greitoji

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „greitoji“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „greitoji“.

Tragiškas įvykis Anykščių rajone: elektros srovė stipriai nudegino nepilnametį

Į Panevėžio ligoninę dėl viso kūno nudegimų pristatytas ir paguldytas nepilnametis, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. 30 min. į Panevėžio ligoninę iš Anykščių r., Kavarsko, pristatytas ir dėl viso kūno nudegimų paguldytas 2009 m. gimimo nepilnametis. Jis, įlipęs į aukštos įtampos elektros metalinį stulpą, palietė elektros laidą ir po elektros iškrovos nukrito ant žemės.

40-metis jurbarkietis užspringo šašlyku: reaguoti teko žaibiškai

Jurbarko skubiosios medicinos pagalbos darbuotojų greita reakcija ir suplanuoti veiksmai padėjo išgelbėti gyvybę – gavę iškvietimą, kad šašlyku užspringo 40 metų vyras, jie reagavo nedelsiant. Sėkmės istorija pasidalino Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Kauno rajono teritorinio skyriaus Jurbarko poskyrio skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Jolita Karčiauskaitė.
2024-07-01

Įkandus širšei 11-metis Vilniuje pateko į reanimaciją – svarbu reaguoti greitai

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje dėl širšės įgėlimo sukeltos alergijos tėvai atvežė anafilaksinį šoką patyrusį vaiką. Patys tėvai ant rankų savo 11-metį įnešė tiesiai į reanimaciją. Medikai skubiai suteikė būtinąją pagalbą. O anafilaksinis šokas – reta, bet labai pavojinga būklė, kuri gali baigtis net mirtimi. Pasak alergologų, tokių atvejų ypač padažnėja vasarą, pacientams niežti visą kūną, krenta kraujospūdis, trūksta oro.

Nuo liepos 1 d. – pokyčiai pacientams: nauja paslauga bus prieinama visoje Lietuvoje

Pernai vasarą 20 Lietuvos savivaldybių pradėtas bandomasis pacientų pavėžėjimo į gydymo įstaigas modelis nuo liepos 1 dienos turėtų pradėti veikti visoje šalyje. Kokiais atvejais galima prašyti nemokamo pavežimo į gydymo įstaigą ir kas šia paslauga galės naudotis? Nors iki šiol pacientų pavėžėjimu kiekviena savivaldybė iš esmės rūpinosi atskirai, didžiąją dalį šių paslaugų nuo liepos perima Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba.

Tragiška paieškų atomazga: mariose rastas 25-erių kauniečio kūnas

Trečiadienį Kauno mariose ugniagesiai gelbėtojai rado dingusio kauniečio kūną. Jaunas vyras dingo vandenyje naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Nuo to laiko jo buvo ieškoma, gelbėtojai trečiadienį popiet jo kūną pastebėjo 50 metrų nuo kranto. Iki tol buvo žinoma, kad savaitgalį vyrų kompanija plaukiojo Kauno mariose, bet vėliau pranešta apie nelaimingą atsitikimą. Įvykio vietoje dirba policija.

Kaune pro langą galimai iššoko mergina

Kaune sekmadienį galimai pro langą iššoko mergina, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD duomenimis, 12 val. 24 min. gautas pranešimas, Vandžiogalos plente dukra sėdi ant palangės, jai reikia pagalbos. Anot ugniagesių, paaiškėjo, kad antrame namo aukšte buvusi mergina iššoko pro langą. Medikai imobilizavo nukentėjusiajai kaklą, ji įkelta į medijų automobilį ir išvežta į gydymo įstaigą.

Jonavos rajone traktorius prispaudė vyrą

Jonavos rajone sekmadienį traktorius prispaudė vyrą, jis perduotas medikams. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno valdyba informuoja, kad 15.16 val. gautas pranešimas, jog traktorius prispaudė vyrą. Atvykusių ugniagesių pagalbos neprireikė, žmogų jau buvo išlaisvinę vietiniai gyventojai. Sąmoningas vyras išvežtas į gydymo įstaigą.

Klaipėdoje mirė medikų gaivinta moteris

Klaipėdoje penktadienį mirė medikų gaivinta moteris. Kaip skelbė Klaipėdos apskrities policija, apie nelaimę pranešta 14.39 valandos. Klaipėdoje, I. Simonaitytės gatvėje, viešoje vietoje, Greitosios medicinos pagalbos automobilyje, mirė medikų gaivinta 1966 metais gimusi moteris. Smurto žymių ant mirusiosios kūno nepastebėta. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Pasvalio rajone nuo kelio nuvažiavo traktorius, vairuotojas – reanimacijoje

Pasvalio rajone penktadienį nuo kelio nuvažiavo traktorius, nukentėjo vairuotojas. Kaip skelbė Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, apie nelaimę pranešta 16.02 valandos. Pasvalio rajone esančiame Pumpėnų miestelyje nuo kelio nuvažiavo ir apvirto savadarbis traktorius su priekaba.  Įvykio vietoje rastas sužalotas traktorininkas. Pirminiais duomenimis, į ligoninės priėmimo Reanimacijos skyrių pristatytas sužalotas 1975 gimęs vyras.

Kaune – kvapą gniaužianti istorija: į medikų rankas pateko liežuvio vos nenusikandęs mažametis

Kauno klinikų skubios pagalbos skyrius šiek tiek praskleidė uždangą, su kokiomis situacijos tenka susidurti kasdieniame, įtampos kupiname darbe. Medikai socialiniame tinkle pasidalino kvapą gniaužiančia istorija. Šįkart į medikų rankas pateko mažametis, stipriai persikandęs liežuvį. „Kasdien sprendžiame situacijas, kurios mūsų pacientams ir jų artimiesiems kelia daug streso ir nežinomybės.
Aktualijos 2024-04-19
REKLAMA
REKLAMA

Nelaimė Kaune: į ligoninę atvežtas elektrinio prietaiso sužalotas berniukas

Kaip pranešė Policijos departamentas, nelaimė įvyko antradienio vakarą, apie 20 val. 30 min., gyvenamojo namo kieme. Neatsargiai elgdamasis su elektriniu prietaisu, susižalojo berniukas, gimęs 2019 metais. Jis paguldytas į ligoninę. Surinkta medžiaga dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis.
Kriminalai 2024-04-11

Į Panevėžio ligoninę pristatyta nuo lovos nukritusi vos metų mergaitė

Trečiadienio rytą Panevėžyje, kaip įtariama, nutiko nelaimė – nuo lovos nukrito vos metų amžiaus mergytė. Ji pristatyta į ligoninę. Kaip pranešė policija, trečiadienį apie 7 val. 13 min. į Panevėžio ligoninę iš Panevėžio, namų, pristatyta ir paguldyta 2023 m. gimusi mergytė. Ji tą pačią dieną, apie 5 val. namuose, galimai nukrito nuo lovos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str.

Panevėžietę pribloškė medikų darbas: teigia, kad jos 43-ejų mama vos nemirė

Panevėžietė Gabija Z. nėra patenkinta Panevėžio greitosios medicinos pagalbos paramedikų darbu – jos 43 metų mama vos nemirė. Merginos mama jau dvi savaitės guli Panevėžio ligoninėje – medikų priežiūroje, bet gerų naujienų gydytojai negali pasakyti. Pagalbos nesulaukė Gabija pasakojo, kad pirmą kartą greitąją kvietė kovo 19 dienos vakarą, bet esą iš greitosios medikų pagalbos nesulaukė. „Mamai aukšta temperatūra – 39° – laikėsi jau penkta diena.

Nelaimė Panevėžyje: greitosios pagalbos automobilyje mirė vyras

Greitosios pagalbos automobilyje Panevėžyje šeštadienį mirė vyras. Kaip pranešė Policijos departamentas, 1947 metais gimęs vyras kiek anksčiau tą pačią dieną rastas Panevėžyje, Dainavos gatvėje, nukritęs ant šaligatvio su žaizda pakaušio srityje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai 2024-03-24

Greitosios pagalbos automobilyje Šiauliuose mirė vyras

Greitosios pagalbos automobilyje Šiauliuose penktadienį naktį mirė vyras. Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 50–60 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyriškis rastas be sąmonės prie namo Krymo gatvėje. Jis buvo vežamas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai 2024-03-15

Į Lietuvą atvykę užsieniečiai priverda košės: tai automobilį pakabina ant šlaito, tai vairuoja be pažymėjimo

Policijos teigimu, užsieniečių vairavimas gali kelti problemų Lietuvoje, jeigu neišsiaiškinamos Lietuvoje galiojančios Kelių eismo taisyklės. Kaip ir tarp lietuvių, netrūksta rimtesnių pažeidimų, keliančių grėsmę žmonių gyvybėms. Todėl atkreipia dėmesį į procesą, kurį reikia praeiti norint vairuoti Lietuvoje.  Atkreipia dėmesį, kad dažnai kitose šalyse Kelių eismo taisyklės skiriasi nuo Lietuvoje galiojančių, todėl atvykus reikėtų vairuoti atsargiau.

Greitosios pagalbos automobilyje Joniškio rajone mirė 45-erių moteris

Antradienį Joniškio rajone, greitosios pagalbos automobilyje, mirė moteris, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, antradienį apie 21.44 val. Žvelgaičių kaime, namo kieme, greitosios pagalbos automobilyje, mirė 1979 metais gimusi moteris. Išorinių sužalojimų ant moters kūno nebuvo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Incidentas Rokiškyje: automobilis partrenkė pėsčiąją ir pasišalino

Rokiškyje penktadienį automobilis partrenkė moterį ir pasišalino iš įvykio vietos. Kaip skelbia Panevėžio apskirties policija, penktadienį apie 19.55 val. Rokiškyje, Taikos gatvėje automobilis „Audi“ partrenkė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 1967 metais gimusią moterį ir iš eismo įvykio vietos pasišalino. Moteris buvo pristatyta į Rokiškio ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Medikų pastangos buvo bevaisės – žmogaus išgelbėti nepavyko

Trečiadienio rytą Kėdainių mieste vienu metu aidėjo dviejų greitosios medicinos pagalbos automobilių sirenos – skubėta padėti žmogui, kuriam sušlubavo sveikata. Deja, milžiniškos medikų pastangos buvo bevaisės – konstatuota mirtis. Greitosios lėkė ir iš Kėdainių, ir iš Pelėdnagių 10 val. 04 min. Bendrajame pagalbos centre gautas moters pranešimas, kad Kėdainių miesto Šėtos gatvėje esančioje privačioje valdoje – namuose – reikalinga labai skubi medikų pagalba vyrui.

Ignalinos rajone sprogus petardai nukentėjo berniukas

Ignalinos rajone sprogus petardai nukentėjo 13-metis berniukas. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, apie 17 val., į Visagino ligoninę dėl sužalojimų buvo pristatytas mažametis, gimęs 2011 metais. Suteikus medicinos pagalbą, jis išleistas gydytis ambulatoriškai. Berniukas paaiškino, kad tą pačią dieną, apie 16.50 val., nukentėjo Ignalinos rajone, Kaniūkų kaime, kieme, rankoje sprogus petardai.

Gydytojas įspėjo dėl apgaulingų traumų: lūžis yra, o didelio skausmo ir patinimo – ne

Žiemos metu traumų padaugėja ne tik dėl nepastovaus oro ir pasirinkto netinkamo apavo, bet ir be pasirengimo išvykus atostogų slidinėti į kalnus. Ortopedas traumatologas Nerijus Linkus įspėja, kad visus metus gyvenus pasyviai vieną kartą į metus pasirinkus tokį aktyvų poilsį galima grįžus iš kelionės patekti tiesiai į gydytojo kabinetą. „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“ kalbintas gydytojas patikino, kad sulaukia daug pacientų, grįžusių po slidinėjimo kalnuose.
2024-02-03

Greitojoje dirbanti medikė: iš gero gyvenimo žmonės pamiršo, kas yra skubi pagalba – kai kuriems reiktų susimokėti

Šilto ir šalto mačiusi kone 30 metų greitosios medicinos pagalbos tarnyboje dirbanti Jolanta Keburienė atvira – iš gero gyvenimo dalis gyventojų nebežino, kam skirta skubi pagalba. Jos teigimu, tuomet nereikėtų stebėtis, kad jei medikus atrodo normalu kviestis dėl katės įdrėskimo, rimtą traumą patyręs žmogus gali laiku nesulaukti pagalbos.

Ugniagesiai iš pusnynų traukė mokyklinius autobusus ir greitosios automobilius

Ugniagesiai antradienį iš pusnynų traukė mokyklinius autobusus ir greitosios automobilius. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, apie 8.23 val. Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, pranešta, kad užklimpo greitosios automobilis. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai išstūmė sniege užklimpusi automobilį.  Apie 8.59 Lazdijų rajone, Taikūnų kaime, pranešta, kad įklimpo mokyklinis autobusiukas. Panaudojus buksyravimo lyną mokyklinis autobusiukas ištrauktas.

Medikai netenka kantrybės, dėl kokių priežasčių kai kurie kviečia greitąją: siūlo tokius apmokestinti

Nulūžo nagas, įdrėskė katė ar po depiliacijos paraudo oda – neįtikėtina, bet dėl tokių nusiskundimų žmonės kviečiasi greitąją pagalbą. O panašių skambučių būna net keturi iš dešimties. Medikų profsąjunga jau netenka kantrybės ir siūlo – jei žmonės nesupranta, kas yra greitoji pagalba, tokius betikslius iškvietimus reikėtų apmokestinti. Pavyzdžiui, latviai už sugaištą medikų laiką susimoka 70 eurų.

Aiškėja daugiau apie masinę avariją šalia Marijampolės: griovyje atsidūrusioje greitojoje buvo vežamas ligonis

Vilkaviškio rajone dėl slidžios kelio važiuojamosios dalies pirmadienio vakarą susidūrė trys automobiliai ir greitoji, joje buvo vežamas ligonis.  Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, atvykus ugniagesiams greitosios automobilis buvo griovyje. Jis ištrauktas panaudojus buksyravimo lyną. Greitosios automobiliu buvo vežamas ligonis, kuris perkeltas į atvykusį kitą automobilį.

Mirus 5-metei Lietuvos pareigūnės dukrai prabilo kolegos: skyrė jautrius žodžius

Trečiadienį vakare Zarasų policijos sporto salėje kartu su pareigūne mama sportuoti atvyko 5-erių metų mergaitė. Vos penkioms minutėms į tualetą išėjusi mama grįžusi rado gulinčią dukrą. Mergytę bandyta gaivinti, tačiau atvykę medikai konstatavo mergaitės mirtį. Policijos bendruomenė išreiškė užuojautą mergaitės mamai dėl dukters mirties. Nelaimingas atsitikimas Nelaimingas atsitikimas sukrėtė policijos bendruomenę.
147 2024-01-04

Paramedikams suteikta teisė konstatuoti mirties faktą

Paramedikams ir greitosios medicinos pagalbos paramedikams Seimas suteikė teisę nustatyti žmogaus mirties faktą. Už atitinkamų įstatymo pataisų priėmimą baigiantis rudens sesijai balsavo 79 parlamentarai, prieš buvo du, aštuoni susilaikė.

Vilniaus rajone – stiprus BMW ir greitosios susidūrimas: vienam medikui prireikė pagalbos

Vilniaus rajone į avariją pateko greitosios pagalbos automobilis, susidūręs su BMW. Abi transporto priemonės gana smarkiai apdaužytos. Avarija įvyko šeštadienio popietę. Vienam iš greitąja važiavusių medikų prireikė kolegų pagalbos, jis išvežtas į ligoninę, pirminiais duomenimis medikui sužalota akis. Avarija įvyko visai netoli Smiglių, Upės gatvėje, eismas šioje atkarpoje gali būti stabdomas.

Žmogaus mirties faktą galės nustatyti ir paramedikai

Seimas pritarė siūlymui įstatyme reglamentuoti, kad asmens mirties faktą be dabar tokią teisę turinčių asmens sveikatos priežiūros specialistų galėtų nustatyti ir paramedikai arba greitosios medicinos pagalbos paramedikai. „Žinau, kad galbūt kai kas skeptiškai žiūri į paramedikus, galvoja, kad jie tiesiog yra, kaip anksčiau būdavo, greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, tai noriu patikinti, kad tikrai – ne.

Prabilo agresyvios nušautos moters užpulta medikė: „Mane būtų persmeigusi kiaurai“

Prabilo prieš tragediją Vilniaus rajone, Baraškų kaime, psichozės ištiktai moteriai į pagalbą skubėjusi medikė Jelena Ana Jaševskaja. Ji papasakojo, kaip agresyvi moteris puolė medikus ir kaip šie bandė gintis. Medikė pirmadienį lankėsi TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. J. A. Jaševskaja gruodžio 12 d. vyko į pagalbą psichine liga sirgusiai agresyviai moteriai, kuri vėliau mirė šovus pareigūnui.

Kauno techninės apžiūros centre sukniubo vyras: medikai reagavo žaibiškai

Kauno techninės apžiūros centre pirmadienio rytą sukniubęs vyras atgaivintas, jis toliau bus stebimas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų reanimacijoje. Prieš vidurdienį naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pranešė apie Kauno techninės apžiūros centre nualpusį vyrą. Aiškėja, kad medikams pavyko atgaivinti minėtą asmenį. Vyrą gaivino keletą minučių „Atgaivinome. Labai rimtas gaivinimas buvo. Vyrą gaivino dvi medikų brigados, labai padėjo įstaigos darbuotojai.
2023-12-18

Per avariją Alytuje nukentėjo dvi mažametės ir trys suaugusieji

Alytuje per avariją nukentėjo trys suaugusieji ir dvi nepilnametės.  Policija nurodo, kad šeštadienį, apie 10 val. 55 min. Statybininkų-Punsko g. sankryžoje įvyko avarija. Vyras, gimęs 1952 metais,  vairuodamas automobilį „Renault“ nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „BMW“, kurį vairavo vyras, gimęs 1979 metais, ir susidūrė.

Gera žinia gyventojams: žada, kad greitoji atvyks operatyviau

Lietuvoje artimiausiu metu įsikurs septynios naujos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) pastotės, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Naujos pastotės įsikurs Baisogaloje Radviliškio rajone, Užventyje Kelmės rajone, Sedoje, Mažeikių rajone, Skaudvilėje, Tauragės rajone ir Trakų Vokėje šalia Vilniaus. Taip pat ieškoma patalpų Akademijoje (Kėdainių rajone), laukiama, kol bus suteiktos patalpos Birštono mieste.

Gera žinia iš SAM: nuo kitų metų šiems medikams – vienoda alga, nepriklausomai nuo to, kur dirba

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva startavusi nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba siekia darbuotojams plėsti galimybes kelti kvalifikaciją, gerinti darbo sąlygas įsigyjant naują, šiuolaikišką ir standartizuotą įrangą. Siekiant suvienodinti darbo užmokestį, nuo 2024 m. sausio bus pradedama diegti vieninga darbo užmokesčio sistema.  „Atlyginimo suvienodinimas – opus, tačiau šiuo metu itin aktualus klausimas.

Gelbėjimo operacija Kėdainių centre: gatvėje rastas kruvinas žmogus

Ketvirtadienio rytą pačiame Kėdainių miesto centre vyko pusamžio vyro gelbėjimo operacija – neabejingi žmonės puolė į pagalbą gatvėje kruvina galva gulinčiam vyrui. Apie 10 val. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad J. Basanavičiaus gatvės važiuojamojoje kelio dalyje guli vyras, kuriam stipriai kraujuoja galva. Kol vieni eismo dalyviai tiesiog apvažiavo gatvėje gulintį žmogų, jam padėti sustojo visureigiu BMW važiavęs moterų ekipažas.

Vilniuje automobilis partrenkė mamą su vaiku ant rankų

Pėsčiųjų perėjoje Vilniuje automobilis partrenkė ant rankų vaiką nešusią mamą.  Kaip pranešė policija, avarija įvyko ketvirtadienio vakarą, apie 17.33 val., Liepkalnio gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje. Suteikus medicinos pagalbą ligoninėje, nukentėjusioji gydoma ambulatoryškai. Dėl avarijos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įspėja gyventojus nedaryti šios klaidos: taip greitoji ar policija atvažiuos greičiau

Po praėjusią savaitę tragiškai pasibaigusios nelaimės Kaišiadoryse, kai mirė gatvėje susmukusi vos 21-erių mergina, specialistai atkreipia dėmesį į bendresnę problemą. Pažymima, kad jei nelaimės ištikti gyventojai pirmu taikymu visada skambintų tarnyboms, o ne artimiesiems, reaguojant operatyviau ne tik būtų galima išsaugoti daugiau sveikatos, bet ir išvengti kitų didesnių nuostolių.

Aiškėja daugiau apie jaunos merginos mirtį Kaišiadoryse: greitoji pateikė savo įvykių versiją

Aiškėja daugiau detalių po trečiadienio vakarą Kaišiadoryse įvykusios nelaimės, kai susmukusi prie parduotuvės mirė vos 21-erių mergina. Nors įvykio liudytojas portalui tv3.lt skundėsi, kad greitosios medicinos pagalbos (GMP), kurios stotis buvo už mažiau nei 300 metrų, reikėjo laukti net 20 min., patys medikai teigia, kad atvyko gerokai greičiau. Savo akimis nelaimę matęs vyras apgailestavo, esą jei greitoji būtų atvykusi greičiau, moteris gal nebūtų mirusi.

Lietuvoje pradedama formuoti mobili skubiosios medicinos pagalbos komanda

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba siekia suformuoti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sertifikuotą skubiosios medicinos pagalbos komandą, kuri taptų PSO mobiliųjų komandų tinklo dalimi. Lietuvos komanda kartu su kitų šalių komandomis dalyvaus tarptautinės pagalbos misijose ir teiks pagalbą ekstremaliųjų situacijų atvejais užsienio šalyse ir Lietuvoje.
Aktualijos 2023-10-09

Kelyje Vilnius-Utena avarijoje nukentėjo žmogus

Kelyje Vilnius-Utena susidūrus dviem automobiliams nukentėjo keleivis.  Policija nurodė, kad penktadienį, apie 15.35 val. kelio Vilnius-Utena 60,3 km, sankryžoje su Luokesa-Jauros pirmuoju kaimu, įvyko avarija. Automobilio „Subaru“ vairuotojas, gimęs 1982 metais, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio BMW, kurį vairavo moteris, gimusi 1996 metais, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo „Subaru“ keleivis, gimęs 1982-aisiais. Jis išvežtas į gydymo įstaigą.
Kriminalai 2023-10-07

Klaipėdoje greitosios medicinos pagalbos automobilyje mirė moteris

Klaipėdoje medikai nesugebėjo atgaivinti moters.  Policija nurodė, kad penktadienį, apie 14 val. 49 min. Naujakiemio gatvėje, prie namo, ant žolės rasta moteris, kuriai reikėjo pagalbos. Medikai 1945 metais gimusią moterį gaivino, tačiau ji greitosios medicinos pagalbos automobilyje mirė. Išorinių smurto požymių nepastebėta. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Greitosios medicinos pagalbos tarnybai – beveik 50 mln. eurų vertės investicijų

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva startavusi naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba iki 2027 m. sulauks 50 mln. eurų vertės investicijų iš Europos Sąjungos, kurios bus panaudotos naujai medicininei įrangai, GMP tarnybos automobilių parkui atnaujinti ir darbuotojų kompetencijų stiprinimui. Tokiu būdu siekiama užtikrinti vienodai aukštos kokybės greitosios medicinos paslaugas visoje Lietuvoje, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
Aktualijos 2023-10-05

Košmaras Pašilaičiuose: stipriai sumuštas 85-erių vyras, anūkas kreipiasi į visus

Praeitą naktį feisbuko grupėje „Pašilaičiai“ nuskambėjo vilniečio pagalbos prašymas. Vyras grupės narius informavo, kad trečiadienį, apie 20 valandą, Pašilaičių mikrorajone buvo sumuštas jo 85-erių senelis. Vilnietis prašo atsiliepti žmogų, kuris nukentėjusiam padėjo saugiai grįžti į namus. Pagalbos prašymu grupėje pasidalinęs Andrius rašė: „Sveiki visi. Šiandien (aut. past. – užvakar), apie 20 val., prie Medeinos g. 13 namo buvo stipriai sumuštas mano senelis.
171 2023-09-29

Klinikinę mirtį patyręs vyras švenčia antrą gimtadienį: gaivinti puolė neabejingi praeiviai

Akmenės rajono gyventojas liko gyvas tik dėl greitos praeivių reakcijos. Vyras jau buvo patyręs klinikinę mirtį, kai jį puolė gaivinti neabejingi žmonės, o vėliau pagalbos teikimą perėmė medikai. Neeiline sėkmės istorija pasidalinę Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Akmenės teritorinis skyriaus medikai džiaugėsi puikaus komandinio darbo rezultatas. „Akmenės rajono gyventojas švenčia antrąjį gimtadienį. Vidutinio amžiaus vyras vykdamas į darbą patyrė klinikinę mirtį.
121 2023-09-25

Veiksmas kaip kine: dūmus Garliavoje išvydęs paramedikas nesuabejojo nė sekundės ir išgelbėjo du žmones

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Kauno teritorinio skyriaus medikai pasidalino nekasdieniu nutikimu. Jų teigimu, tik dėl kolegos pastabumo ir greitos reakcijos kilus gaisrui žmonės liko gyvi. Istorija apie tai GMP medikai penktadienį pasidalino socialinio tinklo paskyroje. „Atsitiktinumas, aplinkybės, sėkmė ir profesionalus reagavimas – tai tik kelios dedamosios, padėjusios išgelbėti dviejų žmonių gyvybes.
109 2023-09-04

Lūžę kaulai, pabirę dantys, mėlynės – medikai dalinasi vaizdais, kuo gali baigtis pasivažinėjimas paspirtuku

Dešimtys įvairaus amžiaus pacientų lūžusiais šonkauliais, skruostikauliais, žandikauliais, rankų kaulais, išnarintais pečiais, pabirusiais dantimis. Gydytojai konstatuoja, kad paspirtukininkų traumos jau tapo skubios pagalbos skyriaus kasdienybe.

Trakų rajone susižalojo nuo neveikiančių karstynių nukritusi mergaitė

Trakų rajone susižalojo nuo neveikiančių karstynių nukritusi 12-metė mergaitė. Kaip pranešė policija, antradienio vakarą, apie 19.25 val., į Vilniaus ligoninę iš  Anupriškių kaimo buvo pristatyta ir paguldyta nepilnametė. Ji susižalojo nukritusi nuo neveikiančių lauko karstynių. Įvykio aplinkybės tikslinamos.
Kriminalai 2023-08-09

Audra praūžė ir Latvijoje: vienas žmogus žuvo, dar keli – sužeisti

Latvijos greitosios medicinos pagalbos tarnyba (SNMP) pirmadienį suteikė pagalbą keliems nuo krušos nukentėjusiems asmenims, audra pareikalavo vieno žmogaus gyvybės, interviu Latvijos televizijai (LTV) teigė sveikatos apsaugos ministrė Liga Mengelsonė. Ji nurodė, kad SNMP turėjo devynis kartus vykti padėti nukentėjusiesiems. Vienas asmuo mirė nuo patirtų sužalojimų.  Keletą žmonių sužeidė krintantys medžiai, dar tris – kruša.
77
2023-08-08

Lentvaryje ant moters užvirto medis

Trakų rajone, Lentvaryje, pirmadienį per vėtrą ant moters užvirto medis. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento,17.43 val. ugniagesiai gavo pranešimą, kad Lentvaryje, Šaltinio gatvėje, po vėtros ant moters užvirto medis, ji sąmoninga. Iki ugniagesių atvykimo medį supjaustė gyventojai. Greitosios medikai moterį išvežė į ligoninę.

Tai žino ne visi: pavėlavus kreiptis dėl skubios pagalbos gali tekti atverti piniginę

Nors į priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių skubame staiga sutrikus sveikatai, nieko nestebina, kad, priklausomai nuo būklės sunkumo, į jį atvykus pagalbos gali tekti palaukti ir net kelias valandas. Tačiau ne visi žino, kad kreiptis skubios pagalbos įvykus sveikatos sutrikimui reikėtų ir nepavėluoti – kitaip už medicinines paslaugas gali tekti susimokėti ir iš savo kišenės.
Į viršų