keliamieji metai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „keliamieji metai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „keliamieji metai“.

Šiandien – ypatinga diena: kodėl vasaris šiemet turi 29 dienas?

Šiais metais vasarį išvysime su 29-iomis dienomis, o 2025 m. – 28-iomis. Tačiau 2028 m. mes vėl išvysime vasarį su 29 diena. Dėl to gali kilti klausimas, kodėl reikia šių keliamųjų metų ir kas pasikeistų, jei jų nebūtų? Atsakymas paprastas – vasarą, mes galėtume turėti žiemos orus, o ūkininkai nežinotų, kada sėti. Galbūt esate įpratę girdėti, kad Žemė visą ratą aplink Saulę apskrieja per 365 dienas, tačiau iš tikrųjų ši kelionė trunka apie 365 su trupučiu dienos.
2024-02-29

Ši žemaitė yra išskirtinė: „Senstu 4 kartus lėčiau už kitus“

Mažeikiuose gyvenanti Jolanta Muniuvienė savo gimtadienį mini vasario 29-ąją. Ji gimė keliamaisiais metais, todėl tikroji, kalendorinė jos gimimo diena, yra būtent vasario 29-ąją. Kaip aplinkiniai juokauja, moteris gimtadienį gali švęsti tik kas ketverius metus, o sensta ji net keturis kartus lėčiau.
2019-02-28

Ypatingoji papildoma metų diena

Vasario 29-oji kalendoriuje pasitaiko tik kas ketverius metus, kai metų skaičius dalijasi iš 4 be liekanos (pvz., 1988, 2008, 2016). Išimtis taikoma paskutiniesiems amžiaus metams, jei jų skaičius dalijasi iš 400 su liekana (pvz., 1700, 1800, 1900). Kodėl prireikė papildomos dienos kalendoriuje ir kas svarbaus pasaulyje šią dieną įvyko? 48 valandų para? Šiandien ypatinga diena visiems švenčiantiems gimtadienius, įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas – tai rečiausia metų diena.
2012-02-29

Vasario 29-ąją moterys gimdyti nenori

Besilaukiančios moterys su nerimu laukia vasario 29-osios. Anot būsimų mamų, susilaukti mažylio šią dieną nesinorėtų, nes vaikas liktų be gimimo dienos, tai yra gimtadienį galėtų švęsti tik kas ketverius metus. „Mano dukrelė į pasaulį jau gali ateiti bet kurią dieną. Nenorėčiau, kad ji gimtų vasario 29-ąją. Būtų keista, jei vaiko tikrosios gimimo dienos sulauktume kas ketverius metus. Gal tai ir nėra labai blogai, bet nesinori“, – pasakojo pirmagimės besilaukianti moteris.

Ar jau laikas peržiūrėti kalendorių?

Pamirškite keliamuosius metus, 28 dienų turinčius mėnesius ir gimtadienį, kasmet būnantį vis kitą savaitės dieną. Johno Hopkinso universiteto Merilende mokslininkai teigia sugalvoję geresnį būdą laikui žymėti: naują kalendorių, kuris kiekvienais metais yra toks pats, kaip ir prieš metus, rašo LiveScience.com.
2011-12-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų