komsomolec

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „komsomolec“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „komsomolec“.

„Auksinė žuvelė“ – sovietų tragedija, kelianti pavojų net ir po 30 metų

Prieš 30 metų įvyko viena iš didžiausių sovietų laivybos katastrofų – 1989 metų birželio 7-ąją Norvegijos jūroje nuskendo povandeninis laivas K-278 „Komsomolec“. Sovietų karinio laivyno avarija iki šiol kelia klausimų dėl to, kas kaltas dėl šios tragedijos. Jūros dugne liko palaidotas ne tik atominis povandeninio laivo variklis, bet ir kelios plutonio turinčios branduolinės raketų galvutės.
2019-08-18

Padidėjo radiacinis fonas prie Norvegijos – viskas dėl nuskendusio sovietų laivo

Norvegų specialistai, dirbantys tyrimų laive „G. O. Sars“, nustatė, kad iš 9-ajame dešimtmetyje Norvegijos jūroje nuskendusio sovietų povandeninio laivo K-278 „Komsomolec“ radiacija sklinda smarkiau nei manyta iki šiol, pranešė norvegų televizija ТV2. Kaip sakoma pranešime, gauti duomenys rodo, kad radiacijos lygis vandens mėginyje, paimtame iš nuskendusio laivo ventiliacijos vamzdžio, 100 tūkst. kartų viršijo radiacijos lygį švariame jūros vandenyje. „Tai preliminarūs rezultatai.
2019-07-10

Rekviem laivams ir žuvusiems jūreiviams (13)

Pradėjus spausdinti straipsnių ciklą apie laivų katastrofas ir jose žuvusius lietuvius, redakcijai laišką parašė kaunietis Antanas Venskūnas, išgyvenęs per kito Juodosios jūros laivyno karinio laivo – „Otvažnyj“ – katastrofą (apie šį laivą rašyta ankstesniuose „Akistatos“ numeriuose). A. Venskūnas pasiūlė pasidomėti „Novorosijsko“ žūtimi, o svarbiausia, kad jis iki šiol nepraradęs vilties surasti kai kuriuos lietuvius – ne tik minėto laivo tragedijos liudininkus ar jų artimuosius, bet ir ...
2012-07-15

Dingusių branduolinių bombų paslaptys

1968 metais per lėktuvo avariją JAV kariuomenė Grenlandijos ledynuose pametė atominę bombą. Tačiau tai nebuvo vienintelis atvejis. Kaip skelbia „Spiegel Online“, iš viso per Šaltąjį karą dingo apie 50 branduolinių galvučių ir ne visos jos yra negyvenamose teritorijose. Plaukimo sezoną Viduržemio jūroje atidaryti dar buvo kiek ankstoka.
2008-11-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų