gyvūnų ženklinimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gyvūnų ženklinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gyvūnų ženklinimas“.

Baigiantis kačių, šunų ženklinimo terminui – apgultis veterinarijos klinikose

Baigiantis terminui, per kurį buvo būtina paženklinti namines kates, šunis ar šeškus, veterinarijos klinikose ir kitose ženklinimą vykdančiose vietose kelis kartus išaugo besikreipiančiųjų skaičius. Naujausiais Žemės ūkio ministerijos balandžio duomenimis, iki balandžio 1-osios Lietuvoje buvo registruota 80 681 katė, 165 544 šunys bei 418 šeškų.
Aktualijos 2022-04-30

Kitąmet naminiai augintiniai turi būti sučipuoti: kai kurie žmonės gaus kompensacijas

Šunų, kačių ir šeškų privalomo ženklinimo išlaidos socialiai pažeidžiamiausiems žmonėms bus kompensuojamos. Visi gyvūnai turi būti paženklinti iki kitų metų gegužės, tačiau kai kuriems tokia finansinė našta yra per didelė. Vadinamasis gyvūnų sučipavimas padėtų spręsti prieglaudų problemą, kur bešeimininkiams gyvūnams paprasčiausiai trūksta vietos. Prieglaudose ženklinti gyvūnai negyventų ištisus mėnesius, o tik pabūtų, kol jų atvyktų pasiimti šeimininkai.

Laiko lieka vis mažiau: gyventojai privalo suženklinti šunis ir kates

Suženklinti visus šunis ir kates žmonėms liko pusmetis. Vadinamojo „čipo“ kaina svyruoja nuo dešimties iki 30-ies eurų, ne visiems ji įkandama, tad valdžia kurpia planą, kokią kompensaciją už gyvūno ženklinimą galės gauti socialiai remtini žmonės. Tiesa, gyvūnų teisių apsaugos organizacijos abejoja, ar nepasiturintys žmonės išvis varginsis užsiimti „čipais“, o dalis veterinarų svarsto, kad prieglaudos taip sparčiai nesipildytų, jei valdžia kompensuotų ir augintinio kastracijos išlaidas.

Gyventojus stabdo kaina, nors privalomas kačių ir šunų ženklinimas jau senokai įsigaliojo

Prieš tris mėnesius įsigaliojęs reikalavimas ženklinti visus šunis, kates bei šeškus Lietuvoje kelią į gyvenimą skinasi vangiai. Ypač mažesniuose miesteliuose bei kaimuose. Žmonės nesupranta tokios procedūros tikslo, gąsdina ir kaina. Veterinarai sako, kad šalies valdžia įstatymą priėmė, tačiau jo įgyvendinimu visai nesirūpina. O gyvūnų prieglaudos jau ruošiasi išmestų keturkojų antplūdžiui.  78-erių Karolina jau trečius metus augina šunį vardu Kora.

Nuo rugsėjo visi veisiami gyvūnai privalo būti suženklinti ir užregistruoti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad jau nuo rugsėjo 1-osios visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ir toliau galioja įpareigojimas, jog parduodami ar perduodami gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis iki jų pardavimo ar perdavimo momento.
Aktualijos 2021-09-01

Įvestas privalomas gyvūnų ženklinimas, draudžiama gyvūnais prekiauti turguose

Antradienį Seimas apsisprendė dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimų. Politikai nusprendė, kad gyvūnai bus privalomai ženklinami, taip pat uždrausta jais prekiauti turgavietėse. Už balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 9, 22 parlamentarai susilaikė. „Turbūt reikėtų pasveikinti, kad valdančioji dauguma prievartos keliu eina toliau: privalomi testai, privalomi skiepai, privalomas čipavimas.

Seimo narių komentarai prieš posėdį

Antradienį Seimo nariai renkasi į eilinį posėdį. Kviečiame stebėti parlamentarų komentarus naujienų portale tv3.lt Antradienį Seimas turėtų apsispręsti dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimų.

Skvernelis siūlo privalomą gyvūnų ženklinimą – už tai sumokėtų valstybė

Lietuvoje reikėtų vėl įvesti privalomąjį gyvūnų ženklinimą, tačiau už tai turėtų sumokėti valstybė, sako premjeras Saulius Skvernelis. „Kažkada buvo iniciatyva įvesti čipus, čipuoti gyvūnus, matyt, prie to reikia grįžti. Tik, aišku, tai neturėtų būti našta gyventojams. Matyt, valstybė turėtų rasti lėšų ir tokiu būdu paženklinti gyvūnus“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.
2020-09-15

Gyvūnų augintinių registras veikia pilnu pajėgumu

Už gyvūnų augintinių registro valdymą atsakinga Žemės ūkio ministerija ir šiam registrui duomenis renkanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia, kad registras jau pilnai funkcionuoja ir pagrindinė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo paskirtis – užtikrinti gyvūnų, kaip juslių būtybių, gerovę ir apsaugą, bei savininkų pareigas, yra palaipsniui įgyvendinama.
2016-02-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų