egidijus jarašiūnas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „egidijus jarašiūnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „egidijus jarašiūnas“.

Dramatiškas svarbiausio Lietuvos įstatymo gimimas: įžeistas Vytautas Landsbergis ir lemtingas monetos metimas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aušra ir po to sekę pora metų nebuvo tokie romantiški ar idealistiniai, kaip galima įsivaizduoti. Anaiptol – tarp Aukščiausiosios Tarybos deputatų tvyrojo įtampa ir nepasitikėjimas, sunkiai sutarimo ieškota esminiais klausimais, pavyzdžiui, kuriant Konstituciją. O kai kuriuos svarbius ginčus parlamentarai anuomet spręsdavo mesdami monetą.

Referendumas dėl šeimos sampratos jau įvyko

Konstitucinis Teismas (KT), išnagrinėjęs Valstybinės šeimos politikos koncepciją, nusprendė, kad šeima nėra vien tie, kurie gyvena santuokoje. Iš karto atsirado įstatymų leidėjų, kurie ėmė skųstis, kad dėl KT sprendimo neaiškumų tik dar labiau padaugėjo, todėl be visos tautos referendumo neįmanoma nustatyti, kas yra šeima. Kiek įstatymų – tiek šeimų Reikia pasakyti, kad dėl pamatinių sąvokų buvo diskutuojama ir rengiant minėtą koncepciją, ir ją priėmus 2008 metais.

P.Kūrį gali pakeisti E.Jarašiūnas

Teisingumo ministerijoje posėdžiavusi darbo grupė nusprendė, jog naujuoju Lietuvos atstovu Europos Sąjungos Teisingumo Teisme (ESTT) Vyriausybei rekomenduos siūlyti prof. dr. Egidijų Jarašiūną. Lietuva iki šių metų birželio mėnesio turi pasiūlyti naują kandidatą, kuris pakeistų 6 metams į šias pareigas paskirtą, tačiau po 4 metų atsistatydinti nusprendusį Praną Kūrį.

Į ES Teisingumo Teismo teisėjus bus siūlomas E. Jarašiūnas

Teisingumo ministerijoje posėdžiavusi darbo grupė nusprendė naujuoju Lietuvos atstovu Europos Sąjungos Teisingumo Teisme (ESTT) Vyriausybei rekomenduoti siūlyti vieną iš Konstitucijos rengėjų, Nepriklausomybės akto signatarą, prof. dr. Egidijų Jarašiūną.

Nepriklausomybės kaina

Nepriklausomybės Akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė, prisimindama Lietuvai istorinę datą, teigia, kad tik tobula tarptautinė diplomatija lėmė, jog mažytė valstybė išvengė karo. Signatarės nuoseklių autentiškų liudijimų paieškų rezultatas apstulbina: matyti, kad SSRS tik laukė tinkamos progos įgyvendinti planą, kaip jėga užimti jau Nepriklausomą Lietuvą, pakeisti jos ir strateginių pramonės objektų vadovus ir visiškai perimti į savo rankas šalies valdymą.

Moksleivių teisines žinias vertino žymiausi šalies teisininkai

Šį  šeštadienį Lietuvos Apeliaciniame teisme vyko jau devintą kartą organizuojamos Moksleivių teisinio švietimo programos („MTŠP 2009“) finalas, kuriame teisminį procesą inscenizavo geriausiai žinias programos metu įsisavinę moksleiviai, kuriuos vertino garbinga finalo teisėjų komisija: Vilniaus universiteto profesorius Egidijus Kūris, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanas Egidijus Jarašiūnas, Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo teisėjas Armanas Abramavičius ir komisija...

A.Meilutytė: Konstitucinis Teismas uzurpavo Konstituciją

Tokį Konstitucinį Teismą (KT), kokį šiandien turime Lietuvoje, laikas naikinti kaip instituciją. Taip tvirtina JAV, Kalifornijoje, gyvenanti lietuvė teisininkė Aldona Meilutytė. Ji yra neseniai pasirodžiusios knygos „Ar įmanoma pagerinti Lietuvos teismų darbą?“ autorė. Teisininkės nuomone, Lietuvoje sureikšmintas teisėjų nepriklausomumo siekinys anaiptol negarantuoja, kad jie yra nepriklausomi nuo kyšių ir politinės įtakos.

EP mandatas V. Uspaskichui vėl garantuotų neliečiamybę

Siekdamas Europos Parlamento (EP) nario mandato Darbo partijos (DP) pirmininkas Viktoras Uspaskichas gali bandyti apsisaugoti nuo teisinio persekiojimo Lietuvoje už jo vadovaujamos partijos machinacijas, rašo dienraštis „Vilniaus diena“. „EP narys Lietuvos Respublikos teritorijoje turi tokią pačią asmens neliečiamybę kaip ir Lietuvos Respublikos Seimo narys“, - rašoma Lietuvoje išrinktų europarlamentarų statuso įstatyme.

Pilietybės įstatymo projekte „Lietuvio kortos“ nėra

Teisės ekspertai, baigę rengti ir pirmadienį pristatę naujos redakcijos Pilietybės įstatymo projektą, pranešė siūlantys praplėsti dvigubą pilietybę galinčių turėti asmenų grupę ir įteisinti „Lietuvio kortą“. Tačiau įstatymo projekte „Lietuvio korta“ nėra reglamentuojama, tik siūloma tai ateityje padaryti Vyriausybei, parengiant atitinkamus teisės aktus.

Siūloma įteisinti „Lietuvio kortą“

Teisės ekspertai siūlo praplėsti dvigubą pilietybę galinčių turėti asmenų grupę ir įteisinti „Lietuvio kortą“. Prezidento Valdo Adamkaus sudarytos darbo grupės išvadas, kaip reikėtų tobulinti pilietybės santykius reguliuojančius teisės aktus, pirmadienį po susitikimo su šalies vadovu žurnalistams pristatė Vilniaus universiteto teisininkas Dainius Žalimas. Darbo grupės parengtas naujas Pilietybės įstatymo projektas pirmadienį buvo pateiktas prezidentui Valdui Adamkui.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų