grybautojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybautojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybautojai“.

Iš miško Robertas grįžo su 15 litrų grybų: išdavė, kur rado

Atėjus vasarai, miško gėrybių rinkimo mėgėjai jau gali džiaugtis pirmuoju grybų derliumi. Mūsų šalies miškuose grybautojai randa įvairių grybų rūšių – nuo voveraičių iki baravykų, raudonviršių ir lepšių. Šį sezoną grybautojai dalinasi savo sėkmingais radiniais ir pasakoja apie geriausias grybų rinkimo vietas. Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose.
2024-06-18

Tokio ankstyvo grybų sezono nepamena: krito net supirkimo kainos

Gausiau palijus, Dzūkijos miškuose pasipylė voveraitės ir dzūkai išėjo uždarbiauti. Varėnoje jau veikia grybų supirkimo punktai. Nors voveraičių dar nėra labai daug, kai kuriems per kelias valandas pavyksta pririnkti ir kibirą.  Tiesa, šiemet supirkimo kainos kiek žemesnės nei pernai, tačiau sezonas prasidėjo gerokai anskčiau. Pernai Dzūkijoje voveraičių pasirodė tik liepos mėnesį. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Miške pasirodžius pirmiesiems grybams, grybautojai plūsta į įvairius Lietuvos miškus. Grybavimo entuziastai neslepia – miško paklotėse pilna gėrybių, iš kurių galima paruošti skanią vakarienę.   Vilma Vereniūtė pasakoja, kad jau du kartus Varėnos rajone esančiuose miškuose rinko pirmąsias voveraites. Vilma juokauja, kad gėrybių kiekio net nesvėrė, nes tik grįžus iš miško, skubėjo paruošti vakarienę iš pririnktų grybų.
2024-06-11

Kaip niekada ankstyvas grybų sezonas – už kilogramą prašo 14 eurų

Grybautojai džiūgauja, nes grybavimo sezonas šiemet kaip reta ankstyvas. Nesulaukę net gegužės miškuose jau ėmė baltuoti vieni ankstyviausių grybų – avižėlės, liaudyje dar vadinamos gegužiukais. Įprastai juos žinovai miškuose rinkdavo nuo gegužės vidurio. Išsiilgusieji grybų pirkėjai už kilogramą pirmųjų avižėlių negaili ir keliolikos eurų. O grybautojai primena, kad anksti dygti pradėjusios avižėlės greitai ir baigiasi, tad ragina suskubti į miškus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
2024-05-03

Iš miško Linas grįžo su krepšiais grybų: išdavė 1 auksinę taisyklę

Kol lauke oras mus dar džiugina saule, puiki pramoga yra pasivaikščioti miške. Jei eisite į mišką, nepamirškite prigriebti ir pintinės, nes miškuose vis dar galite rasti grybų. Tokiu būdų nereikės galvoti – ką pasigaminti vakarienei ir būsite gerai praleidę laiką. Grybautojas Linas šį savaitgalį iš miško grįžo su 2 krepšiais grybų. „Būčiau pririnkęs ir daugiau, tačiau turiu tokią taisyklę  – visada renku tik du krepšius, nes paskui būna daug darbo su grybų valymu bei jų marinavimu.
2023-10-17

Iš miško Inga grįžo pilnais krepšiais grybų: atskleidė, kur dar jų galima rasti

Šį sezoną grybai mus vis dar džiugina savo gausa miškuose. Gyvename laiku, kai natūralūs produktai tampa vis populiaresni, o grybai yra vienas iš populiariausių augalų, kurių miškuose ieško žmonės. Grybautoja Inga Lukaitė teigia, kad grybauti eina kai tik gauna tam galimybę – turi laisvo laiko bei lauke yra tinkamas oras pasivaikščioti po mišką bei susirinkti grybų. „Šis savaitgalis buvo tobulas.
2023-10-16

Vėluojantis grybų sezonas grįžo su trenksmu – pirkėjai kainomis nesiskundžia

Aukštaitijos grybautojai džiūgauja – nors sezonas kiek ir vėlavo, tačiau dosniai už tai atsilygino. Įpusėjus rudeniui ant prekystalių puikuojasi gražuoliai raudonikiai, geltonuoja voveraitės. Šios, anot grybautojų, vėl atsigavo lyg po gero lietaus. O baravykų jau tenka lyg su žiburiu miškuose ieškoti. Kaip juokauja grybautojai, karaliavę kelias savaites jie vietą dabar užleidžia rudeniniams grybams. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-09-26

Atėjusi į mišką Raminta neteko žado: rado svajonių radinį

Užupės kaimo miške Kėdainių rajone grybautoja Raminta Dambrauskienė atrado tikrą svajonių radinį – raudonviršių rojų. Per dvi valandas Raminta su draugu prisirinko tiek raudonviršių, kad vos tilpo į mašinos bagažinę. Taip pat moteris pastebėjo, kad miške dar daug mažų grybų, kurie dar tik auga. Jie rodo, kad miškas rūpinasi ir ateities grybų rinkimu, ir ši vieta tampa ne tik šiandienos, bet ir ateities grybautojų stovykla.
2023-09-25

Miške Lina atrado slaptą vietą: grybai netelpa į krepšius

Panašu, kad grybų sezonas dar nežada trauktis. Lina Staduliavičiūtė Jurkšienė teigia visada grybaujanti Anykščių rajone. Moteris turi savo slaptą vietą, kurios grybus ir apylinkes pažįsta kaip savo pačios kišenes. Nuvažiavusi į šį mišką, ji grįžo su 3 krepšiais grybų. Moteris išduoti savo slaptos vietos nenori, nes tai labai maža teritorija, Anykščių rajono vietiniame miške, kur jei vienas grybauja, kitas jau tikrai nieko neras.
2023-09-22

Žemaitijos miškuose – išskirtinis radinys: to matę dar nebuvo

Lietuvos miškai rudenį apdovanoja gausiais grybų laimikiais. Tačiau šiemet Žemaitijos miškai nustebino – aptikta čia dar nematyta grybų rūšis. Tad grybautojai raginami nepraeiti pro šalį, o radę šį grybą ne tik pasidžiaugti, bet ir pranešti apie augimo vietą. Kaip praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Žemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių.
2023-09-14
REKLAMA
REKLAMA

Į mišką atėjusi Karolina neteko žado: atrado įspūdingą radinį

Prasidėjus rudeniui, miško gėrybės džiugina grybautojus: socialinių tinklų paskyrose žmonės didžiuojasi įspūdingais laimikiais. Miškuose, laukuose galima aptikti ne tik visiems puikiai žinomus grybus: baravykus, voveraites, raudonikius, bet ir ganėtinai retas grybų rūšis, kurios dar visai neseniai buvo įtrauktos į saugomų sąrašą. Štai tokius pastaruosius grybus pavyko aptikti Vilniuje grybautojai Karolinai Charlanovai bei Telšių rajone sodybą turinčiam Gintautui Kavalenkai.
2023-09-12

Už 1 daikto naudojimą miške gresia baudos: perspėja visus

Rugsėjį gamta lepina spanguolių ir grybų mėgėjus. Tad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalinasi rekomendacijomis kaip atsakingai elgtis gamtoje spanguoliaujant ir grybaujant.
2023-09-11

Aukštaičiai džiaugiasi neįprastai geru baravyku derliumi: „Tiesiog keliais ropoji ir renki“

Grybai „išprotėjo“ – taip juokauja grybautojai iš miškų grįžtantys pilnomis pintinėmis, kuprinėmis ar dėžėmis. O labiausiai grybautojus džiugina sveikutėliai baravykai. Jų taip pat tarsi prilijo miškuose. Tačiau kainą baravykai vis tik turi – kilogramas siekia 15 eurų. Tiesa, kai kurie už gražuolius baravykus negaili ir ne vieno šimto eurų. Užkietėjęs grybautojas Vytautas juokauja, kad radybomis miške netoli Panevėžio šįkart teko dalintis su šernais – tačiau jis grįžo ne tuščiomis.

Svarbu ruošiantis į mišką uogauti ar grybauti: už tai skirs 140 eurų baudą

Rugsėjį gamta lepina spanguolių ir grybų mėgėjus. Tad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalinasi rekomendacijomis kaip atsakingai elgtis gamtoje spanguoliaujant ir grybaujant. Pažymima, kad už tam tikrų taisyklių nesilaikymą gresia baudos.
169 2023-09-08

Klaipėdos rajone grybautojai miške aptiko sprogmenis

Klaipėdos rajone ketvirtadienį grybautojai aptiko sprogmenis. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėtojų departamentas, apie aptiktus sprogmenis 13.26 val. pranešė Klaipėdos rajone, Jonušų kaimo miške grybavę žmonės. Informuota, kad miške rasti du sprogmenys. Dėl radinio buvo įvestas planas „Skydas“. Atvykę J. Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai įvykio vietoje rado keturis artilerijos sviedinius.
Kriminalai 2023-09-08

Natalijos rastas grybas užminė mįslę: paaiškino, kas tai

Lietuvos gamta grybautojus apdovanoja ne tik gardžiais valgomais grybais, bet ir įdomiai atrodančiais radiniais. Išėjusi į mišką Natalija aptiko įspūdingą, baltos spalvos ir tarsi krauju besisunkiantį grybą. Grybautojų grupėje nuotrauka pasidalinusi moteris pasidžiaugė, kad pavyko aptikti šį neįprastai atrodantį grybą.
2023-09-05

Grybų daugėja, tačiau kainos nedžiugina: „Kilogramas 20–22 eurai“

Prasidėjęs ruduo – tikras rojus grybų mėgėjams. Grybautojai sako, kad jau prasideda didysis grybų dygimas. O grybautojų pintinėse – gražuoliai baravykai, raudonikiai. Panevėžietis Vytautas sako, kad įspūdingą laimikį pririnko per porą valandų, pasivaikščiojęs po Žaliąją girią Panevėžio rajone. „Vaizdelis jau geresnis, žymiai geresnis vaizdelis, kaip sakant, širdis džiaugiasi. Drėgmės yra, šilumos yra, grybas susiformuoja ir lenda“, – sako grybautojas. Už dėžutę ūmėdžių Vytautas prašo 3 eurų.

Skubiai įspėja plūstančius į miškus: šios klaidos gali baigtis mirtimi

Prasidėjus grybų sezonui žmonės plūsta į miškus ieškoti šių gėrybių. Specialistai pastoviai primena, kad reikia rinkti tik pažįstamus grybus, kuriuos tikrai žinote, kad galite valgyti, tačiau to neužtenka – būtina teisingai juos paruošti bei vartoti, kad ši smagi pramoga nesibaigtų nelaime – apsinuodijimu.  „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr.
2023-09-01

Atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti?

Prasidėjus grybų sezonui labai svarbu ne tik žinoti, kaip atpažinti valgomuosius grybus nuo nuodingųjų, tačiau ir kaip grybauti. Tad specialistas atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti? Grybą galima nupjauti, išrauti arba išrauti pasukant, tačiau vienos taisyklės nėra. „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius pasakojo, kurį grybų rinkimo būdą geriausia naudoti.
50 2023-08-29

Evaldui grybai vos tilpo į pintinę: atskleidė, kur rado

Grybautojai ir toliau stebina vieni kitus savo miško laimikiais. Praėjusios savaitės ketvirtadienį išėjęs į mišką Evaldas grybavo net 6 valandas. Visgi, vyro pastangos atsipirko, mat į namus jis sugrįžo nešinas pilna pintine grybų. „Ilgai teko paieškoti, bet pririnkti kašiką pavyko“, – dalinasi Evaldas savo miško radybomis grybautojų grupėje.  Pilną pintinę grybų grybautojas surinko Kepurinės miške, Kupiškio rajone. Naujienų portaui tv3.lt jis sako, kad grybavo net 6 valandas.
2023-08-28

Grybų krepšys už 70 eurų: grybautojai atkerta – kitur kainos dar didesnės

Šiųmetinis ruduo – prastas, sako grybautojai. Grybų mažai, pirkėjų kartais trūksta, tačiau kainos, palyginti su pernai metais – pakilusios. Už grybų krepšį kai kurie prekeiviai prašo ir 70 eurų. Algirdas iš Kretingos portalui tv3.lt pasakojo, kad šiemet grybų mažiau. „Pririnkau krepšį baravykų, iš viso beveik 9 kg. Įdėjau skelbimą, kad parduodu krepšį baravykų už 70 eurų. Tačiau niekas tuo skelbimu nesusidomėjo.
2023-08-27

Iš miško lietuvis grįžo su krūva grybų: tiek jų dar nematė

Lietuvos miškuose jau karaliauja grybai – vieni renka raudonviršius, kitiems pasiseka rasti miško karalių baravykui, o Panevėžio rajono miškuose Giriu Mindžiumi prisistatančiam gamtos mylėtojui, biologijos mokytojui pavyko rasti visą virtinę baravykų paąžuolių. Jis pats sako, kad tokio masinio jų dygimo dar nėra matęs. Savo „Facebook“ paskyroje Girių Mindis pasidalino įspūdingo laimikio nuotraukomis. Vyras negalėjo patikėti savo akimis – tiek baravykų paąžuolių dar nematė.
121 2023-08-23

Laura iš miško grybus nešė kibirais: atskleidė, kur grybavo

Vasara jau visai į pabaigą, tad plūstančių į miškus ieškoti grybų – vis daugiau. Itin sekasi tiems, kurie jau daugybę metų turi savo žinomas vietas, kuriose grybauja. Žinomos vietos nenuvylė ir Lauros – ji iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų. Nors savaitgalis buvo itin karštas, miškuose buvo pilna grybautojų – jų neišgąsdino didelė kaitra. Šeštadienį grybauti išsiruošė ir Laura, kuri pastebi, kad nors ir kaitino saulė, ieškančiųjų grybų buvo pilnas miškas.
2023-08-22

Grybus miške Tautvydas į kibirus krovė saujomis: išdavė, kur rado

Tautvydas iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų – jis pasakoja, kad paieškos užtruko maždaug 5-6 valandas. Tačiau nusivilti neteko – laimikis išties įspūdingas. Vaikinas pasakoja, kad vasaras leisdavo pas senelius Alytuje, tad su seneliu nuolat eidavo grybauti. Vėliau grybų ieškoti eidavo su tėvais Jurbarke, iš kurio miškų baravykus namo veždavo bačkomis. „Dabar dažniausiai grybauju vienas.
111 2023-08-18

Natalija baravykus renka kibirais: išdavė, kur jų randa

Net ir per karščius lietuviai traukia į miškus, kur po lietaus lyg pašėlę dygsta grybai. Vieniems grybavimas nepasiseka ir pavyksta rasti vieną kitą grybą, kitiems, visgi, pasiseka kaip reikiant – ukmergiškė Natalija iš savo pamilto miško niekada negrįžta tuščiomis.
67 2023-08-17

Rasti grybai pribloškė Vilmą: tokio dydžio matė pirmą kartą

Lietuvoje auga įvairiausi grybai – ir visiems puikiai pažįstami, ir tie, kuriuos pamačius atvimpa žandikaulis. Vieną tokių grybų rado raseiniškė Vilma, sutikusi pasidalinti nuotrauka ir su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais. Įspūdingą radinį Vilma aptiko neįprastoje vietoje – ji ir pati sako negalinti patikėti, kad šie didžiuliai grybai auga Raseinių bažnyčios teritorijoje. „Aplamai tokio dydžio matau ir aš, ir vyras pirmą kartą“, – nuostabos neslepia moteris.
55 2023-08-16

Andrius iš miško grybus neša kibirais: išdavė, kur randa

Lietuvius drąsiai galima vadinti grybų mylėtojais ir entuziastingais grybautojais. Išsiruošę į mišką žmonės grįžta su didžiausiais laimikiais. Štai Andrius iš miško kibirais nešasi gražiausius baravykus. Plungės rajono, Platelių miškuose grybaujantis vyras miške itin ilgai neužtrunka – sako, praleidžia ten po kelias valandas. Tačiau visada grybų ieškoti vyksta į žinomas vietas, kurios niekad nenuvilia ir tuščiomis grįžti netenka.
131 2023-08-14

Manridas iš miško parsinešė krūvą baravykų: laimikio pavydėtų ne vienas

Lietuvą nuplovus liūtims, daugelis griebė pintines ar kibirus ir išskubėjo į miškus ieškoti pirmųjų grybų. Vieni liūdi, kad grįžta vos su keliais grybais, o kiti parsineša didžiausius laimikius. Pasisekė ir Manridui – jis iš miško grįžo su pilnu krepšiu ir dėže gražiausių baravykų.
325 2023-08-11

Net nebuvusi miške Karolina rado pilną pintinę grybų: atskleidė, kaip pavyko

Ilgą laiką vilnietė Karolina Charlanova laukė, kada Vilniaus apskrityje užderės grybai. Deja, sulaukus jų moteriai nutiko nelaimė – ji susilaužė koją. Tačiau, kaip teigiama, nėra padėties be išeities. Į mišką ji išsiuntė vyrą kartu su sūnumi ir grybus rinko neįprastu būdu – prisijungusi nuotoliu. „Ar kas bandė kada grybauti nuotoliniu būdu? Aš – taip!“ – dalinosi Karolina Charlanova „Grybautojų“ grupėje.
2023-08-09

Aušra iš miško grįžo pilnomis pintinėmis grybų: atskleidė sėkmės vietą

Lietuviai – tikri grybavimo mylėtojai, kiekvienais metais nekantriai laukiantys, kada gi pradės dygti grybai. Lietuvos miškuose jų jau yra ir kai kuriuose visai nemažai, tik vieniems jų rasti nepasiseka, o kiti grįžta pilnomis pintinėmis. Štai, Aušra iš miško parsinešė nemenką kiekį voveraičių. Alytaus rajone įsikūrusi moteris grybauti patraukė į Varėną ir pasigailėti neteko – rado įspūdingą laimikį. Ji pasakoja, kad šiemet grybauti išsiruošė jau trečią kartą.
2023-08-09

Grybaudamas miške jurbarkietis atrado įspūdingą radinį: to matęs dar nebuvo

Vakar kartu su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais grybautojas Domantas dalinosi puikiais radiniais miške – pilna pintine įvairiausių grybų. Tačiau, netrukus ir vėl apsilankęs miške, vyras pasakoja aptikęs įdomų radinį. „Visada būna antra pusė šalia, tačiau šiandien jos neradau“, – sako jis atsiuntęs elnio ragų dalies nuotrauką. Vėl išėjęs į mišką grybauti, tik šįkart kartu su tėvu, Domantas rado pilna įvairiausių grybų. Jis teigia, kad šįkart dauguma jų kur kas gražesni ir sveikesni.
2023-08-04

Pamatę, kiek grybų rado Sandra, žado neteko daugelis: parodė visiems

Tauragėje gyvenanti Sandra Krasauskaitė-Dabulskienė daugumai „Facebook“ vartotojų yra žinoma ne tik kaip puiki skanumynų gamintoja, bet ir „užkietėjusi“ grybautoja. Štai rugpjūčio pirmosiomis dienomis Sandra sugebėjo pririnkti tiek grybų, kad jų gausa niekaip negalėjo atsistebėti ir kiti miško gėrybes renkantys žmonės. „Kai pasipylė, tai pasipylė“, – dalinasi tauragiškė Sandra „Grybautojų“ grupėje. Moteris tv3.lt pasakoja, kad Šilalės miškuose ji grybus rinko apie septynias valandas.
111 2023-08-04

Baravykai Domantui netilpo į pintinę: išdavė, kur jų ieškoti

„Nueita daug kilometrų, bet viena stebuklinga vieta atrasta“, – dalinasi „Grybautojų“ grupėje Domantas tampydamas už ūso kitus miško laimikių entuziastus. Naujienų portalui tv3.lt Domantas pasakoja, kad tai, ką matote nuotraukų galerijoje, jam pavyko rasti per dvi valandas. „Pagrinde vien baravykai. Buvo dar keli raudonviršiai ir kelios lepšaitės“, – vardija rastus grybus miške vyras.
2023-08-03

Grybus iš miško Mindaugas nešė kibirais: išdavė, kur rado

Vos tik pradėjus lyti lietui, grybautojai jau trina rankas ir skuba į mišką ieškoti laimikių. Vieni sako, kad miškai visai tušti, o kiti iš jų grįžta pilnomis pintinėmis ar kibirais. Vienas laimingųjų – raseiniškis Mindaugas Macevičius, vos per kelias dienas surinkęs įspūdingą kiekį grybų. Grybauti Mindaugas patraukė į Raseinių rajono, Šiluvos miškus, iš kurių išėjo nešinas pilnais kibirais raudonviršių. Vyras išdavė, kur pavyko rasti tiek grybų.
444 2023-08-02

Jokiu būdu nevalgykite šių grybų: gali baigtis net mirtimi

Pamažu prasidedantis grybavimo sezonas lietuvius sutraukia į miškus, iš kurių šie nešasi įspūdingus laimikius. Tačiau vis dar į krepšius ar kibirus nugula ne tik valgomi, gerai žinomi, bet ir nepažįstami grybai, tarp kurių ir nuodingi.  Gamtininkas Almantas Kulbis pastebi, kad vienos stebuklingos taisyklės, kaip pažinti gerus ir valgomus grybus nėra. Viskas priklauso nuo vieno – noro pažinti grybus ir domėjimasis jais.
2023-08-01

Išėjusi grybauti Diana neteko žado: tai, ką rado, nustebino daugelį

Išvykusi grybauti Anykščių rajone Diana liko maloniai nustebusi – į namus ji grįžo su pilna pintine ir kibirais grybų. Grybautojų grupėje pasidalinusi vakar dienos laimikiu Diana sulaukė daugybės reakcijų. Žmonės negalėjo atsistebėti, kad tokį kiekį grybų Dianai pavyko rasti Lietuvoje, kadangi daugelyje šalies regionų grybų vis dar nematyti.
322 2023-08-01

Išėjusi grybauti Laima iš laimės krykštavo lyg vaikas: parodė įspūdingą laimikį

Grybaujantiems Šilutės rajone – puikios žinios. Šiame krašte pasirodė ne tik voveraitės, bet ir pirmieji raudonviršiai. Išėjusi grybauti Laima į namus grįžo radusi netgi apie 1 kilogramą sveriantį raudonviršį. Savo laimikiu Šilutės rajone grybavusi Laima Šiaudvytienė pasidalino „Facebook“ esančioje grybautojų grupėje. „Pagrybavom – vieni raudonviršiai“, – dalinosi ji. Laimai pasisekė rasti ir grybą „milžiną“: „Vienas grybas buvo labai didelis ir svėrė apie 1 kilogramą.
2023-07-28

Atėję į mišką neteko žado: lietuvių pora grįžo su įspūdingu laimikiu

Vasarai persiritus į antrą pusę lietuviai iš miškų grįžta su pilnais kibirais ar pintinėmis grybų. Savo laimikį parodė ir Eimantas su Raimonda, kurie per itin trumpą laiką pririnko kibirą grybų. Jiedu grybavo Akmenės rajono Ventos miestelio miškuose. Vos per valandą kibiras prisipildė grybų – į jį nugulė kone vien raudonviršiai.
2023-07-27

Įspėja nerinkti šio grybo: gresia bauda iki 580 eurų

Į antrąją pusę persiritusi vasara lietuvius pradeda po mažu apdovanoti pačiais įvairiausiais grybais. Gerai paieškojus, miške galima rasti ir augančias poniabudes. Sakoma, kad būtent šis grybas turi nemažai naudingų savybių, tačiau įspėjama – sumaišius poniabudžių rūšis ir nurinkus ne tą, kurią reikia, gali prireikti gerokai paploninti piniginę. Poniabudė – daugelio lietuvių pamėgtas grybas.
353 2023-07-26

Atėję į mišką Vilma su vyru trynė rankomis: parodė įspūdingą laimikį

Į miškus ieškoti grybų jau traukiantys lietuviai grįžta su įspūdingais laimikiais. Savo laimikį parodė ir Dzūkijoje grybavusi Vilma Vereniūtė-Remeikienė – į pintinę nugulė nemažas kiekis voveraičių. Vilma pasakoja, kad grybauti mėgsta nuo pat vaikystės – buvimas miške ir grybavimas jai yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir pramoga. Tad pasiėmę pintinę kartu su vyru jie iškeliavo į mišką ieškoti grybų.
2023-07-26

Išėję grybauti Aušra su vyru liko be žado: tokių laimikių norėtų ne vienas

„Facebook“ grybautojų grupėse vis daugėja įrašų apie įvairiausiuose regionuose rastus laimius. Vakar į mišką Šiaulių rajone kartu su vyru užėjusi Aušra Katilė liko maloniai nustebusi – į namus jie parsinešė vieną pintinę ir kibirą įvairiausių grybų. Aušra Katilė tv3.lt pasakoja, kad vakar tokį užderėjusį laimį Šiaulių rajone esančiame Kurtuvėnų regioniniame parke jiems pavyko su vyru rasti per maždaug 2,5 valandos.
140 2023-07-25

Išėję grybauti panevėžiečiai liko be žado: laimikiai netilpo į kibirus

Įpusėjus vasarai, lietuviai jau traukia į miškus ieškoti grybų. Nors vieniems nepavyksta nieko rasti, kiti į namus grįžta su įspūdingais laimikiais. Vieną tokių pavyko „sumedžioti“ panevėžiečių šeimai – rasti grybai nė netilpo į kibirus. Laimikio nuotraukomis pasidalinusi panevėžietė Toma Lapinskienė pasakojo, kad su šeima kiekvienais metais itin laukia grybavimo sezono –  tai visą šeimą suvienijanti maloni veikla. „Nuo pat mažens į mišką vedame ir vaikus.
191 2023-07-20

Atėjusi į mišką Rasa negalėjo patikėti, ką mato: laimikio pavydėtų ne vienas

Į mišką Druskininkuose išėjusi Rasa Baublytė ir vėl erzina grybautojus demonstruodama socialiniuose tinkluose rastą laimikį. Prieš kelias dienas daugiau nei 5 kilogramus radusi voveraičių, vakar Rasa šių grybų rado kiek daugiau nei 2 kilogramus. Vakar išėjusi į mišką Druskininkuose Rasa ir vėl pririnko du kibirėlius voveraičių. Pasiteiravus, kiek svėrė toks laimikis, moteris pasakojo, kad kiek daugiau nei 2 kilogramus.  Tačiau rastų grybų Rasa sau nepasiliko.
2023-07-19

Iš miško Rasa grįžo su pavydėtinu laimikiu: atskleidė, kur rado

Nors dauguma grybautojų skundžiasi, kad miškuose dėl sausros grybų nė su žiburių nerasi, arba jeigu jų ir yra, šie visi – sukirmiję, tačiau Varėnos rajone grybavusi Rasa Baublytė džiaugiasi puikiu laimikiu. Išėjusi į mišką moteris grįžo namo su visa pintine grybų. Perlojoje grybavusi Rasa tv3.lt pasakoja, kad jos pintinėje – 5 kilogramai 300 gramų voveraičių ir vienas raudonikis. „Sausa, bet pavyko rasti“, – teigia ji.
129 2023-07-18

Atėjusi į mišką Kristina neteko žado: grįžo su įspūdingu laimikiu

Po sausrų pasipylęs lietus Lietuvos žmones pamažu apdovanoja puikiomis dovanomis. Iš miškų grybautojai vis dažniau grįžta aptikę ne vieną, o bent jau gerą pintinę grybų. Štai Biržų rajone apsilankiusi miške Kristina Sriubikienė rado ir raudonviršių, ir baravykų, ir net apie litrą voveraičių. Pasidalinusi savo laimikio nuotraukomis „Facebook“ grybautojų grupėje Kristina džiaugėsi: „Lietus daro stebuklus.
2023-07-17

Lietuvis miške rado įspūdingą grybą: ekspertas turi svarbią žinią

Grybautojų grupėje pamažu vis daugėja džiugių žinių apie rastus miškuose laimikius – grybus. Štai visai neseniai viena moteris teigė Jurbarko rajone radusi jau ir voveraičių, o štai Pakruojo rajone Laimuntui pavyko aptikti ir šakotąjį viensėdį. „Šiandien nuvažiavęs į mišką ir aplankęs tris viensėdžių augimo vietas, vienoje radau jau nedidelį, bet suaugusį šakotąjį sėdį (viensėdį)“, – dalinosi Laimuntas grybautojų grupėje. Grybautojas pasakojo, kad šį grybą jis aptiko Pakruojo rajone.
2023-06-30

Šiukštu nerinkite šių grybų Lietuvoje: gali pražudyti

Jau visai netrukus į miškus pradės plūsti grybautojai iš visos Lietuvos kraštų. Rinkti grybų skubės ir patyrę, ir dar tik naujokai. Nors atrodo, kad didžioji dalis lietuvių moka pažinti tinkamus vartoti grybus, tačiau kasmet medikai praneša apie atvejus, kuomet ligonines užplūsta netinkamais grybais apsinuodiję gyventojai.
2023-06-24

Grybautojai ir miškininkai meldžia lietaus: negi pavasariniai grybai jau baigėsi?

Panevėžio krašto grybautojai nusivylę – dėl lietaus stygiaus pavasariniai grybai miškuose baigėsi vos prasidėję. Lietaus meldžia ir miškininkai. Pasak jų, dar savaitė be lietaus ir bus pasiekta aukščiausia – penkta – gaisringumo klasė. Tuomet gali tekti uždrausti lankytis miškuose dėl išaugusio gaisrų pavojaus. „Va, avižėlės, labai nedaug. Sausa labai“, – tad ir grybautojo laimikis nekoks. Į turgų parduoti vyras atnešė vos kelis indelius pavasarinių miško grybų.

Parsinešęs grybų vyras pirmasis pasaulyje susirgo klastinga liga: manė, kad serga gripu

61 metų vyras tris mėnesius kentė į gripą panašius simptomus, kol buvo nustatyta jo negalavimų priežastis. Nelaimingas grybautojas iš Rytų Indijos tapo pirmuoju žmogumi, užsikrėtusiu grybeline liga, kuri paprastai puola augalus. Chondrostereum purpureum yra grybelis, sukeliantis progresuojančią ir dažnai mirtiną ligą, dar žinomą kaip „sidabrinis lapas“. Jis pažeidžia tam tikrų medžių – obelų, abrikosų, vyšnių, slyvų, gudobelių, rožių bei tuopų – lapus ir medieną.
2023-04-03

Grybautojai netveria džiaugsmu – sezonas atidarytas

Grybautojai netveria džiaugsmu: grybavimo sezonas atidarytas. Dzūkijos miškuose pasirodė artėjančios šiltojo sezono pranašai – bobausiai. Tiesa, grybai dar labai maži ir teks kokią savaitę luktelėti, kol bus galima valgymui prisirinkti. O ir valgyti bobausius rekomenduojama atsargiai ir atsakingai – grybai turi nuodingų medžiagų, tad reikia gerai paruošti prieš valgant.
Į viršų