bunkeris

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bunkeris“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bunkeris“.

Populiarėja bunkerių statybos paslaugos: 20 tūkst. eurų – ir jie tiks ir poilsiui

Kai kurie lietuviai, išsigandę karo grėsmės mūsų šalyje, nusprendžia veikti ir savo valdose statosi bunkerius. O tam nepagaili net 15 tūkstančių eurų. Bunkerius žmonės ne tik įsirenginėja patys, juos pastatyti siūlo ir verslininkai – tokius, kurie ne pavojaus atveju galėtų pasitarnauti kaip poilsio zona. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Supleškėjo Putino pamėgta poilsiavietė Rusijoje, kur galimai įrengtas bunkeris

Rusijos opozicinė žiniasklaida skelbia, kad Altajuje supleškėjo Vladimiro Putino pamėgta poilsiavietė. Viena iš V. Putino rezidencijų Ongudajuje (Altajaus Respublika, Rusija) visiškai sudegė. Portale „Sirena“ skelbiama, kad fotografijose matyti identiški sutapimai su V. Putino pamėgta poilsiaviete: fasado spalva, sodiniai šalia ir kaimyninio pastato stogas. Sudegusio pastato nuotraukas paviešino rusų aktyvistai Amyras Aitaševas ir Aruna Arna.
2024-05-30

Ukrainos žvalgyba skelbia žinanti, kur yra Putino bunkeriai, kiek jų yra ir kas negali į juos patekti

Ukrainos karinė žvalgyba skelbia žinanti, kur paslėpti Rusijos prezidento Vladimiro Putino bunkeriai. Be to, žvalgybos teigimu, turima informacijos, kiek tiksliai jų yra.  Išsamiau apie tai Ukrainos televizijai pasakojo Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas spaudai Andrijus Jusovas. Pasak jo, informaciją apie vietas, kuriose Kremliaus vadovas gali pasislėpti nuo pavojų grėsmė, Ukrainos pusė turi, be to, ji nuolat atnaujinama.
2024-05-23

Kaunas ruošiasi dienai X, kiti miestai – nežinioje: net nenutuokia, kiek turi slėptuvių

Kaunas ruošiasi karui. Miesto savivaldybė svarsto finansuoti priedangų įrengimą daugiabučiuose. Gyventojams reikės susimokėti už paraiškos pildymą, o savivaldybė žada padengti iki 100 procentų darbų: sumokės už papildomus įėjimus, langų dengimą, ventiliaciją, rūsio pritaikymą generatoriui naudoti ir padengs kitas panašias išlaidas. Tiesa, kiti didieji miestai pasekti Kauno pavyzdžiu neskuba.

Nauja mada: gyventojai nuo karo statosi prabangius bunkerius ir už 7 mln. eurų

„Egzistencinis nerimas“ dėl pasaulinio konflikto grėsmės paskatino vis daugiau žmonių investuoti į prabangius „paskutinio teismo dienos bunkerius“. Ar prabangus bunkeris yra gera bent 7 mln. eurų investicija, atsižvelgiant į dabartinį geopolitinį kontekstą 2024 m.? Atrodo, turtingieji mano, kad taip.
2024-04-14

Toliau sukasi propagandos malūnas: Rusija skelbia sunaikinusi Zalužno pavaduotojo bunkerį

Rusijos propagandininkai skleidžia melagingą informaciją apie tariamą bunkerio, kuriame buvo apsistojęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado generolo Valerijaus Zalužno pavaduotojas, sunaikinimą. Pasak „Ukrinform“, apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų strateginės komunikacijos skyrius.
2024-01-02

Anušauskas: Putinui „turėtų aktyvuoti bunkerinį apsaugos planą“

Reaguodamas į įvykius Rusijoje, kuomet Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės bosas Jevgenijus Prigožinas paskelbė, kad su savo pajėgomis kirtęs sieną įžengė į Rusiją nuversti šalies karinės vadovybės, Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui „turėtų aktyvuoti bunkerinį apsaugos planą“. „Prigožinas su savo muzikantais jau Pietų karinės apygardos štabe reikalavo Gerasimovo ir Šoigu galvų.

Apsilankė buvusio Rytų Vokietijos lyderio bunkeryje: pamatykite, kaip jis atrodo

XX amžiuje valstybių lyderiai mėgo rūpintis savo saugumu ir turėti rezervinius bunkerius, jei išaugtų grėsmė jų gyvybei. Viename tokių apsilankė ir TV6 laidos „Praeities žvalgas“ laidos vedėjas.  Būdamas buvusios Rytų Vokietijos teritorijoje Šarūnas Jasiukevičius lankėsi buvusio Rytų Vokietijos lyderio Eriko Honekerio rezerviniame bunkeryje.
2023-01-29

Ten, kur patenka nedaugelis: Šarūną Jasiukevičių nustebinęs bunkeris Vokietijoje

Didžiausieji pasaulio karai atnešė ne tik tragiškas pasekmes, bet ir paliko tuo metu karių naudotus strateginius objektus ir bunkerius. Viename tokių apsilankė ir TV6 laidos „Praeities žvalgas“ vedėjas.   Šarūnas Jasiukevičius būdamas buvusioje Rytų Vokietijoje apžiūrėjo buvusį komunikacijos bunkerį, kuriame iki to buvo labai nedaug žmonių. Šį bunkerį privatizavo vienas vokietis, o jame esanti įranga – vis dar veikia puikiai.
2023-01-28

Putino grasinimų atomine bomba moteris nebijo: parodė savo bunkerį

Moteris, išleidusi daugiau nei 17 tūkst. eurų ruošdamasi apokalipsei, sakė, kad žmonės manė, jog ji yra išprotėjusi, tačiau sako, kad dabar, Vladimirui Putinui grasinant branduoliniu karu, jaučiasi saugi ir pasiruošusi bet kokiam scenarijui. 38-erių namų šeimininkė Rowan MacKenzie iš JAV pradėjo ruoštis „juodai dienai“ dar prieš 11 metų. Ji pradėjo pirkti ilgai galiojančius būtiniausius produktus – pupeles, ryžius.
2022-09-24
REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaida: ES statys „šnipams atsparų“ bunkerį slaptiems pokalbiams: skirs 8 mln. eurų

ES stato 8 mln. eurų vertės saugų bunkerį Briuselyje, kad lyderiai galėtų aptarti paslaptis be rusų ar kitų pasiklausytojų, teigiama ES atmintinėje, kurioje aprašomas projektas, kurį matė naujienų portalas „EUobserver“. Pranešama, kad bunkeryje galėtų tilpti apie 100 žmonių – iki 34 vadovų ir 34 kiti darbuotojai. ES turi 27 nares, tačiau ateityje ji gali plėstis, o saugioje patalpoje taip pat rengs žemesnio lygio ambasadorių ir aukšto rango ES pareigūnų susitikimus.
78 2022-07-10

Ukrainos „Eurovizijos“ komentatorius renginį komentavo iš bunkerio: nufilmavo, kaip atrodė jo darbo vieta

Ne paslaptis, kad Ukrainoje tebevykstant aktyviai Rusijos invazijai, šios šalies žurnalistai turi dirbti ekstremaliomis sąlygomis ir ne iš įprastų jiems darbo vietų. Štai šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso komentatorius Ukrainoje Timūras Mirošničenka pirmąjį pusfinalį komentavo iš slėptuvės, apsaugančios nuo bombų. Kaip atrodė dabartinė jo darbo vieta, arba kitaip bunkeris, T. Mirošničenka pasidalijo oficialioje Ukrainos „Eurovizijos“ „Instagram“ paskyroje.
2022-05-12

Širdį suvirpina 4-metės Alisos žodžiai iš Mariupolio bunkerio: pasakė, koks didžiausias noras

Internautų širdis suvirpino įrašas, kuriame ketverių metų Alisos pokalbis. Mergaitė nuo pat Mariupolio atakų pradžios slepiasi bunkeryje. Įraše matoma, kaip mergaitė rankose laiko knygą. Ketverių metų Alisa yra karo medikės iš Mariupolio dukra. Nuo pat miesto apgulties pradžios mergina apsistojo prieglaudoje, kur yra laikinoji ligoninė.
2022-04-18

Pamenate mergaitę, kuri dainavo iš bunkerio Ukrainoje? Pažiūrėkite, kur ji dabar

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi, tačiau besislėpdami sudėtingiausiomis sąlygomis žmonės ieško bent menkiausio šviesos spindulėlio. Bunkeryje nuo bombų besislepiantiems juo tapo 7-metė Amelia, uždainavusi dainą iš animacinio filmo „Ledo šalis“. Visą pasaulį apskriejusi mergaitės daina ne vieną privertė nubraukti ašarą. Galiausiai kartu su broliu ir močiute pabėgusi iš karo alinamos Ukrainos, Amelia užlipo ant didelės scenos ir dainavo miniai žmonių.
2022-03-21

Ukrainos generolas: Putinas įsirenginėja miestelį po žeme

Rusijos režimo vadovybė galimai įrenginėja požeminį miestą šalies rytuose, praneša naujienų agentūra UNIAN. Teigiama, kad bunkeris gali būti reikalingas branduolinio karo atveju, jame išgyventi būtų įmanoma kelis mėnesius. Tai interviu „Obozrevatel“ pareiškė Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas 2005–2010 metais, kariuomenės generolas Mykola Malomuzhas.
2022-03-20

Moteris namuose įsirengė bunkerį pasaulio pabaigai: išvardijo, kokius daiktus pirko

Pasaulio pabaigai amerikietė Rowan MacKenzie įvairias priemones ir maisto produktus renka daugiau nei dešimtmetį. „Žmonės sako, kad aš išprotėjau“, – teigia ji. 38-erių iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilusi Rowan MacKenzie savo namuose turi paslėptą bunkerį, kuriame pilna atsargų, ginklų, kurių ištikus nelaimei užtektų 25 metams. Moteris ne tik daugiau nei dešimt metų pirko įvairius reikmenis bunkeriui, tačiau ir apgalvotai planavo pasaulio pabaigai ištikus planą.
2022-03-19

Vilniaus savivaldybės atstovas: „Slėptuvė nėra rūsys su marinuotais agurkais ir pomidorais“

Jei Lietuvai kiltų karinė grėsmė, mokyklų salėse ir kituose kolektyvinės apsaugos statiniuose pasislėpti tilptų 40 procentų gyventojų. Likusieji slėptis galėtų rūsiuose ar požeminėse aikštelėse. Tik štai kiek tų rūsių yra ir ar jie tinkami apsaugai, niekas nežino. Po ilgos tylos Vidaus reikalų ministerija galiausiai susizgribo ir viešai paskelbė, kad šiuos objektus reikia inventorizuoti. Savivaldybės aiškina, kad už rūsius atsakingos ne jos, o patys gyventojai.

Mergaitės daina Ukrainos bunkeryje nepaliko abejingų: pravirkdė net vyrus

Mažos mergaitės iš Ukrainos daina bunkeryje žaibo greičiu populiarėja internete ir nepalieka abejingų. Maža mergaitė iš Ukrainos atliko pagrindinę animacinio filmo „Ledo šalis“ dainą „Let it go“. Mergaitė savo daina linksmino kitus Kyjivo gyventojus, besislepiančius bunkeryje. Dainuojančios Amelijos vaizdo įrašas į „Facebook“ buvo įkeltas ketvirtadienį. Jį įkėlė Marta Smekhova, kuri teigia, kad leidimą jai suteikė mergaitės mama. „Nuo pirmo žodžio slėptuvėje nuo bombų įsivyravo tyla.
2022-03-07

Lietuvoje žmonės nežino, kur slėptis karo atveju – verslininkai stato bunkerius

Putino režimui agresyvėjant, neramios nuotaikos ir Lietuvoje: kai kurie tautiečiai prisipažįsta – jeigu agresorius imtų veržtis į mūsų šalį, dažnas nežinotų, nei kur bėgti, nei kaip elgtis. Valdiškos institucijos užverstos laiškais ir skambučiais, su klausimais, kur ieškoti slėptuvių, jeigu kiltų karas. Tačiau valdžia be raginimo nepanikuoti, daugiau informacijos neteikia. O verslininkai pasinaudodami situacija atrado naują verslo nišą – stato bunkerius.
Aktualijos 2022-03-03

Palangoje atkastas nebaigtas statyti Molotovo linijos bunkeris

Teniso aikštyną Palangoje statyti ėmęsis tenisininkas savame sklype atkasė sovietmečiu statytą, vadinamą Molotovo linijos bunkerį. Statinį apžiūrėję paveldosaugos ir turizmo ekspertai teigia, kad tai ne tik istorijos dalis, bet gali tapti ir puikiu turistų traukos objektu. Lietuvoje esą jie dar per menkai išnaudojami. Sklypo savininko atstovas siūlo visuomenės atsiklausti, ar verta saugoti šį sovietmečio palikimą.
Aktualijos 2022-02-07

Netikėtas radinys Palangoje: atkasė Molotovo linijos bunkerį

Antrojojo pasaulinio karo reliktai kai kada gali „miegoti“ ir būti prikelti iš užmaršties visiškai netikėtai: taip įvyko Palangoje, kurioje atrastas sovietinis bunkeris. Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiasis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas radinį apžiūrėjo pirmadienį, sausio 31-ąją. Tai būtų jau bene šeštasis Palangos miesto savivaldybės ribose esantis vadinamosios Molotovo linijos bunkeris.

Entuziastas kone 1,5 metų valė ir tvarkė seną bunkerį – jį pavertė neeiliniu viešbučiu

Ar norėtumėte naktį praleisti Antrojo pasaulinio karo vokiečių Liuftvafės karių bunkeryje? Ką gi, tokia galimybė išties egzistuoja – tiesa, pirmiausia reikės nukeliauti į Prancūziją. Ten vienas bunkerių entuziastas kone 1,5 metų valė ir tvarkė seną bunkerį, kurį pavertė neeiliniu viešbučiu.  Šiaurės Prancūzijos Bretanės pakrantė – tiesiog nusėta bunkerių.
2021-08-24

Istorinį paminklą atkasę darbininkai Klaipėdoje pirmiausia jį užkabino kaušu: „Gerai, kad nesugriovėm“

Klaipėdos vaikų ligoninės mažieji pacientai istorijos gali mokytis ją įvertindami savo akimis. Būsimam ligoninės priestatui žemę lyginę darbininkai netikėtai atkasė Antrojo Pasaulinio karo vokiečių stebėjimo postą. Statinys po žemėmis puikiai išsilaikė 80 metų, tik pokario sovietiniai vandalai šiek tiek pasidarbavo.  Ekskavatorininkas Mantas su bendradarbiais ruošia sklypą, kuriame išdygs Klaipėdos vaikų ligoninės priestatas.
Aktualijos 2021-07-05

Klaipėdos ligoninės kieme atkastas karo laikų stebėjimo bunkeris

Klaipėdos vaikų ligoninės kieme atkastas iki tol nežinotas Antrojo pasaulinio karo laikų stebėjimo bunkeris, rašo „Vakarų ekspresas“. „Pats objektas yra vertingas, nes gana retas mūsų mieste. Ant storo gelžbetoninio stogo atbrailos, ties įėjimu, išvydome ir iškaltus skaičius 1941 bei svastiką. Stebėjimo postą bus siūloma įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą“, – laikraščiui sakė uostamiesčio paveldosaugininkas Laisvūnas Kavaliauskas.
Aktualijos 2021-06-30

Pamatykite atrasto Kraujelio-Siaubūno bunkerį-slėptuvę: išskirtiniai kadrai

Puiki žinia Lietuvos istorijos tyrinėtojams ir mylėtojams – istorikai rado ilgiausiai prieš sovietų okupaciją kovojusio partizano Antano Kraujelio-Siaubūno bunkerį-slėptuvę.  Antano Kraujelio atminimo įamžinimo labdaros ir paramos fondui įsigijus Pinkevičių namą Papiškių kaime, Utenos rajone, ir pradėjus ruošti būsimo muziejaus projektą, istorikai pradėjo ir tyrimus, kurių metu po namo duonkepiu rado Siaubūno slėptuvę.

Utenos rajone rasta partizano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė

Utenos rajone rastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją ginklu kovojusio partizano Antano Kraujelio-Siaubūno bunkeris-slėptuvė, pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC). Slėptuvė aptikta Papiškių kaime, buvusioje Pinkevičių sodyboje. Anot pranešimo, iš visų žinomų partizaninių slėptuvių ši įrengta vėliausiai – 1960 metais.

Ypatingas bunkeris Šiaurėje: čia sėklos saugomos „pasaulio pabaigai"

Pasaulyje plintant baimei dėl koronaviruso, o taip pat klimato krizės ir kitų apokaliptinių scenarijų – kviečiame jus trumpam apsilankyti vienoje ypatingoje pasaulio vietoje, kur giliai po žeme saugomos visų svarbiausių mūsų planetos augalų, ir būtinų žmonėms kruopų sėklos. Netoli Šiaurės Ašigalio, Norvegijos teritorijoje esantis bunkeris duris atveria vos kelis kartus per metus – šį kartą į vidų kviečiame ir jus.
2020-03-01

Latviai Kaune turėjo nemalonumų: prireikė ir ugniagesių pagalbos

Kaune penktadienį ugniagesiai išgelbėjo tris bunkeryje įstrigusius Latvijos piliečius, pirmadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD gavo pranešimą, kad Kaunakiemio gatvėje, įmonės „Pergalė“ kieme, žmonės įlipo į bunkerį ir negali išlipti, nes uždarytos ir užvirintos grotelės. Panaudoję diskinį pjūklą, ugniagesiai groteles nupjovė ir išlaisvino latvius, jie medikų pagalbos atsisakė.
Kriminalai 2019-11-25

Po nugriautais Profsąjungų rūmais Vilniuje rastas bunkeris bus išsaugotas

Po nugriautais „Profsąjungų rūmais“ rastas bunkeris bus išsaugotas, kadangi jo griovimas grėstų paties Tauro kalno stabilumui, LRT radijui teigė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. „Viską viską išgriauti tiesiog yra labai komplikuota, nes tiksliai nėra žinoma, kiek ten visko yra. Kadangi tas bunkeris eina giliai į kalno struktūrą, viso jo išgriauti nelabai reikėtų, nes tai gali pažeisti stabilumą paties kalno.
Aktualijos 2019-11-12

Pamatykite, ką galima atrasti Profsąjungų rūmų bunkeryje

Vilniaus Profsąjungų rūmų griovėjai po rūmais atvėrė milžinišką bunkerį. Tai viena didžiausių slėptuvių visame mieste. Karo atveju joje galėjo pasislėpti iki pusantro tūkstančio žmonių. Iš daugiau kaip pusšimtį metų čia, ant Vilniaus Tauro kalno, stovėjusių sovietinių Profsąjungų rūmų per tris su puse savaitės nuo griovimo darbų pradžios beliko statybinių atliekų krūva, o nedidelės durelės veda į po visais rūmais jų statybos metu įrengtą slėptuvę.
Aktualijos 2019-11-04

Neveikiančioje atominėje Ukrainos bazėje aptikta tai, kas gali sunaikinti žmoniją

Socialinių tinklų žvaigždė Drewas Scanlonas kartu su specialistais tyrinėjo nebeveikiančią atominę bazę Ukrainoje. Jis žengė tamsiais tuneliais, ėjo siaurais koridoriais, pro vamzdžius, lindo pro itin storas duris ir išsiaiškino daugybę įdomių dalykų. Ukrainos atominė bazė yra nebenaudojama jau 17 metų, todėl dabar ten kartais vyksta turai bei ekskursijos. Paaiškėjo, kad bazėje yra mygtukas, aktyvuojantis atominius ginklus.
2018-09-04

Rado nežmoniškomis sąlygomis laikomus vaikus: pareigūnai to dar nebuvo regėję

 JAV, Naujosios Meksikos valstijos dykumoje rasta vienuolika pasibaisėtinomis sąlygomis per prievartą laikomų vaikų. Ši vietovė itin izoliuota, tad du ginkluoti vyrai nepastebėti čia galėjo daryti, ką įsigeidę. Vaikų amžius svyruoja nuo vos vienerių iki penkiolikos. Policija vaikus šioje buveinėje rado atsitiktinai, ieškodami vieno dingusio trejų metų vaiko. Jį iš motinos pagrobė tėvas, kuris su savo bendrininku ir gyveno šioje landynėje.
2018-08-07

Lietuvos glūdumoje – atokus rojaus kampelis: norėsite aplankyti

Šįsyk keliaujame į atokų Kėdainių rajono kampelį – Krakių seniūnijoje esantį nedidelį Rukų kaimelį. O šis kaimelis tikrai išskirtinis: jo viduryje tyvuliuoja didžiulis ežeras, o šalia išsidėsčiusios sodybos – tikras rojaus kampelis. Šiame kaime gyvena ne tik garbaus amžiaus žmonės, bet atsikrausto ir jaunimas. Į kraštą – asfaltuotu keliu Į Rukų kaimą važiuojame asfaltuotu keliu. Taip, taip, iki pats atokaus nedidelio kaimelio veda asfaltuotas kelias.
Aktualijos 2018-04-30

Kraupiai paslaptinga vieta šalia Vilniaus: ar išdrįstumėte čia užsukti naktį?

Buvusio ryšių centro teritorija prie Nemenčinės šiuo metu yra visiškai apleista. Apie šį miškingoje vietovėje esantį objektą primena tik įvairių pastatų griuvėsiai, bet didžiausia paslaptis slypi šiek tiek pasivaikščiojus po teritoriją. Į rezervinio ryšių centro bunkerį patekti galima net pro kelis įėjimus. Nė vienas iš jų nėra užblokuotas, tad smalsiems apleistų vietų tyrinėtojams šis įspūdingo dydžio bunkeris yra tikra dovanėlė. Nusileidus laiptais žemyn vaizdai akimirksniu įtraukia.
Aktualijos 2018-03-04

Tarnybos sukeltos ant kojų: Vilniaus parko požeminėje laboratorijoje – pribloškiantis radinys

Trečiadienį apie vidurdienį buvo pranešta, kad Sapiegų rūmų parke aptikta galimai radioaktyvių daiktų. Į įvykio vietą atskubėjo gausios gelbėtojų pajėgos. Sapiegų parke ruošiamasi rekonstrukcijai, prieš ją čia vykdomi archeologiniai kasinėjimai. Nuo to, kas bus aptikta per kasinėjimus, priklausys ir tai, kaip parkas bus rekonstruotas. Archeologai sako jau radę juos sudominusių dalykų, pavyzdžiui, senovinių fontanų liekanų.
Aktualijos 2017-10-25

Neišsigąskite, tai tik šviežias teatro kraujas

Nuo pat šių metų teatro sezono pradžios sklandę gandai apie galimą teatro judėjimo „No theatre“ atgimimą, pasitvirtino. Režisieriaus Vido Bareikio vadovaujamas judėjimas pradeda savo aštuntuosius metus, pavadintus „RESTART: Šviežias teatro kraujas“ ir kviečia teatro gerbėjus į premjerų bei malonių netikėtumų kupiną sezoną.
2017-10-05

Saugiausia vieta pasaulyje išgyventi branduolinei katastrofai

Ar galite bent įsivaizduoti, kaip atrodo dar Šaltojo karo laikus menantis bunkeris? Šis bunkeris, kuriame teko apsilankyti fotografui Clodagh Kilcoyne, išties gerai išsilaikęs, o jame pabuvoti – tikra prabanga. Kaip skelbiama, jis buvo pastatytas britų vyriausybės, o prieš kelis metus pranešta, kad norima jį parduoti. Tikėtina, kad tai vienas iš pačių techniškai pažangiausių bunkerių, pastatytų Didžiojoje Britanijoje.
2016-11-23

Šalia bunkerio Klaipėdos rajone norima statyti kempingą

Klaipėdos rajono politikai puoselėja planus pajūryje, šalia Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių bunkerio, pastatyti europinius standartus atitinkantį kempingą. Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, artimiausiu metu ketinama kreiptis į Vyriausybę leidimo tai daryti, nes teritorija yra saugomoje pajūrio juostoje. Dėl netipinio kranto ir įspūdingų skardžių pajūrio ruožą tarp Girulių ir Nemirsetos visus metus itin lanko turistai.
Aktualijos 2015-05-21

Per sprogimą medžio apdirbimo bunkeryje nukentėjo žmogus

Trečiadienį Elektrėnų rajone esančiame Kareivonių kaime užsidegė miško medžio apdirbimo bunkeris, jame įvykus sprogimui, buvo sužeistas žmogus. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pranešimas apie gaisrą gautas 11.50 val. atvykus iš gelžbetoninio bunkerio rūko dūmai, viduje smilko sukrautos pjuvenos. Bunkeryje įvykus sprogimui, nuo bangos nukentėjo įmonės vairuotojas, kuris krisdamas susižalojo koją. Jis išvežtas į ligoninę.
Kriminalai 2015-05-14

JAV vis daugiau žmonių perka požeminius bunkerius

JAV vis didėjant baimei dėl teroro atakų, žemės drebėjimų ir pasaulio pabaigos, viena kompanija iš Kalifornijos siūlo požeminių bunkerių statybas. Bunkeriai yra persmelkti prabangos: juose stovi plačiaekraniai televizoriai, įrengta santechnikos sistema ir dviaukštės lovos. Tokių bunkerių kaina prasideda nuo 65 tūkstančių JAV dolerių, tačiau į kainą neįskaičiuota bunkeriui reikalingos duobės po žeme iškasimas, rašo telegraph.co.uk.
2013-09-10

Turistui iš Venesuelos didesnį įspūdį padarė Žirmūnų daugiabutis nei sovietinis bunkeris

„Sovietinis palikimas – vienas iš užsienio turistus iš Vakarų šalių labai dominančių pažinties su Lietuva aspektų. Lietuva išsiskiria Europoje savo gebėjimu išradingai ir net su humoru parodyti tamsią mūsų praeitį. Turime išskirtinį sovietmečio figūrų parką Grūte , kuris net išrinktas į keisčiausių pasaulio muziejų dešimtuką, taip pat – naują modernų Šaltojo karo muziejų Plokštinės miške, aktyviai lankomą Genocido aukų muziejų sostinėje.
2013-05-17

Šiaulių bunkeryje užsidegė pjuvenos

Ankstų pirmadienio rytą Šiauliuose, bunkeryje, užsiliepsnojo pjuvenos. Pranešimą, kad Ragainės gatvėje 73A, bunkeryje, dega pjuvenos, Bendrasis pagalbos centras bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gavo 3.49 val. Į įvykio vietą buvo išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.
Kriminalai 2013-01-07

Nauja Londono milijardierių mada: prabangūs bunkeriai

Nauja Londono milijardierių mada – po namais įsirenginėti prabangius keliaaukščius bunkerius – erzina miestiečius, gadina gatves ir graso kaimynų pastatams. Kensingtono, Chelsea ar kituose prabangiuose Londono rajonuose taip stipriai rausiama žemė, jog apsilankiusieji gali pamanyti, kad prašmatnių namų savininkai savo žemėje ieško aukso ar įsirengia anglies kasyklas, rašo britų „The Guardian“. Kalbinti Kensingtono rajono senbuviai teigia, kad darbai itin „gėdindi“ ir primena karo laikus.
2012-11-14

Nužudytos Šiaulių gimnazistės byloje – šokiruojantys kaltinamųjų liudijimai

Penktadienį Šiaulių apygardos teismas ketvirtą kartą atvertė Stasio Šalkauskio gimnazistės Nedos R. nužudymo bylą. Kraupiu nusikaltimu kaltinamos tos pačios gimnazijos mokinės devyniolikmetės Viktorija Vaitiekaitytė ir Viktorija Lietuvninkaitė. Per ankstesnius teismo posėdžius apklausti nužudytosios artimieji ir draugai. Žudikių motinos liudijo uždarame posėdyje. Į penktadienį vykstantį posėdį atvyko dvi liudytojos ir ekspertai. Kaltinamosios teigė liudysiančios tik pasisakius ekspertams.

Šiaulių gimnazistės nužudymo bylos liudytoja: ji turėjo kartu eiti žiūrėti skrodimo

S. Šalkauskio gimnazijos moksleivės N. Račkauskaitės nužudymo byloje – šiurpą keliančios naujos detalės. Vakarykščiame teismo posėdyje užsiminta, jog Šiaulių rajone esančiuose bunkeriuose kažkas planavo žmogaus skrodimą, kuriam turėjo vadovauti suaugusi moteris. Kaltinamąją puošė pentagrama ir apverstas kryžius Vakar baudžiamojoje byloje dėl N. Račkauskaitės nužudymo liudijo ją pažinoję žmonės bei abiejų kaltinamųjų – V. Vaitiekaitytės bei V. Lietuvninkaitės bendramoksliai.

Sugrįžimas į sovietmečio Lietuvą D. Britanijos piliečio akimis

„Jaučiate nostalgiją sovietų laikams? Tuomet keliaukite į Lietuvą – ten yra keli teminiai parkai, padėsiantys lankytojams pasinerti į senus laikus“, – rašo D. Britanijos leidinys „Guardian“. „Negaliu pasakyti, kad nebuvau įspėtas: pasirašiau sveikatos ir saugumo pažymėjimą, kuriame pažymėta: „Dalyvių nepaklusnumo atveju, galimos psichologinės ir fizinės bausmės“. Tai 1984-ieji: išgyvenimas sovietiniame bunkeryje, trijų valandų trukmės pusiau teatrališkas pasirodymas, kurio metu žmonės gali pas...

Sekta Rusijoje požeminiame bunkeryje laikė per 20 vaikų

Rusijoje 70 vienos islamo sektos narių maždaug dešimt metų gyveno požeminiame bunkeryje - be saulės šviesos, šildymo ir ventiliatorių. Bunkeryje buvo ir daugiau kaip 20 vaikų. Kai kurie jų niekada nebuvo matę dienos šviesos. Viena medikė televizijai pasakojo, kad vaikai buvo pamaitinti, tačiau purvini.Vaikų amžius buvo nuo 18 mėnesių iki 17 metų. Žmonės iš požeminio bunkerio, esančio už Kazanės miesto ribų, buvo iškeldinti rugpjūčio 1-ąją.
2012-08-09

Iranas teigia, kad niekada nenutrauks branduolinės programos

Iranas pareiškė penktadienį niekada nenutrauksiantis savo urano sodrinimo programos ir nematantis priežasties uždaryti Fordo branduolinį bunkerį. Praėjusį mėnesį amerikiečių pareigūnas teigė, kad JAV bei jų sąjungininkės reikalaus Irano sustabdyti aukštesnio lygio urano sodrinimą bei nedelsiant uždaryti Fordo bunkerį. „New York Times“ pranešė, kad Vakarų derybininkai spaus Iraną galiausiai panaikinti bunkerį šalia Komo miesto, kuris buvo naudojamas prieš dvejus metus pradėtam urano sodrinimui.
2012-05-04

Spekuliacijos apie A. Hitlerio mirtį: ar iš tiesų fiureris buvo pabėgęs į Argentiną?

Pasak dar kartą pasirodžiusių spėliojimų, Adolfas Hitleris iš tikrųjų suklastojo savo mirtį ir pabėgo į Argentiną, kur pragyveno iki savo mirties. Taip yra teigiama naujoje knygoje „Pilkasis Vilkas: Adolfo pabėgimas“, kurioje Hitlerio savižudybės faktas yra atmetamas kaip istorinė klastotė. Visgi, pasak „Dailymail.co.uk“, rimti istorikai iš tokio atradimo yra linkę tiesiog smagiai pasijuokti ir tokius svaičiojimus laiko beverčiais bei nepagrįstais.
2011-10-18

Porno ruošiasi apokalipsei

Van Nuys miesto Kalifornijos valstijoje populiaciją sudaro vos 150 000 gyventojų, tačiau ši vieta yra susijusi su Holivudu. Čia yra nuostabių vaizdų, milijoninės vertės namų, o žvaigždės čia vaikšto tiesiog gatvėmis. Tačiau būtent čia, po vienu iš Van Nuys rajonų pradedama vykdyti unikali operacija, kurios dalimi taps tik vienetai. Ši vieta yra kažkas tarp Batmano slėptuvės ir Playboy rūmų, tačiau su visais bunkerio atributais.
2011-09-14
Į viršų