kenija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kenija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kenija“.

Kenijos policija: įtariamas serijinis žudikas prisipažino nužudęs 42 moteris

Pirmadienį Kenijos policija pranešė, kad pagrindinis įtariamasis, suimtas Nairobio šiukšlyne aptikus sumaitotus moterų kūnus, prisipažino nužudęs 42 moteris. „Įtariamasis prisipažino suviliojęs, nužudęs ir į sąvartyną išmetęs 42 moterų kūnus“, – žurnalistams sakė Kriminalinių tyrimų valdybos vadovas Mohamedas Aminas. Anksčiau pirmadienį Kenijos policija pranešė sulaikiusi įtariamą „serijinį žudiką“, kai Nairobio šiukšlyne buvo aptikti devyni sumaitoti kūnai.
2024-07-15

Per protestus Kenijoje žuvo mažiausiai 13 žmonių

Kenijoje per protestus prieš mokesčių didinimą, gydytojų sąjungos duomenimis, žuvo mažiausiai 13 žmonių. „Šiuo metu yra mažiausiai 13 žuvusiųjų, tačiau tai dar ne galutinis skaičius“, – trečiadienį agentūrai AFP sakė didžiausios gydytojų sąjungos šioje Rytų Afrikos šalyje vadovas Simonas Kigondu. „To dar nesame matę. 2007 m. po rinkimų matėme smurtą, tačiau dar nesame matę tokio smurto prie neginkluotus asmenis masto“, – kalbėjo jis.
2024-06-26

Per sraigtasparnio avariją žuvo Kenijos ginkluotųjų pajėgų vadas

Sudužus sraigtasparniui, žuvo Kenijos kariuomenės vadas generolas Francis Omondi Ogolla ir dar devyni ginkluotųjų pajėgų atstovai. Kenijos prezidentas Williamas Ruto apie tai per spaudos konferenciją pranešė ketvirtadienį, visoje šalyje paskelbdamas trijų dienų gedulą. Sraigtasparnis Elgejo Marakveto rajone vakarinėje šalies dalyje sudužo pavakarę, netrukus po to, kai pakilo iš Česegono kaimo. Aukšto rango kariuomenės atstovų delegacija lankė šiame regione tarnaujančius Kenijos karius.
2024-04-19

Afrikietėms Lietuvoje karščių nesijaučia: „Tai tik maloni šiluma“

Vakar įdienojus Kaune fiksuotas neįprastas šiam metų laikui 26 laipsnių karštis. Vieni džiaugėsi pagaliau, nors, anot meteorologų, tik trumpam atėjusia vasariška šiluma, kiti alpo nuo jos ir stengėsi slėptis šešėliuose ir kuo mažiau būti saulėje. Kažkas nenormalaus, žmogaus organizmas negali taip greitai prisitaikyti prie tokių temperatūrų svyravimo“, – skundėsi ne vienas, ypač vyresnio amžiaus ar apkūnesnis kaunietis.
2024-04-10

Kenija atšaukė pasiūlymą siųsti policijos pajėgas į Haitį

Kenija nusprendė atidėti planus siųsti šalies policiją į smurto draskomą Haitį pagal Jungtinių Tautų remiamą tarptautinę misiją, antradienį pranešė aukščiausio rango pareigūnas. Šis žingsnis žengtas po to, kai Haičio ministras pirmininkas Arielis Henry sutiko atsistatydinti, ginkluotoms gaujoms užėmus didžiąją dalį šios Karibų jūros regiono valstybės teritorijos.
2024-03-12

Saugirdas Vaitulionis keliavo į Keniją: įstabaus grožio gamta, safaris ir pažintis su beždžionių policija

Kol Lietuvą vis dar kausto sniegas ir kitos žiemos žabangos, vos per kiek daugiau nei 10 valandų galima nusigauti į saulėtąją Keniją. Ten susiruošė ir vyrams skirto žurnalo „Elle Men“ redaktorius bei įspūdingų renginių organizatorius Saugirdas Vaitulionis. „Kiekvieną sausį, nurimus šventiniam darbų maratonui, stengiamės pabėgti nuo žiemos ir atgauti jėgas bei pasikrauti vitamino D – jo geriausia gauti ten, kur nuostabi saulė.
2024-02-10

Per didžiulį gaisrą Kenijos sostinėje žuvo mažiausiai du žmonės

Per dujų sprogimo sukeltą didžiulį gaisrą Kenijos sostinėje žuvo mažiausiai du žmonės, 222 buvo sužeisti, penktadienį pranešė vyriausybės atstovas. Gaisras kilo ketvirtadienio vakarą Embakasio rajone į pietryčius nuo sostinės, sprogus sunkvežimiui su dujomis susidarė didžiulis ugnies kamuolys ir liepsnos išplito.
2024-02-02

Mokytoja Veronika kviečia padėti vietiniams Kenijoje: „Ašaros matėsi visų akyse“

Socialiniuose tinkluose populiari mokytoja Veronika visa neseniai su vyru Kenijoje antrą kartą vienas kitam ištarė „taip“. Visai neseniai moteris pasidalijo, kad Kenijoje ji padarė ir gerą darbą – susipažinusi su vietiniu žmogumi, ji giliau įsitraukė į jo gyvenimą. Socialiniuose tinkluose moteris pasidalijo įrašu apie vietinių Kenijos žmonių gyvenimą ir padarytą gerą darbą. „Žiniasklaida mėgsta skandalus, dramas, pikantiškas naujienas.
2024-01-27

Aras Vėberis su žmona Martyna Kenijoje švenčia medvilnines vestuves: pritrenkė vienas dalykas

Kenijoje muzikantas, prodiuseris Aras Vėberis su žmona Martyna švenčia medvilninių vestuvių metines. Pernai pirmąją sukaktį jiedu paminėjo Meksikoje, tad kelionės į egzotines šalis tampa savotiška šios šventės tradicija. Aras Vėberis su žmona Martyna ir sūnumi Nojumi mėgaujasi dienomis po Kenijos saule. Naujienų portalui tv3.lt jis tikino, jog visų nuotaikos – nuostabios. „Manau, visi taip jaustųsi pabėgę iš mūsų Lietuvėlės, kur žiema, sniegas.
2024-01-19

Mokytoja Veronika stebina atostogų vaizdais: internautai piktinasi, kodėl keliauja per mokslo metus

Veronika Naumova – puikiai atpažįstama jauna mokytoja, kuri dažnai dalijasi šmaikščiais mokyklos gyvenimo įrašais savo socialiniuose tinkluose. Šiuo metu moteris leidžia laiką Kenijoje, o kelionę įvardija ne tik kaip poilsinę, bet ir darbo. Veronika dalijasi, jog sulaukė šimtų žinučių iš žmonių, nesuprantančių, kaip mokytoja gali keliauti per mokslo metus.
58 2024-01-17
REKLAMA
REKLAMA

Kelionių entuziastams – puiki žinia: pradedami tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Keniją

Visai šalia Afrikos žemyno „nosies“ įsikūrusi Kenija nuo Lietuvos yra nutolusi daugmaž 7000 km. Nepaisant didelio atstumo, jau sausio 6 dieną iš Vilniaus oro uosto pakils lėktuvas, kuris į šią šalį skraidys be jokių persėdimų, tiesiogiai, rašoma „Itaka“ pranešime žiniasklaidai. 7000 kilometrų lėktuvas įveiks per daugmaž 10 val. ir 30 min.
2024-01-06

Kenijos prezidentas: Kenija ir Europos Sąjunga pasirašė prekybos susitarimą

Nairobis ir Europos Sąjunga pirmadienį pasirašė ilgai derintą prekybos susitarimą, kuriuo siekiama padidinti prekių srautą tarp abiejų rinkų, nurodė Kenijos prezidentas Williamas Ruto.  Šiuo metu Briuselis siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Afrika.  „Nors šiandiena yra didžiulio pažado akimirka, ji taip pat yra istorinės partnerystės siekiant istorinių permainų pradžia“, – ceremonijos Kenijos sostinėje metu teigė W. Ruto.
2023-12-18

Kenijoje su viena sekta siejamų aukų palaikai užminė šiurpią mįslę – juose trūksta organų

Bendruose kapuose rastų, su viena Kenijos sekta siejamų aukų skrodimas parodė, kad palaikai yra be kai kurių organų, todėl kilo įtarimų dėl priverstinio organų paėmimo, pranešė tyrėjai. Naujas ekshumacijos etapas turi būti atnaujintas antradienį. Praėjusį mėnesį bendrų kapų aptikta netoli Indijos vandenyno pakrantėje esančio Malindžio. Šakaholos miško žudynėmis pramintas faktas sukrėtė religingą šalį, kur gyventojų daugumą sudaro krikščionys.
2023-05-09

Įspūdžių kupinos Rimvydo Širvinsko-Makaliaus atostogas Kenijoje: „Sulaikęs kvėpavimą žiūrėjau“

„Sulaikęs kvėpavimą žiūrėjau, kaip į pilną krokodilų upę žengia antilopės ar kai šalia vaikštinėja liūtai, kaip hienos taršo begemotą ar kaip virš galvos praskrenda gandras, įsikandęs gyvatę. Ne tik iš džipo, bet ir skrisdamas mažu lėktuvėliu virš nacionalinių parkų stebėjau tokius laukinius vaizdus, kokius teko matyti tik per televiziją.
2023-05-02

Kenijoje šimtams žmonių galvą apsuko sekta: žadėjo rojų, jei jie mirs nuo bado

Vienoje Kenijos vietovėje žmonėms galvą apsuko sekta, žadanti žmonėms rojų, jei jie mirs nuo bado. Afrikiečiai tiek įtikėjo sekta, kad teisėsauga jau iškasė beveik šimtą išsekusių ir mirusių žmonių kūnų ir mano, kad suras dar daugiau. Pats sektos lyderis areštuotas, taip pat badauja. Kenijos pareigūnai skaičiuoja, kiek dar per dieną iškasė kūnų Šakaholos miškuose – vietovėje visai netoli Indijos vandenyno pakrantės. Visi kūnai – bado kulto aukos.

Šaltiniai policijoje: Kenijoje tiriant sektos veiklą ekshumuoti 21 žmogaus palaikai

Kenijoje tiriant vienos sektos veiklą ekshumuoti 21 žmogaus palaikai, bet jų gali būti ir daugiau, šeštadienį sakė šaltiniai policijoje. Manoma, kad tos sektos nariai badaudavo iki mirties.  Šakaholos miške Kenijos rytuose nuo penktadienio ekshumuoti iš viso 21 žmogaus palaikai, naujienų agentūrai AFP sakė vienas šaltinis policijoje, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga. Labai tikėtina, kad palaikų bus daugiau, pridūrė jis. Kitas šaltinis policijoje patvirtino šią informaciją.
2023-04-22

Kviečia suklusti arbatos „Lipton“ mėgėjus: atskleidė, kas dedasi Kenijos arbatos ūkiuose

Britų transliuotojo BBC tyrimas pirmadienį atskleidė seksualinį išnaudojimą Kenijos arbatos ūkiuose, tiekiančiuose produkciją keliems populiariems Jungtinės Karalystės prekių ženklams. „Daugiau nei 70 moterų, dirbusių Kenijos arbatos ūkiuose, kurie daugelį metų priklausė dviem Britanijos bendrovėms, BBC papasakojo, kad jų vadovai jas seksualiai išnaudojo“, – teigiama transliuotojo interneto svetainėje.
2023-02-21

Tiesioginiame eteryje žurnalistas prapliupo juokais: tokio dramblio veiksmo tikrai nesitikėjo

Kenijos žurnalistas Alvinas Kaunda filmavo reportažą iš drambliukų prieglaudos šalies sostinėje Nairobyje, kai pajuto smalsų bakstelėjimą į petį. A. Kaunda rengė reportažą Kenijos transliuotojų korporacijai (KBC) apie tai, kaip per sausrą prižiūrimi drambliukai, patekę į prieglaudą. Šiuo nuotaikingu vaizdo reportažu pasidalino BBC. Vis tik, panašu, kad drambliukui mažai rūpėjo kameros – jis norėjo iš arčiau susipažinti su žurnalistu.
2022-11-18

Kenijoje dėl sausros nugaišo šimtai dramblių, zebrų

Per didžiausią per pastaruosius dešimtmečius Rytų Afrikos sausrą Kenijos draustiniuose nugaišo šimtai gyvūnų, įskaitant dramblius ir nykstančius dykuminius zebrus, teigiama penktadienį paskelbtoje ataskaitoje. Per pastaruosius devynis mėnesius Kenijos laukinės gamtos tarnyba (KWS) ir kitos institucijos suskaičiavo 205 dramblių, 512 antilopių gnu, 381 paprastojo zebro, 51 buivolo, 49 dykuminių zebrų ir 12 žirafų žūtį, rašoma ataskaitoje.
2022-11-04

Begemotai – vieni pavojingiausių pasaulio gyvūnų: kasmet pražudo vis daugiau žmonių

Daugelio žmonių mielais ir švelniais gyvūnais laikomi begemotai kasmet pražudo vis daugiau žmonių. Iš tiesų, jie – vieni pavojingiausių pasaulio gyvūnų, kurie vien Afrikoje kasmet nužudo bent pusę tūkstančio žmonių. Tai – itin opi problema Kenijoje, kur išsiliejęs ežeras ištrynė linijas tarp begemotų ir žmonių gyvenvietės – dabar ežere žvejojantys žmonės kasdien turi kovoti už savo gyvybę. Begemotas ilgai stebi Afrikos safaryje stovintį turistinį automobilį.
2022-09-20

Kenijoje autobusui nulėkus į upę žuvo 33 žmonės

Nelaimėmis garsėjančioje Kenijos centrinėje dalyje autobusui nuskriejus į upę žuvo 33 žmonės, pirmadienį pranešė policija. Eismo nelaimė įvyko sekmadienio vakarą, autobusui važiuojant iš Meru miesto į Mombasą Indijos vandenyno pakrantėje. Nuo tilto nulėkęs autobusas įkrito į maždaug 40 metrų žemiau tekančią upę. Vietos žiniasklaidoje paskelbtose nuotraukose matyti, kad autobusas subyrėjo nukritęs nuo stataus šlaito, o vandenyje ir ant upės kranto matėsi jo nuolaužos ir žmonių kūnai.
2022-07-25

Kelionių organizatorė lietuvių atostogas Kenijoje pavertė košmaru: liejosi grasinimai supūti kalėjime

Neišdildomų kelionės po Keniją įspūdžių troškusios lietuvės Dalia ir Ilona gavo visai ne tai, ko tikėjosi. Įspūdžių buvo daug, bet dėl save kelionių organizatore pristatančios Aidos veiksmų jų įspūdžiai įgavo košmaro prieskonių. Dabar moterys niekam nelinkėtų susidurti su Aida, o tai, kas tiksliai nutiko, jos atvirai papasakojo laidoje „Prieš srovę“.  Kenija – šalis, kurioje slypi ne tik egzotika, bet ir dideli kontrastai tarp turtingų ir visai nieko neturinčių.

Dalios ir Ilonos kelionė į Keniją virto pragaru: organizatorė mums grasino, kad mes supūsime kalėjime

Kelionės atneša neišdildomų įspūdžių, tačiau ne visi jie malonūs, o blogiausia, kai viską gadina pats kelionės organizatorius. TV3 laidą „Prieš srovę“ kreipėsi Ilona ir Dalia, kurios pasakojo, kaip jas apgavo viena kelionių organizatorių ir moterims netgi grasino.  Iš kelionių organizatorės Aidos moterys pirko nuostabią kelionę į Keniją, tačiau vėliau paaiškėjo, kad Aida nepasirūpino niekuo, už nieką nesumokėjo ir dar apkaltino moteris, kad jos – aferistės.
2022-02-15

Brutaliu pasaulio rekordininkės nužudymu įtariamas nusikaltėlis sprukdamas iš šalies trenkėsi į sunkvežimį

Viena iš Kenijos lengvosios atletikos vilčių 25-erių Agnes Tirop prieš keletą dienų savo namuose rasta negyva, - praneša „The Guardian“. Šaltinių teigimu, sportininkė buvo nužudyta – pilvo srityje rasta daug durtinių žaizdų. Policija pranešė, kad pradėjo A.Tirop vyro Ibrahimo Roticho paiešką. Jam pareikšti įtarimai sportininkės nužudymu. Pareigūnams pavyko sulaikyti I.Rotichą po to, kai jo vairuojamas automobilis trenkėsi į sunkvežimį.
2021-10-15

Šokiruojanti pasaulio rekordininkės netektis – Kenijos olimpietė mirtinai subadyta

Viena iš Kenijos lengvosios atletikos vilčių 25-erių Agnes Tirop savo namuose rasta negyva, - praneša „The Guardian“. Šaltinių teigimu, sportininkė buvo nužudyta – pilvo srityje rasta daug durtinių žaizdų. „Kenija prarado lengvosios atletikos brangakmenį. Ji buvo viena sparčiausiai tobulėjusių šalies bėgikių, nuolat pritraukdavusi žiūrovų dėmesį. Šiuo metu aiškinamės daugiau tragedijos detalių“, – teigė Kenijos lengvosios atletikos federacijos atstovai.
2021-10-13

Seniausioje pasaulio kapavietėje rasti palaikai atskleidžia stulbinančių faktų

Kenijos nacionalinių muziejų archeologijos vadovas iš spintos traukia specialioje dėžėje saugomus mėginius. Tai – ne šiaip eksponatai, o palaikų dalys iš seniausios pasaulyje kapavietės Kenijoje. Šiai žmonių laidojimo vietai, anot mokslininkų, yra maždaug 78 tūkstančiai metų. Radiniai joje leidžia daryti išvadas apie ankstyvųjų „Homo Sapiens“ emocinius gebėjimus. O rasti palaikai – panašu, net 3 metukų nesulaukusio vaiko griaučių dalys. „Vaiko amžius yra 2–3 metai.
2021-05-18

Linkevičius: Lietuva ir Kenija norėtų glaudesnio bendradarbiavimo

Lietuva ir Kenija norėtų glaudesnio bendradarbiavimo, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Tai pirmadienį jis telefonu aptarė su Kenijos užsienio reikalų ministre Raychelle Awuor Omamo. Anot ministerijos pranešimo, ministrai kalbėjo apie Lietuvos ir Kenijos ryšių, ypač ekonominių, stiprinimo galimybes. „Norėtume palaikyti aktyvesnius dvišalius santykius, matome potencialą juos plėsti įvairiose srityse.
Aktualijos 2020-08-31

„Al Shabaab“ džihadistai užpuolė JAV ir Kenijos karinę bazę

Somalio džihadistų grupuotė „al Shabaab“ sekmadienį užpuolė Kenijos Lamu regione esančią karinę bazę, kuria naudojasi amerikiečių ir keniečių pajėgos, pranešė vienas vyriausybės pareigūnas. „Įvyko ataka, bet ji buvo atremta“, – naujienų agentūrą AFP informavo Lamu komisaras Irungu Macharia.
2020-01-05

Geležinis žmogus – įveikti maratono distancijai neprireikė net 2 valandų

Kenijos sportininkas Eliudas Kipchoge šeštadienį tapo pirmuoju žmogumi, įveikusiu maratono distanciją (42 km 195 metrų) greičiau kaip per dvi valandas per bėgimą Vienoje specialiai parengta trasa. Olimpinis čempionas finišo liniją kirto po starto praėjus 1val. 59 min. ir 40,2 sekundės.
2019-10-12

Daviesas vėl buvo geriausias, bet Ugandos rinktinė suklupo

Buvęs Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas žaidė sėkmingai, tačiau jo pastangų Ugandos rinktinės pergalei nepakako. Atrankoje į FIBA Afrikos čempionatą Ugandos ekipa 61:70 (17:22, 14:18, 15:15, 15:15) pralaimėjo Kenijos rinktinei. B.Daviesas su 15 taškų buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas, o detalesnė statistika nėra pateikiama.
2019-06-27

Egzotiškoje vietoje sportavęs lietuvis išbandė save su geriausiais

Jei mokytis, tai tą daryti iš geriausiųjų. Europos lengvosios atletikos čempionato finalininkas Simas Bertašius vasaros sezonui ruošėsi pajėgiausių planetos bėgikų tėvynėje – Kenijoje. Iš šios Afrikos šalies kilusios daugkartinės planetos čempionės Lornah Kiplagat įkurtame „High Altitude“ treniruočių centre S.Bertašius drauge su treniruočių partneriu Mindaugu Strioku praleido beveik penkias savaites.
2019-04-20

Netikėta sėkmė – užfiksavo paslaptingą gyvūną: tokio vaizdo laukė 100 metų

Pirmą kartą per daugiau nei šimtą metų mokslininkams Afrikoje atsitiktinai pavyko užfiksuoti itin retą juodąjį leopardą. Paslaptingas gyvūnas dar niekada nebuvo užfiksuotas iš taip arti. Beveik vIenu metu gyvūną pamatė ir amerikiečių biologai, ir gamtos fotografas iš Britanijos.  Šie kadrai, kuriuose matyti Kenijoje aplink paslėptą kamerą vaikštinėjanti juodųjų leopardų porelė – pirmas kartas, kai jie užfiksuoti iš taip arti ir taip ryškiai.
2019-02-14
REKLAMA
Ramunė ir Johnas – visur ir visada kartu (nuotr. asm. archyvo) Ramunė ir Johnas – visur ir visada kartu (nuotr. asm. archyvo)

Johnas ir Ramunė Omolo: „Santuoka mums dovanojo ramybę, saugumą, patikimumą“

Iš Kenijos kilusio Johno ir lietuvės Ramunės meilės istorija – išskirtinė. Tūkstančiai kilometrų nesukliudė sielos dvyniams vienam kito atrasti, pamilti, susieti savo gyvenimų. Pora įsitikinusi, kad tikroji, patvari ir brandi meilė – tai tarnystė vienas kitam, atsisakant bet kokio egoizmo, savanaudiškų norų. „Mums labai svarbus, tiesiog privalomas, dvasingumas, santykių šiluma ir jų gylis“, – darnios santuokos esmę įvardija Johnas ir Ramunė Omolo. Ramune, judate neįgaliojo vežimėliu.
2018-12-23

Kenijoje per autobuso avariją žuvo 51 žmogus

Vakarų Kenijoje ankstyvą trečiadienį per autobuso avariją žuvo 51 žmogus, pranešė policija. „Deja, praradome 51 gyvybę“, – radijui „Capital FM“ sakė Kenijos policijos vadas Josephas Boinnetas. Remiantis policijos informacija, autobusas su 52 keleiviais važiavo iš Nairobio į vakarinį Kakamegos miestą. Kenijos Raudonojo Kryžiaus draugija socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad autobusas apvirto. Daugiau detalių apie galimą nelaimės priežastį kol kas nežinoma.
2018-10-10

Berlyne pagerintas pasaulio maratono rekordas

Kenijos bėgikas Eliudas Kipchorge įrašė savo pavardę į sporto istoriją. Vokietijos Berlyno mieste vykusiose varžybose vyras 42,2 km distanciją įveikė per 2 valandas 1 minutę ir 39 s – tai naujasis pasaulio maratono rekordas. 2016 Rio olimpinėse žaidynėse čempionu tapęs E.Kipchorge jo tautiečiui Dennisui Kimetto priklausiusį rekordą pagerino 78 sekundėmis. Įdomu, jog paskutinius keturis kartus pasaulio maratono rekordas buvo pagerintas būtent Berlyno mieste.
2018-09-17

12 šalių į kurias keliaujant galima lengvai užsikrėsti įvairiomis ligomis

Kitos kultūros pažinimas, nuotykių potyriai ir sutikti nauji žmonės, keliavimas aplink pasaulį visada kelia tik geriausias emocijas. Tačiau higienos trūkumas ir atotrūkis nuo komfortiškos aplinkos neretai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Būtent todėl gydytojai pataria prieš keliaujant į egzotines šalis – pasiskiepyti. Cosmopolitan sudarė dvylikos rizikingiausių šalių sąrašą, kuriose galima užsikrėsti įvairiomis ligomis.
2018-08-22

Negailestingas verdiktas: 24 metų grožio karalienę nuteisė mirti

Kenijos teismas už vaikino nužudymą nuteisė mirti 24 metų grožio karalienę. Žmogaus teisių aktyvistai pasmerkė šią bausmę kaip „nežmonišką“. Ruth Kamande, kuri vieną grožio konkursą laimėjo jau laukdama teismo, 2015 metais 25 kartus peiliu smogė savo partneriui Faridui Mohammedui. Jos kaltę teismas pripažino gegužės mėnesį.
2018-07-20

Per vizitą Afrikoje – netikėti nemalonumai JAV valstybės sekretoriui

Pirmą kartą Afrikoje oficialiai viešintis JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas sunegalavo ir atšaukė šeštadienį Kenijoje numatytus renginius, pranešė pareigūnai. „Sekretorius, pastarąsias porą dienų ilgai dirbęs svarbiais klausimais, tokiais kaip Šiaurės Korėja, prastai jaučiasi ir atšaukė šios dienos renginius," sakoma trupame Valstybės sekretoriaus pavaduotojo Steve'o Goldsteino pranešime.
2018-03-10

Žiemos krypčių žemėlapyje – dar neatrastas Afrikos perlas

Nesibaigiančių kontrastų šalis – taip trumpai galima apibūdinti Keniją. Savo kitoniškumu viliojanti kryptis išties nepalieka abejingų – tiek daug egzotikos ir laukinės gamtos niekur kitur nepamatysi, o Rytų Afrikos pakrantei būdingas tropinis klimatas ir pastovus vėjas lyg magnetas traukia vandens sporto entuziastus.
2018-03-01

9 mirtys krenta ant keturiolikmetės galvos?

 Kenijos teismas vienai 14-metei trečiadienį pateikė kaltinimus kelių asmenų nužudymu viename Nairobio mokyklos bendrabutyje galimai sukėlus gaisrą, kuris nusinešė devynių mergaičių gyvybes. Pasak šaltinio iš teismo, vykusio už uždarų durų, kaltinamoji neigė rugsėjo 2 dieną sukėlusi gaisrą Moi mergaičių vidurinėje mokykloje.
2017-09-13

Motinos akivaizdoje – dukros mirtis: ant moters rankų žuvo mergaitė

Kenijos sostinėje Nairobyje kone kiekvieną dieną pareigūnams ir paprastiems žmonėms tenka susidurti su paties įvairiausio pobūdžio smurtu. Kai kurios gatvės šiame mieste yra tiesiog apšlakstytos krauju. 2017 metų rugpjūčio 12 dieną užsienio fotografai pasidalijo tiesiog sukrečiančiais kadrais. 9-metų mergaitė buvo nušauta tiesiai į nugarą. Šūvis buvo mirtinas, o paskutinį jos atodusį teko matyti motinai.
2017-09-03

Pragaras mokyklos bendrabutyje: gyvos sudegė septynios paauglės

Kenijoje septynios paauglės šeštadienį žuvo, o dar 10 nukentėjo per gaisrą vienos Nairobio mokyklos bendrabutyje, pranešė švietimo ministras. „Per šį nelaimingą atsitikimą netekome septynių moksleivių“, – sakė ministras Fredas Matiangi, aplankęs prestižinę valstybinę Moi mergaičių vidurinę mokyklą. „Turime nuodugniai ištirti šį įvykį.
2017-09-02

Per protestus po rinkimų nušauti du žmonės

Kenijoje per protestus prieš prezidento Uhuru Kenyatta pergalę rinkimuose buvo nušauti mažiausiai du žmonės, pranešė policija ir medikai; opozicija yra įsitikinusi, kad rinkimų rezultatai yra suklastoti. „Mes turime vieną nužudytą žmogų ir dar keturis atvežtus į ligoninę su šautinėmis žaizdomis“, – sakė dr. Ojwangas Lusi, vakarinės Kisumu apygardos sveikatos tarnybos vadovas. Vienas policijos pareigūnas patvirtino, kad yra dar vienas žuvęs žmogus – Siajos mieste šalies pietvakariuose.
2017-08-12

Belaukiant eilėje balsuoti moteris sulaukė didžiausio stebuklo

Vieni kenijiečiai laukė ilgose eilėse, kiti lietuje, ar šaltyje, bet viena moteris laukdama eilėje balsuoti visuotiniuose rinkimuose antradienį, pagimdė, o vėliau vis tiek balsavo. Paulina Chemanang (Polina Čemanang) turėjusi greitai gimdyti, vietinei radijo stočiai „Capital FM“ sakė jautusis gerai, kai ankstyvą rytą išvyko balsuoti atokioje Vakarų Pokoto vietovėje. „Sąrėmių nejaučiau, jie prasidėjo tik kai atvykau į balsavimo punktą. Nuo vakar nieko nejaučiau“, – sakė ji.
2017-08-08

Nužudytas rinkimų komisijos pareigūnas: neabejojama, jis buvo žiauriai kankintas

Kenijos rinkimų komisijoje už informacines technologijas atsakingas pareigūnas rastas negyvas, likus kiek daugiau nei savaitei iki visuotinių rinkimų, pranešė pirmadienį komisijos pirmininkas.
2017-07-31

Trys vyrai už moters išrengimą ir sumušimą sulaukė žiauriausios bausmės

Kenijos teismas skyrė trims vyrams mirties bausmes, nes jie išrengė ir sumušė vieną moterį; tai buvo vienas iš ištisos virtinės panašių išpuolių, išprovokuotų esą nepadorios moterų aprangos. Tie vyriškiai buvo pripažinti kaltais dėl apiplėšimo naudojant smurtą; už tokį nusikaltimą Kenijoje numatyta mirties bausmė. Dauguma išpuolių, įvykdytų nusikaltėlių gaujų 2014 metais, buvo filmuojami mobiliaisiais telefonais.
2017-07-19

Kenijoje sugriuvus namui dingo mažiausiai 10 žmonių

Kenijos sostinėje Nairobyje pirmadienio vakarą sugriuvus septynių aukštų pastatui dingo mažiausiai 10 žmonių, pranešė gelbėtojai ir įvykio liudininkai. Pastatas pradėjo skilinėti ir galiausiai sugriuvo, daugumą gyventojų spėta evakuoti, kai pranešė policija. „Šioje tragedijoje esama dingusių žmonių“, – nurodė vienas vyresnysis policijos pareigūnas. Iš viso buvo evakuotas 121 žmogus, sakė Nelaimių valdymo padalinio vadovas Pius Masai (Pijus Masajus). „Manoma, kad keli žmonės gali būti įstrigę.
2017-06-13

Lietuvė savanorė Kenijoje: kartais čia atveža vaikus, kurie šnypščia ir kandžiojasi

27-erių metų Izabelė Norkutė savanoriauja Afrikoje, Kenijoje. Gyvena ir dirba ji su tais žmonėmis, kurių kiti baidosi – tai ŽIV apkrėsti vaikai, gyvenantys lūšnynuose, narkotikų pabandantys anksčiau, nei prasideda brendimas, o tėvais tampa sulaukę dvylikos. Čia kūdikio lavonėlis srutose – įprastas vaizdas, o laukiniai, besikandžiojantys vaikučiai taip pat nestebina. „Organizacijų, kurios priima savanorius, visoje Afrikoje yra labai daug, tačiau dauguma jų yra mokamos.
2016-09-17

Tikras stebuklas: gelbėtojai tarp griuvėsių rado septynių mėnesių mergaitę

Kenijos sostinėje Nairobyje gelbėtojai antradienį iš septynių aukštų pastato griuvėsių ištraukė septynių mėnesių kūdikį, praėjus keturioms dienoms nuo šio daugiabučio griūties, nusinešusios mažiausiai 23 gyvybes. Du broliai, kuriems priklausė šis pastatas, antradienį buvo sulaikyti, tačiau kaltinimai jiems nepateikti, kadangi paieškos darbai tęsiasi ir dar beveik 100 žmonių laikomi dingusiais.
2016-05-03

Kenija užkurs didžiausią pasaulyje dramblio kaulo laužą

Kenija šeštadienį užkurs 11 didžiulių laužų, naikindama savo dramblio kaulo atsargas, siekdama atkreipti pasaulio dėmesį į pastangas išsaugoti brakonierių negailestingai medžiojamus storaodžius. Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta pirmasis uždegs puslankiu išdėliotų dramblių durklų krūvą Nairobio nacionaliniame parke, kuri tikriausiai liepsnos kelias dienas.
2016-04-30
Į viršų