gyviai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gyviai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gyviai“.

Vaizdas pajūryje paliko be žado: negalėjo patikėti, kas tai

Islay paplūdimių lankytojus Hebridų salose stulbina ištisos kolonijos medūzų, kurios dėl keistos išvaizdos pramintos „buriuotojais“. Neįtikėtinų į ateivius panašių būtybių būriai sužadino paplūdimio lankytojų smalsumą vienoje vaizdingiausių Jungtinės Karalystės pakrančių. Šie maži jūros padarai buvo pastebėti prie Škotijos Hebridų salų, kur raižyta pakrantė susilieja su kvapą gniaužiančio grožio smėlėtais paplūdimiais.
2023-08-13

Tarakonų atsikratysite visam laikui: štai kas tikrai padės

Daugelis iš mūsų yra susidūręs su neprašytais svečiais namuose – tarakonais, kurie paprastai įsisuka tarp buitinių šiukšlių. Kaip juos išnaikinti ir kokios priemonės veiksmingiausios kovojant su jais, pasakoja biologas Gerardas Paškevičius. Pasak pašnekovo, kad namuose atsirastų tarakonų, būtinos tam tikros sąlygos. „Turi būti šilta, drėgna, tamsu ir daug ėdesio. Ėdesys jiems – trupiniai, maisto likučiai, šiukšlės, įvairios žievelės.
2022-10-06

Giliai po Antarktikos ledu atrastos naujos gyvybės formos „laužo visas taisykles“

Giliai po Antarktika, maždaug 260 km nuo atviro vandenyno, buvo atrastos po ledu įkalintos keistos gyvybės formos. Šiuos gyvius atrado organizacijos „British Antarctic Survey“ mokslininkai Filchnerio-Rionės šelfiniame ledyne, bandydami iš po ledo išgauti įvairių nuosėdų mėginius. Pasiekus maždaug 900 m. gylį, jų grąžtas netikėtai atsitrenkė į akmenį. Tačiau mokslininkus dar labiau nustebino tai, ką užfiksavo grąžte įtaisyta kamera – keistų gyvūnų, prikibusių prie akmens, bendruomenę.
2021-03-11

42 tūkst. metų Sibire „miegoję“ gyviai prabudo ir ėmė ėsti

Rusijos mokslininkai, kartu su kolegomis iš Prinstono universiteto, amžinajame įšale Sibire aptiko 42 tūkst. metų „miegojusius“ nematodus. Specialistams laboratorijoje pavyko juos „atgaivinti“. Šis atradimas gali prisidėti prie donorų organų užšaldymo technologijų tobulinimo. Tačiau ekspertai taip pat ir nerimauja – ledynuose gali slypėti nesuskaičiuojamas bakterijų, grybelių, įvairių gyvių ir augalų kiekis, ir nėra aišku, kuo pasireikš jų pabudimas, jeigu ledynai ištirptų.  42 tūkst.
2020-02-21

Perspėja lietuvius: atšilus orams, į namus plūsta šie gyviai

Kenkėjų kontrolės ekspertai perspėja: vis labiau šylantys orai budina medieną graužiančius vabzdžius. Ūsuočiai, skaptukai, kinivarpos ir kiti medienos kenkėjai į gyventojų namus, sodybas atkeliauja su namams statyti skirta mediena, malkomis, taip pat mediniais baldais ar meno dirbiniais bei per pravirus langus, duris iš netoliese esančių miškų, parkų, kaimyninių užkrėstų pastatų.
2019-05-21

Vandenyno dugne – akli ir glitūs monstrai: vien pažvelgus kelia baimę

Vandenyne yra apstu baugių gyvių, kurie ne juokais kelia baimę vos pažvelgus. Akli, glitūs padarai, dideliais nasrais ir peršviečiamu kūnu priverčia susigūžti. Visgi, jų baidosi ne visi. Vienas žvejys iš Rusijos tokių gyvių nebijo visiškai. Jis juos gaudo ir siunčia tirti specialistams, mat kai kurios rūšys žmonėms dar nėra žinomos. Romanas Fedortsovas vis pasidalijo keletu „vandenyno monstru“ nuotraukų, taip atskleisdamas, kas slepiasi vandenyno gilumose. Pamatykite jo naujausią grobį.
2019-02-10

Atima žadą: vandenyno dugne – gąsdinantys padarai

Ne paslaptis, kad vandenyno gelmėse apstu dar neregėtų ir neištirtų gyvių. Tobulėjančios technologijos mokslininkams atveria vis daugiau kelių, tuos gyvius užfiksuoti, tačiau tai – nėra patys maloniausi vaizdai akims. Kai kurie vandens padarai iš tiesų gąsdina. Dalis jų yra perregimi, turi didelius nasrus, keistus kūnus. Neseniai socialiniuose tinkluose mokslininkų komandos ėmė dalytis savo užfiksuotais kadrais, kuriuose – stulbinantys vaizdai.
2018-11-11

Mokslininkai 7500 metrų gylyje atrado kai ką netikėtino: gyviai primena vaiduoklius

Atakamos įduboje buvo aptiktos trys naujos jūros gyvių rūšys. Mokslininkų nusileido į 7500 metrų gylį ir pastebėjo permatomas, itin retas žuvis. Tyrinėtojai užfiksavo daugiau nei 100 valandų vaizdo medžiagos, naudodami specialią kamerą su masalu. Taip jie stengėsi privilioti keistus gyvius. Šios žuvys yra tikri grobuonys, todėl matyti, kad jos aktyvios ir gerai minta. Jų struktūra yra pritaikyta gyvenimui gilumoje. Stipriausi kaulai jų kūne yra vidinės ausies dalyje.
2018-09-16

To nesitikėjo niekas – ėmė lyti vandens gyviais: dievobaimingi žmonės puolė į isteriją

Kinijoje nutikusi anomalija įaudrino daugybę dievobaimingų žmonių. Netikėtai iš dangaus ėmė kristi jūrų gyviai, tokie, kaip krevetės, aštuonkojai, žuvys, moliuskai jūrų žvaigždės ir pan. Kai kurie mano, jog tai Dievo prakeiksmas, ar ženklas, jog artėja pasaulio pabaiga, tačiau viskas gali būti logiškai paaiškinta.
2018-06-20

5 kilometrų gylyje slepiasi siaubingi padarai: paviešinti šiurpą keliantys kadrai

Gilios jūrų ir vandenynų tamsybės vienu žavi, o kitus gąsdina. Visgi tai, kas slepiasi neaprėpiamuose gyliuose yra didelė paslaptis, kur net mokslininkai nekiša rankų. Kai kurie tyrėjai visgi ryžtasi apsilankyti giliausiose vandenų vietose ir pasižiūrėti, kokie gyviai ten gyvena. Beveik visi jie yra akli, aštriais dantimis ir labai keistų formų.
2018-06-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų