geoglifai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „geoglifai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „geoglifai“.

Žemės ženklai – geoglifai

Daugelis tikriausiai yra girdėję apie paslaptingus piešinius Naskos dykumoje Peru. Panašių žemės ženklų, vadinamų geoglifais, visiškai atsitiktinai rasta ir Kazachstano stepėse. VU Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedre Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen apie geoglifus pasakojo „Žinių radijo“ laidoje „Mokslininko užrašai“: „Geoglifai – tai žmogaus kūriniai kraštovaizdyje. Geriausiai jie matyti žiūrint iš viršaus. Vieni statyti iš įvairiausių akmenų, kiti – iš sampilų.
2015-02-12

Paslaptinguosius geoglifus Kazachstane tiria ir VU mokslininkė

Kazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen. Ji – Vilniaus universiteto ir Kembridžo universiteto absolventė, daktaro disertaciją apgynusi Kembridže ir 2013–2015 m. atliekanti podoktorantūros stažuotę Vilniaus universitete.
2014-10-24

Kazachstane aptiktos mįslingos struktūros

Šiaurės Kazachstane buvo rasta daugiau nei 50 paslaptingų žemės raižinių, primenančių Naskos slėnio linijas (Peru). Į klausimą, kaip jie ten atsirado, bando atsakyti ir Vilniaus Universiteto mokslininkai. Šias plačias struktūras daugiausia sudaro iš žemės supilti kauburiai. Juos aptikti padėjo „Google Earth“ programa, kuomet atsitiktinai žvalgantis po žemės paviršių centrinėje Azijoje, buvo pastebėtos taisyklingos geometrinės formos: kvadratai, žiedai, kryžiai ir net svastikos.
2014-09-26

Artimuosiuose Rytuose atrasti tik iš dangaus matomi mįslingi piešiniai

Sirijos, Jordanijos, Saudo Arabijos ir kitų Artimųjų Rytų valstybių teritorijos palydovinėse ir aeronuotraukose aptikta tūkstančiai geoglifų, primenančių garsiąsias Naskos plynaukštės linijas. Manoma, kad šių geoglifų – žemės paviršiuje iš akmenų ar skirtingos spalvos uolienų suformuotų didelių piešinių – amžius gali siekti 2000 metų. Archeologai ir istorikai spėlioja, kokia galėtų būti jų paskirtis, rašo „Dailymail.co.
2011-09-16
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų