frontex

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „frontex“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „frontex“.

Buvęs „Frontex“ vadovas į Europos Parlamento rinkimus eina su Marine Le Pen partija

Buvęs Europos pasienio ir kranto apsaugos agentūros („Frontex“) vadovas Fabrice‘as Leggeri paskelbė prisijungęs prie Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų pažiūrų partijos „Nacionalinio susivienijimo“ (RN), praneša AFP. F. Leggeri, kuriam 55-eri, vadovavo „Frontex“ nuo 2015 iki 2022 m., kai atsistatydino vykstant Europos Sąjungos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) tyrimui.
2024-02-18

„Frontex“ atsiuntė sienos apsaugos pareigūnų prie Suomijos ir Rusijos sienos

Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ dislokavo apie 50 sienų apsaugos pareigūnų prie Suomijos sienos su Rusija, Helsinkiui kaltinant Maskvą surežisavus migracijos bangą. „Šiuo metu dislokuojame Suomijoje 55 pareigūnus, dauguma jų yra sienų apsaugos pareigūnai, vykdantys sienos stebėjimą“, – ketvirtadienį sakė „Frontex“ atstovas Piotras Switalskis. Ši parama, apie kurią buvo paskelbta lapkričio pabaigoje, turi trukti iki sausio pabaigos.
2023-12-08

„Frontex“ žada dislokuoti 50 pareigūnų prie Suomijos sienos su Rusija

Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra „Frontex“ ketvirtadienį paskelbė, kad dislokuos 50 pareigūnų Suomijoje, kur prie rytinės sienos su Rusija fiksuojamas migrantų srauto padidėjimas. Agentūros pareiškime sakoma, jog ji nusiųs 50 sienų apsaugos pareigūnų ir kitų darbuotojų, taip pat įrangos, įskaitant patrulinius automobilius, kad pastiprintų Suomijos sienos kontrolę. Pastiprinimas į Suomiją turi atvykti jau kitą savaitę.
2023-11-23

ES: šiemet dvigubai padaugėjo migrantų, vykstančių per Viduržemio jūrą į Italiją

Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra ketvirtadienį paskelbė, kad nuo sausio iki rugpjūčio pastebėta daugiau kaip 114 tūkst. neteisėtų migrantų, vykstančių per Viduržemio jūrą į Italiją, t. y. dvigubai daugiau nei per tą patį laikotarpį 2022 metais.  Tunisas ir Libija yra pagrindiniai išvykimo taškai migrantams, besiryžtantiems leistis į pavojingą kelionę jūra į Europą.
2023-09-15

Landsbergis su „Frontex“ vadovu aptarė migracijos valdymą, sankcijų Rusijai užtikrinimą

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugos agentūros „Frontex“ vadovu aptarė galimą agentūros įsitraukimą valdant neteisėtos migracijos srautus Lietuvoje. Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, susitikime su Hansu Leijtensu G. Landsbergis taip pat kalbėjosi apie „Frontex“ vaidmenį užtikrinant tinkamą sankcijų Rusijai įgyvendinimą, aptarė paramą Ukrainai bei jos kaimyninėms valstybėms.

„Frontex“ vadovas apie migraciją iš Baltarusijos: svarbūs ne skaičiai, o Minsko ketinimai

Lietuvoje pirmadienį viešintis Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugos agentūros „Frontex“ vadovas Hansas Leijtensas sako, jog pavojingi ne tiek neteisėtos migracijos į Lietuvą skaičiai, bet Minsko ketinimai.
Aktualijos 2023-04-03

Lietuva NATO viršūnių susitikimui prašys „Frontex“, Lietuvos karių pagalbos saugant sieną

Lietuva prašys „Frontex“ ir Lietuvos kariuomenės pagalbos saugant išorines Europos Sąjungos (ES) sienas NATO viršūnių susitikimo liepą metu, pirmadienį pranešė šalies atstovai, susitikę su Bendrijos sienų apsaugos agentūros vadovu. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas su nauju „Frontex“ vadovu Hansu Leijtensu apsilankė Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kur apžiūrėjo fizinį barjerą ir vaizdo stebėjimo sistemas.
Aktualijos 2023-04-03

Lietuvoje lankysis „Frontex“ vadovas – domėsis ES išorės sienų apsauga

Pirmadienį Lietuvoje lankysis Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugos agentūros „Frontex“ vadovas Hansas Leijtensas, jis su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite aptars Bendrijos išorės sienų apsaugą. Praėjusių metų gruodį vadovu paskirtas buvęs Nyderlandų generolas taip pat lankysis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kur apžiūrės fizinį barjerą ir vaizdo stebėjimo sistemas. Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad per susitikimą bus aptartas krizių metu augantis agentūros vaidmuo.
2023-04-03

„Frontex“ vadovu paskirtas naujas asmuo

Nyderlandų generolas Hansas Leijtensas paskirtas Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovu, antradienį pranešė jos valdyba po to, kai ES kovos su sukčiavimu tarnyba patvirtino atliekanti šioje organizacijoje tyrimą. H. Leijtensas keičia laikinąją „Frontex“ direktorę Aiją Kalnają, pradėjusią eiti pareigas liepą atsistatydinus jos pirmtakui Fabrice'ui Leggeri, kurį žmogaus teisių gynėjų grupės apkaltino nesugebėjimu sustabdyti priverstinio migrantų apgręžimo.
2022-12-20

ES fiksuoja rekordinį neteisėtų sienos kirtimų skaičių nuo 2016 metų

Neteisėtų Europos Sąjungos sienos kirtimų skaičius per pirmuosius devynis 2022 metų mėnesius išaugo 70 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2016 metų, ketvirtadienį pranešė Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“. Agentūra nurodė, kad iš viso užfiksuota 228 240 neteisėto sienos kirtimo atvejų, įskaitant 106 396 atvejus į Bendriją patenkant per Balkanus, o tai yra 170 proc. prieaugis palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais.
2022-10-14
REKLAMA
REKLAMA

Bilotaitė: migrantų apgręžimus įstatyme siekiama įteisinti tik esant krizinėms situacijoms

Neteisėtai į Lietuvą bandančių patekti neteisėtų migrantų apgręžimus įstatyme siekiama įteisinti tik esant krizinėms situacijoms, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Mes visą laiką deklaravome, kad apgręžimai nėra įprastinė praktika. Ji gali būti taikoma tik esant išskirtinėms sąlygoms. (...) Tokios priemonės negalėtų būti taikomos įprastinėmis sąlygomis“, – BNS antradienį teigė ministrė.
Aktualijos 2022-08-30

Ataskaita: FRONTEX slėpė Graikijos vykdomą priverstinį migrantų apgręžimą

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX slėpė Graikijos pakrančių apsaugos tarnybos vykdomą priverstinį migrantų apgręžimą, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida, remdamasi nutekinta vidaus patikrinimo ataskaita.
2022-07-28

„Frontex“:nelegalių migrantų į ES atvyksta 82 proc. daugiau

Į Europos Sąjungą nuo sausio iki gegužės atvyko 82 proc. daugiau nelegalių migrantų, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais, pirmadienį paskelbė Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“.  Pranešime nurodoma, kad, pradiniais duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užfiksuota 86 420 nelegalaus atvykimo į ES atvejų. Vien gegužę į 27 valstybių bloką pateko 23 500 nelegalių migrantų – 75 proc. daugiau nei pernai gegužę.
2022-06-13

Agnė Bilotaitė ragins ES efektyviau spręsti neteisėtos migracijos ir pagalbos Ukrainai problemas

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį Liuksemburge su Europos Sąjungos valstybių kolegomis aptars pagalbą Ukrainai, „Frontex“ agentūros veiklos, migracijos ir prieglobsčio politikos klausimus.
Aktualijos 2022-06-10

Šaltinis: ES sienų apsaugos agentūros vadovas Leggeri atsistatydina

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vykdomasis direktorius Fabrice'as Leggeri (Fabrisas Ležeri) įteikė atsistatydinimo prašymą, naujienų agentūrai AFP penktadienį pranešė informuotas šaltinis. Pasak šaltinio, „Frontex“ valdančioji taryba penktadienį „išnagrinės“ šį klausimą.
2022-04-29

„Frontex“ fiksuoja didelį į ES atvykstančių migrantų skaičiaus augimą

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius be leidimo į Europos Sąjungą bandė patekti didžiausias skaičius migrantų nuo 2016 metų, antradienį pranešė Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“.  Agentūra nurodė, kad į šį skaičių neįtraukti karo pabėgėliai iš Ukrainos.   Pasak „Frontex“, nuo sausio iki kovo į 27-ias ES valstybes neteisėtai atvyko daugiau kaip 40,3 tūkst. asmenų – 57 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
2022-04-19

„Frontex“ vadovas: operacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija svarbi visos ES mastu

Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ ir ES pareigūnų operacija Lietuvos pasienyje stabdant neteisėtą migraciją svarbi visos Europos Sąjungos (ES) mastu, sako „Frontex“ vadovas Fabrice'as Leggeri. Vilniuje ketvirtadienį viešintis „Frontex“ direktorius sako, kad nuo liepos Lietuvoje dislokuotos nuolatinės pajėgos (angl. standing corps) įrodė, jog agentūra geba greitai prisitaikyti prie iššūkių.
Aktualijos 2022-01-20

VSAT: Lietuva planuoja pratęsti bendrą su „Frontex“ operaciją pasienyje

Bendrą operaciją su Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra „Frontex“ pasienyje su Baltarusija planuojama pratęsti, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. „Iš esmės mes planuojame pratęsti bendrą operaciją prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos.
Aktualijos 2022-01-07

Lietuvai – griežtos tarptautinės rekomendacijos dėl migrantų

Lietuvai – griežtos tarptautinės rekomendacijos dėl migrantų. Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX biuras skelbia, kad nelegalų apgręžimo politikos Lietuvoje turi nebelikti. Tai reiškia, kad mūsų pasieniečiai nelegalų siųsti atgal į Baltarusiją nebegalėtų. Šalies vidaus reikalų ministerija sako, kad tokia rekomendacija yra neprivaloma ir prabangos ją įgyvendinti Lietuva sau neleis.

Žiniasklaida: „Frontex“ kritikuoja Lietuvą dėl migrantų atstūmimo, siūlo alternatyvą

Stebėseną apie migrantų padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atlikęs Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ Fundamentalių teisių biuras planuoja Lietuvai rekomenduoti iš esmės keisti vykdomą neteisėtų migrantų atstūmimo politiką, antradienį pranešė naujienų portalas delfi.lt.

Bilotaitė: „Frontex“ pareigūnai galės naudotis Lietuvos pasieniečių ginklais

Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnai nuo šiol galės naudotis Lietuvos pasieniečių ginklais, ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Tai numatyta naujoje sutartyje, kurią Briuselyje su „Frontex“ vadovu Fabrice'u Leggeri pasirašė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
2021-12-09

Liubajevas: „Frontex“ tęs Lietuvos sienos apsaugą ir pasibaigus dabartinei misijai

Pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas pareiškė, kad „Frontex“ ir toliau saugos Lietuvos sieną su Baltarusija, kitą savaitę baigiantis Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros Greitojo reagavimo operacijai (angl. Rapid Border Intervention). „Misija baigsis, tačiau „Frontex“ lieka Lietuvoje“, – BNS teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas. – Suderinome iš esmės su „Frontex“ direktoriumi ir su pačia agentūra dėl operacijos pratęsimo, bet jau kitame formate.
Aktualijos 2021-11-26

„Frontex“: 2021-aisiais neteisėta migracija į ES – didžiausia per dvejus metus

Skaičius žmonių, bandžiusių nelegaliai patekti į Europos Sąjungą, per 2021 metų 10 mėnesių gerokai išaugo ir viršijo  2019-ųjų ir 2020-ųjų skaičius, antradienį pranešė naujienų agentūra „Associated Press“ (AP), remdamasi Europos sienų apsaugos agentūra FRONTEX. FRONTEX duomenimis, per pirmuosius 10 šių metų mėnesių registruota maždaug 160 tūkst. bandymų nelegaliai patekti į ES. Tai yra 70 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais ir 45 proc.
Aktualijos 2021-11-23

Agnė Bilotaitė: migrantų srautai didėja, į Lietuvą patekti bando vis didesnės grupės

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Lietuvos–Baltarusijos pasienyje yra stebimos kelios naujos tendencijos. Viena jų – fiksuojami didėjantys nelegalių migrantų srautai, be to į Lietuvą jie bando patekti didesnėmis grupėmis ir naujose vietose. Pirmadienį Vidaus reikalų ministerija (VRM) surengė spaudos konferenciją situacijai pasienyje aptarti.

Lietuva aiškinasi su „Frontex“ dėl migrantų išstūmimų: minima 14 rimtų incidentų

Lietuva aiškinasi su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ dėl keliolikos jos pranešimų apie kolektyvinius išstūmimus, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. „Plačiai komentuoti negaliu, nes dėl tų visų incidentų, kurie fiksuoti „Frontex“, vyksta aiškinimasis. Yra numatyta procedūra, kai agentūra vykdo bet kokią operaciją, jei įvyksta koks nors ypatingas įvykis, surašomas pranešimas apie rimtus incidentus“, – BNS aiškino R. Liubajevas.

Dalies irakiečių Lietuvai gali nepavykti grąžinti atgal: būtina keisti teisės aktus

Nepakeitus šiuo metu galiojančių teisės aktų, dalies Lietuvoje esančių irakiečių gali nepavykti grąžinti į jų šalį. Tai BNS patvirtino migrantų grąžinimą organizuojančio Užsieniečių registracijos centro (URC) viršininkas Aleksandras Kislovas. „Iš bendros masės turėtume išskirti irakiečius, nes Irakas netoleruoja priverstinio grąžinimo, o sutinka, tik kai žmonės grįžta savanoriškai. Visos kitos valstybės privalo pagal savo nacionalinę teisę priimti savo piliečius, kad ir Afrikos valstybės.
Aktualijos 2021-09-09

Jiems pasirodžius Lietuvoje, migrantų iš Baltarusijos srautas sustojo

Beveik mėnesį Lietuvos ir Baltarusijos pasienį, pakvietus Lietuvos valdžiai, padeda saugoti apie 100 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros („Frontex“) pareigūnų. Dėl staiga išaugusio migrantų iš Azijos ir Afrikos skaičiaus valstybei prireikė pagalbos iš patirtį tokiais atvejais turinčios ES institucijos, kurios veiklos metodai kartais kritikuojami ir pačiame žemyne.
2021-08-21

Migrantų pasakojimai, kaip vyksta atstūmimai: įsodina į plaustą ir paleidžia į jūrą

Egėjo jūra iš Turkijos pakrančių apsaugos vadovybės patrulinio katerio, kai neįmanoma atskirti vandens nuo dangaus juodoje nakties gelmėje. Artėjant audrai, dvi mažos valtys, kupinos svajonių ir vilties, plūduriuoja, lieka nematomos tamsoje. Pašvietus galinga pakrantės sargybos šviesa, išnyra išsigandę veidai. Pagyvenusi moteris atrodė taip, lyg jos gyvenimas jai ką tik prabėgo prieš akis, o maži vaikai šiurpinančiai žiūrėjo į tolumą, rašo politico.eu.
2021-08-21

„Frontex“ pareigūnas Druskininkuose sukėlė avariją

Druskininkuose avariją sukėlė Lietuvai kovoti su migrantų krize padėti atvykusios Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnas. Apie 7.30 val. pirmadienį Druskininkuose „Frontex“ automobilis „Volvo“ susidūrė su vilkiku MAN.
Kriminalai 2021-08-16

Pasienietis papasakojo apie migrantų apgręžimą ir naują taktiką: pirmos dvi paros buvo durniausios

Baltarusijos režimui praleidžiant migrantus, Lietuvos pasieniečiai jau kuris laikas yra tarsi priešakinė šalies gynybos linija: pareigūnai buvo atšaukti iš atostogų, tenka dirbti viršvalandžius. Portalui tv3.lt pasienietis Artūras, kurio pavardės pažadėjome neatskleisti, pasakojo, kad pačios kvailiausios dienos buvo iškart po to, kai vidaus reikalų ministrė ir ekstremalių situacijų operacijų vadovė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo migrantai turėjo būti apgręžiami atgal į Baltarusiją.

„Frontex“ pareigūnai atvyko į Lietuvą: padės valdyti migrantų krizę

Į Lietuvą atvyko 60 papildomų Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų, padėsiančių valdyti migrantų krizę, penktadienį informavo agentūra. „Iš viso šiuo metu agentūra Lietuvoje dislokuoja 100 pareigūnų, 30 patrulinių automobilių ir du sraigtasparnius“, – nurodoma pranešime.
Aktualijos 2021-07-30

Bilotaitė: Vokietija Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugai atsiųs 10 policininkų

Vokietija Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugai atsiųs dešimt policininkų, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, ketvirtadienį dalyvaujanti Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų neformaliame susitikime. „Vokietijos atstovai supranta, kad Lietuvai reikia greitos pagalbos, todėl atsiųs sienos apsaugai pastiprinti 10 policijos pareigūnų“, – feisbuke pranešė ministrė.

Prezidentūra: į Lietuvą siunčiami sraigtasparniai sienai su Baltarusija stebėti

Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnyba „Frontex“ atsiųs į Lietuvą sraigtasparnių pasieniui su Baltarusija stebėti, šeštadienį pranešė Prezidentūra. Apie tai pranešta po prezidento Gitano Nausėdos nuotolinio vaizdo susitikimo su „Frontex“ vadovu Fabrice'u Leggeri (Fabrisu Legžeri), Lietuvai stengiantis susidoroti su išaugusiais nelegalios migracijos iš Baltarusijos srautais.

Per pastarąją parą sulaikytas 31 nelegalus migrantas

Nuo penktadienio ryto iki šeštadienio ryto pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 31 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą. Liepą tai buvo mažiausias per parą sieną bandžiusių kirsti tokių užsieniečių skaičius. Jau ketvirtą parą iš eilės neteisėtai sieną iš Baltarusijos kirtusių migrantų skaičius neviršijo 100. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1 577 neteisėti migrantai.
Aktualijos 2021-07-10

Prezidento patarėja: į Lietuvą turėtų atvykti daugiau Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų

Išaugus nelegaliai migracijai iš Baltarusijos, į Lietuvą turėtų atvykti daugiau Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja. „Kaip žinoma, jų jau 30 atvyko į Lietuvą. Dar planuojamas papildymas“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė šalies vadovo vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė. Tikslių skaičių ji neįvardijo.
Aktualijos 2021-07-08

Per pastarąją parą sulaikyti 134 į Lietuvą patekę nelegalūs migrantai

Nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 134 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1 232 neteisėti migrantai, o praėjusi savaitė pagal jų skaičių buvo rekordinė. Ketvirtą parą iš eilės nelegaliai į Lietuvą bandantys patekti užsieniečiai dažniausiai rinkosi kelius per Druskininkų savivaldybės teritoriją. Nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto VSAT pareigūnai sulaikė 134 migrantus.

Šeštadienį sulaikyti migrantai bandė užpulti pareigūnus ir net tarnybinį šunį

Nelegalių migrantų srautas į Lietuvą ir toliau išlieka didelis. Šeštadienį sulaikyta dar daugiau nei 100 migrantų, kai kurie jų bandė užpulti pareigūnus ir net tarnybinį šunį. Agresyvūs buvo nelegalai iš Afrikos, juos pasieniečiai tramdė ašarinėmis dujomis ir net šūviais į orą. Migrantų srautui pasisukus link Druskininkų, kurorto meras sako, kad apgyvendinti atvykėlius nėra kur, o ir nėra didelio noro dėl saugumo. Dalis nelegalų jau įsikūrė vos pusę tūkstančio turinčio KĄpčiamiesčio mokykloje.

EK pirmininkė: svarstoma parama Lietuvai dėl nelegalių migrantų

Lietuvoje viešinti Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen pabrėžė, kad nelegalūs migrantai iš Baltarusijos nėra tik Lietuvos problema. EK pirmininkė žadėjo, kad Europa nepaliks Lietuvos ir svarsto finansinę paramą. Penktadienį Lietuvoje vieši EK pirmininkė U. von der Leyen. Čia ji susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda ir premjere Ingrida Šimonyte. Susitikimo metu daug dėmesio skirta ir nelegalių migrantų iš Baltarusijos problemai aptarti.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovas planuoja atvykti į Lietuvą

Liepą į Lietuvą ketina atvykti Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovas Fabrice'as Leggeri, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Konkreti galimo vizito data ministerijos pranešime kol kas nenurodyta. Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius penktadienį susitiko su „Frontex“ vadovu ir kitais agentūros atstovais bei aptarė neteisėtos migracijos per Lietuvos ir Baltarusijos sieną situaciją.
Aktualijos 2021-06-25

Lietuvos pasieniečiai laukia pastiprinimo: apie 10 pirmųjų „Frontex“ pareigūnų atvyks jau netrukus

Apie 10 pirmųjų Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ misijos pareigūnų į Lietuvą turėtų atvykti liepos pradžioje, sako pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas. „Planuojama, kad pirmieji europiečiai pasieniečiai į Lietuvą prie Baltarusijos sienos atvyks nuo liepos 1 dienos. (...) Apie dešimt pareigūnų galėtų būti“, – BNS ketvirtadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas R. Liubajevas.
Aktualijos 2021-06-17

ES sienų apsaugos vadovui – kaltinimai dėl neteisėtos migrantų deportacijos

Pasirodžius naujiems kaltinimams piknaudžiavimu, kuriuos Briuselis laiko „labai neraminančiais“, dideja spaudimas Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) vadovui Fabrice'ui Leggeri. Naujausi pranešimai apie galimus pažeidimus pasirodė agentūrai imantis didesnio vaidmens patruliuojant ES sienas. Migracija – visoje ES aštri tema ir šūkis, telkiantis kai kuriose šalyse vis reikšmingesne politine jėga tampančius kraštutinius dešiniuosius.
2021-02-06

Nuskendus valčiai žuvo 9 žmonės: tarp jų – 5 vaikai

Keturios moterys ir penki vaikai žuvo penktadienį prie Turkijos krantų nuskendus migrantų valčiai, pranešė pakrančių apsaugos pareigūnai. Valtis nuskendo prie vakarinės Balikesyro provincijos krantų, sakoma pakrančių apsaugos pareigūnų pranešime. Laive buvusių migrantų pilietybė nenurodyta. Dar penki į Graikijos Lesbo salą plaukusios valties keleiviai buvo išgelbėti. Ja plaukė iš viso 17 žmonių. Kol kas informacijos apie kitus tris valtyje buvusius žmones nėra. Turkijoje apsistojo maždaug 4 mln.
2019-05-03

D. Grybauskaitė: kovai su migracija Europoje būtini ilgalaikiai sprendimai

Europos Sąjunga (ES), nepaisant prieš dvejus metus pasirašyto susitarimo su Turkija, vis dar yra traukos centras geresnio gyvenimo ieškantiems ekonominiams migrantams, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ketvirtadienį Austrijos mieste Zalcburge su kitų ES šalių lyderiais susitikusios Lietuvos vadovės teigimu reikalingi ilgalaikiai ir veiksmingi sprendimai, kurie padėtų panaikinti nelegalios migracijos priežastis, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

ES sienų apsaugos agentūros vadovas: Ispanija gali būti naujas migrantų traukos centras

Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros vadovas sekmadienį perspėjo, kad migracijos kelias per vakarinę Viduržemio jūros dalį iš Maroko į Ispaniją gali tapti nauju svarbiu migrantų maršrutu. „Jei klausiate manęs, koks dabar didžiausias mano rūpestis, pasakyčiau, kad Ispanija“, – vokiečių laikraščiui „Welt am Sonntag“ sakė „Frontex“ vadovas Fabrice'as Leggeri.
2018-07-08

ES skelbs naujus pasiūlymus dėl išorinių sienų apsaugos

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris penktadienį pareiškė, kad rugsėjį bus pristatyti nauji pasiūlymai, kaip apsaugoti Europos Sąjungos išorines sienas. J.-C. Junckeris sakė, kad bus siūloma nuo 2020-ųjų į pasienio postus išsiųsti 10 tūkst. pareigūnų, ES siekiant susidoroti su migrantų antplūdžiu, sukėlusiu visoje Bendrijoje politinę įtampą. „Iš pradžių norėjome dislokuoti 10 tūkst. pasienio apsaugos pareigūnų iki 2027-ųjų.
2018-07-06

ES susitarimo dėl migracijos pagrindinės nuostatos

Po devynias valandas trukusių sunkių derybų Europos Sąjungos lyderiai anksti penktadienį pasiekė susitarimą dėl migracijos. Pagrindiniai viršūnių susitikime Briuselyje pasiekto susitarimo elementai yra „išlaipinimo platformos“, „kontroliuojami centrai“ ir Bendrijos išorinių sienų stiprinimas.
2018-06-29

Paaiškėjo, kas temdys E. Macrono ir A. Merkel derybas dėl ES

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį vyks į Vokietiją, kur su kanclere Angela Merkel planavo tartis dėl eurozonos reformų, bet nesutarimai tarp Europos Sąjungos (ES šalių dėl migracijos tikriausiai dominuos šio susitikimo darbotvarkėje. Mesebergo pilyje Berlyno šiaurėje vyksiantis Prancūzijos ir Vokietijos ministrų susitikimas laikomas vienu esminiu, siekiant suderinti pozicijas prieš artėjantį ES viršūnių susitikimą birželio pabaigoje.
2018-06-17

Devynios šalys sieks sienų apsaugos stiprinimo

Devynios Europos Sąjungos (ES) valstybės, turinčios ES išorės sausumos sieną, Vilniuje pritarė Lietuvos iniciatyvai siekti didesnio finansavimo sienų apsaugai, kurti sienos stebėjimo standartą. Kaip informavo VRM, Lietuvos pasiūlymams pritarė Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Slovakija, Suomija, Vengrija.
Aktualijos 2018-05-18

Maltoje sudužo galimai ES valdininkus skraidinęs lėktuvas

Maltoje pirmadienį vos pakilęs iš šios šalies tarptautinio oro uosto sudužo lengvasis lėktuvas ir žuvo visi penki juo skridę žmonės, pranešė pareigūnai. Dvimotoris turbosraigtinis orlaivis „Metroliner“ netrukus po pakilimo 7 val. 20 min. vietos (8 val. 20 min. Lietuvos) laiku staiga pasviro į dešinę ir rėžėsi į žemę bei užsiliepsnojo.   Dalis degančio orlaivio korpuso atsidūrė už oro uosto, esančio salos pietinėje dalyje, teritorijos ribos.
2016-10-24

Prie Libijos krantų buvo išgelbėta 2 400 migrantų, 14 – žuvo

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link. Ištisą parą dramatišką gelbėjimo operaciją vykdžiusi norvegų laivo „Siem Pilot“ įgula ir kitas pagalbos laivas tamsoje gelbėjo migrantus – turėdami ribotus išteklius ir susidurdami su agresyviai nusiteikusiais prekeiviais žmonėmis.
2016-10-23
Į viršų