, kad jau per vėlu perkelti TKS į kitą vietą. JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) pranešė, kad nuolaužos nebuvo taip arti, kad galėtų sukelti rimtą pavojų, bet atsargumo priemonių imtis buvo būtina.
2012-03-26

Hiperaktyvi Saulė pravalė kosmines nuolaužas

Žemoji Žemės orbita neseniai sulaukė nemokamos pavasarinės švarinimosi akcijos. Ir dėl to reikia padėkoti Saulei. Paaiškėjo, kad pastaraisiais metais padidėjęs Saulės aktyvumas pašalino kai kurias palydovų nuolaužas, susitelkusias šiame regione, taigi jis tapo saugesnis kitiems palydovams ir astronautams, praneša NewScientist.com. 2013 metais Saulė pasieks 11 metų aktyvumo viršūnę – Saulės maksimumą.
2012-01-26

NASA: gali būti, jog kosminės stoties įgula persikels į kapsules

Gali būti, jog trys Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) esantys astronautai turės persikelti į Rusijos kosminio aparato kapsules dėl šalia turėsiančio praskrieti 2007 metais sunaikinto Kinijos palydovo, informavo JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA), praneša „RIA Novosti“. Manoma, kad palydovo nuolauža praskries rizikingai arti TKS.
2011-11-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų