i. petronytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „i. petronytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „i. petronytė“.

Po protestais gausių metų – ekspertų įspėjimas valdžiai: 2022-aisiais sėdime kaip ant parako statinės

2021-uosius pelnytai galima tituluoti protestų ir mitingų metais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Savo šalyje regėjome daug įvairių susivienijimų, iniciatyvų su batais, be batų, su kaukėmis ir be jų, kai kurių – net su kartuvėmis. Ką tai sako apie politinį klimatą Lietuvoje ir ar galime tikėtis, kad šiemet kartosis jau išmokta protestų dainelė? Mitingai prie Seimo, Vyriausybės, prezidentūros, Rotušės ir Vingio parke 2021-aisiais buvo tapę lietuvių kasdienybės dalimi.

Dieną mitingas, vakare – riaušės: kodėl niekas neužkirto kelio neramumams?

Proteste prieš ribojimus neskiepytiems asmenims, kuris vėliau peraugo į riaušes, ant scenos sveikinimo kalbas sakė įvairūs žmonės – ir teisti asmenys dėl antivalstybinių veikų, ir Seimo nariai, europarlamentarai. Pastarieji teigia nepasidomėję, kad prastos reputacijos asmenys taip pat kalbės susirinkusiai miniai. Pasak jų, būtent prastos reputacijos asmenų kalbos galėjo išprovokuoti piktybiškus žmonių veiksmus.

Šiuose miestuose virs intriga: politikos vilkams iššūkį meta žvaigždės ir nesisteminiai veikėjai

Vienmandatės apygardos – tikras intrigų katilas Seimo rinkimuose. Ir kandidatai, ir politologai skėsčioja rankomis, bandydami nuspėti, kas gali pelnyti pergalę didesniuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje. Rezultatų nuspėjamumui koją kišą nedisciplinuoti rinkėjai, kurie, užuot kaskart balsavę už tą pačią partiją, savo balsą atiduoda žinomiausiems vardams.

Skaičių magija: Šimonytė laužo rinkimų tradicijas

Penkiolika metų regionų balsas lemdavo, kas taps naujuoju Lietuvos prezidentu. Tačiau šią tradiciją sulaužė vienais įnirtingiausių rinkimų per visą šalies istoriją laikomos šių metų lenktynės dėl šalies vadovo posto. Pirmajame prezidento rinkimų ture geriausiai pasirodė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė Ingrida Šimonytė, surinkusi 31,21 proc. balsų, ir nepriklausomas kandidatas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,93 proc. rinkėjų.

Laikas kiša koją Skverneliui – rinkėjai reiškia nepasitikėjimą

Tirpstant laikui iki prezidento rinkimų, ryškėja neigiama visuomenės nuomonė apie kai kuriuos kandidatus. Bent jau šiuo metu daugiausiai kritikos strėlių tenka premjerui Sauliui Skverneliui. Nors ekspertai pabrėžia, kad laiko situacijai pasikeisti dar apstu, jie taip pat pripažįsta, kad premjerui bus gana sunku per rinkimus užkariauti rinkėjų širdis. Prezidentinių reitingų trejetuke esančiu premjeru Sauliumi Skverneliu dalis rinkėjų labiau nepasitiki, nei pasitiki. Politiku nepasitiki 12,4 proc.

Pirmas išbandymas skilusiems socdemams: atlaikė tik vieni

Nors politologai šiųmečius savivaldos rinkimus vadina rinkimais be nugalėtojo, laimėtojais save laiko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Nacionaliniuose reitinguose nežibanti partija pagal savivaldos rinkimų rezultatus pelnė trečią vietą. Tuo metu nuo LSDP atskilusių „socdarbiečių“ nežiba ne tik reitingai, bet ir pasiekimai rinkimuose.

Lietuvos rinkėjų fenomenas: rinkimų baigtį lemia keistas įprotis

Nesvarbu, rinkimai artėja ar iki jų liko pora metų, visuomenės nuomonės tyrimo kompanijos atlieka rinkėjų apklausas apie jų numylėtinius politikoje, o žurnalistai kartu su politologais vis bando nuspėti rinkimų baigtį.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų