kaitinamasis tabakas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaitinamasis tabakas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaitinamasis tabakas“.

Įspėja – už prekybą šiomis medžiagomis galite sulaukti net iki 1 100 eurų baudos

Policijos virtualus patrulis primena, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė nuotolinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis. Vis dėlto dalis gyventojų šio draudimo nesilaiko ir net žinodami apie pasekmes platina elektronines cigaretes bei jų pildykles. Ne visi žino, kad už tai galima susilaukti baudos iki kelių šimtų eurų su prekių konfiskacija.

Kaitinamasis tabakas su skoniais nedingo iš Lietuvos: sugalvojo, kaip apeiti draudimą ir iš kur jo gauti

Nuo spalio 23 d. prekybos vietose nebeliko kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais. Kai kurie verslai nesnaudė ir pristatė šių gaminių alternatyvas, tačiau įspėjo – draudimai kaitinančiųjų skaičiaus nesumažins, o, tikėtina, padidins kaitinamojo tabako gaminių su skoniais kontrabandą.  Draudimas priimtas Europos Komisijos iniciatyva ir įsigalios visose Europos Sąjungos valstybėse.

Naujas tabako draudimas rūkorių nestabdo: „Tiesiog kitą spalvą pasirinksiu“

Lietuvoje įsigaliojo naujas draudimas. Nuo pirmadienio parduotuvėse nebelieka kaitinamojo tabako gaminių su papildomais mėtiniais ir kitais patraukliais skoniais. Draudimu visoje Europos Sąjungoje siekiama mažinti rūkančiųjų skaičių – ypač tarp jaunimo. Tiesa, draudimai visų skonių nepanaikino. Parduotuvėse galima rasti kaitinamosios nikotino prisotintos raudonosios arbatos, kurios draudimas neliečia. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-10-23

Rūkantiems – naujas draudimas: nuo šiandien tokio tabako nenusipirksite

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalioja nuo spalio 23-osios.  Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
2023-10-23

Rūkantiems – naujas kirtis: tokių tabako gaminių netrukus nenusipirksite

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios.  Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
2023-09-30

Nebeliks net ir mėtinių kaitinamojo tabako produktų: sprendimas – ir taip pavėluotas?

Seimas galutinai uždraudė Lietuvoje prekiauti kaitinamojo tabako gaminiais, jei juose yra pridėtinio kvapo ar skonio. Taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Ką apie tai sako gamintojai ir psichologai? Kaitinamojo tabako produktų atstovai neslėpė, kad maždaug pusė jų produktų turi mentolio skonį, tad toks sprendimas gerokai pakoreguos dabartinį asortimentą. Psichologė atkreipė dėmesį, kad rūkymas bet kokia forma neturi būti skanus ar malonus.
2023-06-25

Komitete – svarstymai dėl naminės legalizavimo

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį spręs, ar pritarti „naminukės“ įteisinimui bei ar griežtinti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą.  Liberalizuoti iki 65 laipsnių stiprumo naminių alkoholinių gėrimų, arba „naminukės“ gamybą dar 2021 metų gruodį pasiūlė grupė Seimo narių. Jų pataisoms yra pritarusi Vyriausybė.

Vyriausybė spręs dėl „apynasrio“ kaitinamajam tabakui

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyvos griežtinti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą – siūloma įpareigoti gamintojus ant pakuotės naudoti įspėjimą apie žalą sveikatai ir drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.    To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą Europos Sąjungoje.
2023-04-12

Rūkantiems – dar vienas draudimas: šįkart neliks kaitinamojo tabako su skoniais

Europa apsisprendė padaryti galą kaitinamajam tabakui su skoniais. Lietuva pagal kaitinamojo tabako rūkymą yra tarp pirmaujančių šalių Europoje, o Vilnius net laikomas kaitinamojo tabako sostine. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad pašalinus iš rinkos kaitinamojo tabako skonius, rūkančiųjų mastas turėtų drastiškai sumažėti. Su pokyčiais susitaikę gamintojai sako, kad atsisakius tokių gaminių į Europą plūs kontrabanda.

Penktadalis lietuvių mesti rūkyti bandė su e.cigaretėmis, tačiau 40 proc. jų sumažinti įprastų rūkalų nepavyko

Penktadalis Lietuvos gyventojų elektronines cigaretes pradėjo naudoti siekdami mesti rūkyti įprastas arba norėdami sumažinti jų skaičių, rodo trečiadienį pristatytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų tyrimas apie tabako gaminių vartojimo įpročius. Vasario–balandžio mėnesiais atliktos apklausos metu atsitiktinai apklausti Lietuvos gyventojai, kurie per pastaruosius metus yra mažiausiai vieną kartą rūkę elektronines cigaretes ar garinę kaitinamuosius tabako gaminius.
Aktualijos 2022-11-16
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų