cezis-137

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cezis-137“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cezis-137“.

Rusų geologai pametė kapsulę su itin radioaktyviu ceziu-137

Sausio 12-13 dienomis grupė geologų iš bendrovės „TNG Grup“ vyko žvalgyti „Gazprom“ naftos ir dujų telkinio Irkutsko srityje. Mokslininkai pakeliui „dėl itin prastų oro sąlygų“ pametė kapsulę su cezio-137 izotopu. Po savaitę trukusių paieškų pavojingą krovinį pavyko aptikti. Skelbiama, kad radiacija į aplinką nepateko.
2024-01-19

Radioaktyvaus cezio-137 iš Fukušimos AE į vandenyną išmesta dvigubai daugiau

Europos geomokslų sąjungos žurnale „Biogeosciences discussions“ paskelbto tyrimo išvadose teigiama, kad dėl avarijos Fukušimos AE (Japonija) į Ramųjį vandenyną išmesto radioaktyvaus cezio-137 izotopo apimtys 50 kartų viršija pirminius Tokijo energetinės kompanijos, valdančios šią AE, vertinimus. Cezio-137 skilimo pusperiodis yra 30,17 metų. Skelbiama, kad po avarijos Fukušimos AE iš pažeistų reaktorių į Ramųjį vandenyną patekusi radiacija siekė nuo 6 iki 47 petabekerelių.
2013-03-15

Tyrimas: radiacija iš Fukušimos „daugiausiai pateko į jūrą“

Didžioji dalis radioaktyvių dulkių po nelaimės Fukušimos atominėje elektrinėje pateko į vandenyną ir pradėjo keliauti aplink planetą. Iki 80 proc. Fukušimos Daiichi elektrinės paskleisto cezio pateko į Ramųjį vandenyną, iš kurio nukeliavo į kitus pasaulio vandenynus, teigia Meteorologinių tyrimų instituto mokslininkai. „Likusi dalis nukrito ant žemės“ Fukušimoje ir aplink ją, teigia instituto tyrėjas Hiroshi Takahashi.
2011-11-17

„Greenpeace“ įspėja apie radioaktyvią gyvūniją

Aplinkosaugos grupė „Greenpeace“ teigia ištyrusi daugiau kaip 20 kilometrų nuo pažeistos Japonijos Fukušimos elektrinės esančią jūrų gyvūniją ir aptikusi didesnius nei leistini radiacijos kiekius. Organizacija, šį mėnesį atlikusi tyrimus krante ir atviroje jūroje, sukritikavo Japonijos valdžios atstovus dėl „besitęsiančio neadekvataus atsako į Fukušimos branduolinę krizę“, kilusią po kovo 11 dienos žemės drebėjimo ir cunamio.
2011-05-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų