dviračių takas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dviračių takas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dviračių takas“.

Iki metų pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau kaip 40 kilometrų pėsčiųjų ir dviračių takų

Iki šių metų pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau kaip 40 kilometrų naujų pėsčiųjų ir dviračių takų visoje Lietuvoje. Be to, kaip nurodoma „Via Lietuva“ išplatintame pranešime, netoli 30 kilometrų šalies pėsčiųjų ir dviračių takų šiais metais ketinama suremontuoti. „Tik patogi ir saugi pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra bei jos plėtra gali tapti realia alternatyva kelionėms automobiliais, ypač – miestų bei priemiesčių teritorijose.

Rekonstruota dalis Kuršių nerijos dviračių tako, sutvarkyta atkarpa Smiltynė-Juodkrantė

Rekonstruota dalis Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako, atvertas ruožas nuo Smiltynės iki Juodkrantės. Kaip penktadienį pranešė Neringos savivaldybė, rekonstruota 13,5 kilometrų pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa buvo pratęsta iki pirmosios Juodkrantės gelbėjimo stoties. Kartu savivaldybė atkerpia dėmesį į tai, jog rekonstrukcija vis dar vyksta ir naujojoje atkarpoje gali būti rangovų technikos. Tuo metu tako dalis nuo Pervalkos iki Nidos buvo sutvarkyta prieš kelerius metus.
2024-05-31

Vilniaus savivaldybė išardė neseniai nutiestą dviračių taką – jis kainavo 300 tūkstančių: „Niekam nerūpi“

Prieš dvejus metus Nemenčinės plente dviračių taką už kelis šimtus tūkstančių eurų savivaldybė atnaujino. Pasikeitė miesto valdžia, meru tapo Valdas Benkunskas ir dviračių taką išardė, nes, kaip anksčiau planuota, platina Nemenčinės plentą, o šalia esantis neseniai nutiestas dviračių takas trukdo rekonstrukcijos darbams. Taip buvo išvaistyti 300 tūkst. eurų.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Prieš dvejus metus savivaldybė atnaujino dviračių taką.

Papiktino planai dėl dviračių tako kirsti medžius, o meras atšovė: kertame ir dėl grožio

Neringoje kilo tikras šaršalas dėl tiesiamo dviračių tako. Paaiškėjo, kad įgyvendinant projektą, reikės nukirsti šimtus medžių, o tai kaip reikiant papiktino čia atostogaujančią Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkę Aistę Gedvilienę. Neringos meras atkerta, kad medžiai čia nėra prioritetas ir jie šalinami net dėl peizažo grožio.

Šiauliai skatins gyventojus keliauti dviračiais: iki 2030 m. įrengs ir rekonstruos per 70 km takų

Siekiant paskatinti gyventojus dažniau vietoj aplinkai taršaus automobilio rinktis dviratį, Šiaulių savivaldybė užsibrėžė tikslą iki 2030 metų mieste įrengti ir rekonstruoti dar per 70 km dviračių takų. „Viena didžiausių problemų, ne tik Šiaulių mieste, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, yra didėjantis automobilių kiekis. Pastarieji yra didžiausi mūsų miestų aplinkos teršėjai“, – pranešime spaudai teigė Šiaulių savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

„YIT Lietuva“ už 12,5 mln. eurų atnaujins paskutinį Smiltynės-Nidos dviračių takos ruožą

Bendrovė „YIT Lietuva“ gavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymą rekonstruoti du paskutinius dviračių tako tarp Smiltynės ir Nidos ruožus Kuršių nerijoje, pranešė bendrovė. 12,5 mln.
2024-01-30

Kuršių nerijos dviračių tako remontą tikimasi užbaigti šiemet

Pavasarį ketinama pradėti likusios 22 kilometrų ilgio dviračių tako Smiltynė–Nida atkarpos remontą, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Bus atnaujintos tako atkarpos nuo Juodkrantės link Pervalkos bei Preilos ir nuo jų link jūros. Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad suremontuotu taku bus galima naudotis jau šiemet.  „Jau šių metų antrąjį pusmetį dviračiais galėsime patogiai ir saugiai keliauti nuo Smiltynės iki pat Nidos“, – LAKD pranešime sako M. Skuodis.

Prasideda ilgiausios dviračių ir pėsčiųjų tako Smiltynė-Nida atkarpos įrengimas

Lietuvos automobilių kelių direkcija jau pavasarį pradės likusios pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė-Nida atkarpos pro Juodkrantę link Pervalkos, Preilos ir jūros link rekonstravimo darbus. Bendras darbų metu numatomas įrengiamo tako ilgis – beveik 22 km. Unikaliausiame Lietuvos kurorte darnių sprendimų plėtros darbus planuojama baigti per 8 mėn. nuo jų pradžios, rašoma pranešime spaudai. Dalies planuojamų darbų atlikimui Kelių direkcija jau pasirašė 3,8 mln.
2024-01-22

Dviračių takas Neringoje toliau bus tvarkomas tik įvertinus poveikį miškams

Planuojant atnaujinti likusias dviračių tako atkarpas Kuršių nerijoje būtina įvertinti naują reikalavimą dėl tokių darbų poveikio Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms bei aplink jas, teigia Neringos meras. Darius Jasaitis BNS sakė, kad tvarkant taką gali tekti kirsti medžius, todėl norima įsitikinti, ar tai nepažeistų reikalavimo, kurio laikytis įpareigojo teismas.

Dėl potvynių iškilo grėsmė dviračių takui palei Danę Klaipėdoje

Klaipėdos savivaldybė spręs, kaip gelbėti naujo dviračių tako atkarpą šiaurinėje miesto dalyje, palei Danės upę – takui pavojų kelia dėl potvynių yrantys krantai. Savivaldybė žada greitai reaguoti ir apsaugoti šį  turtą.  Savivaldybės įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas Žigintas Narmontas sako, kad miesto valdžia informuota apie gresiantį pavojų. „Mes tik žinome, kad krantų erozija kelia pavojų dviračių takui, jis pasidarys avarinės būklės ir šią problemą reikia spręsti.
Aktualijos 2024-01-07
REKLAMA
REKLAMA

Ventę su pamario gyvenvietėmis norima sujungti dviračių taku

Šilutės rajono valdžia aiškinasi galimybes tiesti dviračių taką į turistų gausiai lankomą Ventę – juo į Ventės ragą būtų galima patekti iš Kintų ir Svencelės. Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Jurkus BNS sakė, kad dviračių tako tarp Kintų ir Ventės reikia ir dėl gyventojų bei turistų priekaištų.    „Daug priekaištų gauname iš turistų, iš gyventojų, kad turime tokį gražų regioną ir neturime dviračių susisiekimo nuo Kintų iki Ventės rago“, – BNS sakė A. Jurkus.
2023-12-26

Neįvyko pirmasis Kuršių nerijos dviračių tako remonto rangos darbų viešasis pirkima

Planai kuo greičiau rekonstruoti dviračių tako Smiltynė-Nida 16-os kilometrų ilgio atkarpą kol kas nejuda į priekį ir gali užsitęsti: Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LKAD) paskelbtas pirmasis rangos darbų viešasis pirkimas neįvyko, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.   Siekiant tinkamai pasiruošti pakartotiniam pirkimui, LKAD paskelbė rinkos konsultaciją.
2023-10-06

Ruošiamasi toliau atnaujinti Kuršių nerijos dviračių taką

Likusias Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Smiltynės iki Nidos atkarpas ruošiamasi sutvarkyti 2024 metais, teigia Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Pasak jos, baigus šiuo metu vykstančius viešuosius pirkimus naujas takas bus tiesiamas nuo Juodkrantės iki Pervalkos. „Rangos darbų viešojo pirkimo procedūroms sėkmingai pasibaigus bus pradėti tako rekonstravimo darbai nuo jau rekonstruoto tako iki Pervalkos, Naglių kopos.
2023-09-24

Žinia sostinės gyventojams: keisis viešojo transporto eismas, veiks nauja stotelė

Vilniaus savivaldybės susisiekimo paslaugų įmonė JUDU praneša apie pokyčius Vilniaus Pilaitės mikrorajone. Čia įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas bei viešojo transporto stotelė. Dėl pokyčių Pilaitėje keisis kai kurie autobusų ir troleibusų maršrutai.
2023-08-14

Nausėda išbandė naują dviračių taką Kuršių Nerijoje: viskas – dabar jau duobes teks pamiršti

Smiltynėje po rekonstrukcijos oficialiai atidaryta dalis Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako  – nuo Smiltynės link Juodkrantės atnaujinta  13,5 kilometro ilgio atkarpa. Anot prezidento Gitano Nausėdos, takas padės sumažinti CO2 emisiją visoje Kuršių Nerijoje.

Smiltynėje atidaromas rekonstruotas Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių takas

Penktadienį Smiltynėje atidaroma Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako 13,5 kilometro ilgio atkarpa nuo Smiltynės link Juodkrantės. Metų pradžioje pradėti rekonstrukcijos darbai užbaigti dviejuose pradiniuose tako Smiltynė–Nida ruožuose tarp 2,1 ir 15,6 kilometro. Bendras tako ilgis yra apie 50 kilometrų, didžioji jo dalis, beveik 36 kilometrai nuo Smiltynės iki Preilos priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), likusi dalis – Neringos savivaldybei.
2023-07-21

Pagaliau: bus atidarytas Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių takas

Šį penktadienį, liepos 21 d., lankydamasis Klaipėdos apskrityje, Susisiekimo ministras Marius Skuodis atidarys rekonstruotą Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako 13,5 km ilgio atkarpą nuo Smiltynės link Juodkrantės. Tai – pirmasis žingsnis viename didžiausių dviračių takų rekonstrukcijos projektų Lietuvoje per kelerius pastaruosius ir artimiausius metus.
Aktualijos 2023-07-19

Klaipėdos apskrityje tvarkoma 18 kilometrų dviračių takų, dar dvigubai tiek laukia eilės

Klaipėdos apskrityje atnaujinama 18 kilometrų dviračių takų, esančių šalia valstybinės reikšmės rajoninių ir krašto kelių, skelbia Susisiekimo ministerija. Pėsčiųjų ir dviračių takai tvarkomi Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Šilutėje ir Neringoje. Antrojoje šių metų pusėje bus atnaujinami dar 38 kilometrų ilgio takai. „Vienas iš mūsų prioritetų – skatinti visuomenę naudotis bemotoriu transportu“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Aktualijos 2023-04-30

Kaunietis įtūžo: reikalauja pagarbos, bet kaip elgiasi patys?

Trečiadienį naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasipiktino Baltų prospekte užfiksuoto dviratininko vairavimu. Anot jo, dviratininkas turėjo galimybę važiuoti dviračių taku, tačiau pasirinko platesnį kelią ir dviratį mynė nesilaikydamas artumo prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto. „Dviratininkai dažnai iš automobilių vairuotojų reikalauja pagarbos. Tačiau kaip jie elgiasi patys? Baltų prospektas, Kaunas.
2023-04-27

Kuršių nerijoje pradėta pėsčiųjų ir dviračių tako rekonstrukcija

Ketvirtadienį Smiltynėje pradėti pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida tvarkymo pirmojo etapo darbai. 5,8 mln. eurų vertės darbus 13 kilometrų atkarpoje nuo Smiltynės iki Juodkrantės atliks bendrovė bendrovė „YIT Lietuva“, juos planuojama baigti šiemet liepą  „Pradedame įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – tvarkyti dar vieną šalies piktžaizdę – daugybę metų apleistą Neringos dviračių taką“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Aktualijos 2023-02-23

Ilgai lauktas remontas: pradedamas tvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Smiltynės iki Juodkrantės

Ketvirtadienį Smiltynėje pradedami pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida tvarkymo pirmojo etapo darbai. Šis etapas apima 13 kilometrų atkarpą nuo Smiltynės iki Juodkrantės, 5,8 mln. eurų (be PVM) vertės darbus atliks bendrovė bendrovė „YIT Lietuva“. Oficialios rekonstrukcijos pradžios renginyje dalyvaus susisiekimo ministras Marius Skuodis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir rangovo atstovai.
Aktualijos 2023-02-23

Kitąmet bus rekonstruoti dviračių takai iš Smiltynės į Nidą

Daugiau nei 13 kilometrų ilgio du dviračių tako ruožus iš Smiltynės į Nidą už  5,8 mln. eurų rekonstruos nekilnojamo turto plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Rekonstrukcijos darbai bus pradėti sausio pradžioje ir tęsis šešis mėnesius, pranešė bendrovė. Anot „YIT Lietuvos“ vadovo Kęstučio Vanago, po rekonstrukcijos dviračių takas bus platesnis ir saugesnis. Ruožai bus praplatinti iki 3,5 metro pločio, įrengta nauja asfalto danga, borteliai, horizontalusis kelio ženklinimas.
2022-12-15

Ant dviračių tako – neeilinė vyrų „romantika“: pareigūnams jų net pagailo

Policijos pareigūnai gavo įdomų pranešimą – paskambinęs praeivis teigė, kad ant dviračių tako ilsisi du neblaivūs vyriškiai. Į įvykio vietą kartu su pareigūnais vyko ir TV3 laidos „Farai“ operatorius. Vienas iš vyrų pasirinko atokesnį plotelį šalia važiuojamosios dalies, o kitas griuvo tiesiai ant dviračių tako, nuovargio priežastį pasidėjęs sau po kojomis. „Romantiškai“, – žiūrėdamas į miegalius sakė pareigūnas. „Net nežinau, ką pasakyti. Gaila kelti žmones“, – pridūrė kitas.
2022-10-01

Vengdamas partrenkti vaiką Vilniuje sunkiai susižalojo dviratininkas – nelaimė įvyko dviračių take

Vengdamas partrenkti mažametį Vilniuje sunkiai susižalojo dviratininkas. Nelaimė įvyko Vilniaus centre dviračių take, į jį išvažiavo mažametis su dviratuku. Į nelaimės vietą atvykusi greitoji ir policija, medikai pagalbą teikia prie dviračių tako ant šaligatvio gulinčiam vyrui. Aiškėja, kad tai dviratininkas – šalia dviratininko guli ir sulaužytas dviratis. Paaiškėjo, kad važiuodamas dviratininkas griuvo pats. Dviračio jis nesuvaldė, kai labai staigiai stabdė.

Vilniuje perėjoje partrenktas vyras su paspirtuku

Trečiadienį ryte Vilniuje nukentėjo paspirtuku gatvę kirtęs vyras. Jį partrenkė lengvojo automobilio vairuotoja. Maždaug apie 10 val. gautas pranešimas, kad Upės gatvėje moters vairuojamas automobilis „Volvo“ parbloškė 31 metų vyrą. Nelaimė įvyko pėsčiųjų perėjoje, prie šios perėjos yra ir dviračių takas. Juo veikiausiai ir kirto gatvę paspirtukininkas. Avariją pirmieji pastebėjo pro šalį važiavę policijos pareigūnai. Vyras važiavo išsinuomotu „Bolt“ paspirtuku.

Vilniuje dviračiu taku skriejęs dviratininkas atsitrenkė į tvorą ir prarado sąmonę

Pirmadienį vakare Vilniaus specialiosioms tarnyboms pranešta apie nelaimę Žirmūnuose. Maždaug 18 val. paskambinę žmonės sakė, kad važiuodamas palei Nerį dviračiu taku dviratininkas atsitrenkė į atitvarus ir prarado sąmonę. Atvažiavus policijai jaunuolis atsigavo, tačiau skundėsi krūtinės skausmu. Paaiškėjo, kad dviratininkas važiuodamas nuo kalniuko įsibėgėjo ir netyčia atsitrenkė į gan pavojingai šalia dviračių tako išsikišusią laikiną tvorelę. Medikai jaunuolį išvežė į ligoninę.

Bus atnaujintas pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Smiltynės iki Preilos

Lietuvos automobilių kelių direkcija ruošiasi atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Smiltynės iki Preilos. Takas bus sutvarkytas, kad atitiktų Europos dviračių takų tinklo (EuroVelo) trasų reikalavimus. Direkcija paskelbė 35 kilometrų ilgio tako projektavimo konkursą. Planuojama, kad, 2022 metais parengus projektą bus skelbiami statybos konkursai, pranešė direkcija.

Kaip išvengti skaudžių klaidų dviračių take? 8 dalykai, kuriuos privalote žinoti

Puikiai žinome, kad dviračiu kertant važiuojamąją dalį ar važiuojant bendrojo naudojimo keliu, reikia būti itin atidžiam, susikoncentruoti į aplinką, numatyti kitų eismo dalyvių veiksmus į priekį. Tačiau ar tai galioja ir dviračių take? Gali pasirodyti, jog tai vieta, kur dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai yra visiškai saugūs, neliečiami ir gali atsipalaiduoti, tačiau to daryti nederėtų.

Siūlo keisti Kelių eismo taisykles – paveiks pėsčiuosius ir dviratininkus

Susisiekimo ministerija svarsto leisti pėstiesiems nebaudžiamiems eiti dviračių takais. Patys dviratininkai sveikina tokią iniciatyvą, o pėsčiųjų asociacijos vadovas įžvelgia galimą piktnaudžiavimą šia galimybe. Dabar galiojančių Kelių eismo taisyklių 48.5 papunktyje rašoma, kad pėstiesiems draudžiama eiti dviračių taku.

Dviratininkas partrenkė moterį, jį reanimacijoje

Dviračių take Klaipėdoje dviratininkas sunkiai sužalojo moterį, ji gydoma reanimacijoje. Nelaimė įvyko ketvirtadienio popietę, 13.40 val., Taikos prospekte, pranešė policija. 28 metų vyras, vairuodamas dviratį, važiuodamas dviračių taku, partrenkė netikėtai į taką įžengusią 53 metų pėsčiąją. Moteris dėl daugybinių sužalojimų paguldyta į ligoninės reanimaciją.
Kriminalai 2019-04-12

Gera žinia sostinės gyventojams – šioje vietoje bus kur kas patogiau vaikščioti

Vilniečių pamėgtoje dviratininkų traukos trasoje P.Vileišio gatvėje, nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120, jau baigti visi darbai: nutiestas naujas beveik pusantro kilometro raudono asfalto dviračių takas su šaligatviais, sujungęs Šilo tiltą su trasa link Antakalnio žiedo. Ateityje šis P. Vileišio gatvės dviračių ir pėsčiųjų takas taps pagrindine Antakalnio ir Saulėtekio jungtimi su miesto centru.
2018-06-04

Kaune dviračių takų revoliucija tęsiasi

Nors įsibėgėjus rudeniui dalis kauniečių savo dviračius jau padėjo saugiam peržiemojimui, dviračių takų atnaujinimas ir tiesimas Kaune toliau tęsiamas. Neseniai buvo užbaigtas tvarkyti vienas svarbiausių miesto dviračių takų Jonavos gatvėje, jungiantis Kleboniškio mišką su miesto centru. Iki šiol dviratininkai šioje vietoje važinėjo duobėtu, pavojingu ir nugyventu šaligatviu. Dabar tiek pėsčiuosius, tiek dviratininkus pasitinka naujas ir kokybiškas 4,2 km ilgio takas.
Aktualijos 2017-11-08

Vilniuje – naujas turtuolių įžūlumo atvejis

Seniai žinoma problema dėl Neries pakrantėje esančios žemės vėl iškilo į viešumą, Vilniaus miesto savivaldybei sugalvojus tiesti dviračių taką. Projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, sostinės savivaldybė susidūrė su itin įžūliais atvejais – unikalaus kraštovaizdžio Žvėryno rajone paupio teritorijos savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkomasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta pra...
Aktualijos 2016-08-04

Kava išsinešti Gedimino prospekte vairuotojams gali pabrangti iki 30 eurų

Penktadienį po vidurdienio Vilniuje Gedimino prospekte policijos pričiuptam „VW Crafter“ autobusiuko vairuotojui kava kainuos apie 15 eurų. Ir ne todėl, kad greito maisto restoranas, prie kurio sustojo vairuotojas, ėmė taip baisiai lupikauti – 14 eurų teks pakloti kaip baudą. Autobusiukas sustojo palikęs taką dviratininkams, tačiau kelio ženklas čia visai draudžia sustoti. Vairuotojui pasisekė – kava galėjo kainuoti ir apie 30 eurų ar net daugiau.

Gatvėje partrenktas dviratininkas: aš neįsivaizduoju, kaip plento dviračiu važiuoti taku

Antradienį vakare Vilniuje Ukmergės gatvėje motociklas parbloškė dviratininką. Avarija įvyko toje vietoje, kur prie gatvės yra ir dviračių takas. Dviratininkas važiavo gatve, sakė negalintis važiuoti taku sportiniu dviračiu dėl bortelių, ant takų stovinčių konteinerių ir kitų kliūčių. Į nelaimės vietą iškviesti ir medikai, ir policija. Krisdamas dviratininkas susižalojo koją ir ranką. Sportininko mėgėjo į ligoninę vežti neprireikė.

Įvyko tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“

2014 m. rugsėjo 24–25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje pirmą kartą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir ministerijų, Lietuvos savivaldybių atstovai, Lietuvos Respublikos Seimo atstovai bei mokslo įstaigų, nevyriausybinių įstaigų, apie 20 užsienio šalių atstovų tarptautiniame renginyje „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis „Judėk permainų link“, pasidalino idėjomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, gerinti jaunimo ir vi...
2014-09-25

Likėnus apjuos dviračių takas

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) ir VĮ Panevėžio regiono keliai pradėjo šalia Likėnų reabilitacijos ligoninės esančių dviračių takų rekonstrukciją. Numatoma atnaujinti ir naujai nutiesti dviračių takus bei įrengti modernias poilsio aikšteles su suoleliais ir treniruokliais. Vykdomo projekto vertė – 500 tūkst. Lt.
Lietuva 2014-07-28

Pasivažinėjimas dviračiu paauglei baigėsi ligoninėje. Kas tyko gatvėse?

Pasivažinėjimas dviračiu tragiškai gali baigtis ne tik neatidiems dviratininkams, važiuojantiems judrios gatvės kelkraščiu. Skaudžios nelaimės tyko net ir nuošaliame dviračių take. Tuo įsitikino 15-metė šiaulietė, kuri nuskriejo nuo dviračio įvažiavusi į dviračių taką tvarkiusių darbininkų iškastą duobę. Per dviračio priekį persivertusi mergina veidu krito ant asfaltuoto dviračių tako.
Kriminalai 2014-04-29

Kelių eismo taisyklės galioja ir dviratininkams

Šiais metais anksti atšilus orams, gatvėse pasirodė dviratininkai. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai jau užfiksavo eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkai. Pirmieji pavasario mėnesiai – pats pavojingiausias laikotarpis šios kategorijos eismo dalyviams.
Kriminalai 2014-04-02

Kaune oficialiai atidarytas naujasis dviračių takas

Antradienį visuomenei oficialiai pristatytas naujasis 600 m ilgio dviračių takas, sujungęs greta Jonavos gatvės ir Santakoje esančius takus. Nuo šiol dviratininkai ir pėstieji galės išvengti judrios ir pavojingos Kauno pilies žiedinės sankryžos. Įgyvendinus dviračių tako projektą iš dviejų atskirų dviračių ir pėsčiųjų takų buvo suformuotas vienas nepertraukiamas maršrutas, vedantis palei Nemuno ir Neries krantines link Kauno pilies ir Santakos parko.
2013-11-13

Bubių kalvos laukia pramogautojų

Sli­džių mė­gė­jai kvie­čia­mi pa­pra­mo­gau­ti, svei­ka­tos pa­si­sem­ti ša­lia Šiau­lių esan­čio­se Bu­bių sli­di­nė­ji­mo ir dvi­ra­čių traso­se. Pap­len­te nuo Šiau­lių link Kel­mės kiek­vie­ną die­ną trau­kia pa­vie­niai sli­di­nin­kai, nu­spren­dę ke­lias lais­va­lai­kio va­lan­das pra­leis­ti vaiz­din­go­se Bu­bių apy­lin­kė­se.

Sostinėje dviratininkai surengė akciją

Penktadienį sostinėje dviratininkai surengė akciją „Kritinė masė". Du šimtai entuziastų nuo Katedros aikštės pajudėjo senojo Vilniaus gatvėmis. Kampanijos metu balandžio ir gegužės penktadieniais keturiuose Lietuvos miestuose dviratininkai buvo informuojami apie saugos priemonių naudojimo svarbą, jiems buvo dalijami specialūs informaciniai bukletai, atšvaitai. Balsas.

Neįveikiamas Klaipėdos dviračių tako galvosūkis

Nuo senojo turgaus iki Lietuvininkų aikštės vingiuojantis dviračių takas, tapęs dviratininkų ir pėsčiųjų konfliktų epicentru, miesto valdžią verčia tik skėsčioti rankomis - po ilgų diskusijų optimalaus sprendimo dar nerandama. Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetas išklausė Saugaus eismo komisijos nuomonę. Pasak jos pirmininko Viačeslavo Karmanovo, nuspręsta, jog ši problema esanti sezoninė ir nutarta sprendimą atidėti iki pavasario.
Į viršų