gediminas norkūnas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gediminas norkūnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gediminas norkūnas“.

Norkūnas teismui skundžia VTEK sprendimą dėl supainiotų interesų

Buvęs finansų viceministras Gediminas Norkūnas teismui apskundė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kuriuo jis pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. Dirbdamas viceministru jis buvo atsakingas už energetikos grupę „Ignitis grupė“, kurios akcijų turėjo. Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį pranešė priėmęs nagrinėti G. Norkūno skundą.

Finansų viceministro Norkūno darbai perskirstomi kitiems

Gediminui Norkūnui penktadienį paliekant finansų viceministro postą, kitas žmogus į jo vietą kol kas nebus skiriamas.  Kaip BNS pranešė finansų ministrės atstovė Hermantė Brandišauskaitė, viceministro darbų tęstinumas bus užtikrintas juos perskirstant kitiems viceministrams. Ji negalėjo pasakyti, ar naujas viceministras bus skiriamas ateityje.
2023-04-28

Norkūnas sako dalyvavęs „Ignitis grupės“ veikloje, bet nesvarstęs pelno ir dividendų

Etikos komisijai pripažinus supainiojus viešuosius ir privačius interesus apie pasitraukimą iš finansų viceministro posto pranešęs Gediminas Norkūnas pripažino, kad kuruodamas valstybės valdomą energetikos grupę „Ignitis grupė“ dalyvavo priimant kai kuriuos su ja susijusius sprendimus, taip pat teigė vizavęs akcininkų sprendimus, įskaitant bendrovės pelno paskirstymą.

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas traukiasi iš pareigų

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas traukiasi iš užimamų pareigų. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pateiktą sprendimą. „Įvertinęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo motyvus ir plečiamąjį Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo aiškinimą, nusprendžiau trauktis iš užimamų pareigų.

Šimonytė: sprendimas dėl Norkūno – ministrės rankose

Sprendimą, dėl viešuosius ir privačius interesus supainiojusio finansų viceministro Gedimino Norkūno turi priimti finansų ministrė, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Manau, kad ministerija įvertins ir sprendimo patį turinį, kurio aš taip pat neturiu galimybės matyti, ir tada jau priims sprendimą, čia jau finansų ministrės atsakomybė“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Čmilytė-Nielsen: finansų viceministro pasitraukimas – jo apsisprendimas

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas, sulaukęs nepalankių Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, privalo pats nuspręsti, ar atsistatydinti, sako valdančiosios koalicijos partnerio Liberalų sąjūdžio lyderė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Iš šalies vertinant, aš manau, kad tai yra asmeninio apsisprendimo reikalas. Jis pats turėtų apsispręsti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Finansų viceministras susitiks su „Lifosos“ akcininkais

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas penktadienį susitiks su sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ vienintelės akcininkės „EuroChem Europe“ atstovais. Kaip BNS trečiadienį teigė G. Norkūnas, Šveicarijoje registruotos įmonės, kuri valdo 100 proc. „Lifosos“ akcijų, atstovų vizito tikslas nedetalizuojamas. Viceministras sakė nujaučiantis, dėl ko pasikalbėti atvyksta akcininkai, bet sakė plačiau susitikimo nekomentuosiantis, kol sprendžiama, kaip ateityje bus valdoma gamykla.
2023-04-14

Prezidentūros atsakas į Norkūno nusižengimą: sprendimas yra akivaizdus

Dar vienas išbandymas aukščiausius skaidrumo standartus žadėjusiai Vyriausybei – tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad Finansų viceministras Gediminas Norkūnas padarė nusižengimą. Jis nuslėpė, kad turi valstybinio elektros ir dujų tiekėjo „Ignitis“ akcijų, o už jas gauna dividendus. Be to, būdamas akcininku, jis, kaip viceministras, ir toliau priiminėjo sprendimus, susijusius su kuruojama bendrove. Opozicija ir prezidentas jau reikalauja viceministro atsakomybės, bet valdantieji tyli.

Norkūnas: sprendimas dėl atsistatydinimo dabar būtų emocionalus

Po nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo dalies politikų raginimo atsistatydinti sulaukęs finansų viceministras Gediminas Norkūnas sako, kad pasitraukimas iš pareigų dabar būtų nulemtas emocijų. Jis kartoja norintis sulaukti detalaus VTEK sprendimo dėl supainiotų viešųjų ir privačių interesų, aptarti situaciją su finansų ministre Gintare Skaiste ir tik tada komentuoti padėtį.

Nausėda: sprendimas dėl interesų konflikto neišvengusio Norkūno „yra akivaizdus“

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad šalies valdžiai deklaruojant aukščiausius skaidrumo standartus, tolesnis sprendimas dėl interesų konflikto neišvengusio finansų viceministro Gedimino Norkūno „yra akivaizdus“.  „Jei Vyriausybė ir valdančioji koalicija laikosi savo deklaruotų skaidrumo, aukščiausių politinės etikos standartų, sprendimas dėl finansų viceministro Gedimino Norkūno, kuris, kaip konstatavo VTEK, turėdamas valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ akcijų neišven...
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų