didysis hadronų greitintuvas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „didysis hadronų greitintuvas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „didysis hadronų greitintuvas“.

Kodėl išsijungė didysis hadronų greitintuvas?

Didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas (LHC), kuris yra galingiausias pasaulyje tokio tipo mokslinių tyrimų įrenginys, išsijungė po to, kai į aukštos įtampos transformatorių įlindusi kiaunė sukėlė trumpąjį jungimą. „Didelis elektros sutrikdymas“ greitintuve įvyko penktadienį 5 val. 30 min. vietos (6 val. 30 min.
2016-04-30

Didysis hadronų greitintuvas vėl leis tyrinėti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma

 Didžiausias pasaulyje dalelių greitintuvas sekmadienį vėl buvo paleistas po dvejus metus trukusių patobulinimų, kurie sudarys sąlygas fizikams tyrinėti dar netyrinėtus kampelius to, kas sudaro mūsų Visatą, įskaitant tamsiąją materiją ir antimateriją.
2015-04-07

5 eksperimentai, kurie galėjo sunaikinti Žemę

Atsižvelgus į tai, kiek rizikingų eksperimentų iki šiol išgyveno mūsų planeta, belieka stebėtis, kaip ji iki šiol yra nesunaikinta. Portalas mixstuff.ru pateikia penkis eksperimentus, kurie tikrai galėjo sunaikinti Žemę.           Kolos gręžinys Kolos gręžinys Rusijos Murmansko srityje yra giliausias pasaulio gręžinys. Sovietų mokslininkai inicijavo gręžimą 1970 metais, o jau 1989 metais pasiekė 12 262 metrų gylį.
2013-10-17

14 stulbinančių mokslinių instrumentų, kurių egzistavimu neįmanoma patikėti

Gearmix.ru siūlo susipažinti su 14 mokslinių tyrimų instrumentų stebuklų. Tai yra statiniai, kurie atrodo tokie futuristiniai, kad kartais netgi sunku patikėti, kad jie egzistuoja realybėje.       Fotomultiplikuojantys vamzdžiai neutrinų detektoriaus „Daya Bay“ (tarptautinio neutrinų tyrinėjimo projekto) viduje, Kinija. „Super-Kamiokande“, milžiniškas Čerenkovo detektorius, įsikūręs kilometro gilyje po žeme, Kamiokos kasykloje, Japonija.
2013-08-29

5 moksliniai eksperimentai, galintys virsti pasaulio pabaiga

Mes pripratome su pasitikėjimu vertinti tai, ką sako ir ką daro protingi žmonės su laboratoriniais chalatais, kuriuos mes vadiname mokslininkais. Tačiau kas, jei kažkas iš jų nuspręs, kad žinios ir mokslas yra aukščiau visko ir įkiš savo nosį ten, kur nereikia, ir neatsakingai sukels įvykių grandinę, kuri atves prie pasaulinės katastrofos? Gearmix.ru surinko penkis pavojingus eksperimentus, kurie kasdien kelia pasaulio pabaigos pavojų.
2013-06-03

LHC antimedžiagos anomalija pateikia naujos fizikos užuominas

Mes egzistuojame dėl įdomaus Visatos nevienodumo. Kiek siekia mūsų žinios, Visata prasidėjo nuo vienodų ar beveik vienodų materijos ir antimaterijos kiekių. Taip pat žinoma ir tai, kad susilietusios šios dalelės anihiliuoja, t. y. išnyksta, išspinduliuodamos jų masę atitinkančią energiją, tad jau senų senovėje turėjo sunaikinti viena kitą, palikdamos labai mažai (arba visai nepalikdamos) medžiagos formuotis žvaigždėms, planetoms ir žmonėms. Tačiau akivaizdu, jog taip nenutiko.
2011-12-03

Stabdyti Didįjį hadronų greitintuvą LHC planuojama po 2012-ųjų

Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (CERN) nutarė tęsti Didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve (LHC) vykdomus tyrimus ir kitąmet, nors buvo planuota, jog šiemet įrenginys bus stabdomas planiniams bandymų ir atnaujinimo darbams. Didysis hadronų greitintuvas LHC (angl.
2011-02-07

Tamsiosios medžiagos paieška baigsis Didžiajame hadronų greitintuve

Fizikai kaip niekada arti priartėjo prie tamsiosios medžiagos mįslės įminimo Didžiajame hadronų greitintuve, kuris veikia CERN laboratorijoje, netoli Ženevos, Šveicarijoje. Mokslininkai atlieka eksperimentus, kuriuose nagrinėja protonų, lekiančių beveik šviesos greičiais, susidūrimą. Kai tokios subatominės dalelės susiduria, išsiskyrusi energija ir dalelių tankiai yra panašūs į buvusius pirmosiomis Visatos atsiradimo akimirkomis, iš karto po Didžiojo sprogimo 13,7 trilijonų metų atgal.
2011-01-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų