kompiuterija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompiuterija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompiuterija“.

„Pasidaryk pats“ revoliucija

„Pasidaryk pats“ rinkiniai asmeninių kompiuterių eros aušroje padėjo išugdyti jų kūrėjus, tarp jų ir Bilą Geitsą. Ką galėtų atnešti ateinanti nauja tokių rinkinių banga – su valdomais skraidymo aparatais, trimačiais spausdintuvais ir net biotechnologijomis? Vos prieš mėnesį pradedantysis verslininkas Aleksas Kleinas net pats nustebo – jo „Kickstarter“ portale pasiūlyta 100 JAV dolerių vertės komplekto, iš kurio galima pačiam susirinkti kompiuterį, pavadintą „Kano“, idėja sulaukė netikėtos sėkmė...
2014-01-23

„Brabus“ bendradarbiaus su IBM

IBM praneša, kad „Brabus GmbH“ perkels savo išorinę komunikaciją ir IT debesų kompiuterijos infrastruktūrą į duomenų centrą, valdomą IBM PureSystems. Nuo šiol „Brabus“ geriau valdys augantį duomenų kiekį, greičiau pateiks nuotraukas ir vaizdo iliustracijas savo tinklalapyje.
2013-07-09

Duomenis galima saugoti amžinai, teigia „Hitachi“

Japonijos aukštųjų technologijų kompanija „Hitachi“ pirmadienį pristatė metodą, leidžiantį duomenis saugoti beveik amžinai. Jo esmė – kvarco stiklo pluoštas, atsparus ekstremalioms temperatūroms ir nepalankioms sąlygoms.
2012-09-24

Kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandys beveik 13 tūkstančių mokinių

Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo ir mokslo ministerija bei bendrovė „Tilde IT“ pranešė jau penktą kartą organizuojančios nacionalinį mokinių konkursą „Švari kalba – švari galva. Prakalbink kompiuterį lietuviškai“. Šiandien prasidėjusiame nacionaliniame mokinių konkurse pasitikrinti lietuvių kalbos žinias panoro beveik 13 tūkstančių 6–10 klasių mokinių iš visos Lietuvos. Šiemet konkursas vyks dviem etapais, sakoma organizatorių pranešime.
2012-03-19

Indijoje laukiama 35 dolerius kainuosiančių nešiojamųjų kompiuterių

Indijos žmogiškųjų išteklių ministras Kapilas Sibalas pareiškė, kad iki rugsėjo vidurio šalies rinkai bus pateikti itin pigūs, iki 35 JAV dolerių kainuojantys nešiojamieji kompiuteriai, skelbia  „The New York Times". Tokio kompiuterio prototipas buvo pristatytas prieš metus. Tada buvo skelbiama, kad jame yra 2 GB darbinės atminties ir „Wi-Fi" bevielio ryšio modulis.
2011-08-08

„Arnova 7“ – planšetinis kompiuteris už 99 dolerius

Prancūzijos kompanija „Archos“ paruošė pateikti rinkai biudžetinį planšetinį kompiuterį „Arnova 7“, valdomą operacinės sistemos „Android 2.2“. Įrenginys turi 7 colių 800 x 480 taškų raiškos sensorinį ekraną bei 4 GB „flash" atminties. Informacijos apie naudojamą procesorių ir operatyviosios atminties kiekį nėra. Planšetiniame kompiuteryje yra „Wi-Fi" modulis, USB 2.0 jungtis, garso kolonėlės ir mikrofonas.
2011-06-25

„Apple iPad 3“ visgi pasirodys šiemet?

Praėjusią savaitę internete pasklido nauji gandai apie trečiojo „iPad“ pasirodymo planus. Buvo teigiama, kad kompanija „Apple“, pradėjusi prekybą „iPad 2“ planšetiniu kompiuteriu šių metų kovą, „iPad 3“ pristatyti žada dar šių metų ketvirtąjį ketvirtį. Taivano laikraščio „Economic Times“, anksčiau skelbusio patikimą informaciją, tvirtinimu, jau trečiasis „iPad“ planšetinis kompiuteris gali būti pristatytas rugsėjo mėnesį kartu su penktuoju „iPhone“ ir „iOS 5“ platforma.
2011-06-22

Japonų superkompiuteris „K Computer“ pripažintas galingiausiu pasaulyje

Japonų superkompiuteris „K Computer“ aplenkė nuo 2010-ųjų lapkričio „Top500" superkompiuterių  reitinge pirmavusią kinų sistemą „Tianhe-1A“. Atlikti „Linpack“ testai parodė, kad „K Computer“ našumas siekia 8,16 petaflopo. „Tianhe-1A“ superkompiuterio našumas yra 2,6 petaflopo.
2011-06-21

Sukurtas pirmas programuojamas nanoprocesorius

Inžinierių ir mokslininkų iš Harvardo universiteto bei MITRE korporacijos bendradarbiavimo dėka sukurtas pirmas pasaulyje programuojamas nanoprocesorius, pavaizduotas šiame paveiksle. Tai elektroninio mikroskopo netikrų spalvų nuotrauka, kurioje matosi nanotakeliai ir nanoprocesorius, esantys nanoschemoje. Šis stulbinamas atradimas, apie kurį 2011 m. vasario 9 d. buvo paskelbta žurnale „Nature“, yra didžiulis šuolis kompiuterinių schemų konstravime.
2011-02-13

Mokslininkai paskelbė apie proveržį kompiuterinėje kriptografijoje

Du mokslininkai informavo apie naują sistemą, kuri gali žymiai išplėsti kriptografijos naudojimą kasdieniuose skaičiavimuose. Profesorius Naidželas Smartas iš Bristolio universiteto ir daktaras Frederikas Verkauterenas iš Katalikiškojo Leveno universiteto artimiausiu metu ketina pristatyti mokslinį darbą, kuriame aprašoma užšifruotų duomenų valdymo schema, apdorojant juos kompiuteriu. Mokslininkų teigimu, darbe atskleidžiami homomorfinio šifravimo sistemos patobulinimo metodai.
2010-05-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų