kambariniai augalai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kambariniai augalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kambariniai augalai“.

Būkite atsargūs: šie kambariniai augalai gali būti pavojingi sveikatai

Kambariniai augalai – ne tik namų interjero detalė. Nors jie valo orą ir džiugina akį, tačiau ne visada yra tokie naudingi, kaip įprasta manyti. Kai kurie iš jų labai pavojingi tiek jums, tiek jūsų vaikams ar gyvūnams. Štai ką apie juos svarbu žinoti. Sanseverija   Šis gana nereiklus augalas valo orą, tačiau namuose, kuriuose yra vaikų, sanseverijas reikėtų laikyti jiems nepasiekiamoje vietoje.
2024-04-30

Evelinos orchidėjos svečiams atima žadą: išdavė auksinius patarimus

Orchidėjos – tai ne tik žavesio simbolis, bet ir vienos iš įspūdingiausių augalų. Jų išskirtinė grožio ir įvairovės galybė žavi ne tik botanikus, bet ir žmones visame pasaulyje. Šios elegantiškos gėlės, turinčios tūkstančius rūšių, žavi savo išskirtiniais žiedynais ir spalvų deriniais.
2024-03-06

Neišpilkite vandens po kiaušinių virimo: gailėsitės nežinoję anksčiau

Kartais net labiausiai patyrusiems sodininkams kyla sunkumų, kad tam tikri kambariniai augalai vešėtų. Jei pastebėjote, kad vienas iš jūsų augalų atrodo ne itin gyvybingas, neišpilkite vandens po kiaušinių virimo, jis puikiai pravers kaip trąša. Kai kitą kartą pusryčiams virsite kiaušinius, sustokite, kol neišpylėte po virimo likusio vandens. Vietoj to naudokite jį augalams laistyti.
2024-03-02

Padarykite tai savo orchidėjoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Orchidėjos paprastai žydi tik kartą per metus, tačiau tinkamai jas prižiūrint ir sudarant tinkamas sąlygas, jas galima paskatinti vėl gražiai žydėti – štai ką reikia daryti, kad orchidėjos apdovanotų gausiais žiedais. Šios gražios gėlės paprastai žydi tris mėnesius nuo sausio iki kovo, jei orchidėjos sveikos, jos paprastai pražysta kas aštuonis-dvylika mėnesių, rašo express.co.uk.
2024-02-26

Panaikinkite pelėsį vazone: štai ką reikia daryti

Pelėsis kambarinių augalų dirvoje – didelis kambarinių augalų mėgėjų nusivylimas. Nors pelėsis kambarinių augalų dirvoje nėra kenksmingas augalams, jis gali rodyti, kad augalai prižiūrimi netinkamai. Nors visuotinai žinoma, kad kambariniai augalai reikalauja tam tikros atsakomybės, reguliaraus laistymo ir priežiūros, dauguma nesitikėtų susidurti su neaiškiu kambarinio vazoninio augalo pelėsiu.
2024-02-25

Įsigykite šių augalų: dulkių namuose neliks

Augalų ekspertas ir entuziastas Ralphas Astley pasidalijo, kurie kambariniai augalai geriausiai sulaiko dulkes – įsigykite juos ir turėkite namuose, kad oras būtų švaresnis ir neliktų dulkių.
2024-02-21

Turėkite šį augalą namuose: nauda nenuvils

Crassula ovata turi daug pavadinimų: meškos ausis, pinigų medis ir t. t. Tikriausiai daugelis yra girdėję, kad pagal fengšui šis augalas gali pritraukti sėkmę, turtus ir klestėjimą. Vis dėlto,  tik nedaugelis žino apie gydomąsias šio augalo savybes. Manoma, kad pinigų medis yra savotiškas namuose gyvenančių žmonių sveikatos būklės rodiklis. Atrodo, kad jis sugeria neigiamą energiją iš sergančio žmogaus ir pradeda nykti.
2024-02-19

Šiukštu nekartokite 1 orchidėjų priežiūros klaidos: žiedų nesukraus

Prasidėjus žiemos šalčiams apsaugoti orchidėjas nuo įvairių negandų tampa vis sunkiau ir jų priežiūra reikalauja daugiau pastangų, tačiau ekspertai įspėja nekartoti vienos orchidėjų priežiūros klaidos, kad gėlės žydėtų daug ilgiau. Norint išsaugoti orchidėjas šaltaisiais metų mėnesiais, labai svarbu suprasti svarbiausius augalų poreikius, nes jie keičiasi priklausomai nuo metų laiko.
2023-12-29

Įsigykite šių augalų: pelėsio namuose neliks

Sodininkystės ekspertas pasidalijo kambariniais augalais, kurie šią žiemą gali padėti įveikti kondensatą ir pelėsį namuose. „Kondensatas yra dažna problema žiemos mėnesiais, tačiau per didelis jo kiekis gali tapti tikra problema ir sukelti pelėsio atsiradimą. Kad išvengtumėte kondensacijos, reikia sumažinti drėgmės lygį namuose, o kambariniai augalai yra puikus natūralus sprendimas drėgmei subalansuoti.“, – teigė sodininkystės ekspertas Chrisas Bonnettas.
2023-11-19

Namuose pelėsio neliks nė kvapo: štai, kas padės

Kambariniai augalai gali būti ne tik puiki jūsų namų puošmena, suteikti erdvei jaukumo, tačiau jie gali padėti išvengti pelėsio ir su juo kovoti. Kai kurios augalų rūšys netgi gali sustabdyti langų kondensato susidarymą. Kambariniai augalai gali padėti išvalyti orą namuose, surinkti drėgmę, kuri neleis veistis pelėsiui. Kai kurie jų taip pat gali sugerti kenksmingus toksinus ir padėti išlaikyti namus švarius ir gražius.
2023-11-12
REKLAMA
REKLAMA

Šiuos produktus nesunkiai užsiauginsite namuose: štai, ką reikia žinoti

Daugelis net nežino, kad tam tikras daržoves galima visai nesudėtingai užsiauginti ant savo virtuvės palangės. Sužinokite, kokius penkis produktus galite užsiauginti per artėjantį pavasarį vos iš kelių maisto likučių. Nebūtina leisti daugybės pinigų ant įvairių sėklų, kad galėtume užsiauginti norimas daržoves. Tai padaryti galima ir nemokamai, rašoma express.co.uk.
2023-02-27

Šie augalai išvalo orą namuose: sveikata jums padėkos

Ekspertas atskleidė, kokie augalai užtikrina namuose švarų ir kokybišką orą bei padeda atsikratyti dulkėmis. Sužinokite, kokius augalus verta laikyti namuose. Sodininkystės ekspertas ir daržininkas pasidalino patarimais su žmonėmis, kurie nori pašalinti nereikalingas dulkes iš savo namų ir išlaikyti švarų orą. Sodininkas Zachas Morganas teigė, kad yra daugybė įrodymų, kurie parodo, kad kambariniai augalai gali padaryti stebuklus mūsų sveikatai.
2023-01-15

Padarykite tai savo orchidėjoms: sukraus neregėtą skaičių žiedų

Orchidėjų šaknys labai skiriasi nuo kitų augalų šaknų, nes jos auga ne dirvoje, o išorėje, turi vadinamas antžemines šaknis. Pažvelgus į šaknis galima suprasti, orchidėjai trūksta vandens, o gal gėlė laistoma per dažnai. Pasak „BabyBio“ kambarinių augalų ekspertų, norint užtikrinti, kad orchidėja nuolat žydėtų, labai svarbu ją „teisingai“ laistyti, rašo express.co.uk. Kadangi šis kambarinis augalas yra jautrus šaknų puviniui, jis gali žūti, jei bus paliktas vandenyje.
2023-01-02

Pasisodinkite šiuos augalus namuose: nustebsite, kokį rezultatą tai duos

Kai lauko augalai laukia pavasario, o oras už lango nemalonus, kambariniai augalai leidžia sodo mylėtojams išlikti aktyviems žiemos mėnesiais. Kai kurie augalai garsėja tuo, kad šalina toksinus iš oro, o kiti gali padėti pašalinti dulkes ir taip sumažinti alergenų kiekį aplinkoje. Dulkių valymas yra labai svarbi namų ruošos darbų dalis, kai reikia palaikyti švarą ir tvarką namuose.
2023-01-02

Puansetija žydės daug ilgiau: išdavė aukso vertės patarimus

Puansetijos yra populiarus šventinio laikotarpio augalas, traukiantis akį savo ryškia raudona spalva. Pasak ekspertų, šie kambariniai augalai yra ypač „jautrūs“ ir reikalauja tinkamos priežiūros. Puansetijos yra prisitaikę prie jiems įprastų sąlygų, todėl puikiai auga ir kambaryje. Tačiau, kaip ir daugelis kambarinių augalų, turi savo jautrias vietas. Sodininkystės ekspertai papasakojo, kaip dažnai laistyti šį šventinį augalą.
2022-12-09

Atsikratykite namuose drėgmės: išdavė 1 naudingą gudrybę

Kambariniai augalai ne tik puošia kambarį, bet ir puikiai padeda mažinti drėgmę namuose. Svarbiausia išsirinkti tinkamus augalus, kurie sugeria drėgmę ir nereikalauja nuolatinės priežiūros. Svarbu suprasti, kokio apšvietimo, dirvožemio ir kokio dažno laistymo reikia augalui, ypač, jei ieškote augalų, kuriuos galėtumėte laikyti vonios kambaryje, kur susikaupia daugiausiai drėgmės, rašo express.co.uk. „Gardening Express“ ekspertai paaiškino: „Pelėsis namuose atsiranda dėl drėgmės pertekliaus.
2022-11-14

Orchidėjos žydės daug ilgiau: štai, ką reikia padaryti

Tinkamai rūpintis kambariniais augalais, įskaitant ir orchidėjas, nelengvas darbas, ypač vėstant orams. Tačiau ekspertai pasidalino 5 patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos būtų sveikos ir ilgiau džiugintų žiedais. Falenopsis, dar vadinamas drugio orchidėja, yra populiariausia namuose auginamų orchidėjų rūšis. Jas žmonės pamilo dėl spalvų ir formų įvairovės. Be to, jas gana lengva prižiūrėti, jos gerai auga šviesioje vietoje ir gali pražysti bet kuriuo metų laiku, rašo express.co.
2022-10-08

Prieš išvykdami atostogų padarykite tai savo augalams: rasite nenuvytusius

Liepos mėnuo sodininkams yra be galo įtemptas, kadangi daugybė augalų labai aktyviai auga, o tai reikalauja daug dėmesio ir priežiūros. Tačiau liepa taip pat yra tas mėnuo, kuomet dauguma žmonių atostogauja, o dėl to neretai nukenčia didelė dalis kambarinių augalų. Kambariniai augalai gali ištverti keletą dienų vasaros mėnesiais, kuomet nėra laistomi ir dėl to per daug nenukenčia.
2022-07-03

Šiuos prieskonius pabarstykite šalia augalų: sulauksite netikėto rezultato

Kambariniai augalai – tai paprastas būdas įnešti į jūsų namus žalumą, tačiau augalus gali užpulti ir maži kenkėjai. Ką daryti, kad to išvengtumėte? Kambarinės gėlės vis dažniau užkariauja žmonių širdis ir namus dėl savo orą valančių savybių ir estetinių privalumų. Tačiau su augalais kyla pavojus, kad namuose gali atsirasti kenkėjų, rašoma express.co.uk. Tačiau, pasak eksperto, cinamonas gali apsaugoti jūsų mylimus augalus.
2022-04-20

Norite, kad jūsų orchidėja sukrautų tiek žiedų? Štai, ką reikia daryti

Kai orchidėja žydi, ji atrodo gražiausiai, bet dažniausiai tai nutinka tik kartą per metus. Tačiau yra „vienas lengvas triukas“, kurį galite padaryti, kad augalas žydėtų dažniau. Per daugelį metų orchidėjos užsitarnavo augalo, kurį sunku auginti, etiketę. Tačiau tinkamai prižiūrint, ji gali žydėti vėl ir vėl. Karališkosios sodininkystės draugijos ekspertai pasidalino geriausiais patarimais, ką daryti, kad orchidėja žydėtų dažniau.
2022-02-19

Padarykite tai savo orchidėjoms: nustebsite, kiek žiedų jos sukraus

Gali būti sunku nuspėti, kiek drėgmės reikia kambarinėms gėlėms, o tai dar sunkiau, kai tai yra subtiliai atrodanti orchidėja. Šią elegantišką gėlę galima lengvai perlaistyti ir tai viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl orchidėjos miršta.
2022-02-04

Šiukštu neduokite šių produktų augintiniams: gali baigtis liūdnai

Nuo vakarienės stalo skanėstų iki aromatingai kvepiančio alijošiaus. Tai tikra pagunda kiekvienam keturkojui augintiniui – nesvarbu, katė, šuo ar graužikas tai būtų. Tuo tarpu jo atkakliai prašantis žvilgsnis prie stalo ar galų gale vieno pasilikimas namuose, gali tapti šeimininko galvos skausmu. Todėl veterinarai primena: dosnumas dalinantis maistu nuo stalo bei neatsargiai palikti jo likučiai ar nuodingieji kambariniai augalai gali sukelti rimtų sveikatos pavojų augintiniui.
2022-01-21

Ruduoja ir džiūva naminių augalų lapai? Štai, kas padės

Naminiai augalai itin populiarūs, nes suteikia spalvų ir gyvybės bet kokiam kambariui. Tačiau vienas ekspertas perspėjo, kad kambariniai augalai gali susidurti su įvairiomis problemomis. Priešingai populiariems įsitikinimams, kai kuriuos kambarinius augalus lengva prižiūrėti ir jie gali klestėti keletą metų, jei tai daroma teisingai. Jei jie bus patalpinti netinkamoje aplinkoje arba prastai laistomi, jie gali susidurti su keliomis problemomis, rašoma express.co.uk.
2021-12-31

Išsaugokite kambarinius augalus per žiemą: prisiminkite šiuos patarimus

Kambariniai augalai gali pritraukti įvairius kenkėjus, kurių atsikratyti gali būti itin sunku. Žiemos mėnesiais, kai pasikeičia patalpų temperatūra, svarbu atkreipti dėmesį, ar jūsų augalų nepuola kenkėjai. „Baby Bio“ ekspertai sakė: „Kenkėjai yra dažna kambarinių augalų problema, kaip ir lauko augalų. Ypač žiemą jūsų kambariniai augalai gali tapti jautresni kenkėjams dėl aplinkos temperatūros pasikeitimo ir dėl to, kad žiemos mėnesiais augalai pereina į miego režimą.
2021-11-29

Šiukštu nestatykite kalėdinių puansetijų šioje vietoje: nuvys iš karto

Puansetija yra puikus šventinis augalas, daugumoje namų suteikiantis spalvų. Sodininkystės ekspertas pasidalijo geriausia vieta šiam augalui pastatyti – ir tai ne palangė. Puansetijos yra kilusios iš Meksikos ir Centrinės Amerikos, tačiau jos tapo įprasta puošmena europiečių namuose per Kalėdas. Augalai žinomi dėl savo didelių raudonų žiedų, kuri yra labai dekoratyvūs. Kalėdoms artėjant, prekybos centruose dažnai rasite puansetijų.
2021-11-19
REKLAMA
Kambarinių augalų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com) Kambarinių augalų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com)

Kambarinių augalų priežiūra: dažniausiai pasitaikančios problemos ir kaip jas spręsti

Tiesa paprasta – kambarinių augalų augimas ir vystymasis priklauso nuo aplinkos sąlygų, kurias sukuriame savo namuose. Visgi svarbiausią vaidmenį tame atlieka augalo auginimo terpė, maisto medžiagų kiekis, oro temperatūra ir jos svyravimai, drėgmės kiekis ore bei auginimo vieta. Kitu atveju, jei augalui sukuriamos nepalankios sąlygos, pastarasis pradeda sirgti, jį užpuola kenkėjai ar atsiranda fiziologiniai sutrikimai.
2021-03-09
REKLAMA
Gėlių persodinimas (nuotr. Shutterstock.com) Gėlių persodinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Metas kambarinių gėlių persodinimui: patarimai, kaip tai daryti teisingai

Tyrimai rodo, kad pastaraisiais metais didėja susidomėjimas interjero dekoravimu augalais bei augalų auginimu. Be to, žaluma džiugina ne tik šiltuoju metu sezonu, bet ir žiemą, kai daugiau laiko praleidžiama namuose. Norint, kad kambariniai augalai ne tik džiugintų šaltuoju metų laiku, kai už lango tik pliki medžiai, reikia sudaryti atitinkamas sąlygas – persodinimas viena iš jų.
2021-02-26

Vilnietė namuose įkūrė džiungles: atskleidė, kodėl kitiems nepavyksta užsiauginti augalų

Įžengęs į Vilnietės Jurgitos Lenart namus, jautiesi tarsi patekęs į džiungles. Sunku ir suskaičiuoti, kiek ir kokios rūšies augalų čia yra, – jų gausu kiekviename namų kampelyje. Moteris juokauja, kad yra lengvai pamišusi dėl augalų ir galėtų apie juos kalbėti dieną ir naktį.   Savo atradimais ir augalų priežiūros paslaptimis ji dalijasi „Instagram“ paskyroje „mama.irgi.zmogus“, kurioje turi tūkstančius sekėjų.
2020-11-24

Pastatykite šiuos augalus miegamajame: užtikrins gerą miegą

Mes praleidžiame daug laiko savo miegamajame (bent aštuonias valandas kiekvieną naktį), todėl svarbu, kad jūsų miego erdvė būtų kuo ramesnė. Nors žvakės palengvinti jūsų mintis prieš užmiegant, gyvų augalų pridėjimas į savo posilsio erdvę taip pat gali padėti atsipalaiduoti. Tiesą sakant, NASA nustatė, kad daugelis populiarių augalų, tokių kaip dracena ir trijuostė sansevjera pašalina toksinus ir pagerina bendrą oro kokybę, kuri yra svarbiausia geresniam nakties poilsiui.
2020-06-11

Šie augalai padeda kovoti su ligomis: svarbu žinoti štai ką

Daugelis net nesusimąsto, kokį poveikį mums daro šalia visada egzistuojantis augalų pasaulis. Nustebsite, tačiau augalai daro įtaką mūsų savijautai, emocijoms ir net sveikatai. Bioenergetikas Vygandas Šimkus atskleidžia augalų pasaulio paslaptis ir dalinasi, kaip jų pagalba galime sumažinti įtampą ir net išvengti ligų. „Šiandien žmonės kasdien kupini savų problemų, į kurias taip įsijaučia, kad pradeda susireikšminti, nebesaugoti gamtos ir nebematyti kitų gyvybės formų, kaip tik save.
2018-06-08

1 maža gudrybė jūsų orchidėjai: aplinkiniai aiktels ją pamatę

Lietuviai pamilo orchidėjas. Spalvos, kai jos žydi, užburia kiekvieną. Tačiau ką daryti, kai pastebite, jog žiedlapiai vysta, o lapeliai ima ruduoti? Tučtuojau imkitės woman.ru siūlomų idėjų, kurios padėtų atgaivinti orchidėjas. Tiesa, jeigu jas prižiūrėsite tinkamai nuo pat įsigijimo arba pasodinimo į vazoną, žydinčia orchidėja džiaugsitės dvigubai ilgiau.  Taigi, pagrindinė gudrybė, leisianti ilgiau džiaugtis suvešėjusiais žiedais, yra tinkamai parinktas vanduo laistymui.
2018-04-12

1 taisyklė ir gėlės žydės visus metus: išbandykite dar šiandien

 Kovo–balandžio mėnesiai yra geriausias laikas persodinti kambarinius augalus. Būtent tada pasibaigia jų ramybės periodas ir prasideda intensyvaus augimo laikotarpis. Tiesa, jeigu šiuo metu augalas žydi, palaukite žydėjimo pabaigos. Kada persodinti Augalas gali būti persodinamas iš dalies arba visiškai. Persodinant iš dalies vazonas nekeičiamas, tiesiog nuimamas viršutinis žemės sluoksnis ir pakeičiamas nauju. Šis būdas rekomenduojamas dideliems ir sunkiems augalams.
2018-03-21
Į viršų