giedrius česnakas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „giedrius česnakas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „giedrius česnakas“.

Profesorius atskleidė, kaip gyventojai turi būti ruošiami karo metui: „To reikia, bet kol kas – nėra“

Jeigu Rusija nuspręstų kada nors atakuoti Lietuvą, pirmiausia šalies gynyba rūpintųsi Lietuvos ginkluotosios pajėgos, jungtųsi NATO sąjungininkai, tačiau valstybės piliečiai taip pat turėtų būti pasirengę prisidėti prie gynybos teikdami paramą kariuomenei, užtikrindami gyvybiškai svarbių funkcijų vykdymą, dalyvaudami neginkluotame pasipriešinime.

Įvertino Prigožino mirties įtaką Putino režimui: „Sugrįžtame į normalią aplinką“

Trečiadienį, praėjus lygiai 2 mėnesiams po karinio perversmo organizavimo, sudužo privatus Jevgenijaus Prigožino lėktuvas. Faktiškai neabejojama, kad „Wagner“ vadas buvo šiame lėktuve. Dalies ekspertų manymu, tai – Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino kerštas ir bandymas parodyti, kas yra tikrasis šeimininkas.
2023-08-24

DIENOS PJŪVIS. Kokią žinią pasauliui atneš NATO suvažiavimas – ar tai gali paveikti karą Ukrainoje?

Kitą savaitę Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas. Kokių žinių iš jo sulauks Lietuva ir Ukraina? Kaip atrodys Baltijos šalims skirti gynybos planai? Ar Ukraina sulauks pakvietimo į NATO? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbasi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Giedrius Česnakas ir buvęs kariuomenės vadas, Seimo narys Arvydas Pocius. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

DIENOS PJŪVIS. Ar Rusijos laukia tamsūs ir sunkūs laikai – kokia naujos ginkluotės reikšmė?

Vakarų valstybes nusprendė tiekti Ukrainai sunkiuosius tankus ir kitą ginkluotę jos kovai prieš įsiveržusias Rusijos pajėgas. Toliau jau imama kalbėti ir apie naikintuvus. Ar tai reiškia, kad Rusijos laukia sunkūs ir tamsūs laikai? Kokia naujos ginkluotės reikšmė? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Giedrius Česnakas.
Aktualijos 2023-02-13

Apklausa: įvardinta, kurias tautas lietuviai mėgsta labiausiai

Kas lietuvių draugai, o ko tautiečiai nemėgsta? Į tokį klausimą pabandė atsakyti sociologai – paaiškėjo, kad labiausiai mėgstame lenkus, vokiečius ir ukrainiečius. Net 9 iš 10-ies lietuvių Lenkiją vertina teigiamai. O štai nieko nuostabaus, kad lentelės dugne atsidūrė Rusija – negana to, tautiečių nuomonė apie šią agresyvią, karą Ukrainoje pradėjusią valstybę blogėja. Su lenkais kadaise turėjome bendrą valstybę, drauge kovojome su bendrais priešais.
Aktualijos 2023-01-07

KARAS NE TIK FRONTE. Rusijos karo Ukrainoje analizė: galimi jo scenarijai

Karas Ukrainoje pareikalavo daugybės civilių ir kariškių gyvybių, kol kas vis dar nėra aišku, kada tiksliai jis bus baigtas. Nepaisant to, kad daugėja pranešimų apie Ukrainos pergales ginantis nuo agresoriaus, Rusijos, galimi karo baigties scenarijai lieka keli.

Ar Chersono praradimas reikštų Putino pabaigą? Giedrius Česnakas: „Jis taps atpirkimo ožiu“

Ukrainos karinėms pajėgoms tęsiant sėkmingą kontrpuolimą, Vladimiras Putinas pergrupuoja karius Chersono regione. Anot  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesoriaus Giedriaus Česnako, šis regionas Rusijai yra svarbus ne tik strategiškai, bet ir politiškai, todėl jo praradimas galėtų reikšti Vladimiro Putino pabaigą.
2022-11-01

Ekspertai: Kremliaus užsukta beprotybė veda tik prie vieno

Pirmomis karo Ukrainoje dienomis visas pasaulis užgniaužęs kvapą stebėjo triumfuoti turėjusią Rusiją. Bet, regis, Putinas apsiskaičiavo ir rusų kariai tapo patyčių objektu, tad daugelis neabejoja Ukrainos pergale. Laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai neabejoja – visa tai veda į Kremliaus režimo pražūtį.
2022-03-19

Kinijos ir Rusijos lyderius ekspertas lygina su Hitleriu ir Stalinu: jie kelia milžinišką, egzistencinę grėsmę Vakarams

Istorija yra linkusi kartotis. Sunku tuo patikėti, bet tai ką matome pastarąjį dešimtmetį, labai primena Antrojo pasaulinio karo išvakares, kai nuolaidžiaudami Hitleriui Vakarai bandė išvengti karo, kol galiausiai paaukoję keletą valstybių, vis tiek turėjo stoti į kovą. O istoriją mėgstantis Putinas atrodo viską kopijuoja nuo Hitlerio – pradedant propaganda ir kitų tautų niekinimu. Vladimiro Putino panašumus su kitais diktatoriais apžvelgė laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai.
2022-03-05

Artėja Putino paskutinioji valdžioje? Kylant įtampai, ekspertai įvardijo galimus scenarijus

„Protu Rusijos nesuprasi“ – sako skambi ir dažnai vartojama rusiška frazė. Galbūt būtent dėl to Rytų Europos regione kylant įtampai, net iškiliausiems ekspertams sunku prognozuoti, ko artimiausiu metu galima tikėtis iš Kremliaus – ar situacija pasieks invaziją į Ukrainą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų