genų terapija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „genų terapija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „genų terapija“.

Reta liga sergančios Milanos gydytoja: „Labiausiai įtemptas laikotarpis laukia dabar“

Lietuvoje pirmą kartą suleisti itin brangūs genų terapijos vaistai spinaline raumenų atrofija sergančiai metų ir septynių mėnesių Milanai. Jos istorija sujaudino visą šalį, žmonės aukojo pinigus, mat vaistas, kaip skelbia gamintojas, kainuoja 2 milijonus eurų. Valstybinės institucijos gydymą iš dalies kompensuoti sutiko tik išsiderėjusios nuolaidą. Medikai sako, kad injekcija kiek pavėluota. Tai ypatinga diena metų ir septynių mėnesių Milanai ir jos tėvams.
2023-03-31

Džiugi žinia: tūkstančius lietuvių sujaudinusiai Milanai suleisti vaistai

Pasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją, gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų, sergančių reta nervų ir raumenų liga – spinaline raumenų atrofija. Šiandien pirmą kartą šis gydymo metodas pritaikytas ir Kauno klinikose. Simona Stankevičiūtė, Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė, sako, kad genų terapija – didelis žingsnis į priekį medicinos ir mokslo srityje.
1013 2023-03-31

Santaros klinikose – perversmą žadanti naujovė: neregėtas gydymas padės kovoti su vėžiu

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – vienintelėse Baltijos regione – pradėta taikyti gydymo metodika, suteikianti viltį pasveikti dėl atsinaujinančio kraujo vėžio kenčiančiam žmogui. Šis pažangios terapijos gydymo metodas yra naujas – JAV pradėtas taikyti 2017 metais, Vakarų Europoje – 2018 metų pabaigoje, VUL Santaros klinikose – 2022 metų viduryje.
2022-09-20

Mokslininkai: išmokus tinkamai karpyti DNR, bus išgydomas ir diabetas, ir vėžys

Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Genų terapijos tikslas – tam tikras ligas lemiančius blogus žmogaus genus pakeisti gerais, kad ligą sukelianti priežastis būtų pašalinta, o genų inžinerija ir atsirado dėl gebėjimo karpyti DNR molekules, sako Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto tyrėjas Giedrius Sasnauskas. „Tai procesas, kai pagal žmogaus poreikius pertvarkoma tam tikro gyvo organizmo genetinė medžiaga.
2015-04-12

Asmeninė pelė padės modeliuoti ligas

Kai ateityje gydysitės ligoninėje, gydytojai ne tik tikrins gyvybiškai svarbias funkcijas ar užsakinės kraujo tyrimus, bet ir skirs jums asmeninę pelę. Imunodeficitą turinčiam gyvūnėliui bus persodinta paciento audinio, o tai leis imituoti jo imuninę sistemą ar net konkretų vėžio tipą. Tuomet gydytojai su pele galės išbandyti vaistų mišinius ar genų terapiją ir matyti, kas būtų geriausia pacientui, rašo popsci.com.
2012-03-22
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų