kosminė observatorija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosminė observatorija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosminė observatorija“.

Paukščių Taką supa milžiniškas dujų debesis

Astronomai aptiko Paukščių Taką supantį dujų debesį, sveriantį tiek pat, kaip ir visos mūsų galaktikos žvaigždės kartu sudėjus. Jei šio debesies masė ir dydis bus patvirtinti, tai gali padėti įminti seną astronominę mįslę, teigia ekspertai. Halu vadinamas debesis, atrodo, yra didžiulis, besidriekiantis šimtus tūkstančių šviesmečių. Mokslininkai įtaria, kad jis sudarytas daugiausiai iš vandenilio, šiek tiek deguonies ir kitų elementų.
2012-09-25

Vokiečių palydovas greičiausiai nukrito į Bengalijos įlanką

Automobilio dydžio vokiečių palydovas į Žemės atmosferą pateko būdamas virš Bengalijos įlankos, tačiau dar neaišku, ar jo nuolaužos nukrito ant žemės, pranešė Vokietijos aerokosmoso centras (DLR). Rentgeno spindulių observatorija ROSAT į atmosferą sugrįž sekmadienį maždaug 1.50 val. Grinvičo laiku (4.50 val. Lietuvos laiku), teigiama antradienį išplatintame centro pranešime.
2011-10-25

Atrasta tamsiausia mokslui žinoma planeta

Astronomai už maždaug 750 šviesmečių nuo Žemės atrado TrES-2b pavadintą egzoplanetą, atspindinčią mažiau nei 1 proc. ją pasiekiančios šviesos, pranešė „Dailymail.co.uk". Pasak mokslininkų, tai tamsiausia iki šiol jiems žinoma planeta, juodesnė už visas iki šiol atrastas planetas ar jų palydovus. Žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society" pristatytas atradimas buvo padarytas analizuojant NASA „Kepler“ kosminio teleskopo perduotus duomenis.
2011-08-12

Tolimajame kosmose pirmą kartą aptiktos deguonies molekulės

Po beveik 230 metų trukusių paieškų mokslininkams galiausiai pavyko tolimajame kosmose aptikti pirmąsias deguonies molekules. Molekules Oriono ūko regione, kur formuojasi žvaigždės, už maždaug 1,5 tūkst. šviesmečių nuo Žemės aptiko Europos kosmoso agentūros „Herschel“ kosminė observatorija. Molekulės, kurios, kaip manyta, plačiai paplitusios kosmose, bet kurias buvo taip sunku surasti, pastebėtos naudojant observatorijos didįjį teleskopą ir infraraudonųjų spindulių detektorius.
2011-08-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų