faina kukliansky

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „faina kukliansky“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „faina kukliansky“.

Garso įrašu mokiniai užfiksavo, kaip juos auklėja prestižinės sostinės gimnazijos direktorė: tėvai pasipiktinę

Keli į Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnaziją vaikus vedantys tėvai skundžiasi, esą gimnazijos direktorė Ruth Reches prieš mokinius naudoja psichologinį smurtą. Savo ruožtu gimnazijos savivaldos atstovai sako skundų dėl mokytojų ar direktorės elgesio nesulaukę. Aiškėja, kad konfliktas įsiplieskė po to, kai viena gimnazijos mokytoja penkiems mokiniams parašė pastabas už pamokos trukdymą. Direktorė bandė sudrausminti mokinius.
Aktualijos 2024-05-08

Dėl kompensacijų už privataus žydų turto nusavinimą kreipėsi beveik 1000 asmenų

Iki praėjusių metų pabaigos Geros valios fondas (GVF) sulaukė 949 paraiškų kompensacijoms už privataus žydų turto nusavinimą gauti. Visgi kol kas išmokos dar neskirstomos – tai bus daroma po to, kai visi paraiškų teikėjai bus patikrinti dėl teisėtumo gauti šią kompensaciją, sako Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. „Kompensacijos nebus dalinamos tol, kol nebus patikrintos visos aplikacijos, kadangi nežinome, kiek žmonių iš tikrųjų turi teisę gauti tas išmokas.

Lietuvos žydai sureagavo į paminklo Druskininkų geto kaliniams nuvertimą: tai dar vienas antisemitinis išpuolis

Druskininkuose nuverstas paminklas žydų geto kaliniams yra dar vienas antisemitinis išpuolis, sako Lietuvos žydų bendruomenė. Pasak pirmininkės Fainos Kukliansky, tokie veiksmai panašėja į organizuotą veikimą. „Vandalizmo aktas Druskininkų Šv. Jokūbo gatvėje, kur 1941–1943 m. nacistų įkurtame gete kalėjo, o vėliau buvo nužudyta apie 900 žydų, yra dar viena antisemitinių išpuolių grandies jungtis“, – skelbiama Lietuvos žydų bendruomenės „Facebook“ paskyroje.

Žydų bendruomenės pirmininkė: žudikams negali būti jokio pateisinimo ir pasigailėjimo

Šių metų spalio 9 d. teroristinei grupuotei „Hamas” užpuolus Izraelio valstybę, pasaulis stebi nesuvokiamo žiaurumo apraiškas, kai grobiami ir žudomi vaikai, moterys, neįgalieji bei senukai, įkaitai naudojami kaip skydas, vykdomi vieši kankinimai ir egzekucijos, teigiama pranešime žiniasklaidai. Tvirtai pareiškiame, kad Izraelis yra suvereni valstybė. Niekas neturi teisės jos pulti, veržtis į teritoriją ir žudyti žmonių. Žudikams negali būti jokio pateisinimo ir pasigailėjimo.

Žydė prabilo apie karą ir ką išgyvena žmonės Izraelyje: „Panika šalyje“

Šeštadienį teroristinė palestiniečių grupuotė „Hamas“ pradėjo Izraelio puolimą. Šalį sukaustė panika: žmonės puolami tiesiog gatvėje, o turistai laukia, kol jų valstybės pargabens juos namo. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky trumpai pasidalino, kokia situacija Izraelyje šiuo metu. „Yra blogai. Visi, kas gali, išėjo kariauti. Žmonės traumuoti. Ne visi yra jauni ir sportiški, kažkam nubėgti iš 3–4 aukšto į požeminę slėptuvę yra pakankamai sunku.

Prakalbo žydų bendruomenės pirmininkė Kukliansky: štai, kaip saugosi nuo grėsmių

Tęsiantis neramumams Izraelyje, Policijos departamentas pranešė stiprinantis patruliavimą prie sinagogų ir kitų žydams svarbių vietų. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sako, kad tokia iniciatyva priimta laiku, mat teroristai provokacijas gali rengti ir Lietuvoje.

Kukliansky: antisemitiški pasisakymai iš valdžios tribūnų kelia pasišlykštėjimą ir pyktį

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sako, kad antisemitiniai pasisakymai iš valdžios tribūnų kelia ne baimę, bet pasišlykštėjimą ir pyktį. Todėl, pasak jos, tokie pareiškimai turi būti pasmerkti. Visgi, F. Kukliansky apgailestavo, kad šiandien tokių neapykantą skatinančių kalbų ji girdi vis daugiau. „80 metų yra daug. Bet ne per daug, kad pamirštume antisemitizmo keliamą grėsmę.

Ypatingą progą mini Lietuvos žydai: „Mums tai labai brangi šventė“

Vilnių drebinant sostinės dienų renginiams, žydų bendruomenė kartu šventė Europos žydų kultūros dieną. Joje – dainos, šokiai, istorinė atmintis ir tradiciniai patiekalai, kuriuos vilniečiai galėjo čia pat išmokti pasigaminti patys. Žydų bendruomenės namuose Vilniuje susirinkę bendruomenės nariai ir kiti vilniečiai kimba į darbą. Vilniui švenčiant 700 metų sukaktį, žydų bendruomenė pasiruošė tešlos ir pasišovė čia iškepti tiek pat beigelių. „700 beigelių Vilniui.

Žydų bendruomenės vadovė: valstybė turi reaguoti į Žemaitaičio pasisakymus

Valstybė turi reaguoti į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio antisemitinio pobūdžio pasisakymus, teigia Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky. „Pirmoje vietoje čia visgi turėtų būti valstybės reakcija. Šiandien yra trėmimų diena, kiek žydų buvo ištremta iš Lietuvos, kiek nacionalizuota jų turto, ir procentine dalimi buvo ištremta tikrai didelis skaičius žydų.

Lietuvos žydų bendruomenė ragina Ukmergėje nukelti paminklą Krikštaponiui

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky susitikusi su Ukmergės meru Dariumi Varnu bendruomenės vardu paragino nukelti paminklą Lietuvos partizanų Vyčio apygardos vadui Juozui Krikštaponiui, siejamam su dalyvavimu Holokauste, penktadienį pranešė bendruomenė.  Dėl šio paminklo dar 2021-aisiais Vyriausybė kreipėsi į Ukmergės rajono savivaldybę, tačiau, pasak bendruomenės, klausimas nebuvo išspręstas.
REKLAMA
REKLAMA

Žydų bendruomenė Marką Zingerį prisimins kaip išmintingą, teisingą žmogų – bendruomenės pirmininkė

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) rašytoją, vertėją, ilgametį Vilniaus Gaono žydų muziejaus vadovą Marką Zingerį prisimins kaip išmintingą, teisingą žmogų, sako bendruomenės vadovė Faina Kukliansky. „Labai gaila, kad taip anksti ir taip staigiai išėjo žmogus, mes, Lietuvos žydų bendruomenė, jį prisimename kaip išmintingą, teisingą žmogų, tikrą mūsų bendruomenės narį“, – BNS ketvirtadienį sakė LŽB pirmininkė F. Kukliansky.
Aktualijos 2023-04-20

Siūlymą skirti 37 mln. už žydų turtą išvadino antikonstituciniu: Kukliansky ragina neskleisti „nepatvirtintų tiesų“

Įstatymo dėl kompensacijų už žydų nekilnojamąjį turtą pataisas Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas vadina antikonstitucinėmis ir diskriminuojančiomis.

Kukliansky: naujų kompensacijų žydams tvirtinimas bus išbandymas Lietuvai

Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky sako, kad premjerės siūlomos kompensacijos už nusavintą privatų žydų turtą bus išbandymas Seimui ir visai Lietuvai. Ji pripažino, kad projektas dėl naujų 37 mln. eurų kompensacijų yra kompromisinis, tačiau bendruomenė jį vertina teigiamai. „Mes tai labai vertiname. Aš manau, kad bus kritikos iš visur.

Žydų bendruomenės pirmininkė reikalauja pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, reaguodama į parlamentaro Valdo Rakučio komentarą Holokausto tema, reikalauja Generalinės prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo ir iškraipymo. „Aš, atstovaudama Lietuvos žydų bendruomenę, reikalauju (...) generalinio prokuroro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo ir iškraipymo. Pabarimai mūsų netenkina.

Kukliansky apie Veisaitės mirtį: šventi žmonės išeina per šventes

Mirusi intelektualė, teatrologė, literatūrologė, žmogaus teisių aktyvistė Irena Veisaitė buvo išskirtinio gerumo žmogus ir nejautė pykčio nepaisant daugybės skaudžių gyvenimo smūgių, sako Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. „Mums tai yra didelė netektis. Ką darysi – žmonės išeina ir tegu ilsisi ramybėje. Žinote, sako, kad šventi žmonės per šventes išeina. Ji išėjo per Chanuką“, – BNS penktadienį sakė F. Kukliansky.
Aktualijos 2020-12-11

Skaisgirys ėmėsi gražios iniciatyvos: atidengė skulptūrą

„Selindžerio giminė buvo kilusi iš Sudargo, mažo žydiško miestelio prie Lenkijos ir Lietuvos sienos – ši teritorija tuo metu priklausė Rusijos imperijai“, – savo knygoje „Dž. D. Selindžeris: Pakylėtas gyvenimas“ rašė Kennethas Slawenskis, priversdamas lietuvius didžiuotis savo šaknimis.
2020-06-19

Prokuratūra pradės tyrimą dėl antisemitinių įžeidimų Seime

Prokuratūra antradienį nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo, kai Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sulaukė antisemitinių įžeidimų Seime. F. Kukliansky teigia, kad per Sausio 13-osios minėjimą Seime į ją nepažįstamas žmogus kreipėsi: „Baik teršti Lietuvą. Žydekla tu, ir ne vieta čia jums Lietuvoje“. Žydų bendruomenės pirmininkė po kelių dienų kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kad būtų nustatytas ją įžeidęs žmogus.

Kukliansky siūlo numatyti atskirą bausmę antisemitiniams nusikaltimams

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sako, jog pastaruoju metu atsirandant vis daugiau antisemitinių grafičių, Baudžiamasis kodeksas galėtų būti papildytas atsakomybe už vandalizmo aktus, nukreiptus prieš žydus. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad ir dabar kodekso nuostatos leidžia taikyti atsakomybę dėl tautinės ar religinės nesantaikos kurstymo, todėl tokia nuostata būtų perteklinė.

Šiauliuose vandalai išniekino žymaus žydų veikėjo paminklą

Incidentas Šiauliuose – ant žymaus žydų kilmės veikėjo Chaimo Frenkelio paminklo dažais užpaišyta nepadori terlionė. Žydų bendruomenė piktinasi ir vadina tai išniekinimu bei vandalizmu – nebe pirmas atvejis, kai per trumpą laiką šalyje pasirodo šios tautos atstovus žeidžiančių simbolių. Ar tai provokacija, ar prieš žydus nenukreiptas viešosios tvarkos pažeidimas, aiškinasi policija.

Grėsmė išnyko – Vilniaus sinagoga vėl veikia

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) ketvirtadienį pranešė, kad vėl atidaro savo būstinę ir Vilniaus sinagogą. „Šiandien, kartu su (bendruomenės pirmininke) Faina Kukliansky, priimtas sprendimas atnaujinti bendruomenės ir sinagogos veiklą“, – rašoma LŽB paskelbtame pranešime. Šios patalpos buvo uždarytos antradienį, aiškinant gautais grasinimais po kilusios įtampos dėl Vilniaus valdžios sprendimų atsisakyti pareigūnų Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atminimo įamžinimo.

Žodis „žydelka“ suskaldė: vieniems – ironija, kitiems – grėsmė

Žydų bendruomenės pirmininkė įsižeidė, kai Vytautas Landsbergis pavartojo žodį „žydelka“, tačiau patyręs politikas tvirtina, kad nebuvo suprasta jo ironija ir jis visai nenorėjo įžeisti Lietuvos žydų. Tvyrant įtampai, dėl kurios laikinai buvo uždaryta Vilniaus sinagoga, portalo tv3.lt kalbintas ekspertas pastebi, kad net ir nekaltas žodelis rodo buitinį antisemitizmą ir nereiktų stebėtis, dėl jautrių žydų bendruomenės reakcijų.

Seimas svarsto, kaip minėti žydų metus

Seimui ruošiantis svarstyti, kaip minėti žydų metus, Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky stebisi, kodėl su ja iniciatyva nebuvo aptarta. Antradienį Seime turėjo būti svarstomas pernai spalį registruotas projektas 2019-uosius skelbti Lietuvos žydų metais. Tačiau projekto autoriai iniciatyvą atnaujino ir pasiūlė 2020-uosius skelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų metais. F. Kukliansky piktinasi, kad dėl abiejų siūlymų su ja nebuvo kalbėta.
Aktualijos 2018-03-13

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės perrinkimą teismas pripažino neteisėtu

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB)pirmininkė Faina Kukliansky šiemet gegužę perrinkta neteisėtai, nes rinkimų išvakarėse nepagrįstai apribotas jai oponuojančiai Vilniaus žydų bendruomenei tenkantis balsų skaičius.  F. Kukliansky žada skųsti šį sprendimą, argumentuodama, kad neseniai priimtu kitu teismo sprendimu pateikiamas priešingas išaiškinimas dėl rinkimų tvarkos.
Aktualijos 2017-12-22

Kovo 11-ąją Vilniuje vėl rengiamos dvejos eitynės

Šią savaitę minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą vėl vyks dvejos – jaunųjų konservatorių ir tautininkų – organizuojamos eitynės, dėl pastarųjų nerimaujant Lietuvos žydų bendruomenei. Jaunųjų konservatorių lygos vadovas Teodoras Žukas BNS sakė, kad kovo 11-osios eitynės vyks tradiciškai nuo Nepriklausomybės aikštės iki Vilniaus arkikatedros. Jis teigė, kad joms savivaldybės leidimas nereikalingas, nes jų dalyviai žygiuos už Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir orkestro.

Vilniaus meras pasisakė dė krematoriumo šalia žydų kapinių

Teritorija šalia senųjų žydų kapinių Olandų gatvėje yra netinkama krematoriumui, dėl jo poreikio ir vietos bus klausiama vilniečių nuomonės, sako meras Remigijus Šimašius. „Reikia pripažinti, kad tai yra žydų kapinių teritorija ir akivaizdu, kad Vilniuje, kuriame 40 tūkstančių žydų gyveno prieš Antrąjį pasaulinį karą, dėl asociacijų krematoriumas žydų kapinių teritorijoje yra elementariai netinkamas. Jau vien dėl to krematoriumo toje vietoje neturėtų būti“, - BNS sakė meras.
Aktualijos 2016-02-20

Lietuvoje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Trečiadienį Lietuvoje Holokausto aukų atminimas bus pagerbtas skaitant jų vardus ir prisimenant žydų gelbėjimo istorijas. Vilniaus choralinėje sinagogoje rengiami Holokausto aukų vardų ir pavardžių skaitymai, čia taip pat bus meldžiamasi, prisiminimais dalinsis nukentėjusieji per Holokaustą.
Aktualijos 2016-01-27
REKLAMA
Iš žydų antkapių sumūrytą elektros pastotę Vilniuje  laikinai žymės atminimo lenta ( nuotr. autorių) Iš žydų antkapių sumūrytą elektros pastotę Vilniuje  laikinai žymės atminimo lenta ( nuotr. autorių)

Iš žydų antkapių sumūrytą elektros pastotę Vilniuje  laikinai žymės atminimo lenta

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky ir Kultūros paveldo departamento direktore Diana Varnaite aptarti žydų paveldo atminimo ženklinimo klausimus sostinėje.  Pasitarusi su bendruomene, nuo šiandien sovietmečiu statytą elektros pastotę Olandų gatvėje, kuriai sumūryti buvo panaudoti žydų antkapiai, savivaldybė pažymėjo atminimo lenta.

Žydų gelbėtojams įteikti Laisvės kovų dalyvių pažymėjimai

Žydų gelbėtojams ketvirtadienį įteikiant Laisvės kovų dalyvio teisinį statusą pripažįstančius pažymėjimus, skambėjo ne tik padėkos jiems žodžiai, bet ir kritika valdžiai dėl ilgai užtrukusio gelbėtojų įvertinimo. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vyriausiais specialistas Gintaras Šidlauskas apgailestavo, kad ketverius metus delsiant priimt sprendimus daug garbaus amžiaus gelbėtojų tiesiog mirė.
Aktualijos 2014-10-02

F. Kukliansky: mes apstulbę, kad kas trečio lietuvio pažiūros antisemitinės

Žinių radijas  Naujausi tyrimai, kuriuos atliko „Anti-Defamation League“, rodo, kad 36 proc. suaugusių lietuvių vadovaujasi antisemitinėmis pažiūromis, – tokie rezultatai yra blogesni nei Latvijoje ar Estijoje. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky teigia, kad pati buvo labai nustebinta tokiais rezultatais.  „Apklausos rezultatai labiausiai nustebino mus pačius. Pati nesitikėjau ir kaip žmogus nelabai jaučiu antisemitizmo aplink save.
Į viršų