karalius karolis III

Karalius Karolis III

 

Gimęs 1948 m. lapkričio 14 d., yra Jungtinės Karalystės karalius nuo 2022 m. rugsėjo, po jo motinos karalienės Elizabeth II mirties. Prieš tapdamas karaliumi, jis buvo žinomas kaip Velso princas. Karolis III yra pirmasis sūnus ir antrasis iš trijų vaikų, gimusių princui Philipui ir karalienei Elizabeth II.

 

Karolis yra įsipareigojęs aplinkosaugos ir tvarumo klausimais, taip pat aktyviai dalyvauja įvairiose labdaros ir socialinės gerovės veiklose. Jis įkūrė Princo fondo ir kitų labdaros organizacijų, kurios skatina jaunimo užimtumą, švietimą ir sveikatos priežiūrą.

 

Karolis III taip pat žinomas kaip aktyvus architektūros ir urbanistikos klausimų šalininkas, palaikantis tvarios ir harmoningos miesto plėtros principus. Jis buvo vedęs princesę Dianą nuo 1981 iki jų skyrybų 1996 m., o vėliau, 2005 m., susituokė su Camilla Parker Bowles, kuri dabar yra karalienė consort.

Iš karaliaus Karolio III – griežta žinutė princui Harry

Karalius Karolis III, anot ekspertų, neseniai pasiuntė griežtą žinią savo jauniausiam sūnui princui Harry. Teigiama, kad 75-erių monarchas ir toliau ragina savo brolį princą Andrew palikti 30-ies kambarių karališkąjį namą Vindzore, prieš tai paprašęs jo persikelti į Frogmoro kotedžą.  Jorko kunigaikštis buvo įsivėlę į skandalą, kai paaiškėjo jo ryšiai su nuteistu seksualiniu nusikaltėliu Jeffrey Epsteinu.
Prieš 20 val.

Vilniuje – karaliaus Karolio III gimtadienio minėjimas: susirinko kviestiniai svečiai

Birželio 13-ąją, ketvirtadienį, gausus būrys kviestinių svečių susirinko į Vilniuje esančios Jungtinės Karalystės ambasados kiemą, kuriame buvo minimas karaliaus Karolio III gimtadienis.  Nors tikrasis karaliaus Karolio III gimtadienis yra lapkričio 14-ąją, šventė tradiciškai kasmet minima vasarą.
2024-06-13

Vėžiu serganti karališkosios šeimos narė atskleidė, kaip jaučiasi

Trečiadienį Jorko hercogienė Sarah Ferguson prisijungė prie laidos „Good Morning Britain“ tam, kad pateiktų naujausią informaciją apie savo, Velso karaliaus bei princesės sveikatą. Šiandien „Good Morning Britain“ laidoje pasirodžiusi Sarah Ferguson informavo tautą apie karaliaus Karolio III ir Kate Middleton sveikatą, rašoma mirror.co.uk. Jorko kunigaikštienė pati stojo į drąsią kovą su vėžiu, o Velso princesė ir karalius neseniai atskleidė, kad gydosi nuo šios ligos.
2024-06-07

Karalius sulaukė 1 liūdnos žinios iš medikų

Karališkieji šaltiniai patvirtino, kad karalius Karolis III praleis tarptautinę 80-ųjų sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje (D dienos) metinių minėjimo ceremoniją, nes joje nedalyvauti patarė medikai. Jam atstovaus princas Williamas. Princas Williamas pirmą kartą pavaduos karalių Karolį III D dienos renginyje, nes medikai nusprendė, kad vėžio gydymo metu karaliui tai bus „per didelis krūvis“, rašo mirror.co.uk.
2024-06-06

Paaiškėjo, kiek turto turi karalius Karolis III: suma atima žadą

Karaliaus Karolio III turtas nuo 2023 m. padidėjo net 12 mln. dolerių, o tai reiškia, kad šiandien jis yra turtingesnis, nei kadaise buvo jo motina, karalienė Elžbieta II.  Remiantis „Sunday Times Rich List“ 2024 m. turtingiausiųjų sąrašu, britų monarcho asmeninis turtas siekia 770 mln. dolerių. Tiesa, turtingiausių Jungtinės Karalystės asmenų sąraše jis yra tik 258-as.  Tai reiškia, kad nuo 2023 m. karaliaus turtas padidėjo 12 mln. dolerių.
2024-05-22

Paaiškėjo, ar karalius atleistų Markle ir princui Harry

Pranešama, kad princas Harry nori užmegzti santykius su savo tėvu, nes nesulaukė jo per neseniai vykusį vizitą Jungtinėje Karalystėje, tačiau, anot informuoto asmens, karalius Karolis III paprasčiausiai „nori ramybės saulėlydyje“. Šaltiniai teigia, kad karalius Karolis III visada širdyje skirs ypatingą vietą Harry, tačiau jo nedomina jokios dramos ir jis nori ramiai praleisti vėlesnius savo gyvenimo metus, rašo mirror.co.uk.
2024-05-20

Kate Middleton niekada nevalgo 1 produkto: paaiškino, kodėl

Juos galima pjaustyti trikampiais, ketvirčiais ir puselėmis – dauguma mūsų mėgsta valgyti sumuštinius vienaip ar kitaip. Atrodo, kad net karališkoji šeima, įskaitant Velso princesę Kate Middleton, valgo sumuštinius tam tikru būdu. Buvęs karališkosios šeimos virėjas Grahamas Newbouldas sakė, kad karališkosios šeimos nariai niekada neima kvadratinių sumuštinių. Tačiau jų keistas įprotis vengti kvadratinės formos sumuštinių gali būti ne pasirinkimas, o senovinė tradicija.
2024-05-18

Tokio pikto karaliaus matę dar niekas nebuvo: paaiškėjo, kas taip supykdė

Meghan Markle ir princas Harry, savaitgalį surengė neoficialią karališkąją kelionę po Nigeriją. Tačiau po jos pora buvo apkaltinti „nesąžiningumu“, o tai, kaip pranešama, privertė karalių Karolį III ir princą Williamą „įsižeisti“. Meghan Markle ir princo Harry kelionė po Nigeriją, kaip pranešama, privertė karalių Karolį III labai stipriai supykti. Tokio pikto karaliaus dar niekas kitas nėra matęs, teigė karališkasis ekspertas.
2024-05-17

Pamatę naują karaliaus portretą internautai pakraupo: parodė visiems

Švęsdamas pirmuosius metus soste, karalius Karolis III pristatė pirmąjį savo portretą nuo karūnavimo, tačiau gerbėjų nuomonės dėl unikalaus meno stiliaus išsiskyrė: vienas jų sakė: „kas tai per pragaro gelmės“. Praėjus metams nuo oficialios karaliaus Karolio III karūnavimo dienos, monarchas pristatė įspūdingą savo portretą, skirtą šiai istorinei progai paminėti.
2024-05-15

Karalius parodė kitą savo pusę: jo poelgis sujaudino tūkstančius

Šią savaitę į savo sodo vakarėlį karalius pakvietė drąsų devynmetį berniuką, kuriam po patirto žiauraus smurto buvo amputuotos abi kojos. Tonny Hudgelis, kuris po siaubingo smurto neteko abiejų kojų, šią savaitę buvo pakviestas į karaliaus sodo vakarėlį Bakingemo rūmuose. Sulaukė kvietimo į karaliaus sodo vakarėlį 2020 m. mažasis Tonny Hudgelis įkvėpė Jungtinę Karalystę, kai būdamas vos penkerių metų surinko 2 mln. svarų sterlingų labdarai.
2024-05-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų