eisena

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eisena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eisena“.

Sostinėje vykusi Pasaulinei mamų psichikos sveikatos dienai paminėti skirta eisena sutraukė per 1 tūkst. dalyvių

Trečiadienį Vilniuje vykusiame ėjimo renginyje „Stipresnės kartu“, skirtame paminėti Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną, dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių. Eisenoje dalyvavusios mamos su mažyliais ir šeimos žygį pradėjo nuo E. Balsio skvero ir keliavo iki Vingio parko estrados. Vingio parke renginio dalyviams miesto savivaldybės ir kitų įstaigų atstovai pristatė šiuo metu nemokamai teikiamas tėvystės įgūdžių stiprinimo paslaugas.

Maskvoje organizuoja masinę eiseną aršiausių Kremliaus kritikų atminimui: to nebuvo jau eilę metų

Partija „Pilietinė iniciatyva“ Maskvos merijai pateikė paraišką surengti eiseną dviejų Kremliaus kritikų – Boriso Nemcovo ir Aleksejaus Navalno atminimui, praneša „Moscow Times“. Tokio masto eisenos Rusijoje nebuvo organizuojamos jau eilę metų.  Nurodoma, kad eiseina turėtų vykti kovo 2 d. nuo 13 iki 16 val. vietos laiku (nuo 12 iki 15 val. Lietuvos laiku). Paraiškoje nurodoma, kad renginyje dalyvautų iki 50 tūkst. žmonių.
62 2024-02-19

Vilniuje vyks tradicinė Užgavėnių eisena

Antradienį Vilniuje vyks tradicinė Užgavėnių eisena, kurios metu sostinės gatvėmis bus lydima Morė. Kaip skelbia Vilniaus etninės kultūros centras, kasmetinė eisena antradienio popietę organizuojama nuo Odminių skvero iki Baltojo tilto. Po jos vyks ir trijų metrų aukščio Morės sudeginimo ceremonija. Į Užgavėnių šventę susirinkę persirengėliai taip pat išvys Lašininio ir Kanapinio kovas dainavimo konkurse, šokių dvikovoje bei jėgos rungtyse.

Palestiną palaikančiame renginyje – barniai ir provokacijos

Ketvirtadienį Vilniuje rengiama „Tylos eisena“ prieš smurtą Gazoje, kuri, anot organizatorių, skirta parodyti solidarumą su Palestina. Renginyje neišvengta provokacijų ir ginčų.  Vilniaus Katedros aikštėje susirinko apie 100 žmonių. Budėti atvyko bent keturi policijos ekipžai.  Neišvengta provokacijų. Į eiseną atėjo žmonės, nešini Palestinos, Izraelio, taip pat Libano, Uzbekistano ir kitų valstybių vėliavomis.

Vilniuje įvyko eisena prieš smurtą Gazoje: nepraėjo be barnių

Ketvirtadienį Vilniuje rengiama „Tylos eisena“ prieš smurtą Gazoje. Kaip teigia organizatoriai, eisena skirta parodyti solidarumą su Gazos žmonėmis. Tuo metu Lietuvos žydų bendruomenės atstovai iniciatyvos nepalaiko ir sako, kad dalyviai yra paveikti dezinofrmacijos. Vilniaus Katedros aikštėje susirinko apie 100 žmonių. Budėti atvyko bent keturi policijos ekipažai. Neišvengta provokacijų.

Kaune vyks protesto mitingas ir eisena kovai prieš skurdą Lietuvoje

Kaune antradienį vyks protesto mitingas ir eisena „Susitelkimas kovai prieš skurdą Lietuvoje“.  Jį organizuoja Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“.  Spalio 17-ąją minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Anot federacijos, absoliučiame skurde gyvena 77 tūkst. Lietuvos žmonių.

NŠA skaičiuoja streikuojančius: šiuo metu protestuoja beveik 2 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, šiuo metu mokytojų streike dalyvauja 1,9 tūkst. darbuotojų ir 100 ugdymo įstaigų. Iš beveik 2 tūkstančių streikuojančių – 1,7 tūkst. yra pedagoginiai darbuotojai, iš jų – 1675 mokytojai. NŠA duomenimis, daugiausia mokytojų streikuoja Klaipėdoje, Vilniuje, Kaišiadorių rajone, Panevėžyje bei Alytuje. Agentūra planuoja duomenis dar kartą atnaujinti vidurdienį. Penktadienį prasidėjo tikrasis mokytojų streikas, truksiantis mėnesį.

Vilniuje paminėtos Oršos mūšio metinės

Pergalės eisena penktadienį Vilniuje paminėtos 509-osios Oršos mūšio metinės. Ta proga nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų vyko Lietuvos kariuomenės orkestro eitynės ir koncertas. Minėjimo proga Garbės sargybos kuopos kariai virš Valdovų rūmų iškelė Lietuvos istorinę vėliavą, kariuomenės orkestras atliko muzikinę programą.
Aktualijos 2023-09-08

Lietuvos moksleivių sąjunga palaiko pedagogų streiką: planuoja kartu organizuoti eiseną

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), išreikšdama palaikymą streikuoti besiruošiantiems mokytojams, planuoja prisidėti prie protesto. Sąjungos prezidento Jono Trumpos teigimu, rugsėjo pabaigoje moksleiviai kartu su mokytojais ketina organizuoti eiseną. „Kartu su profsąjunga koordinuojame savo veiksmus, šiuo metu mąstome apie eiseną. Turėtų būti penki maršrutai, kuriais turėtų eiti kviečiami mokytojai su mokiniais“, – Eltai teigė J. Trumpa, pridurdamas, kad eisena planuojama nuo rugsėjo 29-osios.

Svarbu vilniečiams: šeštadienį bus ribojamas eismas, keisis viešojo transporto tvarkaraščiai

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad šį šeštadienį, gegužės 6 d., vyks lenkų sąjungos organizuojama eisena ir motociklininkų sezono atidarymas, todėl mieste yra numatyti eismo ribojimai bei galimi viešojo transporto nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių. Lenkų sąjungos eisena Nuo 11.30 val. dalyviai rinksis prie Nepriklausomybės aikštės ir eis Gedimino prospektu, Šventaragio, Universiteto, Šv. Jono, Pilies, Didžiąja, Aušros Vartų gatvėmis iki pat Aušros vartų, o nuo 16:00 val.
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos kraštutiniai dešinieji per Nepriklausomybės dienos eiseną kalbėjo apie Ukrainą

Kasmet Varšuvoje nacionalistų grupių rengiama Nepriklausomybės dienos eisena daug metų būdavo proga kraštutiniams dešiniesiems pademonstruoti lenkų pasididžiavimą, bet per šiemetinį renginį daug kalbėta apie Ukrainą. „Hitleris miręs, bet Putinas gyvas ir kartoja istoriją su ukrainiečiais“, – per penktadienio eiseną sakė 95 metų Stanislawas Fidurskis, į pensiją išėjęs pulkininkas. Pasak jo, Lenkija galėtų suformuoti didesnę valstybę su Ukraina.
2022-11-12

Daugeliui į akis kritusį Putino ėjimą įvertino ekspertai: atskleidė priežastį

Tyrėjai mano atradę Rusijos prezidento Vladimiro Putino „neįprastai ėjimo priežastį“, kurią kai kurie sveikatos specialistai supainiojo su Parkinsono liga. Pasak mokslininkų, Rusijos prezidento Vladimiro Putino „keistai kietas ėjimas“ gali būti ne Parkinsono liga, skelbė dailystar.co.uk. Mokslininkai mano, jog „kieto ėjimo“ priežastis gali būti susijusi su jo KGB mokymais.
2022-03-10

Vengrijos sostinėje – didžiulė LGBT eisena: supykdė 1 įsigaliojęs įstatymas

Vengrijos sostinėje praūžė didžiulė gėjų bendruomenės eisena. Šalies seksualinės mažumos ir jų rėmėjai protesto metu keikė prieš juos nukreiptą šalies vyriausybės politiką ir ką tik priimtą įstatymą, kuriuo mokyklose nepilnamečiams draudžiama aiškinti apie gėjus ir translyčius asmenis. Tūkstančiai vengrų LGBT bendruomenės narių ir jų rėmėjų susirinko sostinės Madacho aikštėje.
2021-07-25

Vilniuje – eisena išreiškiant solidarumą su Baltarusijos moterimis

Daugiau kaip šimtas žmonių šeštadienį Vilniuje eisenoje išreiškė solidarumą su Baltarusijos moterimis. Į renginį prie Seimo susirinkę eisenos dalyviai, nešini istorinėmis baltai raudonomis Baltarusijos vėliavomis, per protestus Baltarusijoje sumuštų protestuotojų nuotraukomis bei gėlėmis, patraukė link Rotušės. Eisenoje dalyvavo ir Lietuvoje gyvenanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Ji sakė esanti dėkinga visiems žmonėms, atėjusiems į eiseną.
2020-10-10

Už dalyvavimą eisenoje siūlo atlygį: už dvi valandas – po 20 eurų

Už dalyvavimą eisenoje ir vėliavų nešimą galima užsidirbti pinigų. Antradienį socialiniame tinkle pasirodė skelbimas, kuriame raginta prisijungti prie šeštadienį vyksiančios Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės dienos minėjimo eisenos ir už dvi valandas užsidirbti 20 eurų. „Liepos 4 dieną (šeštadienį), preliminariai 10 – 12 val., ieškau 100 asistentų. Taip, teisingai – 100. Vėliavėlių nešimas eisenoje. 10 val. susirenkame, 10.30  – 11 val. 45 min. žygiuojame, 12 val.

Sostinėje tūkstančiai žmonių Vasario 16-ąją paminėjo tradicinėje eisenoje

Minint 102-ąsias valstybės atkūrimo metines sekmadienio rytą Vilniuje iš Katedros aikštės į Rasų kapines žygiavo tūkstantinė jaunimo eisena „Valstybingumo keliu“. Ją puošė milžiniška eisenoje dalyvaujančių mokinių, jų mokytojų nešama trispalvė, fone – kelių būgnų ritmai. Dauguma eisenos dalyvių atvyko pasipuošę tautine simbolika: kai kurie nešini Lietuvos trispalvėmis ir Vyčiais, mokyklų vėliavomis, kiti – apsirišę trispalviais šalikais.
Aktualijos 2020-02-16

Policijos saugomi „Žalgirio“ sirgaliai drebino Kauną – vėl sveikino „Rytą“

Triumfą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) jau užuodžiantys ištikimiausi Kauno „Žalgirio“ sirgaliai prieš trečiąjį finalo serijos mūšį kaip reikiant drebino Kauną savo eisena. Čia dalyvavo keli šimtai „žaliai-baltų“, traukusių vieną dainą po kitos ir judėjusių „Žalgirio“ arenos Nemuno saloje link.
2019-06-01

Įvykus darbo šventei Vytautas Landsbergis siuntė palinkėjimą

Trečiadienį Lietuvoje buvo minima Tarptautinė darbo diena, kai įvairių profesijų atstovai Vilniuje susirinko į eiseną su reikalavimais valdžiai. Susirinkusieji sakė, kad yra nepatenkinti nei alga, nei turimomis teisėmis darbe. Profsąjungų atstovai, nužygiavę nuo Seimo prie Vyriausybės, valdžiai išvardijo penkis reikalavimus. Tiesa, klausytis šių reikalavimų iš valdžios renginyje nebuvo kam.

„Žalgirio“ sirgaliai plūsta į mūšį su „Rytu“: juos saugo ginkluoti pareigūnai

Ištikimiausi Kauno „Žalgirio“ sirgaliai pasirengę užkurti tikrą pirtį sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje, kur sieks pergalės prieš „Rytą“ šalies krepšinio grandų akistatoje. Prieš rungtynes „Žalgirio“ sirgaliai surengė eiseną ir traukdami dainas pasiekė mačo vietą. Lydimi ginkluotos policijos jie žygiavo Kalvarijų g. ir pasuko V.Gerulaičio gatvėn. Čia jie traukė dainas, skanduotes ir susilaukė daugybės dėmesio.
2019-03-10

Kauno „Žalgirio“ širdyje – galinga „Ryto“ sirgalių eisena

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygą drebina amžinų priešininkų akistata – Kauno „Žalgiris“ namuose priima Vilniaus „Rytą“. Prieš šios dvikovos pradžią svečių komandos gerbėjai paminėjo 20-ies metų sukakties jubiliejų, bei surengė eiseną visai šalia „Žalgirio“ klubo širdies – Nemuno saloje įsikūrusios arenos.
2018-12-09

Belgrado policija nepritarė gražiai „Žalgirio“ sirgalių akcijai

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai penktadienį ketino žygiu nuo Belgrado centro iki arenos pažymėti Eurolygos pusfinalį. Vis dėlto Belgrado policija neleido gausiam aistruolių būriui žygiuoti Serbijos sostinės gatvėmis. Eisenoje sirgaliai tikėjosi sulaukti daugiau nei 300 lietuvių, bet dabar ji neįvyks dėl neva saugumo sumetimų. Tik rungtynių metu galima bus paskaičiuoti, kiek „Štark“ arenoje bus „Žalgirio“ sirgalių.
2018-05-18

50-ojoje „FiDi“ – atnaujintas Dinas Zauras ir politiniai debatai

 Sostinėje šeštadienį vyks 50-oji Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto šventė. Per renginį žmonės tradiciškai galės linksmintis fizikų sukurtuose atrakcionuose ar dalyvauti koncerte. Jubiliejaus proga Lietuvos bankas išleido proginę 1,5 euro monetą, o Lietuvos paštas – specialų pašto ženklą.
Aktualijos 2018-04-07

Kovo 11-osios eitynėse skambėjo: „Lietuva – lietuviams“

  Į tautininkų eitynes sekmadienio pavakarę sostinės Katedros aikštėje susirinko apie tūkstantis žmonių.   Jų dalyviai skandavo kritikuojamą šūkį „Lietuva – lietuviams“, nešė plakatą su užrašu „Lietuva – lietuviams“ trispalvės fone, Lietuvos valstybės ir istorines, Ukrainos, Latvijos, Estijos vėliavas, audeklus su užrašu „Astravui – ne“. Būtent dėl šūkio „Lietuva – lietuviams“ eitynės susilaukia kritikos kaip nacionalistinės.

Tautininkams – skaudi žinia iš Vilniaus valdžios

Sostinės valdžia nesuderino tautininkų organizuojamų eitynių su deglais nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės penktadienį minint valstybės atkūrimo šimtmetį. Tokį sprendimą savivaldybės renginių komisija argumentuoja teigdama, kad eitynės kirstųsi su oficialiais renginiais. Eitynių organizatorius, Tautininkų sąjungos vadovas Sakalas Gorodeckis tai vertina kaip bandymą trukdyti eitynėms ir sako, kad žmonės į jas gali susirinkti ir be savivaldybės leidimo.

Kasmetinėje studentų eisenoje – spalvingi fantazijos pliūpsniai

Rugsėjo 1-ąją studentai dar nesuka galvų dėl praleidžiamų paskaitų, dėl piktų dėstytojų ar sparčiai artėjančios egzaminų sesijos – tą rodo kasmet mokslo metų pradžioje rengiama tradicinė Vilniaus universiteto (VU) studentų eisena Gedimino prospektu.
2017-09-01

„Gėjų eitynės“ sostinėje: didesnių incidentų nebuvo užfiksuota

Vilniuje šeštadienį vykusiose seksualinių mažumų eitynėse „Už lygybę“ dalyvavo nuo 1,5 iki 2 tūkst. žmonių, BNS informavo Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius. Pasak jo, eitynės praėjo be rimtesnių incidentų, keturi žmonės buvo sulaikyti, bet ikiteisminių tyrimų nepradėta.

Vilniuje – kasmetinė eisena pagerbiant Holokausto aukas

Vilniuje ketvirtadienį rengiama kasmetinė eisena pagerbiant Holokausto aukas - Gyvųjų maršas, bus pagerbti ir žydų gelbėtojai. Eisena popiet prasidės nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo, kur vyks aukų atminimo ceremonija - šiuo keliu ėjo Vilniaus geto kaliniai, prieš juos nužudant Panerių miške.
Aktualijos 2016-05-05

Vilniuje šventes palydėjo Trys karaliai

Pasibaigus žiemos švenčių laikotarpiui, visų sostinės gyventojų bei svečių džiugino dar vienas, įspūdingas renginys. Tai tradicinė Vilniaus miesto savivaldybės organizuojama Trijų Karalių eisena, kurios centre – spalvingais kostiumais aprėdytos Trijų karalių ir jų palydos figūros. Ši eisena, pajudėjo nuo Aušros vartų ir virto šurmulingu muzikiniu žygiu senamiesčio gatvėmis iki Katedros aikštės.

Vilniuje – pirmoji šalyje mantijomis pasipuošusių advokatų eisena

Minėdami Lietuvos advokatūros dieną, pirmą kartą šalies advokatai, pasipuošę savo mantijomis, prisijungė prie pasaulinės tradicijos ir dalyvavo eisenoje „Teisingumo liepsna“. Vilniaus Gedimino prospektu ėjusių advokatų bei jų padėjėjų tikslas – priminti, kad kiekvieno advokato pareiga yra ginti žmogų ir teisėtus jo interesus. Eisena pasibaigė Tremtinių aukuro pagerbimu. Jo metu buvo prisiminti visi, kas žuvo kovoje dėl teisingumo.

Pagrindines sostines gatves okupavo griausmingi VU studentai

Rugsėjo 1-osios popietę sostinės centras griaudėjo ir dundėjo – taip naujuosius mokslo metus pradėjo didžiausio šalyje Vilniaus Universiteto (VU) studentai. Antradienio popietę nuo Seimo Gedimino prospektu judėjo dėstytojų, studentų, alumnų eisena, kuri po ilgos kelionės baigėsi universiteto centrinių rūmų Didžiajame kieme.
Aktualijos 2015-09-01

Kasmetinį gėjų paradą Turkijoje išvaikė policija

Turkijos gėjų, transseksualų, transvestitų ir jų rėmėjų eitynės šiemet sutapo su Ramadanu, kai musulmonai turi susilaikyti nuo valgymo, gėrimo, sekso ir kitų pramogų. Tačiau Stambule gėjai nesutiko paklusti policijos reikalavimams palikti gatves. Pareigūnai panaudojo jėgą. Netrukus į darbą pasitelkta vandens patranka ir visos kitos protestų tramdymo priemonės. Taip pat ir guminės kulkos.
2015-06-29

Černobylio metinėms paminėti – zombių eisena Vilniaus centre

 Šiandien jau trečius metus iš eilės Černobylio katastrofos metinėms paminėti Lietuvos žaliųjų partija surengė teatralizuotas zombių eitynes "O, kas, jeigu..."? "Zombių minia", nešina plakatais, skelbiančiais radiacijos baisumus 13.30 pajudėjo nuo Šermukšnių gatvės, Jakšto g., Gedimino pr. ir patraukė į V. Kudirkos aikštę Vilniaus centre.

Naujus studijų ir mokslo metus Vilniaus universitetas pradeda su K. Donelaičiu

Rugsėjo 1 d. Vilniaus universitetas iškilmingai paskelbs naujų mokslo ir studijų metų pradžią ir atidengs atnaujintą K. Donelaičio paminklą. 9.00 val. universiteto Bibliotekos kieme bus tradiciškai iškelta universiteto vėliava ir atidengtas paminklas grožinės literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui. 15 val. Vilniaus universiteto dėstytojų, studentų ir alumnų eisena Gedimino prospektu, Šventaragio ir Pilies gatvėmis žygiuos į universiteto centrinių rūmų Didįjį kiemą. 15.30 val.
2014-08-29

Šimtai pusnuogių moterų išžygiavo į gatves ginti savo teisių

 Sekmadienį jau septintus metus iš eilės vyko tarptautinė moterų, ginančių savo teises diena, rašoma dailymail.co.uk.  Šimtai apsinuoginusių feminisčių išėjo į gatves nešinos plakatų, kuriuose aiškiai išdėstytos reikalaujamos sąlygos: lygios nuogybės teisės moterims ir vyrams. „Jeigu vyrai į viešumą gali išeiti be palaidinės, tai ir moterys vertos to paties. Jei atvirkščiai, tai vyriškajai giminei taip pat reikėtų prisidengti“, – apie savo užmojus pasakoja misijos organizatorės.
2014-08-25

Krikščionių bažnyčių atstovai kviečia vienytis bendroje šeimos šventėje

Keturių krikščioniškų bažnyčių atstovai birželio 1-ąją visas Lietuvos šeimas kviečia į Vilniuje vyksiančią šventę „Šeima – gyvybės lopšys“. Katalikų, Ortodoksų, Evangelikų liuteronų bei Evangelikų reformatų rengiama šventė, skirta Šeimos metams, taip pat sutampa su Lietuvoje šiemet birželio 1-ąją minimomis Vaikų gynimo bei Tėvo dienomis.
Lietuva 2014-05-28

Sekmadienį Vilniuje – eisena už šeimą

Šį sekmadienį, gegužės 18 d., 13 val. Katedros aikštėje, grojant trankiems pučiamųjų orkestro „Trimitas“ ritmams, rinksis ir rikiuosis Šeimų eisenos dalyviai. Daugiavaikių šeimų asociacijos MES kartu su banku „Bigbank“ organizuojama eisena Gedimino prospektu žygiuos iki pat Lukiškių aikštės, kur jos dalyvių ir visų vilniečių bei miesto svečių lauks smagus koncertas ir jau penktus metus iš eilės rengiamo konkurso „Metų gausi šeima“ nugalėtojų apdovanojimai.
Lietuva 2014-05-16

Iškilmingoje Kovo 11-osios eisenoje sublizgėjo Ukrainos šalininkai

Stebėti iškilmingo Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ir išklausyti sveikinimo žodžių į Nepriklausomybės aikštę susirinko tūkstantinė minia vilniečių. Daugelis jų buvo pasipuošę Lietuvos atributika, palaikantys Ukrainą mosavo šios šalies vėliavėlėmis. Pasibaigus oficialiai sveikinimo daliai prasidėjo eitynės Gedimino prospektu, į kurias įsitraukė daugelis iš šalies įvykius stebėjusių žmonių.

Maidano aktyvistai rengia eiseną Ukrainos Rados link

Arnas Mazėtis (Kijevas), LRT radijas, LRT.lt Ketvirtadienio rytą Kijevo Nepriklausomybės aikštės aktyvistai rengia eiseną Ukrainos Rados link. Deputatai toliau bandys ieškoti sprendimų, kaip įgyvendinti konstitucinę reformą. Opozicinė „Tėvynės“ partija pakvietė visus Maidano dalyvius ketvirtadienį ryte dalyvauti eisenoje nuo Nepriklausomybės aikštės Aukščiausiosios Rados link. Instituto gatvėje, kurioje rengiama eisena, sutelktos gausios milicijos ir specialiųjų dalinių pajėgos.
2014-02-06

Neramumai Ukrainoje: Kijevo gatvėmis nugriaudėjo mitinguotojų eisena

Pirmadienį vakare ukrainiečiai surengė įspūdingą eiseną prieš vykdomą politiką jų šalyje – prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir Vyriausybės. „Kijeve, kelkis“, – eidami nuo Nepriklausomybės aikštės, pagrindinių sostinės gatvių link skandavo mitinguotojai. Šiandien buvo atidarytas eismas kai kuriose Kijevo gatvėse, tačiau į gatves suplūdę mitinguotojai sustabdė automobilių eismą.
2013-12-16

Nepriklausomybės eisenos dalyviai Varšuvoje užpuolė Rusijos ambasadą

Lenkijoje protestuotojai padegė šalia Rusijos ambasados Varšuvoje esantį policijos postą ir veržėsi prie policijos žiedu apsuptos ambasados, informuoja reuters. Lenkijos riaušių policija panaudojo gumines kulkas radikalių dešiniųjų grupėms i6sklaidyti. Grupes sudarę veidus prisidengę jaunuoliai mėtė akmenis, pirotechnikos gaminius ir padegė keletą stovinčių mašinų. Eisena yra kasmetinis renginys, kuriuo siekiama paminėti Lenkijos nacionalinę nepriklausomybės dieną.
2013-11-11

Vilniuje pirmą kartą surengta gyvūnų eisena

Vidurdienį Vilniuje vykusioje gyvūnų eisenoje buvo siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į kaniterapiją (užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis). Eisenoje dalyvavę kelios dešimtys gyvūnų šeimininkų bei jų augintinių prašė reglamentuoti III lygio kaniterapiją. Eisenos metu keturkojų šeimininkai ir jų augintiniai žygiavo Gedimino prospektu ir Vilniaus gatve iki Sveikatos apsaugos ministerijos.
Lietuva 2013-09-27

Ho­mo­sek­sua­lų ei­ty­nės Vil­niu­je: draus­ti ar leis­ti?

Rozmari, medikė: – Sakau atvirai: man tai nepriimtina. Tegu jie sau gyvena, bet nepropaguoja to. Gal dėl savo amžiaus taip kalbu, jaunimas gal kitaip galvoja, bet aš nenorėčiau, kad, pavyzdžiui, mano anūkas būtų toks. Marius, mokytojas: – Tegu eina. Anksčiau visada būdavau prieš homoseksualumą, bet dabar, kai pagyvenau Anglijoje, pamačiau visokio plauko žmonių. Tai yra normalu. Lina, būsima mama: – Aš nei prieš, nei už eitynes. Negaliu nei smerkti, nei užstoti.

Sostinėje – darbo dieną švenčiančių profsąjungų šurmulys

Trečiadienį Vilniuje eisena ir koncertu bus minima Tarptautinė darbo žmonių vienybės diena. Pasak Lietuvos profesinių sąjungos konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko, žmonės į renginius kviečiami ne protestuoti, o švęsti. "Tų protestų ir taip užtenka, daugiau bus dėmesio skiriama šventiniam aspektui. Aišku, kalbų bus įvairių, bet pagrindas bus šventė", - BNS sakė A.Černiauskas.

Misija įmanoma: kaip atsikratyti 3 kg akimirksniu

Nori numesti keletą papildomų kilogramų ne per savaitę, ne per mėnesį, o tiesiog per akimirką? Pasirūpink, kad tavo laikysena taptų nepriekaištinga – išsitiesk, pasitempk, ir tie kilogramai savaime „ištirps“, mat paprasčiausiai taps nepastebimi. Štai 10 pagrindinių tobulos laikysenos taisyklių. 1. Kad ir kas nutiktų, nugara turi būti tiesi. Ir einant, ir sėdint, ir tupint.
2013-03-12

Kovo 11-ąją gims policinė Lietuva?

Sveikindama visus Lietuvos piliečius su svarbiausia šių laikų švente – nepriklausomos valstybės atkūrimo diena, Kovo 11-ąja, jaučiuosi ir džiugiai, ir sukrėstai. Vos per 23 metus mes pamiršome, ko siekė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, „Baltijos kelyje“, daugiatūkstantiniuose mitinguose jo žmones bei idėjas palaikiusios minios. 2013 metais mes pamiršome, kad Trispalvė yra kiekvieno lietuvio vėliava ir su ja jau lyg neturėtų būti baugu pasirodyti gatvėje, viešojoje vietoje.

Kukliais vienuolių apdarais pasirėdžiusios „Femen“ aktyvistės pasisakė už homoseksualų santuokas

Lapkričio 18 d.  Paryžiuje  „Femen“ aktyvistės protestavo prieš Romos katalikų bažnyčios sprendimą nepripažinti homoseksualių žmonių santuokų.
2012-11-18

VU studentų eisena: patriotiški humanitarai ir alų bei atomą šlovinantys fizikai

Pirmadienio popietę sostinės centru nuo Seimo iki Šv. Jonų bažnyčios žygiavo spalvinga Vilniaus universiteto (VU) studentų eisena. Eisenos, skirtos paminėti mokslo metų pradžią, metu studentai buvo susiskirstę pagal fakultetus ir kiekvienas fakultetas stengėsi kuo išradingiau atkreipti į save dėmesį.
2012-09-03

Moters eisena atspindi jos seksualinį gyvenimą

Moterys niekada neatvirauja apie savo intymų gyvenimą. Bet įkišti nosį į šį slaptą pasaulį, pasirodo, įmanoma. Neseniai atliktas tyrimas rodo, jog paprasčiausias gatvės perėjimas gali atskleisti nemažai informacijos apie dailiąją lytį, rašo „Daily mail“. Belgijos seksologijos profesoriai stebėjo vaikštančių moterų video įrašus ir pagal jų eiseną sugebėjo spręsti, kaip dažnai jos patiria orgazmą.
2012-06-01

Festivalį „Skamba skamba kankliai“ užbaigė spalvinga eisena

Šeštadienį spalvinga eisena iš V. Kudirkos aikštės į Rotušės aikštę sekmadienio vakarą Vilniuje baigėsi 40-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Nuo ketvirtadienio į Vilniaus kiemus, kiemelius, aikštes ir skverus, visus vilniečius ir sostinės svečius kvietė jubiliejinis 40-asis festivalis, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų. Šių metų festivalio programoje buvo beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma.
2012-05-27

Pirmas tikras transformeris moka šokti

Pamenate nuotaikingą „Citroen C4“ reklamą, kurioje prancūzų hečbekas stovėjimo aikštelėje transformuojasi į robotą ir imą šokti? Taip, kol kas tai tik kompiuterinės animacijos sukurtas klipas, tačiau iki pirmųjų tokių robotų pasirodymų realybėje laukti liko ne tiek daug, kiek kai kam galėtų atrodyti.
2012-05-10
Į viršų