fermi

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fermi“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fermi“.

Kosmosas – natūraliai nestabilus?

Mokslininkai teigia, kad tyrinėjant Higgso bozono savybes, jiems galbūt pavyks nustatyti, koks likimas laukia kosmoso. Teorija, vadinama vakuuminiu nestabilumu, teigia, kad po milijardų metų dabartinėje visatoje gali gimti nauja ir ją pakeisti. Visa tai priklauso nuo kelių tikslių skaičių, susijusių su Higgso bozonu, kuriuos tyrėjai dabar bando rasti. Į „Higgsą panaši“ dalelė pirmą kartą Didžiajame hadronų greitintuve (LHC) stebėta praėjusiais metais.
2013-02-19

„Fermi“ atrasti tamsiosios medžiagos įrodymai kelia abejonių

Tai buvo vadinama tamsiosios medžiagos egzistavimo įrodymu, leidžiančiu tikėtis, kad galiausiai pavyks nustatyti dalelę, kuri, kaip manoma, sudaro iki 80 proc. visatos masės. Tačiau esminiai įrodymai apie tamsiosios medžiagos sąveikas mūsų visatos centre gali būti ne tokie svarūs kaip manyta. Dauguma fizikų mano, kad tamsioji medžiaga sudaryta iš silpnai sąveikaujančių masyvių dalelių (angl. weakly interacting massive partical – WIMP), kurios su įprasta medžiaga sąveikauja tik per trauką.
2012-11-07

Supernovos – kosminių spindulių šaltinis?

Žvaigždė, skleidžianti galingus gama spindulius, gali padėti astronomams išsiaiškinti vienų greičiausiai Visatoje sklindančių dalelių kilmę. NASA kosminis teleskopas „Fermi“ aptiko gama spindulius, didžiausią energiją turinčią šviesą, sklindančius iš suirusio Tycho supernovos, 1572 metais sprogusius žvaigždės, sluoksnio. Šis atradimas gali padėti astronomams nustatyti kosminių spindulių, ypač greitų subatominių dalelių, nuolat susiduriančių su Žemės atmosfera, kilmę, rašo SPACE.com.
2011-12-29

„nVidia“ pristatė naujos kartos vaizdo procesorių architektūrą

Bendrovė „nVidia“ pranešė pristačiusi naujos kartos vaizdo procesorių mikroarchitektūrą kodiniu pavadinimu „Fermi“. Ji bus naudojama ir superkompiuterių procesorių gamybai. „Fermi“ mikroarchitektūra bus naudojama gaminant „GeForce“ vaizdo plokščių 300-osios serijos modelius, naujus „Quadro“ ir „Tesla“ vaizdo procesorius. Branduolių skaičius padidės nuo 240 iki 512, be to, jie greičiau apdoros duomenis.
2009-10-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų