bobslėjus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bobslėjus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bobslėjus“.

Nuostatos nesikeičia: bobslėjaus ir skeletono federacija tarptautinėse varžybose rusų nelaukia

Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija (IBSF) Ispanijos mieste Barselonoje vykusiame kongrese nepriėmė jokio sprendimo dėl Rusijos sportininkų sugrįžimo. Nuo praėjusių metų kovo mėnesio pradžios Rusijos sportininkai dėl karo Ukrainoje buvo nušalinti nuo IBSF varžybų, kaip ir sportininkai iš Baltarusijos, nors ši šalis neturi pripažintos nacionalinės federacijos.
2023-09-26

Olimpinės bronzos savininkė padavė į teismą JAV rinktinės kineziterapeutą dėl seksualinės prievartos

2014 m. žiemos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja bobslėjininkė Aja Evans pateikė ieškinį, kuriame teigia, kad JAV komandos medicinos personalo gydytojas beveik dešimtmetį ją seksualiai išnaudojo ir priekabiavo gydymo metu. Trečiadienį Niujorko valstijos valstijos teismui pateiktame ieškinyje atsakovais įvardyti gydytojas, Montanoje gyvenantis kineziterapeutas Jonathanas Wilhelmas, taip pat JAV olimpinis ir parolimpinis komitetas (USOPC) ir JAV bobslėjaus ir skeletono federacija.
2023-09-22

Vokiečių bobslėjaus keturvietė neturėjo lygių ir laimėjo olimpinį auksą

Dvigubą auksą 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse iškovojęs vokietis Francesco Friedrichas šį pasiekimą pakartojo ir 2022 m. Pekino olimpiadoje bei laimėjo viską, ką galėjo pasiūlyti olimpinės žaidynės. Geriausiu pasaulio bobslėjininku tituluojamas F.Friedrichas savo pasirodymą olimpiadoje užbaigė įtikinamai laimėdamas keturviečių rogių lenktynes. Prieš tai olimpiniu čempionu F.Friedrichas tapo su tautiečiu Thorstenu Margisu, kuomet triumfavo bobslėjaus dviviečių rogių lenktynėse.
2022-02-20

Istorinis vokiečių dominavimas – iškovojo visus medalius bobslėjaus dviviečių varžybose

Antradienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse baigėsi vyrų bobslėjaus dviviečių rogių lenktynės, kuriose į istoriją įsirašė Vokietijos atletai. Vokiečiai šioje rungtyje susirinko visus įmanomus medalius. Olimpiniais čempionais tapo Francesco Friedrichas ir Thorstenas Margis, kurie 4 kartus trasą įveikė per 3 min. 56.89 sek. Antri buvo Johannesas Lochneris ir Florianas Baueris (3:57.38), o treti – Christophas Haferis ir Matthiasas Sommeris (3:58.58). F.Friedrichas ir Th.
2022-02-15

Pirmą kartą žaidynių istorijoje vykusiose moterų vienviečių bobslėjaus varžybose – JAV atstovių triumfas

Pirmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse baigėsi pirmą kartą olimpiados istorijoje vykusios moterų vienviečių bobslėjaus rogių varžybos. Aukso medalį užtikrintai iškovojo JAV atstovė Kaillie Humphries. 36-erių veteranė keturis kartus trasą įveikė per 4 min. 19.27 sek. Ji 1.54 sek. aplenkė amerikietę Elaną Meyers Taylor ir 1.76 sek. – kanadietę Christinę de Bruin. Beje, 37-erių E.Meyers Taylor neseniai nežinojo, ar apskritai galės startuoti žaidynėse.
2022-02-14

Pasakė, kurios sporto šakos įranga žiemos žaidynėse kainuoja brangiausiai – paklojamos įspūdingos sumos

„Washington Post“ portalas neseniai apklausė JAV olimpiečius ir padarė išvadą, kad brangiausias iš visų žiemos sportų yra bobslėjus. Pasirodo, kokybiškos rogės čia gali kainuoti net iki 250 tūkst. JAV dolerių. „Taip paprastai nenueisi į parduotuvę ir nenusipirksi pasaulinės klasės bobslėjaus rogių. Visame pasaulyje tik keletas įmonių užsiima jų gamyba.
2022-02-05

Rusų akibrokštas: savo šalyje susitepusį sportininką toliau vadins olimpiniu čempionu

Bobslėjininkas Aleksandras Zubkovas ir toliau bus laikomas olimpiniu čempionu Rusijoje, nepaisant to, kad iš jo buvo atimti du aukso medaliai dėl dopingo vartojimo. Taip nusprendė Maskvos teismas. 44-erių vyras du aukso medalius bobslėjaus trasoje kartu su Rusijos rinktine laimėjo 2014 metų žiemos žaidynėse, tačiau vėliau Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) juos atėmė dėl kilusio dopingo skandalo. Iš pradžių A.Zubkovas IOC buvo nušalintas nuo olimpinio sporto visam gyvenimui.
2019-01-12

Latvių šėlsmas: bobslėjaus komanda iškovojo pirmąjį medalį!

Latvija turi dėl ko švęsti - jų olimpiečiai iškovojo pirmąjį medalį Pjončango žiemos žaidynėse. Bobslėjaus vyrų dvejetų finale latvių duetas Oskaras Meldbardis ir Janis Strenga iškovojo bronzos medalį. Trasą jie įveikė per 3 min. 16,91 sek. Tuo tarpu pirmas dvi vietas pasidalino Vokietijos ir Kanados atletai, užfiksavę identišką laiką - 3 min. 18,86 sek.
2018-02-19

Iš Rusijos atimtas pasaulio čempionatas bus surengtas Vokietijoje

Vokietijos kalnų kurortas Kėnigzė, o ne Sočis (Rusija), taps bobslėjaus ir skeletono 2017 metų pasaulio čempionato šeimininku. Tai pirmadienį patvirtino Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija (IBSF). Vokietija pasirinkta dėl patogios geografinės vietos, nes daug atletų tuo metu varžosi Europoje, o taip pat dėl organizatorių patirties ir gebėjimų skubiai parengti trasas.
2016-12-19

Olimpiados keturviečių bobslėjaus ekipažų varžybų medaliai – rusams, latviams ir amerikiečiams

Sekmadienį Sočio (Rusija) žiemos olimpiados medalių dalybas bobslėjaus varžybose baigė keturviečiai vyrų ekipažai, iš viso atlikę po keturis nusileidimus. Aukso medalius iškovojo šeimininkai Rusijos pirmosios ekipos atstovai: Aleksandras Zubkovas, Aleksejus Negodajla, Dmitrijus Trunenkovas ir Aleksejus Vojevoda keturiuose nusileidimuose sugaišo 3 minutes 40,60 sekundės.