endometriozė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „endometriozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „endometriozė“.

Klastinga liga guldo Lietuvos moteris: išduoda vos 1 simptomas

Endometriozė yra sudėtinga sveikatos būklė, kuriai būdinga gimdos gleivinės, vadinamos endometriumu, augimas už gimdos ribų. Ši būklė gali sukelti įvairius simptomus, nuo pilvo skausmo iki nevaisingumo. Endometriozė dažniausiai išsivysto vaisingo amžiaus moterims. „Apskaičiuota, kad 1 iš 10 vaisingo amžiaus moterų arba maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje gali sirgti endometrioze“, – sako gydytoja ginekologė Rūta Maželytė.
2024-03-17

Perspėja dėl klastingos nepagydomos moterų ligos: gali slėptis po įvairiausiais simptomais

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 1 iš 10 reprodukcinio amžiaus moterų, t. y. 190 mln. pasaulio gyventojų, serga endometrioze. Lietuvoje ši lėtinė ir nepagydoma liga diagnozuota 14,5 tūkst. pacienčių, tačiau, pasak gydytojos akušerės-ginekologės Akvilės Vilkaitienės, realūs skaičiai gali būti dar didesni.  „Endometriozę nustatyti sudėtinga, todėl pasitaiko atvejų, kai ji diagnozuojama tik praėjus 7–12 metų nuo pirmojo vizito pas medikus.
2022-01-08

Tyrėjai baigia išrasti gydymą nuo skausmingos moteriškos ligos

Maždaug 10 proc. moterų visame pasaulyje gyvena su endometrioze, skausminga ginekologine liga, kai į gimdos gleivinę panašus audinys susidaro už gimdos ribų: kiaušidėse, kiaušintakiuose, pilvaplėvėje. Nors endometriozė neturi jokio žinomo gydymo, šie nepageidaujami pakitimai gali būti pašalinami chirurginiu būdu.
2021-03-17
REKLAMA
Ginekologinės ligos (nuotr. Shutterstock.com) Ginekologinės ligos (nuotr. Shutterstock.com)

Šios ginekologinės ligos prasideda be simptomų: gydytoja patarė, kaip atpažinti laiku

Vienos ginekologinės ligos nepasireiškia jokiais simptomais, tačiau ilgainiui sukelia didelius sveikatos sutrikimus, kitos – iš karto signalizuoja, kad metas apsilankyti pas ginekologą. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė pasakoja, kad dažniausiai pasitaikančios moteriškos ligos yra kiaušidžių cistos, gimdos miomos, endometriozė ir policistinių kiaušidžių sindromas.
2020-10-28

Nenumokite ranka į skausmingas mėnesines: gali išduoti rimtą susirgimą

Endometriozė – lėtinė ir nepagydoma liga, kuria vien Didžiojoje Britanijoje serga maždaug du milijonai moterų. Šią ligą turi viena iš 10 moterų, bet jos diagnozavimas kartais užtrunka net visą dešimtmetį. Ši skausminga liga pasireiškia tuomet, kai gimdos vidiniai audiniai randami ir kitose kūno vietose – pavyzdžiui, kiaušidėse, kiaušintakiuose, pilvo ertmėje bei šlapimo pūslėje. Tiksli šios ligos priežastis nežinoma, bet manoma, kad ji yra paveldima ir priklauso nuo aplinkos faktorių.
2020-08-20
REKLAMA
Skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Skausmingos mėnesinės gali rodyti rimtą ligą

Skausmingas mėnesines patiriančios moterys (ypač jeigu ciklas skausmingas nuo pat menarchės, t.y. nuo pirmųjų menstruacijų) neretai tiesiog vartoja nuskausminamuosius ir to nesureikšmina, tačiau gydytojai primena, kad skausmingos mėnesinės yra vienas iš endometriozės požymių.
2020-06-17

Ši ginekologinė liga prasideda be simptomų: nusitaikė į moteris

Endometriozė yra labai plačiai tarp jaunų moterų paplitusi liga. Daugeliu atvejų endometriozė yra besimptomė ir praeina pasibaigus moters reprodukciniam periodui. Kita vertus, endometriozė siejama su nevaisingumu, todėl nekreipti dėmesio į šią ligą negalima. Kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo g. Vilniuje, akušerį ginekologą med. dr. Vilių Rudaitį.
2019-07-11

Ginekologė perspėja apie klastingą ligą: ją išduoda mėnesinės

Nevaisingumą lemianti liga – endometriozė, ne vienai moteriai gali būti klastingas smūgis, kadangi pirmuosius ligos simptomus pastebėti gana sudėtinga. Šios ligos pradžia dažnai pasireiškia skaumingomis mėmesinėmis ar sutrikusiu menstruacijų ciklu, o į šiuos požymius, sutiksite, moterys ne visuomet atkreipia dėmesį.
2018-05-26

Nevaisingumą ir skausmus lemianti liga, kurios užuomazgos atsiranda dar paauglystėje

Endometriozė – gana dažnai pasitaikanti moterų liga, kurios užuomazgos prasideda itin anksti. Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis 2016 metais endometriozės susirgimų atvejų užregistruota 12018, iš jų 5802 nustatyti nauji atvejai. „Dr. A. Kildos klinikos“ akušerė ginekologė Ingrida Jackūnienė teigia, jog ligos užuomazgos prasideda gana anksti, jau nuo pirmųjų mėnesinių, o po kelių metų, ligai progresuojant, jaunoms moterims kerta kaip lėtinių dubens skausmų ir nevaisingumo rykštė.
2017-09-03

Ginekologė atsako, kaip išvengti šių dienų rykštės moterims

„Moteriškos ligos“ – taip dažniausiai įvardijamas pilvo skausmas menstruacijų metu. Bloga savijauta, nervingumas, silpnumas ir nuovargis, sutrikusi peristaltika, pilvo pūtimas taip pat dažnai pateisinama „tomis dienomis“, o moterims, nuolat besiskundžiančioms stipriais pilvo skausmais, neretai netgi pasiūloma kreiptis į psichologą.
2017-03-16
REKLAMA
REKLAMA

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą

Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai. Medikų teigimu, tai viena iš priežasčių, kodėl moterys neieško specialistų pagalbos ir laukia paskutinės akimirkos, kai simptomai tampa nepakenčiami, o liga – nepagydoma. Vis dėlto žinojimas, kas yra mitas, o kas tiesa, gali padėti išvengti endometriozės padarinių.
2016-04-22

Moteriškos ligos ir natūralioji medicina

Moteriškų lytinių organų ligos dažnai būna itin klastingos: jų simptomai pasireiškia tik tada, kai liga jau gerokai pažengusi, o gydymui skirti vaistai ir procedūros ne visada veikia taip efektyviai, kaip norėtųsi. Kartais gijimo procesą galima paspartinti tinkamai subalansavus savo valgiaraštį ir gydytojo skirtas priemones derinant su vaistažolių bei maisto papildų terapija. Tik prieš pradedant ją taikyti labai svarbu pasikonsultuoti su jūsų ligos eigą stebinčiu gydytoju.
2012-07-25

Endometriozė: liga, kelianti pavojų

Endometriozė yra liga, kai į endometrą, tai yra gimdos gleivinę panašus audinys pradeda vešėti už gimdos ribų. Normaliai endometras pasišalina lauk kiekvienų mėnesinių metu, jį kiekviena moteris gali pamatyti kaip juosvai raudoną plėvelę. Endometriozės atveju endometras aptinkamas gimdoje, užgimdinėje ertmėje, šlapimo pūslėje, kiaušintakiuose, kiaušidėse, tiesioje žarnoje, ir netgi plaučiuose. Endometriozės židiniai kiaušidėse suformuoja vadinamąsias šokoladines cistas.
2012-06-06
Į viršų