boriso nemcovo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „boriso nemcovo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „boriso nemcovo“.

Lietuvos moterys stojo į taikų protestą prieš Putino agresiją Ukrainoje: susirinko tūkstančiai

Vos per vieną dieną  aktyvių Lietuvos moterų kvietimas protestuoti Boriso Nemcovo skvere prie Rusijos ambasados subūrė tūkstančius dalyvių ir iškart įkvėpė prie iniciatyvos jungtis kitus Lietuvos miestus, vos per parą Kauno ir Klaipėdos moterys prisijungė prie protesto taip pat.  Taikūs protestai prasidėjo tylos minute ir Ukrainos himnu už tragiškai žuvusius per Rusijos brutalią invaziją į Ukrainos teritoriją, rašoma pranešime spaudai.
2022-02-27

Ketvirtadienį Lietuvoje – palaikymo akcijos Ukrainai: kai kur ruošiamasi priimti pabėgėlius

Rusijai užpuolus Ukrainą, lietuviai buriasi į palaikymo ukrainiečiams kampanijas. Ketvirtadienį vakare visoje Lietuvoje nuvilnys akcija „Laisvė šviečia“, prie iniciatyvų jungiasi ir užsienio lietuvių bendruomenės, žmonės skatinami aukoti ukrainiečiams. Prie palaikymo akcijų jungiasi skirtingi Lietuvos miestai bei užsienyje gyvenantys lietuviai. Jungiasi didieji miestai Ketvirtadienį 18 val.
Aktualijos 2022-02-24

Vilniuje paminėtos rusų opozicionieriaus Nemcovo nužudymo metinės

Kelios dešimtys aktyvistų popietę Vilniuje susirinko pagerbti prieš šešerius metus Rusijoje nužudyto opozicionieriaus Boriso Nemcovo atminimo. Šįkart į tradicinę akciją šalia Rusijos ambasados susibūrė ir už demokratinius rinkimus kovojančios Baltarusijos piliečiai, gyvenantys Lietuvoje. Vienas aršiausių Vladimiro Putino kritikų Nemcovas nušautas šią dieną 2015-aisiais greta Kremliaus.
Aktualijos 2021-02-27

Liudininkas: Nemcovo nužudymo planą kūrė Putinas su Kadyrovu

Liuksemburge vykstančiame Boriso Nužudymo bylos tyrime buvo paviešintas sensacingas Achmedo Zakajevo (buvęs Čečėnijos vicepremjeras) apklausų protokolas. Liudininkas papasakojo, kad dar 2012-aisiais jo informatoriai Čečėnijoje perspėjo dėl to, kad Rusijos valdžia ruošiasi „pašalinti“ Borisą Nemcovą ir dar kelis rusų opozicijos veikėjus, įskaitant Garį Kasparovą.
2019-07-09

JAV paskelbė Rusijai naujų sankcijų, Maskva žada atsakyti tuo pačiu

Jungtinės Valstijos paskelbė sankcijų penkiems Rusijos piliečiams dėl žmogaus teisių pažeidimų, o Rusija pažadėjo atsakyti tuo pačiu, nors po anksčiau šią savaitę įvykusių aukšto lygio derybų atrodė, jog įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono kiek sumažėjo. JAV valstybės departamentas pabrėžė, kad sankcijos paskelbtos penkiems fiziniams asmenims ir vienai bendrovei. Apie tai pranešama kasmet rengiamoje ataskaitoje Kongresui dėl to, kaip įgyvendinamas vadinamasis Magnitskio įstatymas.
2019-05-17

Vilniuje atsiras Boriso Nemcovo skveras

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė iniciatyvai, kad Vilniuje atsirastų Boriso Nemcovo vardu pavadintas skveras. Simboliška, kad kovos už demokratiją Rusijoje simboliu tapusi asmenybė, aktyviai demokratijos vertybes puoselėjęs ir už savo įsitikinimus nužudytas opozicijos narys bus įamžintas būtent priešais Rusijos ambasadą Vilniuje. „Gerbiu B. Nemcovo, Anos Politkovskajos, kitų nužudytų Rusijos demokratų ir žurnalistų atminimą ir vertinu jų kovą prieš Putino režimą.
Aktualijos 2018-05-23

Naujas žingsnis Boriso Nemcovo nužudymo byloje

Maskvos srities kariniame teisme 12 prisiekusiųjų kolegija ketvirtadienį pripažino visų penkių kaltinamųjų kaltę dėl opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo 2015 metų vasarį netoli Kremliaus, Maskvoje, tačiau nužudytojo šalininkai mano, kad tikrieji šio nužudymo organizatoriai išvengė teisingumo.
2017-06-29

Kremliaus „trojos arklys“ Vokietijoje

Eugenijus Schmidtas, programuotojas iš Kelno, 1999-aisiais atvykęs kartu su šeima iš Rusijos, buvo vietos krikščionių demokratų partijos, kuriai vadovauja kanclerė Angela Merkel, šalininkas.
2017-05-08

Boriso Nemcovo žūties liudininkė Kijeve įsigijo keturis butus

Ukrainos televizija TSN paskelbė, kad buvusi B. Nemcovo draugė, buvusi kartu su juo nužudymo metu, yra įsigijusi keturis butus, dalį jų nuomoja. Pagrindinė Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo žūties liudininkė, ukrainietė Anna Durickaja įsigijo keturis būstus Kijevo centre. Šią informaciją patvirtina leidinio turimi valstybinio nekilnojamo turto registro duomenys. Du iš būstų A. Durickaja įsigijo 2015-ųjų lapkričio 17 dieną, dar du – 2016-ųjų gruodžio 8 dieną.
2017-02-28

Kremliaus kritikui diagnozuotas ūmus apsinuodijimas nežinoma medžiaga

Rusijos opozicijos veikėjui ir garsiam Kremliaus kritikui Vladimirui Kara-Murzai gydytojai diagnozavo ūmų apsinuodijimą nežinoma medžiaga, pirmadienį pranešė šaltiniai jo politiniame judėjime. „Vladimirui Kara-Murzai jaunesniajam gydytojai diagnozavo „ūmų apsinuodijimą nenustatyta medžiaga“. Apie tai pranešė Vladimiro žmona Jevgenija“, – sakoma judėjimo „Atvira Rusija“ fondo tinklapyje paskelbtame pranešime.
2017-02-07
REKLAMA
REKLAMA

Maskvoje pradėtas Boriso Nemcovo nužudymo bylos teismo procesas

Maskvos apygardos karinis teismas, dalyvaujant prisiekusiesiems, pirmadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymu. Buvęs premjero pavaduotojas ir vienas garsiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų B.Nemcovas buvo nušautas prieš pat vidurnaktį 2015 metų vasario 27 dieną, kai su savo drauge – ukrainiete manekene – ėjo per Maskvos upės tiltą šalia Kremliaus.
2016-10-03

Vilniuje viešintis Garis Kasparovas: „Putinas jau seniai sudegino visus tiltus“

Interviu leidiniui „Die Welt“ buvęs šachmatų čempionas ir dabartinis Rusijos opozicijos atstovas Garis Kasparovas papasakojo apie tai, kokią Rusiją jis mato valdant Vladimirui Putinui. Šiuo metu aktyvistas vieši Vilniuje, kuriame organizuoja „Rusijos forumą“ – renginį, skirtą šios šalies problemoms ir ateities perspektyvoms aptarti.
2016-03-09

Rusijos provokacija Vilniuje: įsiveržta į uždarą renginį

Antradienį Rusijos propagandinio kanalo „Rossija“ žurnalistai įsiveržė į uždarą forumą Trakuose, kuriame buvo susirinkę Rusijos opozicionieriai, intelektualai, politologai. Uždaroje poilsiavietėje buvo minimos ir nužudyto opozicijos lyderio Boriso Nemcovo mirties metinės. tv3.lt šaltiniai teigia, kad du propagandinio kanalo „Rossija“ žurnalistai apgavo apsaugos darbuotojus, jog turi akreditacijas ir prasmuko į renginį. Tačiau ilgai jie neužsibuvo ir buvo išprašyti.

Čečėnijos lyderis laukia Vladimiro Putino verdikto

Kremliaus statytinis Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas trečiadienį pareiškė, kad neaptarinėjo su aukščiausiąja Rusijos vadovybe savo ateities dabartiniame poste, tačiau sutiks su bet kokiu prezidento Vladimiro Putino sprendimu šiuo klausimu. „Ne, šis klausimas nebuvo aptariamas. Jis nebuvo iškeltas. Jeigu ir būtų aptartas, aš apie tai nekalbėčiau“, – sakė R.Kadyrovas interviu naujienų agentūrai „Interfax“, atsakydamas į klausimas, ar jis aptarė su Kremliumi savo ateitį Čečėnijos vadovo poste.
2016-03-02

Čečėnijos lyderis Kadyrovas sako norintis atsistatydinti

Rusijos Čečėnijos respublikos autoritarinis lyderis Ramzanas Kadyrovas šeštadienį pareiškė, kad norėtų atsistatydinti, kai balandį baigsis jo kadencija. Šiuo komentarus jis išsakė duodamas interviu valstybinei televizijai tą pačią dieną, kai Rusijos opozicija mini iškilaus Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymo Maskvoje pirmąsias metines.
2016-02-27

Maskvoje tūkstančiai demonstrantų minėjo opozicijos lyderio Nemcovo nužudymo metines

Keli tūkstančiai žmonių šeštadienį Maskvoje dalyvavo eitynėse, minint Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo – charizmatiško veikėjo ir aktyvaus prezidento Vladimiro Putino kritiko – nužudymo pirmąsias metines. Maskvos policija nurodė, kad demonstracijoje dalyvavo apie 7,5 tūkst. žmonių.
2016-02-27

Vilniuje pagerbtas prieš metus nužudytas Borisas Nemcovas

Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo nužudymo metinės Vilniuje paminėtos į dangų paleidžiant pusšimtį baltų balionų ir Lietuvos politikų pažadu organizuoti „Rusijos laisvės šeštadienius“.     Apie tokią idėją Vilniuje, Lukiškių aikštėje vykusiame mitinge, skirtame prisiminti prieš metus Maskvoje nušautą B.Nemcovą, užsiminė partijos Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai vadovas europarlamentaras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos 2016-02-27

Rusijos opozicija pagerbia prieš metus nužudytą Kremliaus kritiką Nemcovą

Tūkstančiai rusų šeštadienį rengiasi pagerbti iškilų opozicijos politiką Borisą Nemcovą, kuris prieš metus buvo nušautas netoli Kremliaus per išpuolį, tapusį didžiausio atgarsio sulaukusiu nužudymu Rusijoje per visą prezidento Vladimiro Putino valdymą. Kremliaus oponentų aktyvistai paragino paprastus rusus prisidėti prie jų atminimo eitynių Maskvos centre. Šalyje ir užsienyje planuojami ir kiti atminimo renginiai.
2016-02-27

Rusijos karo retorika – vidaus problemų priedanga

Rusijos žiniasklaidoje girdima karo retorika yra bandymas kurti išorės priešą, siekiant pridengti daugybę gilėjančių problemų Rusijos viduje, interviu BNS sako artimas prieš metus nužudyto Rusijos demokrato Boriso Nemcovo bendražygis Ilja Jašinas. Anot jo, Vakarų taikomų ekonominių sankcijų panaikinimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkai reikštų signalą apie jo nebaudžiamumą.
2016-02-27

Į Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną mesti du tortai

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas ketvirtadienį pranešė, kad nežinomi užpuolikai pirmadienį metė du tortus jam į veidą, ir pridūrė, kad su šiuo jo užpuolimu yra susijęs Kremlius. A.Navalnas, nepailstantis prezidento Vladimiro Putino kritikas, sakė, kad prie jo biuro „kažkokie juokdariai“ užpuolė jį, „metė du tortus ir paspruko“. Tinkle „Instagram“ jis taip pat paskelbė savo konditeriniu kremu ištepto veido nuotrauką.
2016-02-25

Rusijos opozicijos ataskaita: Ramzanas Kadyrovas – grėsmė nacionaliniam saugumui

Negailestingas ir korumpuotas lyderis, turintis privačią armiją ir užsitikrinęs savo neramaus regiono faktinę nepriklausomybę – taip Rusijos opozicija apibūdina Čečėnijos prezidentą Ramzaną Kadyrovą antradienį paskelbtoje naujoje ataskaitoje.
2016-02-23

Ramzanas Kadyrovas banditų metodus įtvirtino „milijonų maršu“

Vakar Grozne buvo nedarbo diena. O gal ir darbo, tačiau niekas ten nedirbo, nes labiausiai dotuojamo Rusijoje regiono gyventojai nusprendė paaukoti darbo dieną savo lyderiui pagerbti. Gal ir nenusprendė, gal už juos kažkas nusprendė, bet lyderio pagerbti susirinko begalinės minios. Oficialioji valdžia (Čečėnijos VRM) pranešė, kad mitinge dalyvavo daugiau nei 800 tūkst. žmonių. Tam, kad įsivaizduotumėte propagandos mastus, pateiksime oficialiąją statistiką – Čečėnijoje oficialiai gyvena 1 mln.
2016-01-23

Rusija: 2015-ųjų pasirinkimai

Kiekviena valstybė, spręsdama vienas ar kitas šalies ekonominio, socialinio gyvenimo, vidaus ar užsienio politikos problemas, turi daryti tam tikrus pasirinkimus. Kai kurie iš jų (arba jų atsisakymas) būna svarbūs, lemiantys šalies gyvenimą ne vieniems metams. Be to, tokie pasirinkimai nebūtinai yra susiję su konkrečiais įvykiais, tarpvalstybinėmis sutartimis ar pan. ir šalies politinio gyvenimo kontekste gali būti beveik nepastebimi.
2016-01-18

Rusijos tyrėjai paskelbė pagrindinius kaltinamuosius Boriso Nemcovo nužudymo byloje

Rusijos tyrėjai ketina pateikti penkiems asmenims kaltinimus dėl Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymo anksčiau šiais metais, smarkiai sukrėtusio šalies opoziciją ir pasaulį. Šis iškilus prezidento Vladimiro Putino oponentas buvo nušautas vėlų vasario 27-osios vakarą, kai ėjo per Maskvos upės tiltą šalia Kremliaus. Dėl to išpuolio buvo suimti penki čečėnai, bet kol kas neaišku, kas įsakė nužudyti B.Nemcovą.
2015-12-29

Andrejus Piontkovskis apie Rusijos bombardavimą Sirijoje: Putinas paprasčiausiai kvaištelėjęs. Tai vienintelis paaiškinimas

Trečiadienio skubus karo Sirijoje paskelbimas rodo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia aštrinti santykius su amerikiečiais, o tai nieko gero jam neduos, įsitikinęs rusų istorikas ir publicistas Andrejus Piontkovskis. Maskvos reikalavimai iš JAV nedelsiant nutraukti oro skrydžius Sirijos teritorijoje (vėliau Kremlius šią „Fox News“ išplatintą informaciją paneigė, – red. past.) blogai dera su bet kokiais susitarimais, „gordonua.com“ pareiškė A. Piontkovskis.
2015-10-01

Prisimins kiekvieną dieną: Rusijos ambasada Kijeve dirbs Nemcovo prospekte

Kijevo meras Vitalijus Kličko pritarė siūlymams pakeisti Vozduchoflotskij prospekto, kuriame įsikūrusi Rusijos ambasada Ukrainoje, pavadinimą į Nemcovo prospektą – Maskvoje nužudyto opozicionieriaus garbei, praneša lb.ua. Šią naujieną jis pranešė Kiolne vykstančios „Express“ leidinio ceremonijos metu Boriso Nemcovo dukrai Žanai, kuri tokią idėją palaikė. Pats V. Kličko gavo 10 tūkst. eurų apdovanojimą už savo indėlį visuomeninėje veikloje. Pinigus jis privalės panaudoti nekomerciniais tikslais.
2015-09-29

Boriso Nemcovo mirties šleifas Čečėnijoje: Grozne nužudyti aukštas pareigas ėjęs VRM pareigūnas ir jo žmona

Rusijos vidaus reikalų ministerijos bataliono „Sever“ (rus. - Šiaurė) vado pavaduotojo ir jo žmonos lavonai buvo aptikti dalinio bendrabučio kambaryje. Vyras ir moteris buvo sušaudyti, įtariamasis nustatytas ir sulaikytas, praneša rbc.ru. „Ankstų ketvirtadienio rytą bataliono „Sever“ bendrabučio kambaryje buvo aptikti vado pavaduotojo ir žmonos lavonai su šautinėmis žaizdomis“, – „Interfaks“ pranešė jis. Pasak agentūros pašnekovo, nužudymo vietoje buvo aptiktas „Makarov“ pistoletas ir šaudmenys.
2015-08-28

Politinio prieglobsčio Lietuvoje prašantis žurnalistas: noriu atskleisti Rusijai tiesą

Lietuvoje politinio prieglobsčio prašantis Rusijos žurnalistas Andrejus Nekrasovas sako, kad ateityje norėtų vėl dirbti tėvynėje ir „atskleisti savo šaliai tiesą“. „Artimiausiu metu negalėsiu grįžti į Rusiją, bet labai to noriu. Kad ir kaip man patiktų Lietuva, jos žmonės, tačiau mano širdis Rusijoje. Man norėtųsi maksimaliai dalyvauti jos politiniame gyvenime ir atskleisti savo šaliai tiesą“, - interviu BNS sakė A.Nekrasovas.
Aktualijos 2015-08-17

Rusijos opozicija net nebuvo prileista prie rinkimų

Beveik visiems kandidatams iš Rusijos opozicijos koalicijos, vadovaujamos Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, uždrausta dalyvauti rugsėjį vyksiančiuose regioniniuose ir vietos rinkimuose, pirmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė koalicijos atstovas. „Mums uždrausta kandidatuoti visuose rinkimuose, kuriuose norėjome dalyvauti“, - sakė opozicijos koalicijos RPR-PARNAS, kuriai priklauso ir nužudyto Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo partija, atstovas Sergejus Davidisas.
2015-08-11

Žana Nemcova žada didžiąją dalį jos tėvui skirtos Solidarumo premijos skirti Ukrainai

Nužudyto Rusijos opozicijos aktyvisto Boriso Nemcovo dukra žurnalistė antradienį atsiėmė Lenkijos skirtą 1 mln. eurų vertės Lecho Walesos solidarumo premiją už nuopelnus demokratijos ir žmogaus teisių srityje.
2015-08-05

Boriso Nemcovo nužudymu kaltinamas rusas: sušaudyčiau ir Obamą

Anzoras Gubaševas, kaltinamas dalyvavęs Boriso Nemcovo nužudyme, papasakojo tyrėjams, kad nusikaltimui ryžosi dėl antirusiškų ir antimusulmoniškų opozicijos atstovo pasisakymų, ir išsakė savo ryžtą „sušaudyti netgi Obamą“, praneša „Kommersant“, kuris paviešino ir apklausos protokolo kopiją. A. Gubaševas parodymus davė savo noru kovo 18-ąją dieną „Lefortovo“ kalėjime, kartu dalyvaujant jo advokatui.
2015-07-01

Kremliaus valdovą suprasti padės „Krikštatėvis“

Taip tvirtina šiuo metu Vokietijoje, Bavarijoje, gyvenantis buvęs Rusijos vicepremjeras Alfredas Kochas, nebijantis aštriai kritikuoti Vladimirą Putiną ir jo vykdomą politiką. Neseniai jis davė interviu Vokietijos žurnalui „Focus“, kuriame atskleidė, kas padėtų suprasti Rusijos prezidento mąstymo būdą ir nuo visų slepiamą veiksmų motyvaciją. „Focus“. Kremliaus kritikas ir buvęs šalies vicepremjeras Borisas Nemcovas buvo jūsų artimas draugas.
2015-06-28

Johnas Kerry: sankcijos Rusijai vis dar reikalingos, tačiau konfliktą reikia spręsti taikiai

Pasaulyje nerimstant susirūpinimui dėl padėties Ukrainoje, Jungtinės Amerikos Valstijos žengė netikėtą žingsnį. Ukrainai „kritiniu momentu“ JAV diplomatijos vadovas Johnas Kerry (Džonas Keris) gegužės 12 d. Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.
2015-06-14

Nužudyto Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo dukra „dėl smurto ir teroro atmosferos“ paliko Rusiją

Nužudyto Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo vyriausioji dukra išvyko iš Rusijos, smerkdama neapykantos atmosferą, kurią kursto prokremliška propaganda. „Rusiška propaganda žudo“, - rašo 31 metų Žana Nemcova Rusijos liberalios pakraipos verslo dienraščio „Vedomosti“ antradienio numerio skiltyje. „Daugelio Kremliaus kontroliuojamos žiniasklaidos tekstų primena Afrikos propagandistų retoriką“, - pažymi ji ir pabrėžia, kad valstybinė propaganda atliko svarbiausią vaidmenį 1994-ųjų Ruandos genocide.
2015-06-09

Žana Nemcova: Vladimiras Putinas valdžioje bus dar labai ilgai

Nužudyto Kremliaus opozicionieriaus Boriso Nemcovo duktė Žana savo interviu vokiečių „Stern“ pasidalijo savo įžvalgomis apie Rusijos ateitį, sankcijas prieš Rusiją ir komentavo savo tėvų nužudymo bylos eigą. „Aš esu iš tų žmonių, kurie mano, kad V. Putinas valdžioje bus dabar labai ilgai, – pareiškė Ž. Nemcova. – Taip, jis anonsavo savo dalyvavimą prezidento rinkimuose 2018-ais, o tai reiškia, kad prezidentu jis bus dar šešis metus.
2015-05-30

Laikas mokytis šifruoti Vladimiro Putino naudojamą slaptą kodą?

Per kelerius pastaruosius metus Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „naudodamasis savo totalia valdžia žiniasklaidoje ir hibridiniu karu, pristatė agresyvią nacionalistinę ideologiją, kuri sukūrė alternatyvią realybę“, rašoma „Newsweek“ Adriano Karatnycky straipsnyje. Be to, būdamas sovietų spec.
2015-04-16

Rusijos realybė: Maskvos klubai išsigando Boriso Nemcovo atminimo renginio

Boriso Nemcovo šalininkams ir draugams nepavyko organizuoti jo žūties 40 dienų paminėjimo renginio. Visi didesnės talpos Rusijos sostinės klubai atsisakė suteikti savo paslaugas, nors su žymiais muzikantais jau buvo sutarta dėl pasirodymo.
2015-04-05

Trys įtariamieji dėl Boriso Nemcovo nužudymo bus paleisti į laisvę

Maskvos teismas pripažino trijų Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo nužudymo įtariamųjų – Tamerlano Eskerchanovo, Chamzato Bachajevo ir Šadido Gubaševo sulaikymą neteisėtu, praneša Rusijos naujienų tarnyba „TASS“. Pagrindinis kaltinamasis – Zauras Dadajevas taip pat pareiškė, kad yra neteisingai apkaltintas. „Mano parodymai buvo išgauti jėga ir naudojant spaudimą. Nėra jokių liudytojų, aš turiu alibi, žmogžudystės metu buvau namuose,“ – pareiškė Z. Dadajevas.
2015-04-01

Praskleista Boriso Nemcovo ataskaitos paslapties skraistė, už kurios kyšo Kremliaus melo ausys

Rusijos opozicinės organizacijos „Solidarnost“ atstovas Ilja Jašinas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kaip vyksta nužudytojo Boriso Nemcovo ataskaitos „Putinas. Karas“ parengimas. Opozicinionierius pranešė, kad „dirbama pagal planą ir artimiausiu metu tikimasi ją pristatyti“, o „kelios dalis jau yra praktiškai parengtos“. Ataskaitos rengėjams pavyko pakalbėti su Boriso Nemcovo šaltiniais. Jie labai bijojo kalbėti, kol politikas dar buvo gyvas.
2015-03-30

„Krymnašizmo“ pagirios

„Skambiai atšventė valdžios surengtą Krymo anšliuso palaikymo mitingą. Nutilo ir ištuštėjo gatvės, kuriose dar vakar pūtėsi ir slankiojo vėliavomis pasipuošęs patriotizmas pakeliui į didžiąją tėvynę. O šiandien – pagirios,“ – rašo savo „LiveJournal“ paskyroje Aleksas Melnikovas.
2015-03-24

Gabrieliaus Landsbergio parengtoje ataskaitoje siūloma atvirai pasmerkti Rusijos agresiją Ukrainoje

 Europarlamentaras Gabrielius Landsbergis parengė Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos santykių ataskaitos projektą, kuriuo atvirai smerkiama Rusijos agresija, o ES raginama aktyviau spausti Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų bei imtis priemonių prieš jos propagandą ir siekį skaldyti Europą.

Buvęs smogikų vadas Igoris Strelkovas: „Aš svajoju apie Rusiją 1939-ųjų sienomis“

Vokiečių “Der Spiegel“ pakalbino buvusį Donecko smogikų karo lauko vadą Igorį Strelkovą. Buvęs vadas interviu papasakojo apie tai, kokį jis matė karo Donbase tęsinį ir pakomentavo opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą. I. Strelkovas, pasakojo, kad negalvojo, jog karas užstęs taip ilgai ir pareikalaus tiek daug aukų. „Aš maniau, kad Maskva prisijungs Donbasą taip pat, kaip ir Krymą, remiantis referendumu,“ – pareiškė jis.
2015-03-23

„Mirtininkų sąraše“ atsidūrusi žurnalistė Ksenija Sobčiak neigia „perdėtus“ pranešimus apie jos emigraciją

Žurnalo „L’Officiel“ vyriausioji redaktorė ir „Dožd.tv“ darbuotoja Ksenija Sobčiak, kaip praneša medusa.io, yra priversta laikinai emigruoti iš Rusijos. Kovo 13-ąją vakarėlyje žurnalo pirmojo numerio išleidimo proga ji pareiškė „jau rytoj“ paliekanti šalį. Pasak jos draugų, laikinai išvykti iš Rusijos jai rekomendavo specialiosios tarnybos. Vakarėlio šeimininkę viso vakaro metu lydėjo trys vyrai: sutuoktinis, aktorius Maksimas Vitorganas, ir du apsaugininkai.
2015-03-16

Kirilas Martynovas rusams: Putinas gyvas, jūs – mirę

Socialinius tinklus Rusijoje tampo saldūs traukuliai. Kalbama, virš Kremliaus praskrido sraigtasparniai. Igoris Ivanovičius (Igoris Sečinas, Kremliaus pilkasis kardinolas, – red. past.) neva atsistatydino. O Dmitrijus Anatoljevičius (Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, – red. past.) atseit gedi. Į sostą tariamai ateina naujoji valdžia su generolo munduru pasipuošusiu Sergejumi Borisovičiumi (Sergejus Ivanovas, ilgametis Vladimiro Putino patikėtinis, dabartinis administracijos vadovas, – red.
2015-03-13

Sugriovusi Kremliaus pasakas B. Nemcovo nužudymo byloje, „Moskovskij komsomolec“ žurnalistė pati atsidūrė teisėsaugos taikiklyje

Rusijos viešosios priežiūros komisijos (ONK) nariai, kurie stebi, kaip yra užtikrinamos teisiamųjų kalinimo sąlygos, tarp jų – ir „MK“ žurnalistas, sulaukė šalies teisėsaugos dėmesio ir kaltinimų. Su įtariamaisiais kalėjime bendravę aktyvistai buvo apkaltinti kišimusi į bylos eigą.
2015-03-12

Vladimiras Ryžkovas: Lietuvai nereikia bijoti karinės Rusijos agresijos

Lietuvai negresia Rusijos užpuolimas, o Vakarų sankcijų pakirsta šios šalies ekonomika jau neleidžia pilna jėga kariauti ir Ukrainoje, teigia Rusijos opozicijos veikėjas, judėjimo „Rusijos demokratinis pasirinkimas“ lyderis Vladimiras Ryžkovas. Vilniuje tarptautiniame parlamentiniame susitikime dalyvavęs Rusijos politikas interviu BNS tvirtino, kad iš Maskvos Lietuva daugiausia gali baimintis ekonominių sankcijų.
2015-03-11

Zauras Dadajevas papasakojo savo versiją: per savaitę iš herojaus virtau pavojingu nusikaltėliu

 Rusijos viešosios priežiūros komisijos (ONK) nariai, kurie stebi, kaip yra užtikrinamos teisiamųjų kalinimo sąlygos – jų tarpe ir „MK“ žurnalistas, pabuvojo „Lefertovo“ kalėjime, kur laikomi įtariamieji Boriso Nemcovo nužudymu broliai Gubašovai ir Zauras Dadajevas. Įtariamieji papasakojo, kad juo mušė ir kankino. Visuomeninės organizacijos nariai ir žurnalistas apklausė tris pagrindinius įtariamuosius. Pirmoji kamera. 31-ių Šahidas Gubašovas.
2015-03-10

Įtariamas Boriso Nemcovo žudikas žmogžudystės dieną dar dirbo Rusijos policijoje

Vienas iš kaltinamųjų Boriso Nemcovo nužudymu, Zauras Dadajevas, iš Rusijos VRM buvo atleistas 2015-ųjų vasario 28-ąją, tai yra kitą dieną po nusikaltimo. Apie tai televizijai „Rossija-1“ papasakojo Šiaurės Kaukazo regiono vidaus kariuomenės vadovo pavaduotojas Igoris Grudnovas, praneša „Dožd“. „Jo raportas buvo patenkintas. Nuo sausio 27-osios jis atostogavo iki vasario 28-osios.
2015-03-10

Vladimiras Ryžkovas: Boriso Nemcovo žudikai pataikė tiesiai į Rusijos opozicijos širdį

Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo žudikai pataikė tiesiai į Rusijos opozicijos širdį, nes jis buvo pagrindinis opozicinės veiklos variklis. Tai Vilniuje sakė jo bendražygis, judėjimo „Rusijos demokratinis pasirinkimas“ lyderis Vladimiras Ryžkovas. „Žmonės, kurie suplanavo ir įvykdė žmogžudystę, žinojo, kad kerta į pačią Rusijos opozicijos širdį“, – antradienį tarptautiniame parlamentarų susitikime Seime kalbėjo V. Ryžkovas.
2015-03-10

Ar B. Nemcovo nužudymas – tik priedanga V. Putinui siekiant susidoroti su Čečėnijos prezidentu?

Rusija sulaikė kelis čečėnus, tarp jų – artimai susijusius su Čečėnijos prezidentu Ramzanu Kadyrovu. Jie įtariami organizavę ir įvykdę Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo žmogžudystę. Rusijos žiniasklaida skelbia, kad žmogžudystė įvykdyta neva dėl B. Nemcovo kritikos islamui. Kaip vertinti tokias versijas? Apie tai – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi ir Rytų Europos studijų centro analitiku Mariumi Laurinavičiumi.
2015-03-10
Į viršų