juka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „juka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „juka“.

Padarykite tai savo jukoms: kaimynai klaus, iš kur tokie žiedai

Jukos neįprastos kardo formos lapai puošia sodą, o kai ji pražysta – nei vienas augalų mylėtojas nelieka jai abejingas. Ant aukštų, tvirtų jukos stiebų balti, varpelio formos žiedai sudaro puošnias, iš tolo pastebimas kekes, kurios išlieka dekoratyvios net kelias savaites liepos – rugpjūčio mėnesiais. Užsimanėte šios egzotikos pas save kieme? Pasidomėkime kaip atrodo lauko jukos sodinimas ir priežiūra.
2024-05-04

Kauno botanikus džiugina pirmą kartą per 8 metus pražydęs itin retas augalas: stebina ir jo dydis

Botanikos sodo Kaune darbuotojai šiemet sulaukė išskirtinės staigmenos – po 8 metų pirmą kartą pražydo ypač reta juka. Tai daugelio lietuvių auginamų jukų giminaitė atkeliavusi iš Amerikos. Augalas pradžiugino ir rekordiniu žiedynu, kuris į dangų stiebiasi apie tris metrus.  Net ant kopėčių pasilypėję Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo specialistai matuoja pagaliau baltais žiedais apsipylusią ir dar rekordiniu žiedynu nustebinusią juką.

Klaipėdietės sode pražydęs augalas traukia praeivių akis: išdavė sėkmės paslaptį

Klaipėdos rajone gyvenančios Astos Meilutės-Čerkesienės (51) sode pražydusi juka savo įspūdingais žiedais stebina ne tik pačią moterį, bet ir aplinkinius. Augalo nuotraukomis socialiniuose tinkluose pasidalijusi moteris sulaukė daugybės komentarų ir klausimų, kaip jai pavyko tokį grožį užauginti. Moteris pasakoja, kad šis šiltųjų kraštų augalas jos sode auga dar palyginus neilgai, o tokiais žiedais pirmą kartą nustebino tik šiais metais.
2022-07-30

Panevėžio rajone įsikūrusiame hortenzijų parke – smalsuolių gausa: „Atrodo, kažkur vaikštau rojuje“

Gėlininko iš Panevėžio rajono sode pražydo dešimtys egzotiškųjų jukų. Vyras juokauja, kad dykumų augalas vis dažniau vietą randa lietuviškuose gėlynuose. Tiesa, dėl vėsių orų žiedai šiemet skleidžiasi vėliau ir vangiau. Neskuba savo grožio skleisti ir šimtai hortenzijų žiedų panevėžiečių įkurtame parke. Jukos pražydo panevėžiečio gėlių selekcininko Algirdo Gražio sode. Jų ten per du šimtus, tačiau žiedais pasidabino dar ne visos.
Aktualijos 2022-07-29

Egzotika anykštėnės gėlyne: po 10-ies metų pirmą kartą pražydo šiltųjų kraštų augalas juka

Anykštėnės pensininkės gėlyne pražydo šiltųjų kraštų augalas juka. Vien žiedo aukštis – gerokai virš metro. Moteris gėlę augina daugiau nei 10-metį, tačiau pažydo ji pirmą kartą. Ir dar ypatingą dieną – per anykštėnės gimtadienį. Anykštėnė neatsidžiaugia įspūdingai pražydusia juka. Gėlyne moters puoselėjamas augalas savo dydžiu pralenkė šeimininkę: „Mano metras septyniasdešimt kažkeli, tai 1,80 bus, daugiau gal. Ir plotis gi jos didelis čia. Kiek čia cm aš net nematavau.

Pasisodinkite šį augalą savo sode: taps kiemo pažiba

Jukos auga ne tik patalpose. Kardą primenantys augalo lapai suteikia išskirtinį įvaizdį bet kurioje srityje, taip pat ir kraštovaizdyje. Tai daugiametis, amžinai žaliuojantis krūmas, turintis kelias rūšis. Laikas pažvelgti į peizažo puošimą su jukomis ir pasirūpinti šiais augalais savo kieme. Jukos auginimas lauke Kadangi augalas yra kilęs iš JAV pietvakaraių, jukos klesti dirvožemyje, kuris gerai išsausėja ir gali būti pilnoje saulėje.
2022-07-12

50 mlrd. JAV dolerių „Jukos“ byloje – dar vienas smūgis Rusijai

Nyderlandų teismas penktadienį nusprendė, kad išardytos naftos milžinės „Jukos“ akcininkai gali toliau vykdyti 50 mlrd. JAV dolerių (41 mlrd. eurų) kompensacijos išieškojimą iš Rusijos. 2014 metais Hagoje įsikūręs tarptautinis Nuolatinis arbitražo teismas Rusijai nurodė išmokėti įspūdingo dydžio kompensaciją, tačiau Rusija užginčijo sprendimą Nyderlandų teismuose.
2020-12-04

Sodo gėlių karalienė juka: štai, kaip ją tinkamai prižiūrėti

Jukos – tai spygliuoti priešistoriniai augalai, puikiai tinkantys sausai sodo zonai. Unikali jukos forma bus puikus naujoviško stiliaus sodo akcentas. Šis nuostabus augalas subrendęs sukrauna žiedą – jei pasiseka, tai nutinka kartą per metus, bet paprastai – kartą kas keletą metų. Žydėjimas trunka kelias savaites, o tuomet žiedas nuvysta. Manoma, kad nukirpus jukos žiedynkočius jiems nuvytus augalas sukraus daugiau žiedų.
2020-07-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų