cubesat

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cubesat“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cubesat“.

Praėjus šešeriems metams – stulbinantis NASA pasiekimas

Praėjus šešeriems metams po vėliausio zondo nusileidimo Marse JAV kosmoso agentūra pasiųs į Raudonąja planetą kibernetinį geologą, turintį padaryti iki šiol giliausią gręžinį ir pamatuoti temperatūrą. Zondas „Mars InSight“, planuojamas paleisti ateinantį savaitgalį, taip pat turėtų matuoti planetos „pulsą“ – jis vykdys pirmuosius Marso seisminio aktyvimo matavimus.
2018-05-03

Lietuvio studento įspūdžiai NASA: mūsų šalis turi daug potencialo

Narūnas Kapočius, VGTU Telekomunikacijos inžinerijos 4 kurso studentas nesenai atliko stažuotę NASA Ames tyrimų centre, dalinasi įspūdžiais ir rezultatais, kuriuos pavyko pasiekti. Anot jo, Lietuva yra gerai žinoma NASA dėl mūsų palydovų kūrėjų įmonės „Nanoavionics“ veiklos. Nė vienas pirmą kartą sutiktas NASA darbuotojas, priėjęs prie studento ir išgirdęs, kad jis iš Lietuvos, įvardino, kad žino mūsų šalį ir vertina kaip lyderiaujančią naujai atsirandančiame kosmoso segmente – mažųjų palydovų.
Aktualijos 2018-01-13

Ledu varomi CubeSat palydovai

Kol NASA renkasi naujo tipo variklius, nesnaudžia ir smulkesni kosmoso tyrinėjimų entuziastai. Čia gali pasitarnauti ledinis CubeSatų raketinis kuras. Šie lengvi, nebrangūs palydovai gaminami iš litro tūrio modulių, yra populiarūs studentų projektų objektai. Atsidūrę Žemės orbitoje, jie gali vykdyti tikrą mokslą, pavyzdžiui, stebėti atmosferą ar ieškoti egzoplanetų.
2015-04-03

Mokslininkai mano, kad lietuviški palydovai suvienijo tautą

Pirmieji lietuviški mažieji kosminiai palydovai paliko ryškų įrašą šiuolaikinės Lietuvos istorijoje ir žmonių sąmonėje, skelbia Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai.
2015-01-26

Lietuviško palydovo kūrėjas: misijos metu įgyvendinsime ir lietuvišką technologinį eksperimentą

 Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Sėkmingai įgyvendinę misiją „LitanicaSAT-1“, jos kūrėjai dirba toliau. Anot misijos „LituanicaSAT-2“ sistemų inžinieriaus Lauryno Mačiulio, antrasis palydovas ne tik dalyvaus tarptautiniame projekte, bet ir atliks naują technologinį eksperimentą. „Tai Vilniaus universitete (VU) vystoma technologinė demonstracija – mažas cheminis variklis, kuris veikia, naudodamas ekologišką, žalią, skystą, aplinkai nekenksmingą kurą.
2014-11-01

„Outernetas“ kitais metais žada visiems nemokamą kosminį internetą

JAV investicinis fondas MDIF (Media Development Investment Fund) pranešė pradedantis vykdyti projektą „Outernet“, kuris visiems pasaulio gyventojams suteiks laisvą prieigą prie juos dominančios informacijos ir padės apeiti interneto cenzūrą tose šalyse, kuriose pasaulinio tinklo informacija yra filtruojama.
2014-02-12

Seime pristatyta pirmoji Lietuvos kosminė misija

Šiandien Seime pristatyta pirmoji istorijoje Lietuvos kosminė misija. Šių  metų gruodžio 17 d. iš NASA skrydžių bazės JAV į Tarptautinę kosminę stotį bus paleisti du pirmieji Lietuvoje sukurti dirbtiniai palydovai – „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“. Abu palydovai yra dviejų Lietuvos universitetų – Kauno technologijos universiteto („LitSat-1“) ir Vilniaus universiteto („LituanicaSat-1“) – kūriniai.
2013-12-11

„Nanoracks“ atstovas: „LitSat-1” attinka NASA saugumo reikalavimus

Pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1” atitinka bendruosius mažiesiems palydovams keliamus NASA saugumo reikalavimus. Tai šiandien  Hjustone besilankančiai „Misija Lituanica 80” komandai patvirtino kompanijos „NanoRacks“ atstovai, išanalizavę Kauno technologijos universiteto pateiktus bandymų protokolus. Pirmadienį, lapkričio 4-ąją, palydovo laukia paskutinis išbandymas – jis bus įdėtas į paleidimo įrenginio kamerą ir patikrintas, ar atitinka jo mechaniniai išmatavimai.
2013-10-31

Lietuviškas palydovas su reakcijos sfera ruošiamas startui

Nauji lietuvių žingsniai kosmoso link – nanopalydovų kūrimas. Net dvi grupės kuria koncepcijas tarptautiniam projektui „QB50“. Šį kartą pristatome Kosmoso mokslo ir technologijų instituto (KMTI) kuriamą nanopalydovą. Lietuvos kosmoso asociacijai (LKA) pavyko per keletą metų padaryti bent jau nedidelį, bet ryškiai matomą tiek politinį, tiek visuomeninį „kosminės“ sąmonės lūžį Lietuvoje.
2013-10-17

Pirmasis Ekvadoro palydovas susidūrė su sovietinės raketos fragmentais

Pirmasis Ekvadoro palydovas „NEE-01 Pegaso“ ketvirtadienį susidūrė su sovietų laikais paleistos raketos nešėjos fragmentais. Skirtingai nei buvo manyta anksčiau, palydovas nebuvo sunaikintas. Smūgis nebuvo tiesioginis, kalbama tik apie susilietimą, taigi dar yra vilčių, kad palydovas išliks darbingas. Mažasis palydovas „NEE-01“ buvo sukurtas projekto „CubeSat“ įgyvendinimo metu, jo matmenys sudaro 10 x 10 x 75 cm, svoris – 1,2 kg.
2013-05-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų