klonavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „klonavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „klonavimas“.

Rusų karys papasakojo apie klonuotus ukrainiečius

Rusijos propaganda nuolat skleidžia prasimanymus apie tariamas JAV biologines laboratorijas ar „narkotikų pripumpuotus supermutantus“, o dabar prie visų panašių istorijų galima pridėti ir dar vieną rusų kario liudijimą, kurį parodė Kremliaus žiniasklaida – vyras papasakojo apie „tarsi kažkur klonuojamus“ ukrainiečius. „RIA Novosti“ kalbintas Rusijos kariuomenės spec.
203 2022-12-09

Klonai kare: Putino specialiosioms pajėgoms padės patobulinti šunys

Policija ir saugumo pajėgos Rusijoje gavo pastiprinimą, apie kokį kitų šalių pareigūnai gali tik svajoti. Jiems leista pabandyti dirbti su „patobulintais šunimis“, kurie buvo klonuoti tam, kad geriau aptiktų sprogmenis ir narkotikus, rašo dailymail.co.uk. Tris belgų aviganius klonavo Pietų Korėjos profesorius Hwangas Woo Sukas, kuris siekia vieną dieną klonuoti mamutus.
2016-12-01

Pietų Korėjos kompanija už 100 tūkst. dolerių žada klonuoti šunis

Kai kurie naminio gyvūno netektį priima kaip natūralų dalyką, kiti pasilieka jo mėgstamiausią žaislą ir tyliai parauda, treti tuojau pat lekia įsigyti kitą gyvūną. Tačiau atsiranda norinčių imtis ir radikalių priemonių – klonuoti savo šunį. Kaip rašo iflscience.com, prieštaringai vertinama biotechnologijų laboratorija „Sooam“ Pietų Korėjoje nuo 2006 metų siūlo klonavimo paslaugas už 100 tūkst. dolerių.
2014-12-11

Rusijos mokslininkai planuoja klonuoti mamutą

Rusijos mokslininkai Jakutijoje rado amžinajame įšale gerai išsilaikiusius gauruotojo mamuto palaikus. Iš jų buvo paimti hemolizuoto kraujo mėginiai, o vėliau iš mėginių išskirta mamuto DNR, pranešė naujienų agentūra „Rosbalt“. Skelbiama, kad be skysto kraujo, kuriame yra eritrocitų ir limfocitų, taip pat gerai išliko kai kurie mamuto audinių, kraujagyslių ir raumenų fragmentai. Pasak mokslininkų, tokio unikalaus maždaug prieš 43 tūkst.
2014-03-17

Kinija paleido klonavimo gamyklas

Kinija tapo didžiausiu pasaulyje klonavimo centru: šios šalies mokslininkų manymu, naujos klonavimo gamyklos ir galingi skaičiavimų centrai leis išspręsti daugelį šiuolaikinės medicinos problemų.
2014-01-14

Dinozaurų gerbėjai nusivils: palaidota galimybė juos klonuoti

Panašu, jog svajones apie tikrą Juros periodo parką galime ilgam pamiršti. Mančesterio universiteto mokslininkai pareiškė, jog gintare įstrigusių senovinių vabzdžių organizmuose dinozaurų DNR neturi galimybės išgyventi. Būtent šis dinozaurų DNR atkūrimo metodas buvo realiausias. Mokslininkų komanda, vedama biologo Davido Penney, pasitelkė naujos kartos technologijas, siekdami atkurti dviejų 60 tūkst. – 10 tūkst. metų senumo begeluonių bičių DNR.
2013-10-01

Žmogaus klonavimas: mūsų išsigelbėjimas ar žmonijos pražūtis?

Didžioji dalis gyvų organizmų dauginasi lytiniu būdu – t. y. nauja gyvybė užsimezga susijungus mamos ir tėčio (priešingų lyčių individų) lytinėms ląstelėms. Kadangi nauja gyvybė paveldi abiejų tėvų genetinę informaciją, toks individas yra visiškai unikalus. Vis dėlto mokslas sparčiai žengia į priekį ir naujos gyvybės atsiradimas praranda pirminę reikšmę.
2013-09-21

98 proc. DNR – šlamštas?

Naujausi tyrimai rodo, kad absoliučiai didžioji dalis DNR grandinės yra... bevertė, skelbia discovery.com. Pasirodo, net 98 proc. mūsų DNR neturi visiškai jokios įtakos mūsų vystymuisi. Tiesa, pulti į kraštutinumus ir matyti tik balta arba tik juoda nederėtų net šiuo atveju. Mokslininkai tuos 98 proc. vadina nekoduojančia DNR. Koduojanti DNR susijusi su RNR, kurios funkcijos susijusios su, pvz., ląstelių gamyba, jų funkcionavimu ir pan. Nekoduojanti DNR aktyvių funkcijų neatlieka.
2013-05-27

„Copy-paste“ pagal kinų automobilių gamintojus

Atspėti, į ką panašus iliustracijoje pavaizduotas automobilis, nebūtų suku net vaikui – panašumų su amerikietiškuoju „Hummer“ daugiau nei skirtumų. Tačiau čia yra ne kas kita, o „Dongfeng EQ2050 M3D”.
2013-04-30

10 „atsarginių“ žmogaus dalių

Šiandien sunku būtų rasti žmogų, kuris nieko nebūtų girdėjęs apie klonavimą, avelę Doli, kamienines ląsteles. Kas gi tos kamieninės ląstelės? Ką tik motinos įsčiose užsimezgęs vaisius būna sudarytas iš vienos rūšies, vadinamųjų kamieninių ląstelių. Jam augant, šios ląstelės pamažu virsta visų kitų rūšių ląstelėmis. Suaugęs žmogus kamieninių ląstelių turi mažai – tik galvos smegenyse, kaulų čiulpuose ir riebaliniame audinyje.
2013-04-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų