eduardas vaitkus

Eduardas Vaitkus 

 

Nepriklausomas kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus. Gydytojas hematologas, politikas, baigė Kauno Medicinos Instituto Gydomąjį fakultetą, turi habilituoto daktaro laipsnį. 

2024 metų rudenį E. Vaitkus paskelbė sieksiantis prezidento posto. 

VSD įvertino Eduardo Vaitkaus prorusiškus pasisakymus: viešina tyrimo išvadas

Valstybės saugumo departamentas (VSD) konstatuoja, kad prorusišką propagandą rinkimų metu skleidęs Eduardas Vaitkus jokių ribų neperžengė. Dar prieš keletą metų Vaitkus figūravo saugumo metiniame grėsmių vertinime, o taip pat jis nesibodėjo būti drauge su dabar jau kalėjime sėdinčiu Paleckiu ir, kaip paaiškėjo, rusų FSB agentams talkininkavusia Latvijos europarlamentare.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

VSD teigia informavusi NSGK dėl Vaitkaus pasisakymų, pagrindo tyrimams kol kas nemato

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis teigia su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komitetu pasidalijęs informacija apie buvusio kandidato į prezidentus Eduardo Vaitkaus retoriką nacionalinio saugumo požiūriu, bet tyrimams pagrindo kol kas nemato. „Jeigu būtų fiksuota kokių nors ryšių su Kremliumi, tai tokie veikėjai paprastai turėtų sėdėti kalėjime, bet faktas, kad Lietuva, yra demokratinė valstybė.

Valatka apie lietuvių balsus Eduardui Vaitkui: jei palygintume su tarpukariu, tai visa Lietuva buvo prorusiška

Po pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo daugelį nustebino 7 procentai rinkėjų balsų, kuriuos surinko galimai prorusiškas kandidatas Eduardas Vaitkus. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad situacija šiek tiek taisosi ir primena apie 2019-ųjų prezidento rinkimus, kur taip pat palankumu Rusijai kaltinamas Valdemaras Tomaševskis surinko 8 procentus balsų.

Balsuoti atėjęs Vaitkus paskelbė kandidatuosiantis į Seimą

Penktoje vietoje prezidento rinkimuose likęs Eduardas Vaitkus tikina rudenį kandidatuosiąs į Seimą. Anot jo, nepaisant to, kas laimės sekmadienį vykstantį balsavimą – Gitanas Nausėda ar Ingrida Šimonytė – būsimo šalies vadovo užsienio politika bus ydinga. Todėl, tęsė E. Vaitkus, darbas parlamente leistų stabilizuoti Lietuvos diplomatines pozicijas. „Yra Šimonytė ir Nausėda – klausimas – kas yra geriau – ar velnias, ar šėtonas? Mano atsakymas visiems – jie yra vienodi.

VRK pradėjo tyrimą dėl galimos politinės reklamos Vaišvilos spaudos konferencijose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė pradėti tyrimą dėl signataro Zigmo Vaišvilos Seime rengtų spaudos konferencijų, kuriose dalyvavo ir prezidento prezidento posto siekęs Eduardas Vaitkus. Sprendimas pradėti tyrimą dėl galimos politinės reklamos priimtas peržiūrėjus ir įvertintus nuo praėjusių metų gruodžio 29 d. Z. Vaišvilos rengtas spaudos konferencijas.

Dėl Vaitkaus pasisakymų NSGK kreipsis į VSD: prašys įvertinti priešrinkiminius pasisakymus

Pro-rusiškais pasisakymais pagarsėjęs, bei keliose savivaldybėse pergalę užsitikrinęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus, susilaukė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) dėmesio – komiteto pirmininkas Arvydas Pocius patvirtino, jog komitetas kreipsis į Valstybės saugumo departamentą, prašant įvertinti Eduardo Vaitkaus pasisakymus. Šis klausimas buvo planuojamas svarstyti trečiadienio rytą vykusiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje.

NSGK diskutuos dėl Vaitkaus pasisakymų: svarstys, ar Seimo komitetui nereikia inicijuoti tyrimo

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį diskutuos, ar nereikėtų detaliau įvertinti prezidento rinkimuose laimę bandžiusio ir prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamo Eduardo Vaitkaus pasisakymų. „Buvo užduotas klausimas dėl Vaitkaus pasisakymų prieš rinkimus.

Laurynas Kasčiūnas teigia, kad Eduardu Vaitkumi galėjo pasinaudoti: „Duomenų yra“

Prorusiškojo Eduardo Vaitkaus surinkti daugiau nei 100 tūkstančių balsų privertė sunerimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narius. Jie tarsis, ką daryti, svarsto kreiptis į valstybės saugumo departamentą, kad šis atliktų analizę, ar proputiniškos Eduardo Vaitkaus kalbos, o galbūt ir ryšiai, nepažeidė Lietuvos įstatymų.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Šalčininkų gyventojai išklojo, kodėl balsavo už Vaitkų: „Pasakysiu atvirai“

Už Kremliaus propagandą skleidžiantį Eduardą Vaitkų prezidento rinkimuose balsavo 105 tūkstančiai Lietuvos piliečių. O Šalčininkuose ir Visagine jis favoritas – ten gavo daugiausiai balsų. Anot politologų, Vaitkaus populiarumą šiuose pasienio regionuose lėmė ne tik tai, kad juose gyvena lenkakalbiai ir rusakalbiai, o ir tai, kad valdantieji nerodė beveik jokio dėmesio šiems gyventojams, o tuo Vaitkus ir pasinaudojo.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Ekspertai kelia raudoną vėliavą dėl Vaitkaus – perspėja dėl ateities: „Bijojau, kad gali būti dar blogiau“

Paaiškėjo ilgai laukti prezidento rinkimų rezultatai – antrame ture susitiks prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė. Vis dėlto, dėmesį patraukė ir kontroversiškais, prorusiškais pareiškimais pagarsėjusio Eduardo Vaitkaus rezultatas – jis laimėjo dviejose apylinkėse. Ekspertai sako, jog tai rodo tiek nesėkmingą rusakalbių integraciją rytuose, tiek kitų kandidatų apsileidimą, kurie šiuose regionuose neagitavo. Iš viso už Eduardą Vaitkų balsavo apie 104 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų