Kalanta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Kalanta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Kalanta“.

Kaune paminėtos 50-osios Romo Kalantos susideginimo metinės

Šeštadienį sukako lygiai 50 metų, kai Kauno miesto sode protestuodamas prieš okupacinį sovietų režimą susidegino devyniolikmetis Romas Kalanta.  Šiandien vyko numatytas R. Kalantos kapo lankymas ir gėlių padėjimas Romainių kapinėse ir prie paminklinio akmens šalia jo namų Panerių gatvėje, taip pat buvo atidaromos parodos, vyko muzikiniai pasirodymai, interaktyvios pilietiškumo žaidynės.
Aktualijos 2022-05-14

Arvydas Anušauskas: Romas Kalanta tapo pilietinio pasipriešinimo Lietuvoje simboliu 

Pilietinis pasipriešinimas įsirėžė į žmonių sąmonė ir šiandien tebėra vienu pagrindinių Lietuvos gynybos principų, minint Romo Kalantos žūties metines sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Romo Kalantos auka – naujame lietuviškame filme

Romo Kalantos susideginimas ir iškart po jo kilusios spontaniškos antisovietinės demonstracijos – tai vienas iš šiemet pradedamo filmuoti vaidybinio filmo „Emilija“ akcentų. Filmas pasakoja apie tylų pilietinį ir kultūrinį pasipriešinimą okupaciniam režimui, kurio epicentru 1972 metų pavasarį buvo tapusi Kauno Laisvės alėja.
2015-05-14

Istorikas apie R. Kalantą: tai aukščiausia protesto forma

Romo Kalantos susideginimą, protestuojant prieš sovietų okupaciją, Kaune 1972 metų gegužės 14 dieną Vilniaus universitete dirbantis istorikas Algirdas Jakubčionis vadina aukščiausia protesto forma. – Ar šis R. Kalantos apsisprendimas sukėlė tarptautinį rezonansą? – Tam tikrą tarptautinį rezonansą sukėlė. Visų pirma, Maskvoje tuo metu viešėjo JAV prezidentas Richardas Nicksonas. Buvo, aišku, tikimasi, kad rezonansas bus stipresnis.

„Wikileaks“: praėjus metams po R. Kalantos susideginimo, SSRS baiminosi naujų protestų

1973 metų gegužę, praėjus metams po Romo Kalantos susideginimo už Lietuvos laisvę, sovietų valdžia Kaune baiminosi naujų antisovietinių protestų, ir bandė tam užkirsti kelią pasitelkdama miliciją ir mokytojus, atskleidžia Jungtinių Valstijų diplomatinio susirašinėjimo dokumentas. Šios telegramos turinys paskelbtas WikiLeaks sukurtoje naujoje duomenų bazėje, kurioje galima ieškoti 1973-1976 metų dokumentų.
2013-04-09

R. Kalantos aukos 40-osioms metinėms – specialios transliacijos

Prieš 40 metų, 1972-ųjų gegužės 14 d. Kaune prie Muzikinio teatro, protestuodamas prieš sovietinį režimą, apsipylęs benzinu ir sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino Romas Kalanta. „Kam daugiau gyventi? Kad šita santvarka mane lėtai ir negailestingai užmuštų? Geriau jau aš pats save ir iškart... Čia niekad nebus laisvės. Net šitą žodį laisvė uždraudė“, – prieš dramatišką mirtį rašė devyniolikmetis.
2012-05-14

R. Kalantos žūtis – sovietinio režimo pabaigos pradžia

Lietuvoje pradedamos minėti 40-osios Romo Kalantos žūties ir jaunimo pasipriešinimo sovietų valdžiai metinės.Istorikai pastebi, kad tuometė karta užaugo ne tokia, kokios tikėjosi sovietų valdžia. O daugelis po R. Kalantos susideginimo kilusiose demonstracijose dalyvavusių jaunuolių po kelių dešimtmečių aktyviai dalyvavo atkuriant nepriklausomą Lietuvą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų